قاب جادویی، دیگر جادو نمی کند!
نگاهی به عملکرد رسانه در ماه مبارک رمضان!

قاب جادویی، دیگر جادو نمی کند!

نویسنده : دختر آریایی

تا پایان این ماه افسردگی نگیرم، قطعا معجزه ای رخ داده است!

در کنار همه استرس‌هایم برای پاس شدنِ این امتحان‌های لعنتی که نمیدانم چرا باید در ماه رمضان برگزار شود و درکنار آن، ضعف روزه وبدخلقی‌های ناشی از آن دیگر تحمل ناراحتی وغمِ اضافه را ندارم که به گمانم باید داشته باشم...!

درست است که ماه، ماهِ خداست و ماه تلنگر زدن و تحول؛ ماهی که باید بیشتر از همیشه به فکرِ غیر از خودمان باشیم وکمی آن طرف‌تر از زندگی‌های خودمان را هم ببینیم و سختی‌های زندگی دیگران را درک کنیم، ولی آیا قبول دارید که دُز غم رسانه ایران خیلی بیشتر از حدی است که باید رسانه‌ی یک کشور تقریبا غمگین (از این موضوع اطمینان ندارم و صرفا طبق شنیده هایم است) داشته باشد؟!؟

برنامه "ماه عسل" را دوست دارم ولی به نظرم از اعتبار این برنامه که تقریبا بین مردم پرطرفدار است، سوء استفاده شده و تمام مشکلات ریز ودرشت جامعه را در 90دقیقه کاملا نقد وتحلیل و بررسی میکنند. از حق نگذریم مهمانهای خیلی خوبی دعوت می‌کنند اما دعوت کردن از یک قاتل یا معتادی که برای مادرِ باردارش چاقو کشیده است، از ملایمت برنامه کم کرده است.

«جشن رمضان» را در شبکه تهران می بینید؟!؟

اگر مفلوک ترین وگرفتارترین انسان این کره خاکی هم که باشید (خدای ناکرده!)، حداقل یک قطره اشک را برای خانواده نشان داده شده خواهید ریخت و در دل یک طفلک نثار آن خانواده خواهید گفت و دلتان اگر از سنگ هم باشد آب خواهد شد.

نیت خیرخواهانه و حمایت های مردمی وکارهای خیلی خوبی که در این برنامه صورت میگیرد قابل تحسین است ولی آیا مخاطبان رسانه هم کشش ذهنیِ کافی را برای روبه رو شدن با این چنین صحنه های دردآوری بعد از روزه گرفتن در یک روزِ گرم تابستانی دارند؟!؟

"دردسرهای عظیم" مثلا قرار بوده یک سریال اجتماعی باشد از نوعِ خنده دارش؛ هر قسمت، لطیفِ ماجرا آنقدر دردسرهایش عظیم است که جایی برای خنده میان آن شرایط بغرنج باقی نمی‌ماند. خواهر سهیلا هم که به تنهایی برای حرص دادن یک ملت کافی است.( :|| )

"پایتخت" احتمالا باید از این گروه خارج باشد که خانواده در ساعت پخش آن، جشن رمضان می‌بینند و تایم تکرارش هم که موقع خواب من است. البته که تبلیغات بیش اندازه تاژ در همان یک قسمتی هم که دیدم جذابیت آن را برایم کم کرد!

آیا یک "خندوانه"ی 60 دقیقه ای برای بازیابی توانِ این ذهن خسته کافیست؟!؟به نظر می رسد باید هر چهار بار تکرار خندوانه را برای جبران ببینم تا اثرات آن قبلی ها کمی خنثی شود!

*****

پ.ن.: ناگفته نماند که اخیرا مطالب طنزِ "جیم" عزیزِ خودمان هم انگشت شمار شده است...به اندازه مغزِ پلانکتون های دریایی(!) هم استعداد طنز ندارم وگرنه بی شک برای این مورد آخر خودم دست به کار میشدم!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٢١
١
١
من مخالفم با شما ، برنامه ریزی من رو دنبال کنید برای فیلم دیدن: از ساعت۱۹ به ترتیب محله گل و بلبل، ماه عسل، ۲۰:۳۰ ،لطیف، پایتخت، ضبط شده محله گل و بلبل چون با ماه عسل و خبر ۲۰ تقارن داره، خندوانه، دزد و پلیس، خانه اجاره ای .همه شون عالی هستن فقط اگه جای لطیف با ساعت صفر عوض میشد خوب بود.
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
محله ی گل وبلبل نگاه میکنین؟؟؟؟خخخ
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
از شمعدونی که بهتره ، دوما وقتی یکی از اعضای خانواده میبینه من که نمی تونم چشمامو ببندم.
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
من اصلا تلویزیونی نیستم که بخوام برنامه ای رو دنبال کنم...اینم چون بعد افطار کار شخصی نمیکنم مجبورم خانواده رو همراهی کنم...!وگرنه من در حالت معمولی برنامه های تلویزیونو نمیبینم چه برسه به اینکه تکراریاشو!!! هدف اصلی من انتقاد به جو رسانه است ودفع مخاطبش...ممنون که خوندید!
hadi_ghanbari
hadi_ghanbari
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
من که برای شاد شدن پای تلوزیون نمیشینم. چون در حد اصلاح برنامه هم نیستم، پس استفاده از اون رو محدود کردم. حیف وقت این جامعه ی تلوزیونی که چند ساعت از روزمون رو برای برنامه های بیهوده هدر بدیم، تلوزیون رو باید فقط باید به دید یک کتاب تصویری برای آموختن و یا تفریح استفاده کرد و نه فقط برای گذراندن وقت
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
با اینکه" حیف وقتی ک واسه تلویزیون بذاریم" واقعا موافقم...!همین ماه رمضونی فقط یه خرده میبینم بعد افطار که اونم به شدت پشیمونم!مرسی که خوندید!
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٢١
٢
٠
:)) جالب بود، درسته زندگی فقط به خنده نیست، ولی یادمون نره ما انسانیم و فقط برای زجر کشیدن نیومدیم، حق شاد بودن و زندگی هم داریم
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
منم همینو میگم...! کلا رسانه به نظرم همیشه زیاده روی میکنه!!!الآن اصلا وضعیت برنامه های این ماه نرمال نبود:||| مرسی از اینکه خوندی ونظر دادی سحرِ عزیز:))
n_rohani
n_rohani
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
ْ • ْ ___
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
یاد ندارم این شکلکا رو بذارم ولی ممنون از اینکه خوندین:))
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٢١
١
١
درسته ولی اکثر سریالایی که غمگین نیستن هم به لحاظ کیفی بسیار ضعیفن، عوض خنده آدمو حرص میدن! من صورت مسأله رو پاک کردم و چندین ساله تقریبا تی وی نمیبینم جز اخبار.
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
منم دقیقا کار شما رو کردم وخیلی وقته که اصلا ندیده بودم تا الآن...!چون قبلا هم زیاد دنبال نکردم نمیتونم نظر بدم درباره سریالای کمدی!!!!هم اخبار هم چیزی جز مشکلات ریز ودرشت جامعه یه خبر درست وحسابی نمیده به آدم!ممنون از اینکه خوندین:)
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
به نظر من پایتخت عالیه ... حتی خیلی قوی تر از فصل های قبلیشه... حالا صرف اینکه اسپانسر داره ، دلیل نمی شه بر ضعف ساختارش ... خندوانه هم خیلی خوبه .واقعا جای چنین برنامه شادی توو فضای پر از غم TV خالی بود. اینم آیکن خنده :)))
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
ممنون از اینکه خوندید ونیمه پر لیوانو دیدین ولی قبول کنین که تناسبی تو ساختار برنامه های تلویزیون نیست...!همین عدم تناسبه هم مخاطبو دفع میکنه!!!
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
خوش به حال خودم که فقط نقی رو میبینم. کلا تلویزیون کم میبینم
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
منم نمیبینم؛الآن ماه رمضونی شرایط طوریه که میبینم و پشیمون شدم از وقتی که گذاشتم:/// ممنون از اینکه خوندید!
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
١
ولی من به شدت به تیتر متنم معتقدم..یه زمانی بود که تلویزیون واقعا قاب جادویی بود و مردم هم لذت میبردن از دیدنش در کنار خانواده، هم یه چیزی یاد میرفتن ولی الآن...!بماند:(
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
برای من تلویزیون هیچ وقت قاب جادویی نبوده . خیلی وقته که هیچ سریالی نمی بینم و در حال حاضر تنها سریالی که نگاهش می کنم پایتخته. از این سریالای بی مفهوم و تکراری تلویزیون هم دل پری دارم :(
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
بعد میگن ملت چرا میرن ماهواره و اینا میگیرن؟!:|
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
توجیه خوبی نیست ولی میتونه دلیلش باشه...!سرگرمی های دیگه ای هم غیر از ماهواره میشه جایگزین تلویزیون کرد...!مرسی:))
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
در مورد جشن رمضان بگم كه بنظرم خيلي برنامه خوووبيه ميدوني خودم كه بخشهايي ازش رو ديدم واقعا خدارو به دفعات متوالي شكر كردم ! يه جور تلنگره واسه ماهايي كه شايد هيچ مشكل اساسي نداشته باشيم و سر چيزاي الكي هر روز گله و شكايت ميكنيم و در مراحل بالاتر ارزوي مرگ و اين ها!!! و ديگه اينكه حس همدلي و نيكوكاري رو تو ادما زنده مي كنه، يك عده نيازمند هم از اين طريق رفاهشون فراهم ميشه ! بنظرم اين برنامه بجاي اينكه افسرده كننده باشه شوق برانگيزه ! شوق اينكه سلامتي داريم امنيت داريم رفاه و اسايش داريم وقدر خيلي از داشته هارو شايد بيشتر بدونيم:)/ امااااا در مورد سريال هاي امسال كه جاي هييييييييييييييچ حرفي باقي نمي مونه :/ واقعا مزخرررررررررررف! پايتخت ضعيف شده بقيشم كه اصلا ارزش ديدن ندارن !
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
منم واقعا این برنامه رو دوس دارم واینجا هم گفتم که هدف برنامه چیزی فراتر از این حرفاست و قابل تقدیره!!!ولی چرا همه اینا تو طول سال تکرار نمیشه ومداومت نداره؟!؟!اینکه هنرمندا رو هم دعوت میکنن تا مردم تشویق شن خیلی خیلی خوبه،اما به نظرم واسه انتخاب این بخشایی که پخش میکنن و هنرمندا میرن باید دقت بیشتری خرج میکردن!!!آدمایی مث اون مبینا که مادروپدرش ناشنوا بودن یا اون مردایی ک بیماری داشتن واز کارافتاده،هم نکته های خوبی داشت هم اینقدر بار منفی نداشت...!شاد منظورمو نتونم به درستی بگم ولی اصل حرف من چیز دیگه ایه!!!مرسی از اینکه خوندی و نظر دادی:))
n_dahji
n_dahji
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
من یکی از پر و پاقرص ترین طرفدارای تلویزیون بودم/خدا رحمتم کنه/یعنی از وقتی دانشگاه قبول شدم بکل از تلویزیون زده شدم/تمام وقتم رو پای درسام گذاشتم/اصلا یه خبر هم نمی بینم تا برسه به سریال/برای خودمم عجیبه که منی که باید با بولدزر از جلوی تلویزیون حرکتم میدادن حالا برای ده دقیقه هم دلم نمی خواد بشینم /حتی الان که تابستونه. خوش بحالتون بشینید نگاه کنید از بیکاری بهتره/من که فقط تمام روز در حال کتاب خوندنم الان دیگه غیر درسی/ولی خداییش فایده هم داشت موقع دانشگاه تلویزیون نگاه نکردن این بود که با توکل به خدا و تلاش خودم شاگرد اول شدم. ; )))
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
:) هرچیزی متعادلش خوبه...!مرسی از اینکه خوندین:) راستی شما چرا عضو سایت نمیشین!؟!؟
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
من هیچ کدام از برنامه ها و سریال های امسال را پیگیری نمی کنم.نه علاقه ای دارم و نه فرصتی.ولی سریال دردسرهای عظیم 1 را کامل دیده ام
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
بهتر که نمیبینین...چیز جالبی نداره اصلا:// مرسی از اینکه خوندید:)
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
اگه وقت و حوصله داشته باشم میبینم ........
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
:)))مرسی از نگاهت:)
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
سلام؛ همیشه برام این روند مدیریت سوال بود که چرا امتحان در ماه مبارک؟! اما خب چه میشه کرد!... در کل هر برنامه ای هم منتقد داره و هم ستایشگر، هر برنامه ای سعی می کنه که از هر لحاظی، پوشش بده همۀ مخاطب ها رو. شما اگر از بالا نگاه کنید، دقیقا منظور من رو متوجه خواهید شد. برنامه ها اغلب عمومیت دارند و عموم هم اعم از خاص و عامه، و این شامل «دردسرهای عظیم» و «پایتخت» هم میشه. اما در مورد تبلیغات بی معنایی که دقیق نشون میده که صرفا به همین منظوره و گاهی یک جملۀ معترضه اس که ربطی به پلان قبل و بعد نداره و این در کارهای قبلی کارگردان هم کاملا مشهوده. در مورد پی نوشت کاملا موافقم و باید تدبیری در این مورد اندیشیده شود. کما اینکه گاهی دیدم در یک روز همۀ مطالب در غیر این مورد ذکر شده هستند. دغدغه هاتون ارزشمنده :)
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
سلام؛مرسی از اینکه خوندین ونظر دادین!پوشش دادن همه مخاطبا درسته،ولی اون برنامه ساز نباید به نیاز مرم جامعه اش هم فکر کنه وتصمیم بگیره؟!؟بازم ممنون!
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٢٢
٠
١
http://aassak13.blog.ir/post/260 این رو بخونید
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
:)
kiyan_t
kiyan_t
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
مطلب خوبی بود
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
ممنون(^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
انتقادتون کمی تا قسمتی وارده...میدونی کلا عصری شده که مردم گرایششون نسبت به خیلی چیزا عوض شده... به طور مثال همین مادر من چند سال پیشا اون وقتایی که شاید تو فامیل فقط یه نفر تلویزیون داشت سر یکی از قسمتای لیان شامپو کارش به دوا و دکتر میکشه...تب لرز میگیردش....الانم اگه طرفدار سریالی باشه با همون جدیتدنبالش میکنه اما دیگه اونقدرا تحت تاثیر قرار نمیگیره....چرا چون جامعه عوض شده...دغدغه های مردم بزرگتر شده...آگاهیشون نسبت به خیلی از مسائل بیشتر شده....من ماه عسلو میبینم و راضیم...پایتخت و لطیف رو هم چون این امکانو فراهم میکنه که همه خانواده به یه قاب خیره شن رو دوس ددارم...خندوانه هم که دیگه گفتن نداره :) اینجوری بگم برای اینکه کمتر ناراحت شم فقط به جنبه های مثبتشون نگاه میکنم :)
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
جنبه های مثبت تا زمانی دیده میشن که تحت تاثیر جنبه های منفیش خیلی کمرنگ نشده باشن!!! با تغییر گرایشای مردم موافقم وبه همین بابت هم میگم سلیقه مردم دیگه برنامه های پردردسر وپرمشکلو قبول نمیکنه...!ممنون از نگاهت دنیادیده عزیز!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
:)
n_dahji
n_dahji
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
سلام دختر اریایی /عضو شدم عزیزم ولی هنوز این جیمی مطالب منو منتشر نکرده /بقول بچه ها تو صفم / فکر کنم ولی ته صف افتادم.راستی نمی دونم چرا وقتی نظر میدم برای مطالب دوستان این عکس گوشه صفحه من حذف میشه و نظره دیده میشه ولی عکسه نه!!!
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
عه...شما خانومید پس؟!؟!احتمالا هنوز با اکانت خودتون نیومدین که عکستون نمیاد،شایدم عکستون تایید نشده هنوز :)))به هر حال خوش اومدین به سایت:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/١٦
٠
٠
این یک پیام تبلیغاتیست: سلام خانوم مهندس ، خوشحال میشم به وبلاگ تازه تاسیسم بیاین و نظرتونو بگین ... :)
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٥/١٩
٠
٠
چشم آقای مهندس...سعی میکنم بیام وخوشحالتون کنم:دی
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠