آشوبم، آرامشم تویی...
پای سفره خدا / ارمغان بیست و یکم

آشوبم، آرامشم تویی...

نویسنده : فرانک باباپور

کلافه بود. راه زیادی را پیاده رفته بود تا کمی فکر کند، شاید آرام شود. رسیده بود به دکه روزنامه فروشی، روزنامه‌ای خرید و تصمیم گرفت به پارکی برود و خودش را با روزنامه سرگرم کند. اما هر چه می‌کرد باز هم همان افکار توی سرش وول می‌خوردند، توی دلش تمام حرف‌هایش را می‌زد و جواب‌های احتمالی را پیش بینی می‌کرد، در آخر هم نتیجه‌گیری و حق را به خودش می‌داد. راضی بود شب را هم توی پارک بخوابد ولی به خانه برنگردد تا مبادا همسرش فکر نکند حقی دارد یا اشتباهی نکرده. از همه بیشتر، از این ناراحت بود که چرا همسرش به قاعده یکی دو تا ببخشید و چند دانه اشک تمساح از او معذرت خواهی کرده، در صورتی که بخشش چنین اشتباهی، بیش از این‌ها آب می‌خورد. میان غرولندهایش نگاهش به روزنامه هم بود، چشمش خورد به تیترِ «بروید با هم بسازید»؛ تنها نصیحتی که امام خمینی(ره) در مراسم عقد یک زوج جوان به آن‌ها کرده بود. 

وقتی به خانه رسید، بوی غذای مورد علاقه‌اش ساختمان را پر کرده بود، تک شاخه رز سرخ را پشت سرش پنهان کرد و زنگ در را زد...

========

وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِکَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَکَّرُونَ (21)

و از نشانه‌های او این‌که همسرانی از جنس خودتان برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میان‌تان مودّت و رحمت قرار داد. در این نشانه‌هایی است برای گروهی که تفکّر می‌کنند! (روم - 21)

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
اختلافشون سر چی بود حالا ؟:) و البته چون خودت متاهلی این آیه انتخاب خوبی بود چون جنس نوشتنش رو می دونی :)امیدوارم همه زوجای جوون در کنار هم آرامش داشته باشن :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
نمیشه دعواهای زن و شوهری رو همه جا گفت که!! :)) / من هم امیدوارم همینی باشه که گفتی... :)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
چقدم خوووووووووووب:) کاش همه این درک و شعور رو داشته باشیم که بتونیم کنار هم بسازیم زندگی رو
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
کاش... چقدر آمار طلاق زیاد شده، چقدر غرور زیاد شده، چقدر زن و شوهرا دنبال راحتی هستن و به فکر خودشون، چقدر...
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
چون به تقدیر قضا کار جهان خواهد شد میروم هر چه خدا خواست همان خواهد شد
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
گاهی اونقدر تو خواسته های خودمون غرق میشیم که خواسته های خدا یادمون میره... ممنونم، مثل همیشه عالی بود :)
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
بزرگترین مشکل جامعه ما غروره کاذبه و نداشتن بخشش. خانم هایی رو میشناسم که تو بدترین شرایط با همسرانشون ساختن و کوتاه اومدن و همینطور مردهایی با همین رفتار درست، ولی در عین حال از هر دو نوع افرادی رو میشناسیم که نه تنها زندگی رو غنیمت نمیشمرن و ازش به خوبی استفاده نمیکنن بلکه با عیب جویی و دل شکستن و کوتاه نیومدن زندگی رو برای خودشون و طرف مقابل جهنم میکنن، هرکسی کاسه ی صبرش یه جایی لبریز میشه و اونجا نتیجه اش میشه طلاق :). انتخاب آیه و متن و محتوااااا عااااالی بود فرانک جان.
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
دقیقا. هر کسی تو دلش یه ظرفی داره که تا یه جایی می تونه ببخشه و فراموش کنه، ولی وقتی این ظرف لبریز بشه دیگه نمیشه کاریش کرد. دیگه مودتی نیست. و این ظرف از همین لج و لجبازی ها و غرور کاذب پر میشه... ممنونم سحر جان، مثل همیشه بهم لطف داری. راستی خیلی خوشحالم که نوشته هامو دوست داری :) / امشب به یاد منم باش که عجیب تو دلم غوغاست... ممنون :)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
درود بر شما . بسیار قشنگ.اون قسمتی که رفتار آقاهه رو توضیح میدادین یاد نقی معمولی افتادم :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
آره. نقی معمولی خیلی داره این رفتارها رو نشون میده و نقشش در جهت تقبیح هست، امیدوارم موثر باشه که متاسفانه چنین رفتارایی زیاد شده تو جامعه... خیلی ممنونم از لطف و حضورتون آقای حقیقی :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
:)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
منم هم :) / التماس دعا نینا جان، میدونم خیلی دختر پاکی هستی :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
زندگی مشترک فقط از خود گذشتگی و پیوستن به (ما) ... الان بگم خیلی خوب بود با خودت میگی میخواد الکی ازم تعریف کنه پس میگم : عالی بود :)) بی اغراق
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
دقیقا. همیشه که نباید یک نفر ببخشه و کوتاه بیاد. همیشه که یک نفر نباید فکر کنه حق با خودشه و طرف مقابل قابل بخشش نیست... ممنونم ازت سمیرا، قول میدم دیگه حسود نباشم :))
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
مرسی واقعا از این تلنگر قشنگ و به جا...!به نظر من مهمترین لازمه ی زندگی مشترک همین گذشته...اگه نداشته باشی واقعا به بن بست میخوری:)آفرین به شما فرانک عزیز که جزو گروهی هستی که تفکر میکنی تو آیات قرآن ونشانه هاشو واسه ما هم به تصویر میکشی:)قلمت مانا عزیزم:)))
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
اسم شمارو یاد گرفتم اون روز، باز الان یادم رفته! حافظه در حد لالیگا! :| / خیلی ممنونم ازت دختر آریایی :) / یه استادی داریم که میگفت تو زندگی مشترک کسی برنده است که زودتر میبخشه و میگذره. ولی الان همه تفکر برعکس اینو دارن متاسفانه... بازم ممنونم ازت :)
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/١٩
٠
٠
سلام و عبادت هاتون قبول حق! نوشتۀ بسیار خوبی بود و مثل همیشه خوب هم از پسش بر اومدید. شما که یک پاراگراف اختصاص دادید به زن و شوهر، در یکی، دو جمله هم اختلافشون رو ذکر می کردید، سربسته البته... ممنون از شما و نوشته های خوبتون :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
سلام. خیلی متشکر. دلیل اختلافی به ذهنم نرسید! با خودم گفتم هر دلیلی ممکنه داشته باشه ولی این غرورها همیشه هست و توی همه ی دعواها مشترکه. شاید حرفی که خانوم جلو خونواده از شوهرش زده، شاید خرید اضافی، شاید شکستن غرور مرد به هر دلیلی،... نمیدونم!!! الان یهو تجربه های شخصیمو میگم بد میشه! :))) / ممنون از حضورتون :)