خواهرم نگاهت را!

خواهرم نگاهت را!

نویسنده : AsedHamid

شاید با دیدن تیتر تعجب کرده باشید اما این مطلب نشان دهنده یک ناهنجاری چندین و چند ساله است که با کنار رفتن فرهنگ سنتی ما، خیلی رایج شده و خب کسی به آن اهمیتی نمی‌دهد، چرا؟!

چون از وقتی یادمان می‌آید در دیفالت مغزی ما این‌طور حک شده که باید به حجاب دختران و چشم‌های پسران‌مان گیر بدهیم و حالت برعکسی وجود ندارد. و حالا وقتی با این ناهنجاری روبه‌رو می‌شویم یا اصلا آن را نمی‌بینیم یا می‌گوییم اشکالی ندارد، یا بعضا گفته شده تو هم چه گیرهایی می‌دهی بابا.

از قدیم الایام نگاه بد و هرزه چشمی را بستند به ناف آقایان و ما مردهای ساده هم خیلی زود قبول کردیم و زدیم توی سر و کله خودمان و پسرهای‌مان که سرها را بیاندازید پایین، بی خبر از این‌که سرهای دختران و خانم‌های‌مان چسبید به سقف، البته بدون محاسبه کلیپس. حتما برای اکثر آقایان پیش آمده که در جایی مثل پیاده رو در حال عبور هستید و وقتی سرتان را از روی سنگ فرش پیاده رو بالا می‌آورید ناگهان با خانم جوانی که همراه یک مرد از روبرو در حال آمدن هست چشم تو چشم می‌شوید و می‌فهمید که خانم مورد نظر به طرز وحشتناکی در حال رصد کردن قد و بالای شماست و وقتی متوجه نگاه شما می‌شود نه تنها نگاهش را بر نمی‌دارد بلکه با قدرت بیشتری کارش را در ناحیه سر و صورت شما پیگیری می‌کند و در نهایت این شما هستید که کم آورده و سر را پایین انداخته و از محل دور می‌شوید.

آن دسته از بانوان محترمی که بازیکن آزاد هستند و در فصل نقل و انتقالات شدیدا به دنبال پیدا کردن کیس مورد نظر هستند که هیچ؛ حرف من با آن خانم‌هایی است که سایه غیرت یک مرد را در کنارشان حس می‌کنند و حتی آن دختر خانم‌هایی که در یک رابطه دوستی هستند، لااقل به حرمت آن کسی که مثل ندید بدیدها شبانه روزی پیامک عشقم، جونم، عمرم، نفسم برایش می‌فرستید کمی چشم‌هایت را نگه دار.

البته بعضی‌ها فکر می‌کنند نامحرم فقط یعنی زنی که مردی غریبه به او نگاه کند، این را برای کسانی می‌گویم که فکر می‌کنند نگاه خانم‌ها با مردها فرق دارد و می‌گویند ما برای شناخت افراد به آن‌ها نگاه می‌کنیم. هفت میلیارد انسان روی کره زمین هست و حدود هفتاد میلیون توی ایران، شما می‌خواهید همه را بشناسید؟ اتفاقا ما مردها هم خیلی دوست داریم خانم‌های توی پیاده را شناسایی کنیم!

البته نگهداری چشم مربوط به جنس خاصی نمی‌شود، همونطور که حجاب هم همینطور است، اما از این قضیه که بگذریم حرفی می‌ماند. خواهرم توی این زمانه بی‌ناموسی به غیرت مردت احترام بگذار، اگر توی خیابان یا بازار در کنار همسرت بودی دیدی صاحب فلان مغازه و یا آن جوانی که در کنار شما ایستاده به شما چشم دارد یا چشمک می‌زند، خوشحال نشو که قشنگ لباس پوشیدی و دلبر شدی، این باید برای تو ننگ باشد، تویی که اسم ناموس یک مرد رویت است اما لیاقتش را نداری.

خواهرم از هر دستی بدهی از همان دست پس می‌گیری، اگر می‌خواهی مردت ناموس پرست باشد، پس برایش ناموس باش.

====================

نگاه به نامحرم تیری از تیرهای شیطان است و خداوند به کسانی که چشمان خود را از نگاه به نامحرم حفظ می‌کنند وعده داده که حلاوت و شیرینی ایمان را به قلب‌هایشان می‌چشاند.

 

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٢٨
٢
٢
دغدغتون رو قشنگ مطرح کرین اما نوشتتون افراطیه . یه مقدار تو این بین وزنه تعادل رو به سمت خانوم های خوب و آقایون بد هم میبردین بهتر میشد ، چون اینجوی آقایون شدن قدیس و خانوما هم شدن شیطان :/
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
١
٠
ممنون از انتقاد به جای شما سحر خانوم ... ولی این مطلب من مربوط به یک ناهنجاری از جنس بانوان بود و مردها در این مطلب جایی نداشتن ، برای همین اثری از رفتارهای زننده آقایون در مطلب من نیست وگرنه رفتارهای مردها خودش سر درازی داره ... :))
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٢٨
٣
١
دغدغه تون محترمه، توصیه تون درست و بجاست ولی در شدتش یه کم باهاتون اختلاف نظر دارم، مخصوصاً این قسمت: "حتما برای (اکثر) آقایان پیش آمده..."
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
پیش اومده خانوم مشکات ، برای اکثر ما مردها پیش اومده ... این قضیه خیلی فراگیره ، چون اصلا خانوما به این موضوع به چشم یک کار اشتباه نگاه نمیکنن ... و ممنون از اینکه پای این مطلب نظر گذاشتین ... :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٢٨
٤
١
خوبه که بدونین هرچقدرم خانوم این مدلی داشته باشیم باز هم در اقلیت هستند اوضاع فعلی چیز دیگه ای رو میگه جناب در ضمن بحث اینم که آقایون شرعی و غیر شرعی مجاز به هرکاری هستنم بماند ...
هاچ
هاچ
٩٤/٠٤/٢٩
٢
٠
بیخیال سمیرا! دیگه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است
هاچ
هاچ
٩٤/٠٤/٢٩
٢
٠
کفه ی ترازو هرچقدرم که به سمت اونا سنگین باشه باز میگن حق زن ها بیشتره و اعتراض دارن! بیخیال سمیرا!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٤/٢٩
٢
٠
خانم ها سمیرا و هاچ ،این متن صرفاً نظر شخصی آقای بزرگی هست ، پس به کل مردها بست ندین ! دوما ً حق شرعی خانم و آقا در اسلام مشخص شده ، اینکه عده ای رعایت نمی کنند و عده ای سعی به کمرنگ کردن این حق دارند به صورت مجزا جای بحث هست و کما اینکه سابقا در انجمن ها بحث کردیم ،و سوماً جناب آقای بزرگی ما خودمون پسریم ! بین خودمون باشه ، و اینکه اگرم یک سرچ کوچیکم تو اینترنت بزنیم متوجه می شیم که میل جنسی یک مرد به مراتب خیلی بیشتر از یک خانم هست ! و اینکه حالا ما بیایم بگیم فلانی تو نگاهم نکن من دخیل به گناه می شوم فقط پاک کردن صورت مسئله و متاسفانه دلیل تراشی برای کاری هست که مقصرش چیزه دیگری است ! من اگر بخواهم گناه می کنم و اگر نخواهم گناه نمی کنم ، افسار گناه کردن که نفس من هست دست خودم هست ! خدا به انسان عقل داده که به کمک آن نفس عمارش رو بتونه کنترل کنه که اگر غیر از این بود ما فرقی با حیواناتی از جمله خوک ،و خروس نداشتیم ! خوک نر چون قدرت فکر کردن نداره و خروس چون همه ی مرغ ها رو که دید بلافاصله و بدون تلف کردن وقت کار خودش رو انجام می ده ! پس ما اگر خودمان از پس نفسمان بر نیامدیم سوا از همه چیز چه شرعی و چه غیر شرعی همسان حیواناتی می شویم که خدا آنان را خلق کرده تا ما ببینیم و از آن ها عبرت بگیریم !
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
آقای بهمنی خب این شرع دست کیه؟ غیر اینه که در تمام مراتب بالا یک آقا به همه چیز نظارت میکنه؟ پس اگه یه خانوم مثل من میاد همچین حرفی رو میزنه مقصرش همین شما آقایون هستین. شما هستین که انقدر چهره اسلام رو خراب کردین که صدای منو امثال من در اومده... من به تفاوتی که خدا برای زن و مرد در نظر گرفته واقفم و قبول دارم اما به سوء استفاده شما مردا معترضم و هیچ وقت مردایی رو که باعث میشن من به یک سری مسائل شک کنم و خیلی چیزهارو زیر سوال ببرم نمیبخشم.ودر آخر با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه اگه اسلام بی نقص این گوی و این میدان کمی واسه اثباتش تلاش کنین فقط حرف نزنین...
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
هاچ درست میگه تازه گیا فهمیدم که در یک مسئله فقهی زن و مرد به صورت مساوی هستن و هردو دارای یک حکم اما عین اون حکم در مورد خانوما تو قانون اومده اما حکم آقایون نیومده و اصلا شاید خیلی ها اون لفظ رو برای آقایون قبول نداشته باشن و باهاش نا آشنا باشن... اکثر مسائل به سود آقایون و کسی هم نمیتونه این رو انکار کنه...پس اینکه جناب بزرگواری بیان اینقدر تند صحبت کنن قابل تحمل نیست هرچند همون نگاه اونجوری بعضی از خانوما هم برمیگرده به آقایون چه پدر چه همسر چه برادر هیچ فرقی نداره کسی که درست بالای سر خانوادش باشه هیچ وقت ناموسش به خودش همچین اجازه ای رو نمیده...
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
من تند روی رو که خانم سمیرا قبول کردم ! بله قانون داریم و قوانین مطابق با قرآن وضع شده ولی در اجرای بعضی از قوانین کوتاهی شده حقوق خانم ها در قوانین اسلام مشخص شد و هیچ شکی در آن نیست ، حق طبیعیشون هست و اینکه عده ای تند روی می کنند خودم بشخصه اگر ببینم برخورد می کنم و در غیر این صورت براشون از خدا طلب مغفرت می کنم !به هر حال کسی که بیشتر از احکام قرآن بفهمه اون دیگه نمی فهمه و باید برای فهم مسئله براش دعا کرد / تند روی چه از جانب مرد و چه از جانب خانم ها امری هست غیر قابل انکار که انشا... با همت شما و سایر جوان ها این مشکل حل می شود ،و اینکه شما گفتین :«غیر اینه که در تمام مراتب بالا یک آقا به همه چیز نظارت میکنه» من از جمله شما رهبری یک جامعه رو استنباط کردم که آقا هستند و این عین قانون اسلام هست به عنوان مثال در سورة نساء، آيه 34.خدا می فرماید : «الرِّجالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّساءِ بِما فَضَّلَ اللَّهُ بَعْضَهُمْ عَلى بَعْضً وَ بِما أَنْفَقُوا مِنْ أَمْوالِهِمْ» یعنی «مردان، سرپرست و نگهبان زنان‌‌اند، به خاطر برتري‌هایی كه خداوند براى بعضى نسبت به بعضى ديگر قرار داده است، و به خاطر انفاق‌هایی كه از اموال‌‌شان [در مورد زنان] مى‌‌كنند.»/ حق مدیریت مرد به خاطر ساختار جسمی و روحی اوست (الرجال قوامون علی النساء) / و اینکه در اخر برتری مردان نباید سبب غرور شود ، چون خدا از همه برتر است (ان الله کان علیا کبیراً ) اگر حرفی زدم که نقض کننده ی حقی بود که خدا به خانم ها داده بفرمایید در خدمت هستم
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
:) ... خانوم سمیرا خانوم عزیز ... خیلی قضیه رو پیچیده کردین ... :) ... احتیاجی به این همه خشونت و ضرب و شطم نبود ... من انتقاد شما رو در مورد تند بودن مطلب میپذیرم اما بقیه موضوعاتی که مطرح کردین حتی اگر درست هم باشه ربطی به مطلب من نداشت ... :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
مهندس جان اولا من بزرگواری هستم ... :) ... ثانیا حرفات درست ولی شاید خوب مطلب من رو نخوندی تا منظورمو متوجه بشی ... :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
و در آخر اینکه متاسفانه از خانوم هاچ همچین برخوردی رو انتظار نداشتم ... من این کامنت ایشون رو به عنوان یک بی احترامی تلقی میکنم ...
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٢٨
٥
٠
خواستم بگم تندنوشتیدکه بادیدن کامنتای دیگردوستان منصرف شدم....فکرکنم به اندازه کافی به تندبودن مطلب تاکیدشد.....من فقط یه خسته نباشیدمیگم وتشکربابت دغدغه تون!!! درضمن چندوقته نیستید....برگردیدزودتر....نبودنتون احساس میشه واقعا:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
سلام خانوم راتا خانوم ... ممنون از نظرتون ... اتفاقا اصلا تند نبود ، یکم تلخ بود که اونم گناه واقعیت .... :))
translator
translator
٩٤/٠٤/٢٨
٥
٠
درسته . البته این نگاه خانوم ها به معضل حجاب و طرز پوششون اضافه شده و اینطور نیست که نگاه بد بیشتر از حجاب بد ؛ وجود داشته باشه . کلا هم خانوم ها و هم اقایون باید هر دو رو رعایت کنند هم نگاه هم حجاب... این موضوع هم که با نگاه افراد رو میشه شناخت یک چیز نسبی هست و در مورد همه صدق نمیشه تازه برای اون هایی هم که صدق میکنه خیلی خیلی درصد شناساییش کمه. در ضمن هیچ نیاز مبرمی برای شناسایی نامحرم ها نداریم ها ااااا :/
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
ممنون از دید باز و غیرمتعصبانه شما خانوم مترجم ... واقعا همینطوره که شما فرمودین ... :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٢٩
١
٠
داریم دیگه...حالا نه با این شدتو حدت ولی خب داریم دیگه ://
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
خانوم دنیادیده از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون داریم خیلی بدتر از چیزی که من گفتم هم داریم ... خیلیییییی بدتر! ...
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٢٩
٢
٠
مطمئنا توی یه جامعه ی هفتاد میلیونی آدم منحرف از هر جنسی وجود داره. اصولا انحراف و چشم چرانی خیلی به جنسیت ربط نداره ولی همه خیلی خوب میدونیم که این وزنه بدجوری به سمت آقایون سنگینه.بارها و بارها دخترهایی رو دیدم که از دختر بودن خودم شرمنده شدم و پسرهایی رو هم دیدم که افتخار کردم به هم وطن بودن بااونها. قضیه رو خیلی یک طرفه مطرح کردین آسیب های اجتماعی قضاوت های عادلانه رو میطلبه.
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
با تشکر از نظر شما خانوم نسرین خانوم ... اول در مورد قضاوت عادلانه باید بگم این مطلب در مورد ناهنجاری رفتاری خانومها نوشته شده بود و اصلا به عنوان یک ترازوی برای وزن کردن رفتارهای جنس زن یا مرد نیست ... و در ضمن اینکه بدونیم کاری اشتباهه و اون رو انجام بدیم بسیار بهتر از اینه که یک رفتار اشتباه رو با یک دید مثبت و طبیعی انجام بدیم ... مصداق جمله دوم ، همین رفتار خانومهاست که در این مطلب ذکر شد ... بازم ممنون از اینکه این مطلب رو مطالعه کردین ... :))
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠٤/٢٩
١
٠
نمی خوام در مقابل نوشته تون گارد بگیرم چون متاسفانه حقیقت داره و غیر قابل انکاره و واقعا تاسف آور ... اما جناب بزرگواری ای کاش تیزی قلمتون فقط به سمت خانوم ها نمی رفت . ای کاش از ساده دلی بعضی از دخترها هم می نوشتید که فریب حرفهای رویایی آقا پسرها ( بعضی) رو می خورن و توو ذهنشون چه چیزا که نمی سازن ! ای کاش از نگاه های زننده بعضی از پسرها هم که توو پیاده روها و ... حتی اگه یه دختر بی توجهی نشون بده انگار بیشتر میشه... متاسفانه چه بد حجابی و چه نگاه های زننده در جامعه زننده و آزار دهنده شده و فقط مختص یه جنس خاص نیست ... از اینا که بگذریم غیبتتون خیلی طولانی شده ... بابت این نوشته هم بهتون خسته نباشید می گم . دغدغه تون قابل احترامه... موفق باشید :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
کار خوبی میکنین که در مقابل نوشته من گارد نمیگیرین ... خخخ ... ولی جدا از شوخی حرف شما کاملا درسته ، همه این موارد وجود داره و خیلی زشت و زننده ست اما همونطوری که در اوایل مطلب گفتم ، خواستم موضوعی رو مطرح کنم که تا حالا به اونصورت بهش پرداخته نشده بود ... :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٥/٠٤
٠
٠
:) ممنون خبر دادین خیلی جالب بود راستش تاحالا دغدغه اینچنینی رو از زبون یک مرد نشنیده بودم یکم عجیب بود! البته قبول کنین این تعداد کم هستن اقایون بیشترن حتی گاهی به چادر روی سرتم رحم نمیکنن و با نگاهشون ادمو میخورن ولی متاسفانه دخترای این تیپی هم هستن خدا خودش عاقبت همه رو ختم به خیر کنه :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠٤
٠
٠
ایشالا ... ممنون از شما ... بله دیگه توی دنیای ما خیلی چیزا تغییر کرده ... اما اینکه میگین کم هستن ، قبول ندارم ... همونطور که گفته بودم متاسفانه خانومها برای نگاههاشون حد و مرزی قائل نیستن ... :)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٤/٠٥/١٨
٠
٠
ولی من اینطور فکر نمیکنم.به چادریشم رحم نمیکنن.من خودم چادریم ولی پسرا باهام مثل یک کسی که ساپورت پوشیده رفتار میکنن.البته یکم کمتر.
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/١٨
٠
٠
خانوم جعفرپور ، رفتار دیگران چه اهمیتی داره وقتی شما میدونین این افراد ، بی شخصیت ترین موجودات دوپا هستند که ارزشی به نام مردانگی رو در وجود خودشون نمیبینن
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٥/١٩
٠
٠
من می ایستم و تشویق میکنم شما رو به مذت 3 دقیقه :))!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢٠
٠
٠
من نمیدونم این جمله رو از کجام درآوردم .... شما بشینین ، خسته میشین ، خجالت زده میکنید :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٥/٢١
٠
٠
ینی الکی گفتین؟؟!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢١
٠
٠
ینی فکر میکنین من این حرف رو الکی گفتم؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٥/٢١
٠
٠
اوممم... نمیدونم اخه یه جوری گفتین ا کجام اوردم! :دی بیخیال
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢١
٠
٠
خدا این حس شوخ طبعی رو از من نگیره ... :)) ... بله خانوم خاص ... هر چند منو متهم میکنن که از آقایون طرفداری میکنم اما من هرجا حق رو ببینم بی مهابا اعلام میکنم
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٥/٢٢
٠
٠
من کسی رو متهم نکردم اتفاقا واسم جالب بود هم جنساتون رو اینجوری تشبیه میکنید
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢٢
٠
٠
اشتباه نکنین ، اونایی که ازشون گفتم همجنسای من نیستن .....همجنسای من مرد هستن ، نه نامرد!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٥/٢٣
٠
٠
ینی مرد هنوزم وجود داره؟! :دی بلانسبت!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢٣
٠
٠
:) ...
kianaz
kianaz
٩٤/٠٥/٠٦
٠
٠
دغدغه ي زيبايي بود :) زيبا ، كوبنده و ... عالي با طعم پرتقالي :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٠٧
٠
٠
بله دقیقا همینطوره! :))
s_darkling
s_darkling
٩٤/٠٥/١٠
٠
٠
بسیار خوب بود یه کم افراطی بود اونم شاید چون پدیده به نسبتا جدیدیه .به نظر من الان دیگه مردا و زنا از این جهت بی حساب شدن.
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/١٠
٠
٠
اینم حرفیه ! ... حساب بی حساب :)) خخخ
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٥/١٤
٠
٠
به نظر من تمام گناه ها از چشم شروع میشه! الان اگه دیده باشین با این عینکای افتابی هم که دیگه همه خیالشون راحته کسی چشماشونو نمیبینه و راحت زل میزنن به یه نفر:/مثلا طرف توی مترو نشسته عینک زده خوب الان کو افتاب اصلا کو نور که تو عینک زدی بعد جالب صندلی رو هم جوری انتخاب میکنن که.... خدا همه رو به راه راست هدایت کنه:)ممنون از مطلبتون
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/١٤
٠
٠
واقعا به نکته جالبی اشاره کردین خانوم بهزاد فر .... عینک آفتابی ... متاسفانه همینطوره .... فقط خدا میتونه هدایتمون کنه ...
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٤/٠٥/١٨
٠
٠
حرفتون کاملا درسته ولی بهتر بود درباره ی مرد ها هم میگفتید.چون درصد نگاه مردان خیلی بیشتره.توی مطلبتون یکمی یک به حانب رفتید.میتونستید کل مطلب رو بدون این که طرف جنس خاصی رو بگیرید بگید.ولی در کل یک حقیقته.خیلی ممنون بابت مطلب
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/١٨
٠
٠
خانوم جعفرپور عزیز ، ضمن عرض تشکر بخاطر مطالعه مطلب باید بگم در این مطلب قصد داشتم به یک ناهنجاری در حوزه زنان بپردازم ، چیزی که بانوان محترم اصلا اون رو به عنوان یک ناهنجاری نگاه نمیکنند ، وگرنه من هم میدونم این قضیه در مورد مردان به مراتب بیشتره ، اما چیزی که هست اینه که در حوزه مردان خیلی روی این قضیه کار شده اما کسی نمیخواهد قبول کند که خانوم ها هم باید نگاهشان را کنترل کنند
h_dorexist
h_dorexist
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
احسنت!! ملموس بود و به دل نشست!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٨/١٢
٠
٠
خوشحالم که مورد پسند واقع شده
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٥/٢٨
٠
٠
خوشحالم که مورد پسند واقع شده :)
ph_phoenix
ph_phoenix
٩٤/٠٨/١١
٠
٠
سلاااامبعد از مدتهاااااااا اومدم جیم!! خعلی خعلی ممنون بابت تبریک تولدت!! کلی ذوق کردم ببخش کم سر میزنم!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٨/١٢
٠
٠
خواهش میشه! ایشالا 120 ساله بشی! :)
ph_phoenix
ph_phoenix
٩٤/٠٨/١١
٠
٠
این نگاااه ها خعلی بحث بر انگیزه!!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٨/١٢
٠
٠
این نگاه ها بحث سرش نمیشه ، از ریشه نابود میکنه همه چیزو
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠٧
٠
٠
اااا... اینجام هست ک من ندیدمش خخخ
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١١/٠٧
٠
٠
:)) بازم ممنون از تشریف فرماییتون :)
b_razmkhah
b_razmkhah
٩٦/٠٢/٠٤
٠
٠
یکم تند گفتید... ولی به حق و زیبا بود..آفرین
AsedHamid
AsedHamid
٩٦/٠٢/٠٤
٠
٠
ممنون از نگاه بی طرفانه شما به مطلب :)
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١