برسد به دست مردمان دلواپس ایران

برسد به دست مردمان دلواپس ایران

نویسنده : arwen

این روزها که صدا و سیما یک بار دیگر دارد سریال حضرت علی علیه السلام را پخش می‌کند گاهی وقت‌ها فکر می‌کنم که ای کاش مسئولان کشور ما یک بار هم شده بنشینند این سریال ساخت وطن را ببینند تا هی چپ و راست ادعای حکومت علوی و حکومت امام زمانی نداشته باشند.

یک زمانی وقتی که خبر اختلاس سه هزار میلیاردی را شنیدیم چشم‌های‌مان گرد شد و مغزمان سوت کشید، سه هزار میلیارد چند تا کامیون پول می‌شد؟ چند تا صفر داشت؟ با صفرهایش چند تا زن بیوه را می‌شد حمایت کرد و چند تا یتیم را سیر کرد؟ چند تا زندانی بدهی را می‌شد آزاد کرد؟ بعد خبر رسید که بابا این رقم کوچکش است. بعد از چند مورد اختلاس کوچک و بزرگ دیگر وقتی که رئیس جمهور مملکت شب آخر حکومتش از حساب بیت المال حساب دانشگاه تازه تاسیس‌اش را پر کرد، گفتیم الان  است که صدای ملت در بیاید. دریغ از یک صدا... چند ماه بعد معاون‌های اول و دوم این آقا را به جرم رقم‌های خیلی کلان گرفتند حالا بماند که زندان نرفته چند تا مرخصی بهشان دادند و بماند که اصلا پول کجا رفت. یک کم جلوتر خبر رسید که از دانشگاه آزاد یک رقم چند صد میلیونی اختلاس شده و صدا و سیما همچنان از اسامی مخفف استفاده می‌کند مبادا آبروی حضرات دزد برود. ما هم فکر می‌کردیم دیگر از این عجیب‌تر نمی‌بینیم که چشم‌مان به جمال دکل پا دار ایرانی روشن شد! قدیم‌ها دکل نفتی سر جایش می‌ایستاد کارش را می‌کرد، جدیدا ظاهرا دکل‌ها حوصله‌شان سر می‌رود و می‌روند قدم می‌زنند. دیگر فکر می‌کردیم از این بدتر نمی‌شود که خبر جدید رو شد. روزنامه شرق امروز به خاطر بزرگی رقم تخلف جدید یک سایز بزرگتر چاپ شد!

حالا آن آدم‌هایی که برای حضور زن ایرانی در ورزشگاه‌ها توی خیابان می‌ریزند و دلواپس می‌شوند و فریاد وا اسلاما و وا انقلابا سر می‌دهند و در فریادهای‌شان از تمام شهدای این مملکت مایه می‌گذارند که مبادا گوشه‌ای از عفاف جامعه با حضور زنان به قول حضرات هرزه در ورزشگاه‌ها ساییده شود، کی می‌خواهند کمی هم برای این مسائل دلواپس شوند و کی می‌خواهند بفهمند آن چیزی که دین مردم را نگه می‌دارد تکه پارچه روی سرشان نیست بلکه اعتقادات‌شان به حکومت و حاکمیت و مذهب است، خدا داند. فعلا که ظاهرا نمی‌خواهند دلواپس بشوند. و ای کاش بفهمیم زمانی که زنان خارجی را به ورزشگاه‌های کشورمان راه می‌دهیم و هر کسی را که پاسپورت خارجی دارد بر زنان ایران ارجح می‌دانیم با اعتقاد مردم چه می‌کنیم.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٤/٢١
٢
١
عالی بود. عاااالی. جسورانه و واقعی .متاسفانه اینه مملکت گل و بلبل ما :(
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
تشکر
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٤/٢١
٢
٠
به فرموده مولای متقیان آنچه که باعث می شود مردم طرفدار یک حکومت باشند و ارزش های آن را بپذیرند سه چیزا است: 1- تأمین امنیت؛ 2- تأمین رفاه؛ 3- تأمین عدالت // به نظر من جمهوری اسلامی در مورد اول موفق بوده و در مورد دوم عملکردش نسبتا قابل قبول است ولی فاصله اش با مورد سوم بسیار زیاد است. این مورادی هم که شما نوشتید عموما ناظر به مورد سوم است.
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٤/٢١
٢
٠
البته من یک ملاحظه هم روی جمع بندی این یادداشت دارم. ببینید هر فردی توی جامعه نسبت به یک سری چیزها حساس هستند. برای مثال شاید بنده مثلا از کشتن حیوانات ناراحت بشم ولی انگیزه هم برای راهپیمایی و اعتراض خیابانی در این زمینه ندارم ولی مثلا در قضیه مردم یمن این انگیزه در من وجود داره که برم راهپیمایی. معنی اش این نیست که نسبت به موضوع اول بی تفاوتم یا موافق/// می خواستم بگم انگیزه های مردمی رو در این زمینه توی محاسباتتون بیارید. برای برخی از افراد جامعه خیلی چیزهای به اندازه حجاب مهم نیست.
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
البته حرف شما درسته انگیزه مردمی خیلی مهمه اما ببینید یه وقتی هست شما میای تو خیابون برای یه چیزی مثل عدم حضور زنان در ورزشگاه تجمع میکنی و حتی شعار میدی و به کل زنان کشور انگ هرزگی میزنی کاریت ندارن حالا اگه از اون طرف همون خانمها بیان حتی تو خیابون به صورت ساکت جمع بشن احتمالا راهی بازداشتگاه میشن به جرم بهم زدن آرامش کشور و نظم نظام. واقعیت اینه که ما باید قبول کنیم اعتراض در چهارچوب قانون چیز بدی نیست و این حق رو به خودمون بدیم که نظراتمون رو بیان کنیم. این بخشی از مذهب ما هست که بتونیم در امور حکومت نظرمون رو بگیم و اشتباهات رو گوشزد کنیم. تجمع کردن مثلا در حمایت از حقوق حیوانات برای خیلی از مردم ما خنده داره در حالی که برای خیلی ها این قدم مهمی هست در راه رسیدن به اون چیزی که میخوایم بهش برسیم
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٢١
٠
٤
نظری نمیدم چون جروبحث پیش میاد.
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/٢١
٠
٣
من هم با اين كامنت موافقم.
ye_pesar
ye_pesar
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
با کلمه به کلمه حرف هاتون موافقم ؛ وقتی مدعی ترین افراد دست به بزرگ ترین گناهان می زنن و بازم از رو نمی رن مردم نسبت به ارزش ها دل سرد میشن ؛ مردم ما تو سی سال گذشته ثابت کردن که تحریم رو می تونن تحمل کنن فقر رو می تونن تحمل کنن جنگ رو می تونن تحمل کنن برنج و روغن کپنی رو می تونن تحمل کنن اما فاصله طبقاتی ، اختلاس و دروغ رو نمی تونن تحمل کنن و نتیجه اش شده این جامعه ای که امروز بیمار شده جالب اینجاست حکیمان و اطبا علت بیماری این جامعه رو شبکه های ماهواری فیس بوک تشخیص می دن امروز مردم به احترام و امید نیاز دارن تا آینده ای بهتر داشته باشند و ثروت های مملکتشون خرج خودشون بشه و نه ...
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
مردم ما همه چیز رو تحمل میکنن مگر خیانت به اعتقاداتشون رو مگر خیانت به امانتی که دستشون داده شده ایران امانت بزرگیه ای کاش مسئولان ما امانت دار باشنداما متاسفانه وقتی همون سریال کذایی رو میبینی میفهمی که فاصله ما تا حکومت واقعی اسلامی خیلی زیاده
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
واقعا! چقد غم انگیز
hadi_ghanbari
hadi_ghanbari
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
دلواپسی فقط برای دلواپسی های سفارشی و منفعتی و یا شخصی
n_rohani
n_rohani
٩٤/٠٤/٢١
٣
٠
کاش اونایی که از بیت المال میدزند یاد داستان عقیل و حضرت علی بیافتند در مورد این صبر ایوبی مردم ایران هم که واقعا بعضی وقتا حماقته فکر میکنم خدا این مردم واین نژاد رو این طور آفریده به هر حال خیلی عجیبه یکی از خونه شما دزدی کنه و شما کاری نکنی
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
من گاهی به اون حکم قطع ید اسلام فکر میکنم و اینکه اگر اون حکم در کشور اجرا میشد چه میشد؟ یکی از دوستان میگفت اینجوری هر دزدی رو با یه نگاه میشناختی و کلاهتو سفت میچسبیدی که اقایون ندزدنش اما من میگم اون موقع فقط جیب بر ها و کیف زن های خیابونی هستن که این قانون براشون اجرا میشه نه دزدهای بالایی یکی از عزیزان که برای دزدی تامین اجتماعی و کهریزک و هزارتا چیز دیگه دویست هزارتومن زندانی شده بود دیروز تو تلویزیون همین کشور جوری صحبت میکرد که من میخواستم از طرف جمیع مردم ایران و خانواده های زندانیان کهریزک و وابستگان و حقوق بگیران تامین اجتماعی رسما ازشون عذرخواهی کنم که اینقدر در حقشون ظلم شده
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
:) من یک لایک طلایی به مطلب تقدیم می کنم ! مرسی
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
ممنونم
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٢١
٢
٠
حرفاتونو تا حد زیادی قبول دارم ولی در مورد "ارتباط" شون بهتر میبود شفاف سازی و توضیح بیشتری داده بشه. آیا لزوما افرادی که مخالف حضور خانوما توی ورزشگاه هستند همونایی هستن که نسبت به اختلاس بی تفاوتند؟ لحن نوشته تون اینطوری القا میکنه که یه دسته دلواپس وجود دارن که مخالف حضور خانومان ولی در برابر اختلاس ساکتند! ضمن اینکه با نظر آقای نادری موافقم.
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
نه اصلا قصد الغای این موضوع رو ندارم فقط شما به من بگید این عزیزان دقیقا کجا بودن؟ اون افراد یا واقعا نگران دین و کشور بودن که اومدن اعتراضی رو در مورد حضور زنان کردن یا نبودن. اگر نگران دین بودن پس در برابر همچین خیانتی که هر روزه در حق ملت و مذهب رخ میده چرا سکوت کردن؟ این سکوت مورد نداره از نظر شما؟
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٢٣
٠
٠
پاسخ تون خیلی ساده س! من شما رو ارجاع میدم به کامنت آقای نادری؛ بحث حساسیت و انگیزه! هیچ شخصی در مورد تمام مسائل مذهبی و... حساسیت یکسان نداره!
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
کاش با چشم باز ب قضایا نیگا کنیم!ممنون=)
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٤/٢١
١
٠
فكر نميكنم بحث و نظر در اين باره مسائل فايده اي داشته باشه چون اين حرفا هميشه و به شكل هاي مختلف زده شده اما نتيجه خاصي نداشته و نداره / خسته نباشيد ميگم بشما :)
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
بحث نکنیم و در سکوت نگاه کنیم از سکوت به چی رسیدیم تا امروز؟
f_etemadi
f_etemadi
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
از بحث هم به جایی نرسیدیم!
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
تا زمانی که استفاده ابزاری از دین رایج باشد و دین سلیقه ای اجرا شود هیچ تحول مثبتی رخ نخواهد داد.چرا باید قانون فقط برای ضعفا اجرا شود؟چرا با پول قانون خرید و فروش می شود؟و...
arwen
arwen
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
بعضی چیزها از نگاه اجتماع سرچشمه میگیره .یکی از دوستان دیروز به من گفتن قلمت تنده و برات دردسر ایجاد میکنه نظر شخصیم اینه که حرف حق رو باید زد حتی اگر به ضررت تموم بشه .اما خیلی ها در کشور ما اعتقاد دارن سرت به کار خودت باشه و دنبال دردسر نگرد خب تا وقتی در مورد معزلات کشور سکوت کنیم چیزی بهتر نخواهد شد.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٢١
٢
٠
آقا من نظر دادم .اما چون تند و تیز بود جیم منتشر نکرد. فقط شما بدون که با حرفات موافقم . موفق باشی
sadat_hosseini
sadat_hosseini
٩٤/٠٤/٢٢
٠
١
اگر زن بره ورزشگاه ، کی غذا درست کنه ؟
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
شده‌ام یک شهر از بوی تو

حتی دستم به خیالت هم نمی‌رسد

٩٧/٠٤/٠٢
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨

هزار و یک داستان

٩٧/٠٣/٣١
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠
شعری سروده خودم

گرگان و سگان دست به دستند...

٩٧/٠٣/٣١
شعری سروده خودم

انسان نبودن راهِ زیباییست

٩٧/٠٤/٠٢
نامه شماره یک

در جستجوی الی / قسمت اول

٩٧/٠٤/٠٣