Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - ایران روی گسل ماهواره www.jeem.ir
ایران روی گسل ماهواره

ایران روی گسل ماهواره

نویسنده : دایناسور

این چند روز انگشت اتهامات و پیام‌های وایبری و لاین و... به سمت ماه عسل گرفته شده است؛ حرف من از احسان علیخانی و برنامه ماه عسل نیست٬ حرف من خودمانیم. مایی که این قدر خوب در برابر ماه عسل گارد می‌گیریم چطور سال‌هاست چسبیده‌ایم به ماهواره‌ها و سال‌هاست اعتراض -حداقل- این چنینی نمی‌کنیم؟ چطور برنامه ماه عسل بعد از چند سری جذابیت ندارد ولی فیلم‌های ماهواره‌ای تا قسمت ۳۰۰ -و حتی بیشتر- جدابیت دارند؟ چطور می‌شود رسانه‌های ماهواره‌ای همه رده‌های سنی را جذب خود کند؟ چطور شده مایی که این‌قدر خوب مرگ بر کشورهای دیگر می‌کنیم و دستان‌مان هم برای محکم کاری مشت می‌کنیم نه تنها با دستان خودمان پای خواسته‌های آن‌ها را به خانه‌های‌مان می‌آوریم که تن به خواسته‌های‌شان هم می‌دهیم؟ چه طور این اتفاق‌ها افتاد؟ بله همه انگشت‌ها به سمت مسئولان صدا و سیما می‌رود. کم کاری آن‌ها پررنگ‌تر از آن است که نادیده گرفته شود. دلیل -شاید هم بهانه- ماهواره بین‌ها همین جعبه جادویی بی‌کفایت‌مان است و سرگرم شدن (البته که این حرف‌ها مال قبل از معتاد شدن است).

من بیشتر وقت عمرم را جلوی همین جعبه جادویی شاید بی‌کفایت‌مان بودم و همیشه هم سرگرم شدم؛ البته همه ما انتظار داشتم جعبه جادویی ما زودتر دیجیتالی شود٬ بعد از آن هم چشم دوخته بودیم و منتظر کرور کرور شبکه‌های جدید و خوب بودیم ولی خب چشم ما به تلویزیون‌های‌مان خشک شد تا بعد از کلی دنگ و فنگ و آزمایش دوازده٬ سیزده کانال اضافه شد. البته که پیشرفت داشتند -مخصوصا سال‌ها اخیر- اما کافی نبوده و نیست که اگر بود اولویت اول‌مان می‌شد شبکه‌های خودمان.

این جا مسئله به قدری بزرگ و گسترده شده که ما هم نمی‌توانیم پای‌مان را از ماجرا بیرون بکشیم. مسئولین تنها پنجاه درصد این جامعه را تشکیل می‌دهند و پنجاه درصد بقیه پای خود ما وسط است (و البته که این در مورد همه مشکلات یک جامعه صادق است). خانواده‌هایی که با دست‌های خودشان دایره زنگی را انتخاب می‌کنند ومی‌آورند در خانه‌های‌شان و آن را به افق ناکجا تنظیم می‌کنند هم جزو متهمان اصلی‌اند! خانواده‌هایی که کودکان و نوجوانان خود را برای پریدن از جوب بزرگ اشتباهات هل می‌دهند٬ و همه می‌دانیم یک پرش برای ریختن ترس و تکرار و تکرار و تکرار کافی است.

تمام این سال‌ها که ماهواره‌ها -و دست‌های پشت پرده آن- در لایه به لایه کشورمان تار می‌تنید ما هم مثل بعضی از کشورها در حال چاره اندیشی برای این معضل بودیم و خب همه‌مان هم می‌دانیم که چه چاره‌ای اندیشیده شد؛ ماهواره ممنوع شد (جمع آوری هم می‌شد شاید!). در چاره که اندیشیده شد لحاظ نشده بود مردم این دایره زنگی را انتخاب کردند و هرچقدر با اجبار جمع شود نه تنها همان آش است و همان کاسه که مردم را برای انتخاب‌شان مصمم‌تر هم می‌کند و در نهایت حالا می‌آید می‌گویند هزار تا هزار تا شبکه‌های ماهواره‌ای در هوا معلق است و آن‌ها ماندند و حوض‌شان؛ اگر دقیق‌تر نگاه کنیم در اصل ما ماندیم و حوض‌مان٬ ما ماندیم و فقر فرهنگی٬ ما ماندیم و آمار نجومی طلاق و کشور غمگین و هویت تخریب شده و بدحجابی و نوجوانان خشن و کودکان زود به بلوغ رسیده و خیانت‌ها و حجب و حیای ریخته شده و خیلی چیزهای دیگر.

کاش حداقل می‌توانستیم علاوه بر این همه ضرر کمی هم از آن سود می‌بردیم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٤/٠٤/١١
٢
٠
خب اگر شما واقعن فکر میکنید برنامه های صدا و سیما به قدری جذابند که مردم میتوانند با آنها سرگرم شوند!یا آنقدر برنامه ی تفریحی و فرهنگی و ورزشی داریم که مردم چای خالی چیزی را حس نکنند!من دیگر حرفی ندارم ! :| او جالب است که اینجور جاها که میرسد 50 درصد جامعه مردم هستند!!!
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/١٢
٢
٠
با جمع آوری ماهواره و فیلتر کردن سایت ها که کار درست نمیشه. فیلتر باید تو دل آدم باشه. وگرنه آدمی که دنبال چیزای بد باشه چیزی جلودارش نیست و یه راهی پیدا میکنه
آتی
آتی
٩٤/٠٤/١٣
٠
٠
افرین .. +
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/١٢
٢
٠
عزیزم شما غصه ی ماهواره ها رو نخور خود مسولین دوست دارن مردم سرشون به همین ماهواره گرم باشه! وگرنه خیلی بهتر از من و شما میدونن چطور باید با برنامه های جذاب کاری کنن که مردم خودشون ماهواره ها رو کنار بذارن.تا وقتی داریم عقب گرد میکنیم وضع ما همینه تقصیر اونهایی که ماهواره نگاه میکنن نیست هر چیزی که جذابیت داره مردم جذبش میشن وقتی تلوزیون ما حتی سریال های ساخت خودش رو سانسور میکنه نباید انتظار دیگه ای داشت! جذابیت با شبکه تاسیس کردن ایجاد نمیشه جذابیت خرج داره و خلاقیت میخواد !
hadi_ghanbari
hadi_ghanbari
٩٤/٠٤/١٢
١
٠
فقط فرهنگ استفاده ی صحیح راهگشاست
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/١٣
١
٠
موافق......
راتا
راتا
٩٤/٠٤/١٣
١
٠
موافق.......
jalal
jalal
٩٤/٠٤/١٢
١
٠
برنامه های تکراری و کسل کننده و رویکرد جناحی و پخش اخبار اغراق آمیز از سایر کشورها دلایل گرایش به ماهواره هستند.عادت حذف صورت مساله به جای حل خود مساله مدتهاست رایج شده.
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/١٣
٢
٠
الان من که ماهواره نمیبینم هم رغبتی به دیدن برنامه ماه عسل یا هیچ چیز دیگه توی تلویزیون ندارم . واقعا شما که دم از خوبی تلویزیون میزنید میشه بگید مثلا از شمعدونی چی یاد گرفتین ؟ اینکه چطور همدیگه رو تحقیر کنیم ؟ چطور با حمایت الکی از برادرمون شوهرمون رو تحقیر کنیم ؟ بچه ها به جای پدر و مادر به دایی اعتماد کنن؟ چطور یه بچه 7 ساله هرچی تو دهنشه به همه بگه ؟ چطور پدر یه خانم دکتر و یه خانواده رو یه احمق داغون جلوه بدیم ؟ چطور دخترای ایرانی رو در راستای ازدواج تحقیر کنیم؟ حالا اینا یه ذره از یه برنامه بود بقیه اش رو خودتون در نظر بگیرید .
ye_pesar
ye_pesar
٩٤/٠٤/١٣
٢
٠
ماهواره ها امروز عامل مشکلات نیستن بلکه حاصل مشکلاتن / باید ایراداتی که باعث رجوع مردم به ماهواره شده حل بشه ؛ متاسفانه امروز بعضی ها تا یک مشکل اجتماعی رو می بینن می ندازن تقصیر شبکه ها اون ور آبی / مگه ما همون مردمی نیستیم که پدران و پدربزرگ هامون تو طیف وسیعی از فضای فرهنگی مسموم و آلوده رژیم پهلوی انقلاب کردن ؟ پس مردم ما مردمی نیستن که با یه شبکه من و تو اعتقاداتشون رو زیر پا بذارن بلکه بد عمل کردن مدعیان باعث این اتفاقات شده باعث این بیگانگی که چه عرض کنم واماندگی فرهنگ شده ///// اینو هم بدونین که هر چیزی که جلوی زندگی کردن مردم رو می گیره از اسلام نیست حداقل از اسلامی که من بهش ایمان دارم نیست و اینو هم بدونین که هیچ کسی نمی خواد تو کره شمالی زندگی کنه و همه دلشون می خواد آزاد باشن همه دوست دارن حتی اگه چیزی براشون مضرر هم هستن خودشون انتخاب کنن که آیا استفاده کنن و یا نه و اینو هم بدونین کع با برخورد پادگانی میشه یه نظم فوق العاده ایجاد کرد مث نظمی که تو بهشت رضا حاکمه
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/١٣
٠
٠
به نظر من ماهواره چیز خوبی نیست . نه داشتمش نه دارمش نه خواهم داشتش
آتی
آتی
٩٤/٠٤/١٣
٠
٠
ماهوراره که صد البته خوب نیست . ولی تلویزیونم خیلی برنامه های جالبی نداره تلویزونم به اندازه خودش بی مزه ست .......