Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - عرش لرزه‌ای به بزرگی 9 ريشتر! www.jeem.ir
عرش لرزه‌ای به بزرگی 9 ريشتر!

عرش لرزه‌ای به بزرگی 9 ريشتر!

نویسنده : زهرا‌ آقايي

فقط حس «راه رفتن سوسك روي بدن» را تجربه نكرده بودم، كه آن هم به حول و قوه‌ي الهي و دعاي خير شما ملت قهرمان و هميشه در صحنه، تجربه كردم! و در پي آن جيغي كشيدم كه عرش‌لرزه‌اي به بزرگي 9 ريشتر، عرش را به لرزه درآورد! آخرين خبرها حاكي از آن است كه قصرهاي ايراني‌هاي ساكن عرش، به علت عدم پي‌ريزي و فوندانسيون اصولي، با خاك يكسان شده‌اند؛ دو هزار حوري زير آوار مانده‌اند! چشمه‌‌ها طغيان كرده است و خانه‌ها زير شيرعسل مانده‌اند! تيم امدادگران، مجروحين را از زير آوارها بيرون مي‌كشند و به آن‌ها رسيدگي مي‌كنند. عده‌اي براي پيشگيري از آسيب پس‌لرزه‌ي احتمالي، شب‌ها را در چادر مسافرتي در كنار پارك‌ها به صبح مي‌رسانند و بخشي از آوارهاي مذكور، از سوراخ لايه‌ي اوزون دارد بر سر ساكنان زمين مي‌ريزد!

از شما عزيزان خواهش مي‌شود كمك‌هاي نقدي خود را به شماره حساب اين جانب، كارت به كارت كنند. چون در عرش پول و كمك‌هاي اوليه به اندازه كافي و چه بسا بيشتر از اندازه كافي وجود دارد! آن‌جا انواع غذاهاي ايراني، چيني، ايتاليايي و انواع ميوه‌هاي درجه يك به صورت رايگان در دسترس همگان است. و دكترها هم همه‌ي مجروحان را بدون دريافت حق ويزيت و دفترچه بيمه، مداوا می‌کنند و بيماران به خاطر عدم پرداخت پول به اورژانس بيمارستان، نمي‌ميرند! (بهشت يك همچين جاييست!) و آنكس كه مستحق كمك هست، بنده استم، چون پس از آن اتفاق شنيع، مدام احساس مي‌كنم يك چيزي دارد روي بدنم راه مي‌رود و به شدت احساس خارش دارم. شب‌ها هم كابوس سوسك مي‌بينم.

مقامات نيز طي بيانيه‌اي، براي ابراز هم دردي با بنده از ملت وطن دوست و هميشه در صحنه تقاضا كرده‌اند كه صبح فردا به خيابان‌ها بريزند و شعار «مرگ بر سوسك» سر بدهند و از اين موجود چندش برائت بجويند. اگر از يارانه‌ي‌تان به نفع من انصراف نمي‌دهيد، لااقل در راهپيمايي فردا شركت كنيد تا اين سوسك‌ها بفهمند كه ما اهل مذاكره با آن‌ها نيستيم! و تا پاي جان در مقابلشان ايستاده‌ايم!

مسيرهای راهپيمايي متعاقبا زيرنويس خواهد شد... والسلام!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
فاطيما
فاطيما
٩٤/٠٤/١١
٣
٢
زهرا جونم مث هميشه عــــــــــــــآلـــــــــــــــــــــــــي ^____^
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
١
٠
ممنون عزيز دلم
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/١١
١
٠
بسیار عالی‎:-)‎ مشعوف شدم
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
خواهش مي كنم:)
الی
الی
٩٤/٠٤/١١
٤
٥
واقعا متن سخیفی بود شوخی شوخی با عرش خدا هم شوخی؟
زهرا آقایی
زهرا آقایی
٩٤/٠٤/١٣
١
٠
پاسخ ب نظرتون در پایین درج شده...
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/١١
٥
٤
با احترام به نویسنده عزیز و گرامی. این نوشته رو اصلا نپسندیدم
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
١
٠
با احترام به سليقه شما:)))
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٤/٠٤/١١
٠
٠
:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٤/١١
٠
٠
:) ! پٌل ، استراکچر ! عرشه فلزی ! همه چی می سازیم ! :)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
:))))))
kiyan_t
kiyan_t
٩٤/٠٤/١٢
١
٠
عالی بود من تا پای جان در مقابل سوسک ها می ایستم
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
ممنون از شما دلاور!
زهرا آقایی
زهرا آقایی
٩٤/٠٤/١٢
٣
٢
اگر این نوشته گناهی رو در پی داشته باشد بنده به جان میخرم اما بهتر نیست خدای به این با عظمتی رو مثل یک انسان بی جنبه فرض نکنیم؟
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
سلام؛ می دونم که همیشه یک نویسنده قرار نیست، اثرش، قاپ مخاطب رو بدزده، اما این مطلب رو مقایسه می کنم با دو اثر دیگر نویسنده، 1)شهروندان سوسک 2)بستن پروندۀ بستنی؛ این اثر خوبه، منتها کمی ضعبف تر از دو اثر مذکور. امیدوارم جسارت بنده رو به بزرگواری خودتون ببخشید. :)
زهرا آقایی
زهرا آقایی
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
جناب میرزا درود. نظرات شما (انتقاد یا تعریف) بر رو چشم بنده جای دارند و همچنین نظرات سایر عزیزان... اثرات نویسنده های بزرگ هم بعضا نسبت به بقیه شاخ تر هستند چه برسه به نیمچه نویسنده ای مثل من؟ البته اگه صرفا به خاطر موضوعش میفرمایید که مثل همیشه باید بگم شوخی با تمسخر فرق داره... اما اگر به خاطر دوز طنزش فرمودید: خب راستش من نوشته هایی رو که فکر میکنم بی نمکه مثل بستنی، شاخ میشن و طرفدار زیاد دارند و نوشته هایی رو که فکر میکنم با نمکه کم طرفدار:| درکل بازهم از شما و سایر دوستان سپاسگزارم و سر فرصت به کامنت همه عزیزان پاسخ خواهم داد... در پناه حق. التماس دعای فراوان:)
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/١٣
٠
٠
خواهش می کنم خواهرم؛ همینکه انتقاد رو با جان و دل می پذیرید، جای تحسین داره. اصطلاح "نویسندۀ معروف" رو بیشتر می پسندم، کما اینکه قیاس ذاتا باطله؛ شما خودتون اثبات کردید که نویسنده اید. به خاطر موضوع عرض نکردم، همانطور که پاسختون رو به خانم "الی" هم خوندم و کاملا قبول دارم، البته جدای از شوخی با بعضی از مسائل خط قرمزی الهی، که در این متن از این دست شوخی هم نیست؛ البته اگر نوشته بودید "عرش الهی"، شاید من هم من باب این کلمه تذکر می دادم، ولی در اینجا فکر می کنم معنای وضعی در مقابل این کلمه در نظر گرفته شده، نه آن معنای مرسوم. انتقادم فقط به خاطر ضعف در نوشتار و استفاده از کلمات و یا جملاتی ست که امتحان خودشون رو در طنز پس دادند، در مقابل دو متنی که ذکر کردم؛ همین. خوب می نویسید خانم آقایی و در صورت امکان، دست از سر این موجودات (سوسک) بردارید و یا اصلا ندید بگیرید این خلق الله را :)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
ممنونم به خاطر تحسينتون و لطفتون. ما كه با كسي دعوا نداريم. انشاءالله در جاي ما اسم دعوا و خودبرتر پنداري انتقاد گذاشته نشه!!! و كمي با هم دوست باشيم و به جاي دشمني با هم دشمن اصلي رو بشناسيم... التماس دعا
1-ghasedak
1-ghasedak
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
طنز نویسیت عالیه دختر=)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
ممنونم دختر:)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
آیـــــــــــــــــی گفتی :))))) فقط فرق من اینه که تنها صدایی که بعد از دیدن سوسک از م منعکس میشه ، اَییییییی هستش... آخه به محض اینکه متوجهش میشم با یه چیزی لهش میکنم بعدم میگم اَییییی :))))))) یه بار یادمه خواب بودم که راه رفتنشو با اون دستوپای بلوریش رو صورتم احساس کردم....سریع با دستم پسش زدم...نگاه کردم کجا افتاد... زیادی بزرگ نبود اومدم بادستم لهش کنم هرچی فشارش دادم نمرد که...تاریکم بود چیزی پیدا نمیکردم با همون انگشتم نگهش داشتم با دستم دیگمم دنبال چیزی گشتم حداقل زندونیش کنم دوباره مزاحمم نشه.... خلاصه بالیوان زندونیش کردم تا صبح قبل از طلوع آفتاب اعدامش کنم که با وساطت یک بنده خدایی از جرمش گذشتمو عفو شد....بعد چند صباحی آزادش کردمو به عرصه طبیعت برش گردوندم :))))
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
:))))))))))) وايي چه دلي داري توووو
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
زهرا جان من میگم مذاکرم هم گزینه خوبیه ها...بعضی از سوسکا اگه قبول کنن با نسل بشر راه بیان برای مدلینگ فوق العادن...مخصوصا اونایی که کهربایی ان.....فوقش اگه باهامون راه نیومدن خشکشون میکنیم دیگه :)))) شیک نوشتی عزیزجان...قلمت مستدآم (^_^) بعدم فک نکن حواسمون نیست...پای همه مطلبات شماره کارت میدی ها...یادت باشه مارو از کمک های نقدی که بهت میرسه بی نصیب نذاری (^_^)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
سلام عزيزم. نه من مي دونم حواستون هست. اين همه شماره كارت ميدم آخرم هيچكس كمك نمي كنه:(((( اين انصافه آخه:)))
هاچ
هاچ
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
یعنی سازه های بهشت فونداسیون خوبی نداشته؟ خب چرا آخه :دی
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
اونم شده وعده سرخرمن :)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
نمي دونم والا. ما ايرانيا همه جا دوست داريم ميونبر بزنيم!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
تجربه کردم این اتفاق تلخ رو! یه چند سال پیش سوسک ها داشتن بدون خون و خونریزی خونه مون رو مصادره میکردن تا یه نفر به دادمون رسید و با یه پورد سفید نسل سوسک ها رو منقرض کردیم تو خونه مون!
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
خوش به حالتون. سوسكاي ما منقرض نميشن. تبريك ميگم بابت اين تجربه ي شيرين:))))))))))
hadi_ghanbari
hadi_ghanbari
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
دخترم, سوکس درسته, سوکس! خخخ. آفرین
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
:))))‌بله سوكس سوكس سوكس
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/١٢
٠
٠
طنز قشنگی داشت ولی به نظر بیشتر دور محور زمین لرزه و عواقب آن میگشت تا سوسک. :) قلم شیوایی دارید ولی یه ویرایش کوچولو هم رو متن انجام بدین مثلا عرش دو تا دو خط دوم تکرار شده که یکیش بی فایدست. ممنون از شما :)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٠
٠
چشم سحر جان. انشاء الله از دفعه بعدي سعي مي كنم بيشتر رعايت كنم. ممنونم ازت:)
jalal
jalal
٩٤/٠٤/١٢
٧
١
محتوای دارای پراکندگی است در حقیقت ساسله روال منطقی آن دارای ضعف و نقصان است.ارتباط بین اجزا به خوبی صورت نگرفته و پیام محتوا نامشخص است.بهتر بود بر روی یک موضوع تمرکز می کردید تا ارتباط منطقی بین اجزا وجود داشته باشد.حوادث موازی در قالب یک متن نیاز به پرداخت مناسب و چیدمان دقیق آنها در کنار به کار گیری واژگان مشترک پیوند دهنده دارد به نحوی که مخاطب دچار سرگردانی نشود
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٤/١٤
٢
٠
درود... ممنونم كه اين نكات رو گفتيد:) فقط نمي دونم كي اين همه لايك داده به اين كامنت؟؟! با بعثي طرف بوده؟؟؟؟؟ يا با آمريكا؟؟ البته ميدونم كار شما نيست آقا جلال...
زهرا آقایی
زهرا آقایی
٩٤/٠٤/١٣
٢
٠
سلام الی عزیز. طاعات قبول. به عنوان یک خواهر یا دوست کوجکتر پیشنهاد میکنم که سیره پیامبر رو بخونید و ببینید که ایشون با یارانشون اتفاقا در مورد بهشت شوخی میکردند. البته من خودمم از سخنرانی آقای رحیم پور شنیدم وگرنه اسم کتاب رو میگفتم. در اسلام هم همونقدر که از تمسخر نهی شده همونقدر به شوخی سفارش شده. ایشالا مرزشو بدونیم. التماس دعا بانو...
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٤/١٣
١
٠
خیلی خوب بود زهرا جان :) درست مثل همیشه :) موفق باشی عزیزممم :*
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٤/٠٤/١٥
١
٠
سلام...من قبل از اینکه نظرات سایر دوستان رو بخونم ...فکر کردم متن در خصوص ...تحریم ...مذاکرات ...هسته ایه...و سوسک همون آمریکاست.... البته ...نا گفته نماند ...در نقل قول ها ی فارسی ...هست که می گن...با این کار عرش خدا هم به لرزه در میاد...مثلا ظلم ظالم به مظلوم...جنایات سلطه طلبان...کودک کشی و...
زهرا آقایی
زهرا آقایی
٩٤/٠٤/١٥
٢
٠
درود بزرگوار. طاعاتتون قبول... اصلا باورم نمیشه که کسی منظور اصلی من رو از پاراگراف آخر فهمید. متاسفانه اکثر دوستان برداشت سطحی داشتند... و این برداشتها هیچ کدوم به اون سمتی ک بنده میل داشتم نرفت:( البته صادقانه بخوام بگم تو ذهنم لرزش عرش رو به خاطر جنایت امریکا ندونستم (در این نوشته البته) اما قصدم از پاراگراف آخر همونی بود ک شما فرمودید. کامنتتون مایه دلگرمی بود بزرگوار. رد پای قلمتون جاویدان...
لیلی
لیلی
٩٤/٠٥/١٢
٠
٠
عرش لرزه ای که خانم به کار بردن کاملا چنبه طنز داره نه حقوقی سیاسی!
g_rezaei
g_rezaei
٩٤/٠٤/١٥
٠
٠
خخخخخ جالب بود منم از سوسک خیلی خیلی چندشم میشه(یه وقت فک نکنین میترسمااااااا)فقط چندشم میشه فقط
لیلا
لیلا
٩٤/٠٥/١٢
٠
٠
از متن اینگونه اثبات میشودک: غرور نافرجام شما(چون مانع نزدیک شدن سوسک نشده) باعث صدمه خوردن مردم طی عواقبی جبران ناپذیر از این لرزش است و سوسکها با دیدن اعتراض و راهپیمایی گمان نمیکنم از حق خود ک راه رفتن روی زمین خدا باشد بگذرند علی ای حال ای حال این شما هستین که مقصرید به قرار گرفتن ی هویی مقابل این جانور:-)
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٥/١٥
٠
٠
ممنون از دركت عزيزم