تو منی یا من توام؟!
کنجکاو شدم تا بفهمم آیا واقعا هرکسی یک همزاد دارد؟!

تو منی یا من توام؟!

نویسنده : اکرم انتصاری

تا به حال به طور اتفاقی با دو قلوهای همسان برخورد داشتید؟ شاید تنها واکنش‌تان در آن لحظه کشیدن آهی بلند باشد اما بعد به این فکر کنید چرا یکی شبیه خودتان را ندارید تا در موارد لزوم از او استفاده و سوءاستفاده‌های کافی را ببرید. البته زیاد غصه نخورید، شنیدن «عه، تو چه قدر شبیه فلانی ای» از زبان کسی که برای اولین بار شما را می‌بیند نشان می‌دهد می‌توان با نبود هیچ رابطه ژنتیکی، آدم‌هایی شبیه به خود را پیدا کرد. کنجکاو شدم تا بفهمم آیا واقعا هرکسی یک همزاد دارد؟

 

|| آرزوهای محال، همزادهای باحال !

شاید قضیه داشتن همزاد از زمانی بر زبان‌ها افتاد که بدل شخصیت‌های سیاسی جهان مطرح شد. زمانی که اخبار از شباهت عجیب یک فرد اندونزیایی به رئیس جمهورفعلی آمریکا پرده برداشت .این‌که شما در اندونزی مثلا نارگیل فروش و همزادتان رئیس جمهور یک کشور (نوع کشورش مهم نیست!) باشد اتفاقی جالب و عجیبی است . برای این‌که زیاد زانوی غم به بغل نگیرید خودتان را در حال عبور از خیابان تصور کنید که ناگهان یک خودروی پلیس آژیر کشان جلوی شما ترمز می‌زند. در حالی که هنوز نفهمیدید کی و کجا دست از پا خطا کردید، به صورت کاملا اکشن شما را دستگیر می‌کنند. بعد از بازجویی معلوم می‌شود مجرم فقط به شما شبیه بوده و به این فکر می‌کنید از بین هفت میلیارد جمعیت زمین چرا همزادتان باید خلاف کار باشد!؟ عکس‌های«فرانسوآ برونل» عکاس کانادایی که در طی 12 سال از افراد مختلف در سراسر دنیا گرفته شده و شباهت عجیب افرادی که عکس‌های شان کنار هم قرار گرفته در حالی که هیچ نسبت خونی با هم ندارند می‌تواند مهر تاییدی بر وجود همزاد باشد.

 

|| من، همزادم و یک جیغ بنفش!

فکر می‌کنید واکنش آدم‌ها بعد از دیدن همزادشان چیست؟ یک جیغ بنفش، چشم‌هایی پر از علامت سوال و تعجب یا نگاهی بی تفاوت؟ ما به سراغ مردم رفتیم تا بفهمیم چه طور با این اتفاق برخورد می‌کنند.

عصر یک روز بهاری است و آفتاب کمی مایل. آدم‌های زیادی در حال رفت و آمد هستند که دنیا را از پشت قاب شیشه‌ای عینک آفتابی‌شان می‌بینند. صبر می‌کنم تا دختر خانمی که کنارم می‌نشیند نفسی چاق کند. مهلا 22 ساله و دانشجوی مهندسی مدیریت پروژه است. می‌پرسم تا به حال کسی به او گفته چه قدر شبیه فلانی هستی؟ می‌گوید: « چه طور، شبیه کسی هستم؟» با خنده از کمی شباهتش به هم کلاسی دوران مدرسه‌ام می‌گویم و او می‌گوید: «راستش چند بار پیش آمده که چند نفر گفتند چه قدر شبیه دوست و آشنای‌شان هستم. بعد از کمی پرس و جو درباره فامیل به این نتیجه می‌رسند که من نسبتی با آن‌ها ندارم». از او می‌پرسم اگر روزی یک نفر روی همین نیمکت نشست که به تو شباهت زیادی داشت و حتی در رشته تو، مدیر یک پروژه بزرگ و جهانی موفق بود؛ اولین واکنشت چه خواهد بود؟ در جوابم با لبخندی می‌گوید تا به حال به این موضوع فکر نکرده‌ام . بعد می‌گوید مطمئن است اول کمی حسودی می‌کند! ولی حتما اولین سوالش این است که چه طور به این موفقیت رسیده. «شاید از او بخواهم پارتی بازی کند و برای من هم شغلی دست و پا کند! البته قبل از پرسیدن این سوال‌ها می‌پرسم اسم و فامیلش چیست تا فامیل از آب در نیاییم» (با خنده بلندی این جمله را می‌گوید!)

بعد از خداحافظی با او، چند قدم آن طرف‌تر روی نیمکتی که فضای اطرافش بسیار ساکت است دو پسر نوجوان که کتاب و جزوه‌شان باز است و سخت مشغول درس خواندن هستند توجهم را جلب می‌‌کنند. محمد و امیر حسین کنکوری هستند، وقتی از آن‌ها می‌پرسم که اگر نفر اول کنکور ریاضی همزاد آن‌ها باشد چه احساسی دارند، محمد روی شانه دوستش می‌زند و با لبخند پهنی می‌گوید به همه فامیل و آشنایان می‌گویم اسم و فامیلش اشتباه شده، این منم. اما امیر حسین نظری مخالف دوستش دارد، اگر کسی شبیه به او نفر اول کنکور شود، حتما بعد از سرکوفت، مقایسه بچه مردم آن هم در بُعد یک آدم شبیه پیش می‌آید. آن‌ها در جواب این سوالم که اگر یک روز متوجه شوند شبیه کسی مثل بیل گیتس هستند چه کار می‌کنند، می‌گویند: «حتما یک روز از او می‌خواهند تا بتوانند به جای او زندگی کنند شاید هم به خاطر شباهت‌شان از او تقاضا کنند ثروتش را با آن‌ها تقسیم کند!» بعد از بیرون آمدن از پارک و عبور از خیابان به این فکر می‌کنم که اگر همین الان یک نفر شبیه خودم از خیابان عبور کند و بفهمم که یک شیمی‌دانی برجسته است اولین واکنش و احساسی که دارم چه خواهد بود؟

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٣/٢٣
١
٠
عصلا دوست نداشتم و ندارم که کسی شبیه خودم باشه:/حسودم نیستم:دی
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
اصلا از سر و روی کامنت شما حسادت نمی بارد !نقطه !:D
آسمانه
آسمانه
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
به من که خیلی میگن شبیهت رو دیدیم. حتی مشاهده شده با یک آقایی بودم در حوالی هاشمیه می خواستم تلفن بزنم. والا چمدونم.. ما که نبودیم لابد همزادمان بوده خخخ. ممنونم اکرم جان از زحمتی که برای مطلبت کشیدی :)
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
١
٠
خب حالا این آقا با شما چه نسبتی داره که حوالی هاشمیه مشغول تلفن زدن بودین با ایشون ؟!=)خواهش می کنم
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
اا چرا میشه نظر گذاشت؟:دی...من ک کلی باهاش بقیرو اذیت میکنم..شاید بعضی وقتا جاهامونم عوض کردیم..بعدا من همین الان ی همزاد رفتاری دارم..قیافه شبیه نیستیم ولی رفتار چرا:دی..مرسی پاییزی^_^
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
یعنی الان یکی شبیه خودت داری ؟!همزاد رفتاری که خیلی هاا دارن اما همزاد چهره ای خیلی جالب باید باشه :) خواهش
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
نچ ندارم..منم میخاااااااااااااااااام..میخام اهامونو عوض کنم..خیییییییلی باحاله....مثل فیلم فرینج..البته فیلم فرینج همزاد نبود خودش بود در دو دنیای موازی:دی..خخخخ
H_bavar
H_bavar
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
نگاشته خوبی بود.تا حالا پیش نیامده کسی بگوید چقدر شبیه فلانی هستی! امّا چند ساعت پیش بنده خدایی را در جعبه جادویی تماشا کردیم که همگی بر شبیه بودن به فلانی اتفاق نظر داشتیم.به شخصه دوست دارم همزاد خودم را ببینم.
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
مرسی از نظرتون . منم تا به حال پیش اومده کسی رو تلویزیون ببینم و بگم چه قدر شبیه فلانی هست !منم دوست دارم ،فکر می کنم کنکاش یک همزاد هیجان انگیز باشه !
یه آدم
یه آدم
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
اگه واقعا همزادی دارم خیلی دوس دارم ببینمش:))))بعد از دیدنش شاید جیغ کشیدم ولی اگه دیدم حتی ی درجه از من برتره میزنم نابودش میکنم:)))))))مرسی از مطلب قشنگت پاییز:))
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
چرا خب چشم دیدن همزاد موفق تر از خودتون رو ندارین ؟=) خواهش می کنم یگانه جان
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
خیلی دوس دارم همزادم رو ببینم ! البته در حالی که اون دوس داشته باشه جای من باشه نه من جای اون !!
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
در غیر این صورت چه طور باهاش برخورد می کنین ؟!کتک کاری ؟حسادت ؟!-_-
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
آدم خشنی نیستم. احتمالا بتونه با صحبت کردن متقاعدم کنه نکشمش !!
هاچ
هاچ
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
همزاد من یا باید جهانگرد باشه یا فضانورد! همزاده دیگه ای پیدا کردن ارزونیه خودشون (خخخ)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
یا یه شاپرک! :)
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
نمیشه تخفیف بدی و مثلا کوه نورد باشه ؟!:)
هاچ
هاچ
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
چرااااا جفتش میشه ^_^
هاچ
هاچ
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
راستی پاییز خانوم بهشتی هم که یک همزاد چینی دارن! عکسه ایشونم میذاشتی خیلی بامزه میشدا
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
آره دیدم .اتفاقا ذهنم اون سمتی رفت اما باید اجازه و اینا می گرفتم نمی دونم فرصتش پیش نیومد یا فراموش کردم=)
princess Puffer
princess Puffer
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
چه جالب میشد واقعا! به من خیلی گفتن شبیه فلانی ای و من اکثرا لجم درمیومده چون مثلا بازیگرای مورد علاقمو میگفتن و واقعا دوسشون داشتم و نمیتونستو قبول کنم کسی مثه من شبیهشون باشه! :\ برام آخه خیلی عزیز بودن! ( کلا اعتماد ب نفس چهره ندارم!) ولی جدی عکس مطلبتون رو صفحه اول سایت اومد یه لحظه فکر کردم همزاد منو پیدا کردین :-D :)))
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
چه جالب که برعکس همه اعتماد به نفس چهره ندارین=) یعنی شما شبیه عکس پوستر هستین ؟!!
princess Puffer
princess Puffer
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
نه که اونجوری شبیه باشم!!! ولی خیلی معدود از عکسام هست که هیجان زده م و کلی دارم میخندم و بعد هم که خودم عکسمو میبینم تعجب میکنم چقد متفاوت افتادم! خلاصه این عکسو هردفعه میبینم لحظه اول فکر میکنم از اون عکس خوشحالیامه :))) شما نشنیده بگیرین :-)
princess Puffer
princess Puffer
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
به نظرم صرف پیدا کردن یه همزاد اینقد ارزش داره و جالب هست ک برام مهم نباشه حالا ازم بالاتره یا پایین تر!
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
خیلی هیجان انگیز و پر استرس و جذاب ِ از نظر من ..
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
دیدن همزادم حتما اتفاق هیجان انگیزی خواهد بود فقط حق نداره تو رشته و شغل من بالاتر از من باشه!چه معنی داره! حسودم خودتونین:)
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
نسرین جان از شما اصلا انتظار نداشتم دیگه=)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
توی دانشگاه بچه ها گفتن همزادتو دیدیم و من باور نمیکردم تا اینکه اتفاقی توی کافه تریای دانشگاه دیدمش......... از تعجب خشکم زده بود.... یکی دو میز فاصله داشت....... حتی تیپ و هیکل و عینکی بودن...... مث خودم هم یه مظلومیت و خجالتی بودن ذاتی توی چهرش بود....... فقط طوری که نفهمه نگاهش میکردم و ساکت بودم........ بعد از اون روز تا همین الان بارها به خودم بد و بیراه گفتم که چرا نرفتم باهاش صحبت کنم و دوستش بشم و وا ا ا ا ی! ..... چقدر باحال میشد........ میخوام خودمو خفه کنم!
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
من با خوندن این کامنت کلی حسرت خوردم !چه فرصتی رو از دست دادین .چه طور در اون لحظه کنجکاوی و هیجان تون رو قانع کردین که سمت همزادتون نرین ؟-_-
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
بیشتر از این نگین که الان دستام دور گردنمه.......... خدا ا ا ا ا ا......
tanin
tanin
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
شاید بیشتر از20نفرمنو دیدن میگن وای توچه قد شبیه فلان دوستمی وای تو چه قد شبیه فلان فامیلمی وای تو چه قد شبیه پسر خالمی://و..... ولی ارزو دارم یک بار همزاد واقعیمو ببینم:))
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
شبیه پسرخاله شونی ؟-__-خیلی اتفاق فوق العاده ای ِ به شرطی که یک فروند آدم مفلوک نباشه حداقل =)
tanin
tanin
٩٤/٠٣/٢٦
٠
٠
اره-_-
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠٣/٢٣
٠
٠
به منم خیلیا میگفتن همزاد داری!!
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
پیگیر نشدی ببینی شون هدی ؟!الان که فکر می کنم گمونم همزاد یکی هستی تو سایت اسمش هدی قاسمی ِ :D
t.m
t.m
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
هومممممممم همزاد ... نه من دوست ندارم همزاد داشته باشم:| !
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
بوی حسادت و خودشیفتگی میادا=)
t.m
t.m
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
:دی بلیا ! بنده تک استم :دی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٣/٢٤
١
٠
خب همزاد داشتن خوبه...اما دوس دارم همزادم فقط اخلاقش مثه من باشه از لحاظ قیافه دوس ندارم مثه من باشه...تازشم اخلاق من باس بهتر از اون باشه...اصن همیه که هس..:دی...در ضمن اگه قراره همزادی داشته باشم لطفا وکیل باشه..با تشکر.. ^_^
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
من کم کم دارم به نتایجی می رسم که 99 درصد جیمی ها چشم دیدن همزادشون رو ندارن =)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
نمیدونم تابحال بهش فکر نکرده بودم ولی خیلی باحال میشه ی همزاد داشتاااا خخ شما خودتون پاییز بانو همزادتون رو یافتید تابحال؟ ویا کسی گفته چقدر شبیه فلانی هستی؟
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
من که نیافتمش =) یه بار یه آشنای اصفهانی خونه مون بود گفت شبیه دختر عمه زری مهرش هستم -_- عکسشو نشون داد اما خب شباهتی ندیدم:| یک بارم یکی از بچه های سایت گفت شبیه بازیگر فلان نقش تو سریال ستایشم =)
حلما
حلما
٩٤/٠٣/٢٦
٠
٠
من فهمیدم کدومو میگن پاییز من فهمیدم(آیکن ارشمیدش اون لحظه ای ک داشت میگفت یافتم،یافتم!)
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
همزاد ک خوبه!ب منم میگن خیلی شبیه اون بازیگره استم!فامیلش یادم نمیاد ـ__ـ راسدی پاییز!تو شبیه یکی از دوستای منی=)) خیلی شبیه:))
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
تا سه می شمرم یادت بیاد !خیلی شبیه ام یعنی ؟
faride
faride
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
سال اول دبیرستان دوتا از همکلاسیام میگفتن شبیه یکی از دوستاشونم مثل سیبی که از وسط نصف شده باشه! چندتا از دوستای دیگشونم که کلاس دیگه بودن اونام که طرفو دیده بودن میگفتن! خیلی مشتاق بودم ببینمش ولی نشد دیگه! من دوس دارم همزادم خارجی باشه! :دی
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
خیلی جالبه که همه بگن شبیه ِ بهت و خیلی عجیب ِ تمام تلاشت نکردی ببینی خب-__- اگه اهل گینه بیسائو باشه خوبه مثلا ؟=)
m_soltani
m_soltani
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
وای پاییز شاید باورت نشه من همین چند روز پیش داشتم به همچین موضوعی فکر می کردم حتی همین تیتر تو توی ذهنم بود تله پاتی ایا :)))در مورد همزاد باید بگم کسی رو اتفاقی تو دانشگاه دیدم هم اسم خودم و همسن خودم (دقیقا با تاریخ تولد من ) و دقیقا تو همون بیمارستانی که من به دنیا اومده بودم اما قیافه اش شبیه من نبود :(من همزادمو می خوام ...و دیگه اینکه مطلب بسیار جالب ناکی بود دس شوما درد نکنه :)
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
آخی ، چه جـالب !در مورد مطلب هم واقعا جـالبه که حتی همین تیتر تو ذهنت بوده !نکنه ذهن منو می خونی ملیحه ؟=)
m_soltani
m_soltani
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
راستی همزاد منو پیدا کردین لطفا زنگ بزنین بهم کارش دارم خخخ
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
همزادت به خوشگلی همین آواتارت ِ دیگه ؟یعنی باید همین شکلی پیدا کنیم دیگه :دی
paariss
paariss
٩٤/٠٣/٢٤
٠
٠
احتمالا همزاد من یه دختر خیلی خیلی تپل و چاقه :))
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
چه طور ؟خودت هم هم ؟=)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٤/٠٣/٢٤
١
٠
درمورد منکه صدق نمیکنه! آخه من تو دنیا تکم! شک نکنید! اعتماد به سقف هم خودتونید! خخخخ
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
یادم باشه نزدیکت نشم فرانکــ . کم کم دارم به ابعاد روحی همه بچه های جیم پی می برم=)
Zahra-H
Zahra-H
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
حس بد اینه که وقتی بهت میگن شبیه فلانی هستی، اون فلانی آدمِ خیلی زشتی باشه :|
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
١
٠
می تونی بگی به یک معاینه و چشم پزشکـی نیاز دارن شاید زهرا جان =)
ahoo_khademi
ahoo_khademi
٩٤/٠٣/٢٥
١
٠
تا حالا بهش فک نکردم اگه همزادمو از نزدیک ببینم چی کار میکنم...ولی تا حالا چن دفه عکسایی دیدم که به خودم شباهتای خیلی عجیبی داشتن و واقعا تعجب کردم....خیلی مطلب خوب بود پاییزی مرسی
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
١
٠
مثلا همزاد تو یک پزشک خیلی مطرح و نقاش باشه ، خیلی جالب میشه نه ؟
ahoo_khademi
ahoo_khademi
٩٤/٠٣/٢٧
٠
٠
خب اگه همزادمم مثل خودم باشه که اون خودمم!!!!این طوری جالبه که یه چیزی دقیقا بر عکس من باشه:-)
Snow_Queen
Snow_Queen
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
من اصلا دوست ندارم یکی مثل خودم باشه حالا نزدیکمم باشه!یکی آواتارش مصله من باشه ناراحت میشم چه برسه این حرفا!والا:دی
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
یادم باشه به شما هم نزدیک نشم . به نکته ی جالبی اشاره کردی این واسه لباس و .. هم صدق می کنه تو خانوما=)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
:)) اگه شانس داشته باشی خیلی هم خوبه... مثلا یکی از اساتیدم زمان دانشگاه منو با یه خانومم دیگه که تنها شباهتمون چشامون بود اشتباه میگرفت... من فوق فوقش هر ترم سر 2تا از کلاسای ایشون میرفتم... جلسه میانترم هم میفرتم خودمو نشون میدادم و تو برگم برای استاد عریضه من چه میدونم مینوشتمو نمرمم کامل میگرفتم...منکه نمیدونم ولی شاید مثلا به احتمال خیلی کم استاد منو با اون دوستمون که خیلی هم منظمو از این کلاس برو های همیشگی اشتباه میگرفته :)))))
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
چه قدر خوبه این اشتباه های ازین دست . فکر کن نمره ی کامل بگیری حتی و اون یکی نمره اش کم باشه مثلا :دی
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
:)))))))))) اوهـــــــــوم
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
دیدن همزاد حالا وزیر وکیل یا معتاد کارتن خواب در هر حالتی فک میکنم باید خیلی جذاب باشه :)))) مرسی از شما شیک بودو جذاب....قلمت مستدآم عزیز جان(^_^)
Paeez
Paeez
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
نه معتاد و کارتن خواب غم داره خیلی به نظر من -__- خواهش می کنم بالام جـآن:)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
چرا ؟! دستشو میگیرم ...کمکش میکنم...باهام دوستای صمیمی میشیم :)) حتی گاهی فک میکنم یه دزد خیلی خفن و زرنگ باشه...البته در کل دوس دارم بازیگر باشه...خیلی حال میده جای یکی دیگه پز بدی و کلاس بذاری ...اوه اوه فک کن امضا بدی :)))
z-taghipour
z-taghipour
٩٤/٠٣/٢٥
٠
٠
منم یک بار بودکه دوستام بهم گفتن توشبیه فلانی هستی اسمش خیمارا بود.یه بار خیلی اتفاقی توی یک آزمون دیدمش.خیلی شبیه من بود .... :)
a_entesari
a_entesari
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
چه اسم عجیبی داشته همزادت زکیه !
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٢٩
٠
٠
من اگه همزادم رو ببینم یه جیغ میکشم فرار میکنم :| تمام زندگیم از اینکه خواهر یا برادر دو قلو نداشتم خوشحال بودم حالا یکی عین خودم جلوم سبز شه واویلا :))) از دو قلوها میترسم یه جوری هستن فکر کنم همزادم همونجوری ترسناک باشه :) مرسی اکرم جان
اکرم انتصاری
اکرم انتصاری
٩٤/٠٥/٠٣
٠
٠
سحر به نظر نمیاد آدم ترسوئی باشی اصلا:دی !فکر کن من همزادت باشم :دی !می تونی یه جیغ بکشی =)
حدیث
حدیث
٩٤/٠٨/٠٤
٠
٠
من یه بار تو تلویزیون یه دختری رو دیدم اول فکرکردم خودمه چون همه چیش کپی من بود چشماش ابروهاش دهنش بینیش همه چیش
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠