Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - عشق اگر باشد کسی دل خسته نیست... www.jeem.ir
عشق اگر باشد کسی دل خسته نیست...
# جمع‌های کوچک #اهداف بزرگ # یاری کردن امام زمان # پرچم شیعه بالاست

عشق اگر باشد کسی دل خسته نیست...

نویسنده : مریم شیعه زاده

همیشه شمشیر و شجاعتش را به ما گوشزد کردند ولی امروز تازه می‌فهم‌ام چرا من مثل او نیستم و چرا او باب‌الحوائج است و من اندرخم یک کوچه مانده‌ام. تفاوت من و او یک چیز است و همین یک چیز، یک دنیا حرف دارد و یک عالم درد. همه از قد و قامتش می‌گویند و تیزی شمشیرش و انگار یادشان رفته چه چیز او را به کربلا کشاند .فرق می‌کند میان من که سال‌ها به نوای دلم گوش دادم و او که به نوای «هل من ناصر ینصرنی؟» امامزمانش گوش فرا‌ داد و همه خواسته‌اش از دنیا جاندادن در آغوش حسین‌اش بود.

گاهی آنقدر گوش هایمان از نواهای دیگری پر می‌شود که نمی‌شنویم چه مشتاقانه شیعه‌اش را می‌خواند. پلک‌هایمان آنقدر سنگین است که سال‌هاست از کنارش می‌گذریم و کسی را که می‌گوییم دوستش‌دارم، نمی‌شناسیم. زبانمان آن‌قدر در پیشگاه پروردگار برای دنیا می‌چرخد که گاهی فراموش می‌کنم چه عزیزی را باید بخواهیم و نمی‌خواهیم. با پاهایمان چه بیراهه‌ها که نرفتم و در قلب‌هایمان چه سخت او را می‌خواستیم و در عمل چه آسان او را پس‌زدیم. 

فرق ما با عباس‌(ع) یک چیز است، آن هم غیرت. برای همین بود که نمی‌توانست تنهایی و غربت مولایش را تاب بیاورد و سال‌ها را به بی‌خیالی سپری کند و ما چه خوب از پس‌اش بر آمدیم!

در این روزها که امام مهربانمان را به دست فراموشی سپرده‌ایم؛ هستند کسانی که همه تلاش‌شان بیدار کردن من و توست. کسانی که به‌واسطه قلم، تخصص، صدا و هرآنچه که در اختیار دارند؛ سعی می‌کنند امام‌شان را تنها نگذارند و در حد توان‌شان یاری‌اش کنند. 

 

|| مثل حر باش...! 

قاب‌های ساده با احادیثی که در دل آن‌ها نقش بسته بود. همه چیز از همان‌جا شروع شد. از صفحه اینستاگرامی که با همین کارهای گرافیکی ساده متولد شد و اندک افرادی آن را دنبال می‌کردند. رفته رفته جان گرفت. افراد بیشتری آن را دنبال کردند و تعداد پسندها بعد از مدتی از 40 عدد به 3000 رسید. اگر اهل گشت‌و‌گذار در شبکه‌های اجتماعی، علی‌الخصوص شبکه اجتماعی عکس محور اینستاگرام باشید، شاید این نام برای‌تان آشنا باشد. «احرار»، نامی که بواسطه تفاوت و ابتکار عمل این روزها به یک نام آشنا تبدیل شده‌است. نامی که با شنیدن آن، ناخودآگاه ذهن به سمت‌و‌سوی موعود (عج) کشیده می‌شود. محمدمجتبی دیبائی، جوان 24 ساله‌ی اهل تهران درباره شکل‌گیری احرار اینگونه می‌گوید: «سال 92 بود که کارمان را به صورت جدی آغاز کردیم. به صورت رفاقتی یک گروه تشکیل دادیم که یکدیگر را به خوبی می‌شناختیم. پس از مدتی دو تیم نویسنده و گرافیست به ما ملحق شدند و چند نفر از دوستان هم گروه روابط عمومی را تشکیل دادند. در حاضر 15 نفر هستیم که با همکاری یکدیگر این فعالیت را به صورت سیستماتیک‌تر دنبال می‌کنیم.»

+ چرا «احرار»؟ 

- احرار جمع «حر» است، به معنای آزادگان. افرادی که آزادانه و داوطلبانه به امام‌شان خدمت می‌کنند و نام‌شان را ترویج می‌دهند. 

+ چطور به این نتیجه رسیدید که باید تبلیغات به شیوه مدرن در فضای مجازی را جایگزین تبلیغات به شیوه سنتی کنید؟ 

- فعالیتی که نتواند خود را با حال و هوای جامعه وفق دهد، دیر یا زود عمرش به سرخواهد‌ آمد. اگر می‌خواهیم فعالیتی مستمر داشته‌باشیم باید از ابزارهای نوین ارتباطی استفاده کنیم. این روزها شبکه‌های اجتماعی با استقبال خوبی مواجه‌شده‌اند و همین می‌تواند بستر را برای برای بکارگیری روش‌های تبلیغاتی نوین آماده‌سازد. همه دنیا از فضای مجازی به عنوان ابزاری برای بکارگیری اهداف‌شان استفاده می‌کنند و عقایدشان را نشر می‌دهند، پس ما هم می‌توانیم صرف نظر از نکات منفی‌شان، آن‌ها را به خدمت بگیریم.

+ مخاطب «احرار» چه کسانی هستند؟

- افرادی که از نظر اعتقادی بسیار پایین‌تر از افراد مذهبی جامعه هستند که به خوبی توانسته‌ایم خودمان را به آن‌ها نزدیک کنیم. به اعتقاد ما افراد مذهبی در هیئت‌ها، مجالس اهل‌بیت و... نوعا با مسائل مذهبی سر و کار دارند و می‌توانند اطلاعاتی را که می‌خواهند، دریافت‌کنند. آن‌ها به دلیل داشتن کانال‌های ارتباطی فراوان پس از مدتی اشباع می‌شوند، البته این بدین معنا نیست که افراد مذهبی ما را دنبال نمی‌کنند؛ بلکه باید بگویم محتوا طوری تنظیم می‌شود تا مطالب عمومیت داشته‌باشد.

دیبائی درباره این روزهای احرار و استقبال مخاطبان می‌گوید «اوضاع خوب خوب است و ایمیل‌های زیادی به ما می‌رسد که حاوی تقدیر و تشکر و گاها درخواست همکاری است.» و علت این استقبال را اینگونه بیان می‌کند «فعالیت جدید، مدرن‌بودن و گرافیک جذاب سه عامل موفقیت احرار بوده‌اند.» هرچند که به گفته او هنوز راه زیادی در پیش دارند و به دنبال توسعه و رشد احرار هستند. 

+ من به عنوان یک محب اهل بیت (ع) می‌خواهم قدمی برای‌شان بردارم؛ چه توصیه‌ای دارید؟ 

- به هیچ عنوان کار سختی نیست. بسیاری از افراد فکر می‌کنند فعالیت‌های این چنینی وقت و انرژی زیادی از آن‌ها می‌گیرد اما صحیح نیست. در کشور ما بیش از کشورهای دیگر آزادی عمل برای تبلیغات دینی وجود دارد و می‌شود گفت زمینه کاملا آماده‌است. ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید و سپس برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنید. شناخت ابزارهای خوب و شروع کار بسیار مهم است. اگر تصمیم به انجام این کار را گرفتید جدی باشید و پس از گذشت مدتی، به دلایل مختلف آن را رها نکنید. 

 

|| دوست داشتن‌ات را فریاد می‌زنم

«وقتی خودمان نسبت به امام‌زمان‌(عج) معرفت پیدا کنیم و ایشان را بشناسیم، بزرگترین قدم را برداشته‌ایم و می‌توانیم کار تبلیغاتی برای ایشان را آغاز کنیم». لا‌‌به‌لای صحبت‌هایش بارها و بارها این جمله را تکرار می‌کند. سید محمدمهدی پورمطهری جوان 23 ساله‌ای که این روزها با وجود همه مشغله‌ها و گرفتاری‌ها، به همراه 7 نفر از دوستانش دور هم جمع شدند تا هدفی والا را دنبال کنند. تاسیس «استودیو شیعه ویژن» و تولید موزیک ویدیوهایی که می‌شود گفت اصلی‌ترین و مهم‌ترین عنصر آن «عشق» به مهدی صاحب‌زمان است. پورمطهری می‌گوید: «این نام را انتخاب کردیم چون برای‌مان مهم بود که بدانند این موزیک ویدیوها توسط چه کسانی ساخته می‌شود و در ادامه از کلمه پر‌کاربرد ویژن در صنعت سینما، ساخت کلیپ و موشن‌گرافی، استفاده کردیم تا مخاطب بداند با چه چیز رو‌به‌رو است.» 

+ چه شد که «موزیک ویدیو» را برای انتقال پیام‌تان انتخاب کردید؟

- ابزار جدیدی محسوب می‌شود که در میان مردم با استقبال خوبی مواجه‌شده‌است. افراد زیادی در سرتاسر دنیا از آن برای رساندن پیام‌شان استفاده می‌کنند که شاید پیام محتوای خوبی هم نداشته‌باشد، پس چرا ما پیام زیبای حضور یک پدر مهربان، یک امام خوب و یک منجی عادل را به مردم نرسانیم؟ به اعتقاد من یک کلیپ در مدت کوتاهی می‌تواند پیامی را برساند که شاید یک سخنران باید چندین ساعت درباره آن صحبت کند.

+ برای هر کلیپ چه مدت زمانی را صرف می‌کنید؟

- به صورت متوسط 6 ماه، چرا که از موزیک تا تصاویر و فیلم برداری؛ همه و همه تولید خودمان است. 

+ ابزار موثر برای معرفی امام‌زمان‌(عج) چیست؟ 

- ببینید دوستانی که تشکیل شیعه ویژن را دادند، هرکدام در زمینه انیمیشن و موشن‌گرافی کار می‌‌کردند و علاقه داشتند. به نظر من بزرگواری که فن بیان دارد یا فردی که کار مطبوعاتی می‌کند سعی می‌کند نسبت به شناختی که از خود دارد، ابزار را انتخاب کند. 

هرچند تنها کانال ارتباطی شیعه ویژن با مخاطبانش وبسایت آن است، اما در مدت زمان اندک و تولید چند موزیک ویدیو کوتاه؛ بازهم توانسته‌است تعدادی فراتر از تصورات تیم را جذب کند. وقتی از او درباره تفاوت کار برای مخاطب داخل کشور و خارج از کشور سوال می‌کنم، می‌گوید: «زمانیکه صحبت از فضای جهانی است، قطعا با طیف‌های فکری تفاوت فراوانی رو‌به‌رو هستیم. در این‌جا باید از اشتراکات بهره‌گیریم. مسائل فطری و انسانی که مردم جهان در آن‌ها نقطه نظرات مشترک دارند و با شناخت و مطالعه ابزارهای انتقال پیام، می‌توان به نحو احسنت به آن‌ها پرداخت. باید به‌روز باشیم.»

+ منظور از به‌روز بودن چیست؟

- باید از فضای مذهبی داخل کشور فاصله بگیریم. این کارها زیباست اما دید سنتی دارد و برای مخاطب جهانی مناسب نیست. شاید یک شیعه عاشق امام‌زمان‌(ع) با آن ارتباط بگیرد اما برای جذب مخاطبی که با ما هم فضا نیست، باید به روزتر عمل‌کنیم. برای مثال اگر می‌خواهیم کلیپ و یا موزیک ویدیو تهیه کنیم، بدانیم اکنون در صنعت موشن‌گرافی، چه فنی رواج دارد و دیگر نباید به یک کلیپ در چهارچوب سلیقه خودمان بسنده‌کنیم.

** کلیپ شیعه ویژن به مناسبت نیمه شعبان : http://shiavision.net/#watchonline#12th_rain

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
میرزا
میرزا
٩٤/٠٣/١٣
٠
٠
سلام؛ عید شما مبارک خانم شیعه زاده، ممنونم به خاطر زحمت زیادی که کشیدید. اجرتان با صاحب الزمان (عج)!
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٣
٠
٠
ممنون از بزرگواری تون :) عید شما هم مبارک :)
faranak_b
faranak_b
٩٤/٠٣/١٣
٠
٠
عکس های احرار گروپ رو خیلی دوست میدارم و خداروشکر خیلی ها این حس رو دارن :) اون کلیپ رو هم از دانشگاه انشاالله دانلود می کنم. ممنون بابت گزارش خوبتون :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٣
٠
٠
تیم خوبی دارن :) مرسی فرانک جان :)
Vania
Vania
٩٤/٠٣/١٣
٠
٠
چه گزارش خوبی:)خداقوت مریم جان:) ///واقعا این روزها و با این دنیای درحال پیشرفت خصوصا در مورد تکنولوژی باید راه های جدید رو برای تبلیغات دینی و شناساندن دین و ائمه به بقیه پیدا کرد و استفاده کرد.و خداروشکر که هستن همچین کسایی که بفکر هستند. و درحد توانشون کار می کنند.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٣
٠
٠
مچکر عزیزم :) بات موافقم ... اتفاق خیلی خوبیه :)
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
وای خدااااا =))) مثل حر باش رو خوندم مثل خر باش =))) ای خدا از دست خودم =)))
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
:|
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
ایجوری نگاه نکن میترسم :دی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
o_0
غ-مریم
غ-مریم
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
سلام خانوم شيعه زاده جان بسيار زيبا بود تا حالا نديده بودم اين پيجو تو اينستا بايد برم ببينم
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
سلام ممنون :) حتما این کارو بکنین ahrar_group
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
خیلی قشنگ بود مریم جان....فقط مریمی این آواتارت اصلا به خودت و شخصیت مهربون و دوست داشتنید نمیخوره:)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
ممنون عزیزم :) چشم ب فکر تعویضش هستم :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
ممنون خانومی.:)
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
بی زمت پنجاه هزارتومن منو تویل بده همدس جان!خخ /گزارش خیلی خوبی بود مثه همیشه!
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
آلان آرومی؟ خوبی؟ دلخور نیسی تو اینستا پایین اون پست تگ شدی؟ خخخ :D
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
الان برات جلو در خونتون دارم کشیک میدم ببینمت نصفت کنم!خخخ انقد کار داشتم یادم رفت حرصم سرت خالی کنم!:دی!
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
برای اینکه نری موتاد بشی رسالتم انجام دادم پای یک پست تگت کردم!:دی!بعدم بقیشو حضوری بات حساب میکنم خخخخ
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٥
٠
٠
خخخ پریسا رو تگ کردم :دی
علیرضا
علیرضا
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
خوش به سعادتشون، چقدر خوبه که آدم فقط برای رضای خدا کار کنه و چقدر دلنشینه... .کلیپشون فوق العاده بود. خدا قوت به همشون میگم و براشون آرزوی موفقیت های پی در پی تو راهی که پیش گرفتن رو دارم :) | گزارش خیلی خوبی بود :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
کلیپ رو دانلود کردین؟! :| مرفه پُر حجم که میگن همین شماهایین خخخ :) ممنون :)
مهسـآ
مهسـآ
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
خوش بحالشون.........نه خسته مریم جون:)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٥
٠
٠
ممنون عزیزم
سحر نیکوعقیده
سحر نیکوعقیده
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
عااالی بود! اون زمان که اکانت اینستام رو نحذفیده بودم صفحشون رو دنبال می کردم و واقعا لذت می بردم از کار گرافیکی و هدف خوبی که دنبال می کنن. ممنون مریم جان:)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٥
٠
٠
برو اینستا رو دوباره نصب کن :| آورین! برو خاله ببینه خخخ خاهش میشه :)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
شیعه ویژن خیلی وقت بود کلی‍پ جدید نزده بود مرسی از یاد آوری برای رجوع به اون :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٥
٠
٠
تولید هر کلیپ زمان زیادی می بره :) به خاطر همین مدتی خروجی نداشتن :)
admincheh
admincheh
٩٤/٠٣/١٤
٠
٠
احرار خیلی خوب و عالی ِ مخصوصا این که تو اینستا گرام که رو بورس هست سرمایه گذاری معنوی و فرهنگی کرده :) امیدوارم بتونیم برای شناخت امام زمان مون قدمی برداریم چرا که بنا به روایت هرکسی قبل از مرگ امام زمانش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است . مرسی مریم بایت مصاحبه :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٣/١٥
٠
٠
ممم منم احرار خیلی دوس دارم :) انشاالله ... خاهش میشه :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/١٦
٠
٠
بسیار عالی بود ...... امیدوارم .....