مراسم‌هاي عجیب دنیا!

مراسم‌هاي عجیب دنیا!

نویسنده : arash_kamangir

سالانه هزاران نفر از مردم ناظر جشنواره‌های عجیب و غریب هستند یا در این جشنواره‌ها شرکت می‌کنند. بعضی از این جشنوارها قدیمی هستند اما تعدادی از آن‌ها مدرنتر می‌باشند. درعین حال که این‌ها بسیار متفاوت هستند، همه آن‌ها در یک مورد مشترک هستند؛ تمام این جشنواره‌ها عجیب و غریبند.


1. Thaipusam 

Thaipusam  يك جشنواره هندویی است هر سال در بهمن و اسفند برگزار می‌شود. شرکت کننده‌ها سرشان را می‌تراشند و یک مراسم زیارتی را اجرا می‌کنند، در پایان سیخ‌های بسیار تیزی را درون زبان یا گونه‌هایشان فرو می‌برند. بعضی از شرکت کننده چنگک‌هایی را به کمرشان وصل می‌کنند و بعد اشیا خیلی سنگینی مثل تراکتور را می‌کشند. مطمئنا این کارها درد و رنج زیادی را به شرکت کنندگان تحمیل می‌کند (بیشتر از آن چیزی که شما طاقت تحملش را دارید). این جشنواره در هند مشهور است، اما بزرگترین جشن‌ها در سنگاپور و مالزی اتفاق می‌افتد که به صورت یک تعطیلات عمومی درآمده است.


2. جشنواره چوب زدن به غاز 

این جشنواره تا همین اواخر، به صورت سالانه در آلمان برگزار می‌شد. جشنواره بدین شکل بود که یک غاز را از پاهایش به یک تیرک می‌بستند و سپس مردان محلی با چوب به غاز می‌زدند تا موقعی که سرش کنده شود! همیشه هم این مراسم اعتراض کمپانی‌های مدافع حقوق حیوانات را به دنبال داشت، برای همین اکنون در مراسم به غازی ضربه می‌زنند که قبلا کشته شده است. جشنواره دیگری بسیار شبیه به این جشنواره هر ساله در اسپانیا برگزار می‌شود که در آن یک مرد از غاز آویزان می‌شود تا موقعی که سرش از بدنش جدا شود، برای این مراسم هم که 350 سال قدمت دارد غاز را قبل از این کار می‌کشند. نام جشنواره اسپانیایی Antzar Eguna است.

 

4. ال كولاچو (El Colacho) 

ال كولاچو (یا جشن پریدن از روی بچه) از سال 1620 در اسپانیا باب شد و هر ساله در عید «کورپوس کریستی» برگزار می‌شود. در این مراسم تمام کودکانی در یک سال گذشته به دنیا آمده‌اند را روی تشک‌هایی می‌خوابانند، مردان روستای «کاستریلو د مورسیا» به شکل شیطان لباس می‌پوشند و از روی این بچه‌ها می‌پرند. این جشنوراه اغلب با جراحت‌هایی نیز همراه است (معمولا برای بزرگترها) و اعتقادشان این است که پرش‌ها بچه‌ها را از گناهان اصلی پاک می‌کند- یک نوع غسل تعمید عجیب و غریب! پاپ بندیکت شانزدهم اخیرا از کشیشان محلی خواسته که خودشان را از مراسم دور نگه دارند چرا که هم خطرناک است و هم مخالف مذهب کاتولیک است.


6. جشنواره پرتاب کردن بز 

به طور قطع اسپانیایی‌ها جشنواره‌های عجیب و غریب را دوست دارند. هر ساله در چهارمین یکشنبه ژانویه مردم بومی شهر کوچکی به نام «مانگانیس د لا پولوروسا» براي برگزاری جشنواره «پرتاب کردن بز» دور هم جمع می‌شوند. این جشنواره قدمت زیادی دارد به حدی که کسی زمان آغاز آن را نمی‌داند. طریق آن، چنین است که یک مرد جوان باید بزی را در روستا پیدا کند آن را بسته و به بالای برج ناقوس کلیسای محلی ببرد. سپس بز را از آن بالا به پایین که 50 فوت ارتفاع دارد پرت کرده و اگر بخت خوبی داشته باشد توسط روستاییانی که مشمع یا برزنت به دست پایین ایستاده‌اند گرفته می‌شود. مقامات دولتی روستا این مراسم را ممنوع اعلام کردند ولی هنوز هم ادامه دارد. سازمان‌های حقوق حیوانات نیز به این جشنواره اعتراض کرده‌اند ولي اعتراض آن‌ها هم تا بحال با بی‌توجهی روبه‌رو شده است.


7. آتش بازی سنت جان 

آتش بازی سنت جان جشنواره مشهوری در اسپانیا است که در 19 تا 24 ژوئن برگزار می‌شود. در این جشنواره عجیب آتش بازی‌هایی به راه انداخته مي‌شود که سوخت آن به طور مداوم از مبلمان‌های کهنه تامین می‌شود. مردم محلی درحالی‌که به تماشای آتش بازی می‌نشینند، شکلات داغ هم بین دیگران پخش می‌کنند. اما وقتي این جشنواره عجیب می‌شود كه بچه‌های روستاها باید درون آتش رفته و سریع از داخل آن رد شوند.


۹. لا توماتینا (La Tomatina) 

آخرین چهارشنبه ماه آگوست هر سال در شهر «بونول» در منطقه والنسیای اسپانیا 9 هزار نفر از مردم محلی و 20 هزار تا 40 هزار خارجی در شهر جمع می‌شوند تا به یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب کنند. این سنت از حدود سال 1940 وجود داشته، اگر چه مدت کوتاهی در دوران حکومت «فرانکو» ممنوع شد. آغاز جشن با فردی است که سعی می‌کند یک میله روغنی را برای گرفتن یک ران خوک پخته شده بالا ببرد. بار اول که ران خوک پایین کشیده شد، توپ‌های آب بین شرکت کننده‌ها پرت شده و بیش از 100 تن گوجه فرنگی برای پرتاب کردن بین‌شان پخش می‌شود.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
a_entesari
a_entesari
٩١/١١/٠٢
٠
٠
چه جالب!مرسی
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٢
١
٠
سلام چه جالب تقریبا تمام جشنهای احمقانه مال اسپانیاس!!!!
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٢
١
٠
احمقانه؟؟هر ملت و قومی یک سری عقایدی داره!شاید اونام خیلی از مزاسمه ما به نظرشون عجیبه!چرا به این راحتی توهین میکنین!لفظ عجیب بهتره!
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١١/٠٣
٠
٠
یعنی واقعا منظورت از اعتقاد چیه ؟ من اسم این جشنواره ها رو می ذارم بروز توحش فروخفته ! اخه وحشیانه تر از اینم میشه ! بعد اسم گرگ و ببر و شیر بد دررفته لا اقل اونا واسه سیر کردن شکمشون شکار می کنن این ادما چی !! اصلا خوبه یکی گنده تر از ما پیدا شه که زورش بهمون برسه بعد از گردنمون اویزون شه یا از بالای کلیسا پرتمون کنه پایین یا با چوب بزنه لهمون کنه !!!!!!!!!!!!!!!!
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١١/٠٣
٠
٠
سلام جواب رو نفر قبل من دادن خیلی جامع و کامل شما به این اعتقادات احترام بذار اختیار خودتو داری
maryam
maryam
٩١/١١/٠٢
١
٠
خدايا!!!!!!!!!!!
نگارا
نگارا
٩١/١١/٠٢
٠
١
آخریش از همه با حال تره!!
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٢
١
٠
خوش ب حالشون میام برسم از سرکوچه همون اون ک گوجه سر کوچشون هس گوجه بخریم بزنیم ب ..
taba_sa
taba_sa
٩١/١١/٠٢
٠
٠
بیشتر مراسم عجیب و قریب مال اسپانیاست..... در کل مرسی..... جالب بود.....
mahshid
mahshid
٩١/١١/٠٢
٠
٠
چه باحال؟؟////////////////////
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٢
٠
٠
میام چارشنبه سوری داریم عاشقشم
imanhkt
imanhkt
٩١/١١/٠٢
٠
٠
ممنونیم ...! ( من و خرزو خان )
zendegitalabegi
zendegitalabegi
٩١/١١/٠٢
٠
٠
خب مگه چیه ما تو ایرانم چنین مراسم هایی داریم مگه ماجرای پارک آب و آتش تهران یادتون رفته ؟!؟!
Em Ad
Em Ad
٩١/١١/٠٣
١
٠
خوشم نیومد ! رسماشون با فرهنگ ما مغایر بود !
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١١/٠٣
٠
٠
الله اکبر!!!یکی نیس بگه آخه آدمیزاد چیکار داری به اون لپ بدبخت که سوراخش میکنی!!!
mahshid2
mahshid2
٩١/١١/٠٣
٠
٠
خدا مرگم بده اینا آدمن یا....
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١١/٠٣
٠
٠
خوب اوان هم قمه زدنو ببینینن تعجب میکنن
sepehr-g
sepehr-g
٩١/١١/٠٣
٠
٠
جالبه.تازگیا بعد از 4،2 وبعد از6،4 و بعد از 9،7 شده.
m-ghorbani
m-ghorbani
٩١/١١/٠٣
٠
٠
وای چه مراسم هایی!نداشته باشیم بهتر از اینه که اینجوریشو داشته باشیم......
m-nik110
m-nik110
٩١/١١/١١
٠
٠
یعنی خدایا ارحم!!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٢/٠٣
٠
٠
سلام:خیلی جالب بود،ولی برای آن بچه ها ترسیدم. متشکرم
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٢/٢٥
٠
٠
هرچی هس مراسم نیست