مشکلات مسافرند!

مشکلات مسافرند!

نویسنده : f_mehdipoor

بیایید کمی فرا زمانی فکر کنیم، کمی آینده نگر باشیم.

آدم‌ها در زندگی‌شان، هر چقدر هم که بخواهند از تجربه‌های دیگران استفاده کنند، اما باز هم در مسیر گذشتن عمرشان به چیزهای جالبی خواهند رسید، تجربه‌هایی را به دست می‌آورند که شاید تعداد محدودی از آدم‌های اطرافشان آن‌ها را در طول زندگی لمس کنند. راه حل‌هایی که شاید خیلی از انسان‌ها برای حل مشکل‌شان سال‌هاست به دنبالش هستند. بیایید کمی کمک کنیم، به داد آن‌هایی برسیم که راه حل مشکل‌شان دست ماست. کمی از خساست درون‌مان برای انتقال تجربه‌ها کم کنیم و بخشنده باشیم.

من از خودم شروع می‌کنم...

مثلا همین موضوع مشکلات یا همان «دغدغه» امروزی‌ها. ممکن است تا به حال با تیترهای «چگونه با مشکلات روبرو شویم؟!»، «چگونه بهترین راه را برای حل مشکلمان انتخاب کنیم؟!»، «مشکلات را شکلات کنید!» و الخ برخورد کرده باشید، اتفاقا این تیترها هم برای جذب شما نوشته شده است ولی مسئله‌ای که در این بین به آن توجهی نشده، متفاوت بودن آدم‌ها در حداقل یک عکس العمل و رفتار است. ولی این تیترها و اتفاقا متون پایین‌ترشان نگاه کلی دارند و مسلما هیچ وقت نمی‌آیند -نمی‌توانند- تک تک رفتار، موقعیت و چگونگی عمل‌ها و عکس العمل‌های‌تان را بررسی کنند و بعد شروع به حل مشکلات کنند.

هرجور که نگاه کنید، هرکس هم که بگوید «من تو را بیشتر از خودت می‌شناسم» باز فقط خودت می‌توانی خودت را به تحلیل بنشینی، پس از نظر من بهترین راه در زمان برخورد با مشکلات، نشستن در مکانی آرام، برداشتن قلم و کاغذ، نوشتن مشکلات مشابه قبلی، نوشتن عکس العمل‌تان به آن مشکل و انتخاب بهترین روش برای حل مشکل است و باور کنید جواب می‌دهد. این‌که خودت کلید قفل مشکلت باشی، خیلی بهتر از آن است که حلال دغدغه‌های کل مسیر زندگی‌ات شخص بیگانه‌ای باشد. البته این به معنای مشاوره نگرفتن نیست، ولی تصمیم نهایی و در بعضی موارد سیر تا پیاز تصمیم با خودتان باشد.

گفتم از خودم شروع می‌کنم. راه حل من برای حل مشکل: بیایید کمی فرا زمانی باشیم، آینده نگر.

دقیقا قرار است چکار کنید؟!

فقط کافی ست روبروی مشکلات بایستید، روی پنجه پاهایتان کمی بلند شوید و کمی دورتر، پشت سر جایی که شخص مشکل‌تان ایستاده را نگاه کنید. کمی دور تر مثلا 5 دقیقه دورتر،3 روز دورتر، یک سال دورتر یا حتی 10 سال دورتر را بنگرید.

باور کنید نتیجه می‌دهد، شما در حالی که به شدت نگران و مظطرب مشکل‌تان هستید و آرام‌تان بی‌قرار است در یک لحظه تصویر 10 سال دیگر زندگی‌تان را ترسیم می‌کنید، زمان گذشته و مشکل‌تان حل شده، به هر شیوه‌ای که حل شده باشد، مهم این است که دیگر نیست، تمام شده و اتفاقا ده سال از آن گذشته و دیگر جزو لیست دغدغه‌های شما نیست.

به همین راحتی، شما از مشکل‌تان دور خواهید شد. زمان می‌گذرد و مشکل حل می‌شود، استرس و مشغولی‌تان از بین رفته و تبریک می‌گویم، شما الان یک فرد «فرازمینی فکر کُن» هستید که زل زده‌اند به پشت مشکلات و می‌خندند به ساده و ناچیز بودن‌شان، در حدی که چند سال آینده یا حتی چند روز آینده اصلا به عنوان مشکل به حساب نیایند.

اصلا می‌دانید؟! مشکلات، مسافرند ! هیچ کدام‌شان قرار نیست بیایند وسط زندگی‌مان چادر دائمی بزنند، از این مسافران ناخوانده نترسید.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
البته مشکلات مسافرند .... ما هم مسافریم ... آن مشکلاتی دردسرساز هستند که با ما هم مسیر میشوند ... :)
f_mehdipoor
f_mehdipoor
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
ما مسافریم و اتفاقا" پیاده هم سفر میکنیم،مشکلات هم مسافرهایی هستند که بهمراه ِ ماشینشون از کنارمون رد میشن و برامون بوق میزنند،منتهی بعضی ها با 180 تا سرعت حرکت میکنن و بعضیها پیشمون چادر میزنن.
Cold
Cold
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
مطمئنا به همین سادگی هم نیست...یه سری مشکلات بهت اجازه فکر کردن رو نمیدن چه برسه بخوای به همین سادگی بهشون پشت کنی و بخندی...درسته مشکلات همیشگی نیست و حل میشن بلخره...اما به همین راحتی ها نمیشه بیخالشون شد و فراموششون کرد....خوب بود :) مرسی
f_mehdipoor
f_mehdipoor
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
بله ، درسته. ولی بیشتر نظر ِ من روی مشکلات ِ کوچیکه ،اینکه نباید حداقل برای مشکلات ِ کم و کوچک که به مرور ِ زمان حل میشن یک یا چند تا زندگی رو دچار تشویش کنیم. ممنون :) موفق...
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
موافقم... با حلوا حلوا گفتن دهن شيرين نميشه. يعني آدم تو شرايطش كه قرار مي گيره خيلي از اين راهكارها اصلا به كار نمياد...
زهرا‌ آقايي
زهرا‌ آقايي
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
البته غصه ي آدما واسه اين نيست كه مشكلا مي‌مون يا ميرن! مشكل سر اينه كه تو همين مدت كم پدر آدم رو درميارن بعضي مشكل ها...
f_mehdipoor
f_mehdipoor
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
اصن کارش همینه،پس نباید بهش خرده گرفت :) موفق...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
سلام عیدتان مبارک.موفق باشید
f_mehdipoor
f_mehdipoor
٩٤/٠٣/٠١
٠
٠
عید شما هم به مبارکی :) همچنین.
h.naderi
h.naderi
٩٤/٠٣/٠٢
٠
٠
بسیار ممنون از مطلب خوبتون/ توی اینطور مطالب سعی کنید دو الی سه تا میان تیتر بدید. اینطوری مطلب به شدت خوش خوان می شود.
f_mehdipoor
f_mehdipoor
٩٤/٠٣/٠٢
٠
٠
بله ، درست میگین،اشتباهم همینجا بود. ممنون :) موفق...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٣/٠٢
٠
٠
سلام ... اين روزها مسافرها زياد شده اند من هم بروم مسافر بشوم شايد كسي پيدا شود سوارم كند
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٣/٠٣
٠
٠
به قول قیصر امین پور : این همه غصه و غم ، این همه شادی و شور/چه بخواهی و چه نه ، میوه یک باغــند/همه را با هم و با عشق بچیین/ولی از یاد مبر ،/پشت هر کوه بلند ، سبزه زاری است پر از یاد خدا/و در آن باز کسی می خواند/که خدا هست ، خدا هست/خدا هست هنوز ... مشکلاتم همینجورین...باید با امید به خدا باهاشون روبه رو بشیم..دستو پنجه نرم کنیم...شکستشون بدیم و ازشون دور شیم.... شیک نوشتین....قلمتون مستدآم (^_^)
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠