Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - وقتی «گیم» همه زندگی می‌شود www.jeem.ir
وقتی «گیم» همه زندگی می‌شود
به همراه مصاحبه اختصاصی با قهرمان FIFA15 جهان

وقتی «گیم» همه زندگی می‌شود

نویسنده : مریم شیعه زاده

دنیای گیم‌بازها هم دنیای جالبی است. دنیایی که همه‌اش خلاصه می‌شود در چند نرم‌افزار بازی و سخت افزارهایی که بشود آن‌‌ها را بکار گرفت. دنیایی که این روزها با ظهور بازی‌های کامپیوتری تحت شبکه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و هر روز به شمار طرفداران آن افزوده می‌شود. هر چند سرگرمی، نیاز امروز بشر است و هر فردی نیاز دارد تا در روز چند ساعتی را صرف تفریح کند اما همیشه باید این نکته را مد نظر داشت که افراط می‌تواند آفت هر فعلی از جمله سرگرمی باشد. 

 

بازار کِلش روز به روز داغ‌تر می‌شود

«... خلاصه این‌جا طرفدار زیاد دارد. شنیدم اکانت این بازی هم تا سه چهار میلیون تومان خرید و فروش میشود.» وقتی حرفهایش تمام شد با چشمان گرد و لبخندی که حالا روی لبهایم ماسیده بود، بر و بر نگاهش می‌‌‌‌کردم. راستش باور این‌که کسی از راه برسد و برای یک بازی چند میلیون تومان هزینه کند، کمی سخت بود. اولش احساس می‌‌‌‌کردم همه حرف‌‌‌‌هایش شوخی است اما رفته رفته ماجرا جدی‌‌‌‌تر شد. نامش حسین بود. 22 سال سن داشت و دانشجوی دانشگاه آزاد بود. عمران می‌‌‌‌خواند، اما عاشق بازی‌‌‌‌های کامپیوتری بود. می‌گفت در بین دوستانش عددی نیست! این یعنی دوستانی دارد که بیش از او به بازی‌‌‌‌های کامپیوتری علاقه دارند. 

‌‌‌‌+ یعنی کلش آف کلنز اینقدر برای همکلاسیهایت مهم است؟ 

چند ماهی میشود که بازار این بازی داغتر شده است. غالب بچهها بازی میکنند و کری خوانیها حسابی بالا گرفته است. 

‌‌‌‌+ از خرید و فروش اکانت گفتی! کجا میشود خریدار و فروشنده پیدا کرد؟ 

سخت نیست! اگر بخواهید خودم میتوانم برایتان پیدا کنم. سایتهایی داریم که مخصوص همین کار است. تعدادشان هم کم نیست. در شبکههای اجتماعی هم پیجهای مختلف را میتوانید پیدا کنید که محورشان همین بازی است. 

‌‌‌‌+ روزی چند ساعت برای بازی وقت میگذاری؟ 

(می‌خندد) میترسم راستش را بگویم و این مصاحبه بیفتد دست دوست و آشنا!

‌‌‌‌+ بیشتر از 4، 5 ساعت است؟ 

این رقمها که طبیعی است! 

‌‌‌‌+ یادت هست سال کنکور روزی چند ساعت درس میخواندی؟ 

(میخندد) یکی، دو ساعت.  

‌‌‌‌+ چقدر برای بازی ها هزینه میکنی؟ 

مبلغ ثابتی نیست. ممکن است در یک بازه زمانی هیچ پولی بابت بازی ندهم اما چند ماه بعد، حسابی خرج کنم. با هزینه برای بازی مخالف نیستم. به هر حال در ازای پولی که می‌‌‌‌دهم سرگرم می‌‌‌‌شوم. مثل هزینه کردن برای سینما یا شهربازی است. 

‌‌‌‌+ برای کلش چقدر الماس خریده‌‌‌‌ای؟ 

حدود  ، 500 ، 600 هزار تومان.

 

هزینه 25 میلیون تومانی تنها برای بازی! 

سری می‌‌‌‌زنم به سایت‌‌‌‌هایی که حسین از آن‌‌‌‌ها حرف می‌‌‌‌زد. حق با او بود. تعداد سایت‌‌‌‌هایی که اقدام به خرید و فروش اکانت کلش آف کلنز می‌‌‌‌کردند بیش از چیزی بود که فکرش را می‌‌‌‌کردم. شاید برای‌‌‌‌تان جالب باشد که در این سایت‌‌‌‌ها اکانت این بازی تا 15 میلیون تومان برای فروش وجود دارد و ارقامی نظیر 2 میلیون تومان چندان دور از تصور نیست. جالب‌‌‌‌تر این‌که برای اکانت 15 میلیون تومانی چیزی حدود 25 میلیون تومان هزینه شده است!

 با مدیر یکی از همین سایت‌‌‌‌ها تماس می‌‌‌‌گیرم و در قالب خریدار، اوضاع بازار خرید و فروش را جویا می‌‌‌‌شوم که پاسخ می‌‌‌‌دهد: «این‌جا اکانت‌‌‌‌هایی با شرایط خوب و لول بالا داریم که قیمت مناسبی هم دارند. در همین ماه تعداد زیادی اکانت فروختیم که خدا را شکر هم خریدار راضی بود و هم فروشنده! هرچند تعداد فروشندگان این روزها بیشتر از خریداران است.» 

در بعضی از این سایت‌‌‌‌ها ثبت اکانت رایگان نبود و افراد باید برای قرار گرفتن اکانت بر روی سایت مبلغی را به شماره حساب‌‌‌‌های ارائه شده، واریز کنند. از این طریق سایت‌‌‌‌ها درآمد خوبی خواهند داشت. همچنین ثبت اکانت در بعضی از سایت‌‌‌‌ها دارای شرایط خاصی نظیر حداقل 18 سال سن برای فروشنده است!

 

در آینده می‌‌‌‌خواهم گیم‌نت راه‌اندازی کنم!

حدود نیم ساعت منتظرش میمانم و در این مدت با چند نوجوان صحبت میکنم. پس از آن در باز میشود و صاحب «گیم‌نت» میگوید: بالاخره رضا آمد! رضا جوان 18 سالهای است که مشتری هر روز این‌جاست. پای صحبتهایش که مینشینی دریچه‌ای جدید از دنیای گیم بازها را برایت میگشاید. دریچهای که احساس میکنی از آن به یکی از لذت بخشترین و هیجانانگیزترین فعل‌های جهان دسترسی داری! 

‌‌‌‌+ ایمان [صاحب گیم‌نت] میگوید هر روز چند ساعتی را این‌جا میگذرانی؛ مگر امسال برای کنکور درس نمیخوانی؟ 

- چرا؛ ساعتهایی که معلم‌های خصوصیام میآیند، در خانه میمانم و درس میخوانم. درس‌ام خوب است! 

+ روزی چند ساعت برای بازی در گیم نت زمان می‌گذاری؟ 

- بین 4 تا 7 ،8 ساعت. متغیر است و به خیلی چیزها بستگی دارد. بازیهای کامپیوتری آدم را خسته نمیکند. من چ.ن تک فرزند هستم از بچگی با همین بازیها بزرگ شدم. اولش با دستگاه‌های بازی معمولی، کمی بعد کامپیوتر و پلی استیشنهای 1 و 2 و 3 ، بعد از آن هم ایکس باکس و تبلت و ... . این آخریها هم لپ تاپام را عوض کردم و یک گرافیک بالایش را خریدم. هیچ بازی و یا وسیله بازی کامپیوتری نیست که آن را نداشته باشم!

(محیط گیم‌نت پر بود از نوجوان‌هایی که  به خوبی یکدیگر را می‌شناختند و با دقت به حرفهای رضا گوش می‌دادند و در طول گفتوگو حرفهای او را تایید میکردند). رضا می‌‌گوید دلیل آمدن وقت و بیوقتش به گیم‌نت دوستانش هستند و بازی با با آنها حال و هوای دیگری دارد. دوستانی که غالبا مثل خود او مشتری این گیم‌نت هستند و عینک‌ روی چشم‌شان حاصل همین حضور مستمرشان است. رضا می‌گوید بازی در این‌جا و شوق و انرژی دوستانش هر فردی را به بازی‌های کامپیوتری علاقمند می‌کند. 

‌‌‌‌+ خانوادهات با این مسئله مشکلی ندارند؟

- [می‌خندد] مادرم چند بار به این‌جا آمده و به ایمان گفته دیگر راهم ندهد. انگار که معتادش شده باشم، نمیتوانم آن را ترک کنم. مجبورم به بهانههای مختلف دورشان بزنم! خندهدار است چند بارهم پیش آمده برای انجام کاری از خانه خارج شدهام و چند دقیقه بعد خودم را اینجا دیده‌ام. تقصیر من نیست؛ ناخودآگاه به این سمت کشیده میشوم! 

‌‌‌‌+ برنامهات برای آینده چیست؟ میخواهی همینطور بازی کنی؟ 

- به این موضوع زیاد فکر کردهام و تا حدودی توانسته‌ام پدرم را راضی کنم که یک گیم‌نت برایم بزند. کنکور که تمام شود احتمالا «گیمنت رضا» را راه‌اندازی میکنم و اینطوری منبع درآمد هم دارم! 

 

مصاحبه اختصاصی با قهرمان FIFA15 جهان

برهانی: هدف‌دار بازی کنید! 

هرساله گیمرهای زیادی از سرتاسر دنیا دور هم جمع می‌شوند تا در رقابت‌های سخت و نفس‌گیر جام‌جهانی ورزش‌های الکترونیک شرکت کنند. رقابتی که آخرین فاتح آن در رشته fifa15 یک جوان ایرانی بود. نوید برهانی جوان 22 ساله اصفهانی با غلبه بر رقیب فرانسوی خود توانست جام قهرمانی را به آغوش بکشد و نشان دهد که سرمایه‌گذاری بر روی گیمرهای ایرانی بی‌نتیجه نخواهد ماند. زمانی که با برهانی در رابطه با دنیای گیم و گیم بازها صحبت می‌کردیم، بارها و بارها کلمه «هدف» را تکرار کرد و همواره توصیه‌اش به علاقمندان، بازی هدفمند بود. 

+ از چه سالی بازی حرفه‌ای را شروع کردی؟ 

- حدود 3، 4 سال پیش. 

+ از ای.اِس.دبلیو.سی (مخفف کاپ جهانی ورزش‌های الکترونیکی) بگو. 

- مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک است و می‌شود به عنوان مطرح‌ترین ترنومنت از آن نام برد که حدود سه سال است در فرانسه برگزار می‌شود. «کال.آف.دیوتی»، «فیفا»، «پس»، «دنس» و... از رشته‌های موجود در این مسابقات است. اولین باری بود که در عرصه جهانی مقام به دست می‌آوردم و تجربه خوبی بود. جایزه نفر اول این رشته هم 4 هزار دلار بود. 

+ سال‌های گذشته هم نماینده‌های ایران در فرانسه حضور داشتند؟ 

- بله در سال‌های گذشته آرش خامنه، جاوید الماسی و مرتضی منتظرالظهور نماینده ایران بودند. آرش خامنه در جمع ۸ نفر پایانی قرار گرفته بود. جاوید الماسی هم در جمع ۱۶ نفر پایانی حضور یافته بود و مرتضی منتظرالظهور هم در همان مرحله ابتدایی  که به صورت گروهی  هست در بین ۸ نفر رتبه‌ای بهتر از ۷ به دست نیاوردند.

+ چند تیم در این بازی‌ها حضور داشتند؟ 

- 27 کشور در قالب 4 گروه، 8 تیمی.

+ چرا به سراغ pes  نرفتی؟ 

- به نظر من فیفا بهتر است. هم گیم پلی بهتری دارد و هم از گرافیک خوبی برخوردار است. 

+ از مسابقات کشوری بگو، سطح مسابقات در ایران با مسابقات مطرح جهانی چقدر فاصله دارد؟ 

- معمولا در هر سال حدود 5 مسابقه کشوری داریم. مسابقاتی که انتخابی مسابقات مطرح جهان است و مسابقات آزاد که غالبا تابستان‌ها برگزار می‌شوند. حدود 200، 300 شرکت کننده دارد و افراد به صورت انفرادی ثبت نام می‌کنند. می‌شود گفت از همه استان‌ها در این مسابقات شرکت می‌کنند و هیچ استانی در بازی‌های کامپیوتری بر دیگری برتری ندارد. سطح مسابقات در ایران بسیار خوب است و ما گیمرهای حرفه‌ای و سخت‌کوشی داریم. 

+ حمایت‌ها چطور است؟ 

- خیلی بد! ما در این‌جا نسبت به سایر کشورها امکانات بسیار کمی داریم. به علاوه اسپانسری هم وجود ندارد و یا اگر هم باشد، چندان مطلوب نیست. 

+ گیم می‌تواند تنها منبع درآمد یک فرد در ایران باشد؟ 

- خیر. چون مبلغ جوایز چندان زیاد نیست.  

+ روزی چند ساعت بازی می‌کنی؟ 

- روزی سه، چهار ساعت و اگر مسابقات باشد تا 6 ساعت تمرین می‌کنم.

+ چه توصیه‌ای برای طرفداران بازی‌های کامپیوتری داری؟ 

- هدف داشته باشند و هدف‌دار بازی کنند. ساعت تمرین‌شان مشخص باشد و وقت خود را هدر ندهند. درست مثل یک فوتبالیست که صبح و عصر ساعت تمرین مشخصی دارد. نظم در این کار اهمیت ویژه‌ای دارد و افراد باید بتوانند وقت خود را طوری تنظیم کنند که به همه کارهای‌شان برسند.  

+ چه برنامه‌ای برای آینده داری؟ 

- سال دیگر بدون بازی‌های انتخابی به جام جهانی بازی‌های کامپیوتری فرانسه اعزام می‌شوم و قطعا در مسابفات آزاد داخلی هم شرکت خواهم کرد. 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
دمتون گرم عالی بود، بیاد اکانت منو بفروشه :| لول 102 D: خیلی سخته مکس لول شدن تو کلش :|، رفقای کلشر میقهمن هعییی خخخ.
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
موفقیت روز افزون شما را از خداوند منان خواستاریم! خخخخ
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
ان شا الله :)
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢١
٢
١
الماس خریدن کار خوبی نیس، چون پولش میره تو جیب یه مرد یهوودی متاسفانه :|
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢١
٤
٠
اونشو ولش کن...طرف عرضه داشته ساخته این بازی رو نوش جونش....ولی مزه بازی رو میبره !!
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
اره با جم حال نمده، لولت چنده؟
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
والا من به اصرار زیاد بچه ها نصبش کردم...دقیقا بعد از تعطیلات عید...الآن 40م =))
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
موفق باشی در ادامه بازی :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
پولی ک از جیب ملت میره متاسفانه...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
آفرین خانم خبرنگار... دغدغه های اجتماعی خوب و به جایی دارید.. موفق باشید :-)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
خیلی خیلی ممنون از لطفتون
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
هـــــــــــــــعی :))...یادش بخیر...دوران دبیرستان حداقل هفته ای 2 بار با بچه ها میرفتیم گیم نت و 5،6 ساعت بازی میکردیم اونم 10 نفری :))...الآن خیلی وقته نشده اونجوری جمع شیم و دوباره بریم...هرکس درگیر زندی خودش شده و دور افتادیم از هم :(....واقعا خوش میگذشت...
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
ممم واجب شد با دخدرای جیم قرار بذاریم یه روز بریم =)))))))) هی دلمونو میسوزونین شما پسرا :دی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
;) شفاف سازی کنم ، کسی که وارد کارگاه عمران شد مهندس عمران هست ، ولاغیر دانشجوی مهندسی هست ، مطلب زیبا بود مثل همیشه عالی
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
چه نکته سنج! خخخ مچکرات فراوان!
fatemeh_sh73
fatemeh_sh73
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
چه مهندس عمرانی.. چقدر متعصب به رشته :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
بله خانم فاطمه :)
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
کلا گیم خوبه....به عنوان تفریح واقعا خوبه اعصابتو آروم میکنه....مثلا من الآن 4سالی هست که هر روز یه دست دوتا رو حتما بازی میکنم....خسته نباشید خیلی خوب بود واقعا :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
منم خیلی ساله کانتر بازی میکنم :\ فی الواقع اعتیاد پیدا کردم... واقعا عصابو اروم میکنه :) ممنون :)
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
تا چند سال پیش با رفقا گیم نت زیاد میرفتم فقط هم کانتر یا پی اس:) ایکس باکس هم که گرافیکش محشره یه بازی مدل تگزاسی داشت هر روز از سر کار میومدم نهار نخورده میرفتم گیم نت اون بازیه یه آبشار و کوه و دشت داشت میرفتم از مناظر طبیعی لذت میبردم خخخ خودمم دو سال پیش برای همین سایت فوتبال آنلاین مای اف سی نزدیک صدو پنجاه هزار تومن سلفیدم پشیمونم شطرنجیم کنین خخخخ گزارشتون مث همیشه عالی بود:)
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
خخخ همون جریانی ک گفتی بهم خخخ :|
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
این اقا رو شطرنجی کنین, بد اموزی دارن واس بچه های مردم خخخ / همه شما پسرا سابقه گیم نت رو دارینا... :) کلا یه خاطره مشترک از نوجوونی تونه :)
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
من از برهانی میبرما :)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
هم کلش, هم فیفا؟! خخخخ وقتتون حسابی پره ها!
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
مو ایکاره اوم :)
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
چیزی فراتر از عالی بود!اصلن فکرش نمیکردم که اکانت یک بازی چند میلیون باشه و از اون عجیبتر اینکه یکنفر بیاد چندمیلیون خرج یک بازی بکنه!
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
خعلی فراتر از مرسی :) منم فکرشو نمیکردم خخخ
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٢
٣
٠
وااااا خب میومدین با داداش من مصاحبه میکردین ، اونم لولش دست کمی از اینا نداره ! تازه عضو سایتم هست!! شوخی کردم :) کلا گزارش جالبی بود :) خوشم اومد :) گزارشتون باعث شد داداشم باشور و نشاط بیاد سایت :) ممنوون :) خسته نباشید :)
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
متاسفانه دیده نمیشم من :|
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
یه مصاحبه اختصاصی باید با شما خاهر و برادر داشته باشم :)))))) در حق تون اجحاف شده اساسی :)
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
بدجور، هععععععی :| متاسفانه
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
عه مریم این گزارشه تو بوده؟؟؟؟ گفتم چقد باحاله برا همینه پس ^__^ مرسی عزیزم :) درخدمتیم ما :)
غ-مریم
غ-مریم
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
آره واقعا جالب بود وقتی منم شنیدم اکات این بای 11 میلیون فروخته شده به حق چیزای ندیده و نشنیده واقعا حیف این همه پول برا یه بازی در مورد مسابقه هم که تاحالا نشنیده بودم همچین مسابقاتی هم هست اصلا عالی دمت گرم مریم جون باحال بود
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
یازده میلیون آدم میره یه پراید میخره همکار برا چی پول به بازی ؟ خخخخ
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
اکانت من هم یک میلیون حداقل فی مخوره D:
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
بح بح. خانوم غلامزاده عزیز :) ازین طرفا؟! بعله واقعا تعجب اوره... خعلی ممنون از لطف تون
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
حسین آقا! هزینه تبلیغ تو سایت جیم بالاس ها! شماره حساب میدم ببینم چه میکنین دیگه خخخخ
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
خخخخخ منه فقیر، منه بیچاره خخخ :|
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٢
٢
٠
خیلی خوب بود ، منم نصبش کرده بودم ولی دیدم سر در نمیارم پاکش کردم استعدادم تو بازی در حد ماربازیه خخخ
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
منم :| :)))
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
اگه یه بار نصب کنین و تا لول 20 برین، موتاد میشین :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
لول چیه ؟ خخ
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
LEVEL
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
تمرین میکردی درست میشد =))))))
zakhar
zakhar
٩٤/٠٢/٢٢
٢
٠
حکمت این بازیا اینه : http://www.upsara.com/images/33au_img-20140617-wa0008.jpg
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
دقیقن :|
faranak_b
faranak_b
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
خیلی خوب بود... هروقت برادرام گم می شدن می رفتیم دم گیم نت پیداشون می کردیم!! یه زمانی هم یه گیم نت جلو خونمون باز شد انقد شلوغ بود و پر پسر، همسایه ها بستنش!!! ممنون بابت گزارش خوبت :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
نگا باز خخخ جوونارو از تفریح سالم باز میدارینا ؛)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
عجب همسایه های اکتیوی :) مچکرات
maede
maede
٩٤/٠٢/٢٥
١
٠
با تشکر از همسایه ها که ید طولایی تو این زمینه دارن :)))))))همسایه های ما اول از جلو گیم نت جمعشون کردن بعد کلا گیم نتو جمع کردن! D:
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
من بازی دوس نمیدارم خصوصا کامپیوتری
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
ینی هیچیه هیچی بازی نمکنی؟! :\
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
نع حالا به این غلیظی هم که نه ولی تفننی فقط اونم گاااااااهی!
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
نع حالا به این غلیظی هم که نه ولی تفننی فقط اونم گاااااااهی!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
بازی کامپوتری دوس نمیدارم ! نقطه
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
سکوت سرشار از ناگفته هاست خخخ
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
جواب کامنت پایین بود :|
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
من تنهاسکوت میکنممممممممممممممممممممم
amin20
amin20
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
من که کلش تا 130 رفتم الان دادم به یکی از دوستام به جام بازی کنه تا بعد کنکور بعد ازش بگیرم دوباره خخخخ گیم نت هم که کلا با بچه های مدرسه میریم ولی محدوده هر وقت امتحانی آزمونی چیزی باشه بعدش میریم :) فیفا پی اس هم که کلا ...
Hossein Raoof
Hossein Raoof
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
بابا ایول، کارت درسته
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
خیلی هم خوب :)
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
نع حالا به این غلیظی هم که نه ولی تفننی فقط اونم گاااااااهی!
mhv
mhv
٩٤/٠٢/٢٣
١
٠
واقعا شرکت تو این مسابقات شرکت کردن حس خیلی خوبی داره!/نظر خاصی هم نسبت فروش بازی ها ندارم ولی اصلا نمیتونم قبول کنم بعضیا بگن یه بازی ای هم میکنیم پولیم در میاریم! چون غیر منطقیه! همه زندگیشو میزاره! صب تا شب . این دیه بازی نیست
نسل چهارم
نسل چهارم
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
خیلی خیلی گزارش خوبی بود:) منم ایشالا از سال بعد میرم واسه مسابقات کال اف دیوتی :)....ولی واقعا تو ایران هیچ ارزشی قائل نمیشن واسه این استعدادها.ینی از تمرین و سیستم گرفته تا بقیه امکانات همش به عهده خود فرده و اصلا پشتیبانی نمیشه متاسفانه:/ ..... سال پیش تیم کال اف دیوتی ایران هم تو مسابقات جهانی فرانسه رو برد و اول شد
maede
maede
٩٤/٠٢/٢٥
٠
٠
انقدر زیاد درگیر بازی شدن و هزینه خوب نیست،دوس ندارم!واقعا عجیبن این افراد :| یادش بخیر با سگا چقدر خاطره دارم،با خواهرام نوبتی بازی می کردیم.....الان یه بازی تو گوشیم ریختم(Juice Splash) شاد،بی هزینه،رنگارنگ!!! D: مرسی از گزارشت.