مبارز جبهه شادی

مبارز جبهه شادی

نویسنده : m_fanaei

من مبارز جبهه «شادی»ام. من از کودکی مبارز این جبهه بوده‌ام. شما هم درکودکی‌تان سرباز این جبهه بوده‌اید و بعضی از شما به خودتان خیانت کردید و بعضی از شما هنوز در این جبهه هستید. من هم در دوره‌ای از زندگی‌ام خائن بوده‌ام، نه به عمد، اما حتما مقصر بوده‌ام. حالا اما دوباره مبارز جبهه شادی شده‌ام، این بار مقام بالاتری دارم چون شادی‌ام این بار از روی بی‌خیالی و بی‌خبری نیست، حالا می‌دانم غم‌ها تمام نمی‌شوند، نمی‌میرند و برای شکست‌شان باید قوی بود و تلاش کرد و از اصلی‌ترین سلاح جبهه یعنی خنده استفاده کرد.

هرکس درجبهه شادی اصولی دارد و باید تمام اصول را رعایت کند اصولی که خودش  برای خودش تعیین می‌کند. شاید اصول شادی شما با من متفاوت باشد ولی حتما مشترکاتی خواهیم داشت. برای پیدا کردن اصولتان می‌توانید از کودکان کمک بگیرید آن‌ها شادی بکر و خداگونه‌ای دارند. اصول هفتگانه من این است :

اول: ایمان و دانایی، که چراغ راهند؛

دوم: شکرگذاری و قدردانی، اول از خداوندم و بعد از مخلوقاتش؛

 سوم: صبر و شکیبایی، که بدون آن از خائنین اصلی خواهم بود؛

 چهارم: بخشش و گذشت، هم برای آرامش خودم و هم برای آرامش دیگران؛

پنجم: احترام به همه موجودات و همه جامدات، کمک به دیگران و اهمیت به غیر خود مخصوصا خانواده؛

ششم: سلامت جسمی و روحی خود و تلاش؛

و هفتم: عشق، که در بردارنده همه اصول است.

هرچند این اصول را خودم انتخاب کرده‌ام اما از شما چه پنهان مثل همیشه بازیگوشی می‌کنم و بعضی اصول را زیر پا می‌گذارم؛ اما سعی خودم را می‌کنم و دلم روشن است که روزی خواهد رسید که منش و روشم اصول هفتگانه‌ام شود. من مبارز جبهه شادی‌ام و روش خودم را در مبارزه دارم اگر فرمانده بودم شاید می‌توانستم به شما برای پیدا کردن روش‌تان کمک کنم ولی من تنها یک مبارز ساده‌ام، این ساده بودنم از بیانیه‌ام پیدا نیست؟

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
حالا می‌دانم غم‌ها تمام نمی‌شوند، نمی‌میرند و برای شکست‌شان باید قوی بود... دقیقا برای شاد بودن باید به این نقطه رسید!!! اصولتون عالیه و دقیق و البته سخت. به نظرم مهم نیست که ما چند تا رو نمیتونیم انجام بدیم مهم اینه که چند تا رو انجام میدیم.یعنی نیمه پر لیوان. منم یادداشتشون میکنم.امیدوارم بتونیم مبارز خوبی برای جبهه شادی باشیم.
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٣
٠
٠
بله مهم تلاشمونه :)) منم امیدورام :) ممنون از حضورت دوست عزیز :)
مهراد علوی
مهراد علوی
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
سلام. همه دوست دارند ماشین داشته باشند، ولی معمولا خرج و مخارج این اجازه رو به همه نمی‌ده. حالا بعضی‌ها هستند که از خورد و خوراک و تفریحات‌شون می‌زنند و یه ماشین قسطی می‌خرند. بعد برای جور شدن پول قسط ماشین، حتی از خواب‌شون هم می‌زنند و میرم سر شغل دوم (مثلا مسافرکشی). خلاصه با کلی مصیبت، قسطای ماشین تموم می‌شه و دیگه وقت لذت بردن از داشتن ماشین که یه تصادف شدید پیش میاد. مقصر هم خود شخص شناخته می‌شه و باید خسارت طرف مقابل رو هم بده!!!*** همه دوست دارند شاد باشند، ولی معمولا چیزهایی هست که به همه اجازه‌ی شاد بودن رو نمیده! حالا بعضی‌ها هستند که ....!
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
سلام آقای علوی احتمالا یادداشت من رو طور دیگه ای برداشت کردید من هم گفتم مشکلات از بین نمیرن شاد بودن یه خواسته درونیه، من با تمام وجودم اعتقاد دارم که میشه با تمام مشکلات شاد بود یادداشت من از روی ایده آل بودن همه شرایطم نیست بر خلاف همه تلاش هایی که کردم، اما هیچ دلیلی نمیبینم ک بحاطر اون از شادی هام بزنم من هم دوست دارم ماشین داسته باشم ولی آدما باید شرایط خودشون رو بسنجن و ببینن به چه قیمتی؟ همینطور که گفتید این ادم ماشین میخره ولی ازش استفاده میکنه؟ ازش لذت میبره؟ بهتر نبود آروزهاش حالت بلند پروازانه نداشته باشه ؟ کسی اگه ماشین نداشته باشه بدبخته؟ جدا از همه اینا آقای علوی چرا باید آخر این داستان انقدر تلخ تموم بشه ؟ از کجا میدونید شاید این آدم وقتی ماشین خرید بعد از چند سال قسطاش رو کامل پرداخت کرد و بعدا با مسافر کشی یه زندگی معمولی و خوبی رو هم برای خودش و خانوادش ایجاد کرد؟ از اول هم معلومه که قرار نبوده این آقا با مسافر کشی تیلیاردر بشن تازه اگه خوشحالی و شادی رو وابسته به پول بدونید ... درضمن من اعتقاد دارم که فکرای ما رو نتیجه کارای ما خیلی تاثیر میذاره وقتی از اول کار میگید موفق نمیشید میگید مثلا اگه ماشین بخرید آخرش پول قسط ها رو که دادید و وقت لذت بردن شد تصادف کنیم چی به احتمال نود درصد تصادف میکنید.. من ادمایی رو میشناسم که مهم ترین فاکتور زندگی سالم یعنی سلامتی رو ندارن ولی باز شادن شما هم حتما از این ادما دیدیدن اگه ندیدید به دور برتون بیشتر دقت کنید دیگه چه چیزایی میتونه مانع بشه؟ شاید مشکل از نوع ارزوهای ما باشه اگه توقعتون رو بیارید پایین میبینید چقدر زندگی بهتر میشه :) معذرت میخوام که اندر طولانی شد ولی واقعا دوست دارم بدونید من جز بعضی های جمله آخر نیستم ولی همه سعیم رو میکنم شاد باشم امیدوارم شما هم سعی خودتون رو بکنید :)
مهراد علوی
مهراد علوی
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
"ماشین" یه مثال و نماد بود. منظورم کلا مادیات نبود! هدفم از نوشتن مثال "ماشین" این بود که همه‌ی انسانها دوست دارند شاد و خوشحال باشند (مثل داشتن ماشین) و حتی برای اینکار، قید خیلی چیزها رو هم می‌زنند و با خیلی سختیها و کمبودها، کنار میان. ولی باز هم شرایطی براشون پیش میاد که نمی‌تونن نادیده بگیرنش! ** این مثالی که زدم، دقیقا برای یکی از دوستام پیش اومده. درسته؛ می‌شه حالت مثبت رو هم دید. ** همیشه ناراحتی‌ها درونی نیست و تغییر اونا، دست خود آدم نیست! مثالی که خودم همیشه می‌زنم اینه که :« توی یه جمع سیاه‌پوش، نمیشه خندید!» به قول شهریار کهن‌زاد :« که می‌گوید، که می‌گوید، جهانی این چنین زیباست؟! / جهانی این چنین رسوا، کجا شایسته‌ی رویاست؟!» وقتی سربازای معاویه به یکی از شهرهای مرزی حکومت‌شون حمله می‌کنن و اونجا رو مورد غارت و تجاوز قرار میدن، حضرت علی(ع) توی سخنرانی‌شون می‌فرمایند که :« خلخال رو از پای زن یهودی، باز کردند. اگه مسلمانی از شنیدن این خبر دق کنه و بمیره، من بهش حق میدم و سرزنشش نمی‌کنم!» دنیای امروزم، چندان حال خوشی نداره! ** در کل منظور من این بود که همه از داشتن یه زندگی شاد و سرزنده، خوششون میاد ولی بعضی وقتا یه فکرایی، تا مدتها ذهن آدم رو درگیر می‌کنه و خنده رو از لباش می‌گیره! ** کامنت منم طولانی شد! :)
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
خیلی خوب بود بحثتون :)
مهراد علوی
مهراد علوی
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
خانم اهرم زاده : من یه زمانی، از این مدل بحثا (تاکید می‌کنم"بحث" و نه مسابقه‌ی کی درست میگه!!!) زیاد داشتم با هم دوستای واقعی و هم توی دنیای مجازی. ولی الآن دیگه حسش نیست! هر از گاهی، خوبه که راجع به اینطور مسائل با دیگران گفتگو داشته باشیم.
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٤
١
٠
بله آقای علوی حرفای شما هم درسته فکر کنم الان بهتر متوجه منظورتون شدم ، بله احترام به دیگران هم جز اصول شادی هست و من هم حرف شما رو قبول دارم اتفاقات این دنیا واقعا چیزی نیست که بشه با اون ها شاد بود من هم منظورم بیشتر غصه نخوردن در مورد مسائل بی اهمیت و چیزایی هست که خیلی زود گذره،مثلا خیلی از مشکلات ما وقتی که برطرف میشن تازه میگیم آخه این چیزی نبود که ما انقدر روح و جسممون رو اذیت کردیم ولی مسائلی که شما گفتید بله از نوع دیگه ای هست و حق با جنابعالیه :) خانم اهرم زاده فوفانو خودمونه ؟ بله آقای علوی از اصول اولیه یه بحث احترام به عقاید طرف مقابل و فکر کردن روی حرفای طرف مقابله :) بازم ممنون از توجه و اظهار نظراتون که واقعا مفید بود :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٠٣
١
٠
بسیار عالی...... مشکلات همیشه هستند ودعا میکنم همه ی مردم مشکلات مالی داشته باشن با روحی آزاد و شاد تا اینکه غرق در ثروت باشن با روحی سیاه و مریض و افسرده
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٣
٠
٠
عالی گفتید روح آزاد وشاد :) بله من هم این آرزو رو دارم :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٠٣
٠
٠
:-)
ahoo_khademi
ahoo_khademi
٩٤/٠٣/٠٤
١
٠
موضوع بحثتون عالی بود...چالش برانگیز و قابل دفاع...ممنون
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٤
٠
٠
ممنون نظز لطفتونه :) امیدوارم مفید بوده باشه :)
A_paridokht
A_paridokht
٩٤/٠٣/٠٥
١
٠
ممنون از متن زیباتون
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٥
٠
٠
خواهش می کنم نظر لطفتونه :)
A_paridokht
A_paridokht
٩٤/٠٣/٠٥
١
٠
ممنون از متن زیبات
رضا تمجیدی
رضا تمجیدی
٩٤/٠٣/٠٦
١
٠
زیبا بود و ناخوآگاه تلنگری میزنه به ما که میشه بهتر شد ممنون که یادمون انداختی کجاییم
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٣/٠٦
٠
٠
ممنون :) امیدوارم موثر باشه :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٢١
١
٠
سلام تولدت مبارک فانیه جان...ان شاءالله زندگی اخرت و دنیا ت رو با رستگاری سپری کنی عزیزم.:)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٤/٢٢
٠
٠
سلام خیلی خیلیییییییییییییی ممنون ^_^ به همچنین شما هم :)
Sara_Rh
Sara_Rh
٩٤/٠٥/١٤
٠
٠
سلام می تونید جوابم بدید که مطلب من رو تو کدوم وبلاگ خوندید ؟؟؟این مربوط به نظر شما می باشد(تا اونجایی که من میدونم غزلناز اینو نوشته که یه وبلاگ معتبر داره!) اونقدر می دونم که وقتی سرقت ادبی میشه آدم چه حالی بهش دست میده دوست دارم آدرس وبلاگ رو بدونم ببینم اون چه تاریخی حداقل ثبت کرده اخه من خودم هم وبلاگ دارم نوشته هام اول اونجا ثبت می کنم دونستنش ضرر نداره سو تفاهم هم حل میشه
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠٥/١٦
٠
٠
سلام اشتباه از جیم بود که مطلب شما رو اون روز با اسم غزلناز هم منتشر کرده بود :) عذرخواهی من رو پذیرا باشید :)
Sara_Rh
Sara_Rh
٩٤/٠٥/٢١
١
٠
سلام خواهش می کنم ممنونم بابت توضیحتان
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣