در حاشیه پایان سریال در حاشیه

در حاشیه پایان سریال در حاشیه

نویسنده : arwen

سریال درحاشیه هم تمام شد. سریالی که در یک ماه اخیر ذره‌ای از سیاه چاله بی‌پایان برنامه‌های تکراری و بی مزه صدا و سیما را پر کرده بود و بعد از مدت‌ها مردم را در ساعتی معین با اشتیاق به پای تلویزیون وطنی می‌کشاند. بعد از مدت‌ها دیدن صدباره سریال‌های ساخت وطن که در دو سال اخیر هر کدام چندین بار تکرار شده‌اند شاید در حاشیه تنها برنامه‌ای بود که در کنار کلاه قرمزی رکود خواب‌آور برنامه‌های تلویزیون را می‌شکست و اندکی لبخند بر لب بینندگانش می‌آورد.

بعد از سال‌ها صبر زمانی که مهران مدیری با دست پر به صدا و سیما بازگشت بسیاری از افراد امیدوار شدند تا طنز قوی و زیبای مدیری نجات بخش صدا و سیمای وطنی باشد که باز هم نشد. سریال در حاشیه قبل از آنکه داستانش روی روال بیافتد تمام شد. بی آن که بفهمیم چرا آن لیست بلند بالایی که به عنوان بازیگران سریال در تیتراژ سریال می‌آمد نیمه کاره ماند. مهران مدیری در شبی که ناراحتی از چهره‌اش می‌بارید جلوی دوربین آمد تا به مردم بگوید فصل اول سریال به اتمام رسید. اما هرکس که یک بار در زندگی قلم در دست گرفته باشد می‌تواند ببیند که پایان سریال چطور شتاب زده بسته شده بود. هرکس که کار مدیری را دیده باشد می‌تواند بفهمد که سریال به اوج نرسیده وادار به سکوت شد. جالب این است که در سریال‌های طنز ایران و مخصوصا کارهای خود آقای مدیری فصل بندی نداشته و نداریم و جالب‌تر گفته ایشان در اخبار ساعت هشت و نیم شب هست که گفت روزه سکوت گرفتم حرف بزنم باطل می‌شود.

 و این جملات پر معناست. مدیری بعد از سال‌ها به کار در صدا و سیما بازگشت اما تمام زحماتش را به سادگی لگد کوب کردند. به علاقه و استقبال مردمی که هرشب پای تلویزیون می‌نشینند بهایی نمی‌دهند و به سادگی سریال را متوقف می‌کنند. برای بعضی عزیزان همیشه شاکی عرض می‌کنم طنز معنایی دارد و رسالتی. طنز انتقادی هم وظایف خودش را دارد.

امثال مهران مدیری‌ها برای این کشور ثمره طنز و انتقاد هستند. صدای مردمی که به سادگی خاموش می‌شوند تا باز هم شبکه‌های تلویزیون به پخش چند باره پایتخت یک و دو و سه و ستایش‌ها بپردازند.

و روی صحبتی با دوستان شاکی به اصطلاح فرهیخته جامعه پزشکی (و نه همه عزیزان) برای شما متاسفیم. برای خودمان متاسفیم. برای صدا و سیما هم متاسفیم. مهران مدیری شاید در طنز ایران جواهری است که قدرش دانسته نمی‌شود اما از امشب ساعت نه، بار دیگر بازار سریال‌های شبکه‌های ماهواره گرم می‌شود. مسئولان متشکریم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ترمه
ترمه
٩٤/٠٢/١٥
١
٠
برای خودمان متاسفیم. برای صدا و سیما هم متاسفیم....مهران مدیری شاید در طنز ایران جواهری است که قدرش دانسته نمی‌شود...قطعا همین طوره نازنین
s_ehsan
s_ehsan
٩٤/٠٢/١٥
١
٠
واقعا این حرف دل همه ی ماست....
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
مخصوصا الان که با دیدن سریال شمعدونی به خندیدن اعصاب آدم خورد میشه
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
شمعدونی اصطلاحات و رفتارهای نامناسب زیادی رو در حوزه روابط فامیلی و کودک و بزرگسال داره علنی میکنه و صدای هیچ کسی هم درنمیاد! نمیدونم دلواپسان کجان؟؟؟؟
arwen
arwen
٩٤/٠٢/١٦
٠
٠
دلواپسان دلواپسیشون رو سر سریال مدیری خالی کردن حتی شبکه ای فیلم که داشت پاورچین میذاشت هم کار رو نصفه قطع کرد
علی
علی
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
تو بین فیلمای طنز آثار مهران مدیری همیشه بهترین بوده
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
فصل اولش تموم شد.فصل دومش داره فیلمبرداری میشه
arwen
arwen
٩٤/٠٢/١٦
٠
٠
عزیزم نود قسمت ساخته شده بود یه جورایی ترکوندنش
h_khamooshi
h_khamooshi
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
زبان حق دم شمشیر می شود گاهی...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
عینا همین کامنت...
TARANTINO
TARANTINO
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
شما خسته نشدید از اینهمه طنز کلامی ضعیف اقای مدیری ؟؟ کارش خوبه اما ترجیح میدم بجاش پایتخت رو ببینم حداقل توش حرفا و اتفاقات تکراری نیست هرکی ندونه فکر میکنه مدیری کلینت ایستووده از وقتی یادم میاد همه ی سریالهاش یک نوع تصویر برداری یک نوع طنز و الفاظ زشت و ادابازیهای عجیب غریب وجود داشت اثار ایشون از نظر فرهنگی شاید مردم رو سرگرم کنه اما بار معنوی یا به قول شما انتقادی هم نداره تنها چیزی که باعث میشه بخندید همین ادا بازیهای کاراکترهای ایشونه حرکات زشت صداهای زشت و ... تموم زورشو میزنه فقط بخندونه دیگه به تاثیر پذیری جامعه فکر نمیکنه در زمینه ی انتقاد از پزشکها ساختمان پزشکان رتبه ی اول رو داره که صد البته طنز قوی تری هم داره نسبت به کارای اقای مدیری فیلم طنز خوبه مثل دزد و پلیس باشه مردم دیگه با این فیلم برداری دهه ی 60 و کادر بندی های ضعیف غیر هنری نمیتونن ارتباط برقرار کنن طنز در تصویر باید زیر شاخه ی هنر باشه
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
شما با این نام کاربری معنادار، پایتخت رو به طنز حتی ضعیف مدیری ترجیح میدید؟ به حرمت همون "کیل بیل"هاتون لطفا حساب تلویزیون رو از سینما و تفاسیر و حرمتهاش جدا کنید. به حرمت پست مدرن، سانتی مانتالیسمِ رسانه ملی رو قاطی ماجرا نکنید... مرسی کوئنتین نازنین..:-)
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠٢/١٥
٠
٠
من به این کامنت لایک میدم و اینم اضافه می کنم که بهترین طنز انتقادی رو اقای عطاران داره بدون هیچ اقراقی به قول خانم پوران درخشنده توی هر فیلمی نام عطاران باشه امضای فروش پاشه . اقای مدیری هنوز توی دهه شصت مونده.
arwen
arwen
٩٤/٠٢/١٦
٠
٠
ضعیف؟ تا ضعیف رو چی بدونین.من نمیگم کار مدیری عالیه اما صددرجه از هر کار طنز دیگه ایکه توی صدا و سیمای ما پخش میشه بالاتره.تعریف طنز عزیز م بیان انتقادات زیر لایه ای از همین به قول شما ادا بازی ها هستش. از شاعری که شعر میگه تا نویسنده طنز پرداز.میتونی بری طنز دهخدا رو بخونی یا طنزهای فیلمهای کمدی اروپایی رو ببینی در همه اونها چیزی با به قول شما ادابازی ازش انتقاد شده طنز پردازی که نتونه با دیگران شوخی کنه رسالت طنز رو نمیتونه بیان کنه مجله های قدیمی گل آقا رو ورق بزنید پر از شعرها و متنهایی از این دسته اما الان یه شاعر اگه شعر انتقادی بگه فورا باهاش برخورد میشه.یه نفر فیلم انتقادی بسازه به قول یکی از دوستان الان کار یه جا رسیده باید منتظر باشیم جامعه گوسفندان و الاغها از کلاه قرمزی سازان شکایت کنن. همه جای دنیا طنز پرداز کارشو میکنه ازش حمایت میشه طنز اصولا ریشه ضعف ها رو میخشکونه.مسئله الان صرفا مدیری نیست مسئله اینه تا چه حد توان و ظرفیت شنیدن حرف حق داریم؟ تو جامعه ما یه برنامه طنز بسازی از معلم و دکتر و داروساز تا بچه دبستانی شاکی میشن این جنبه نیست.حالا خدا نکنه بخوایم با مسئولان شوخی کنیم که اون دیگه واویلاس
TARANTINO
TARANTINO
٩٤/٠٢/١٧
٠
٠
باز هم میگم از لحاظ فرهنگی/هنری کارهای اقای مدیری زیر خط فقره
ahoo_khademi
ahoo_khademi
٩٤/٠٢/١٦
٠
٠
با اینکه زیاد این سریال رو ندیدم ولی واقعا حق با شماست....واقعا متاسفم برا آدم های نقد ناپذیر جامعمون
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/١٦
٠
٠
خیلی برام جالبه که همیشه یک سریالی که طرفداران بیشتری داره زودتر توس مسولین جلوپخشش گرفته میشههههههههههههه نمیدونم اخه چراااااااااااااراستی دوستان اگه بجای پزشکان دراین فیلم ازیک شغل دیگربارتبه پایین تراستفاده میشدبازهم همین اندازه جنجال داشتتتتتتتتتتتتتتت
هومن حقدادی
هومن حقدادی
٩٤/٠٥/٢٠
٠
٠
مهران مدیری از نظر من اسطورس حالا هرکار میخوان بکنن هرچیم میخوان بگن
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠