وقتی قورباغه در منطقه هفت تیر کش می‌شود

وقتی قورباغه در منطقه هفت تیر کش می‌شود

نویسنده : arwen

هر روز داریم یک خبر جدید می‌خوانیم.

یک روز می‌خوانیم عربستان با کشورهای منطقه متحد شده برعلیه فلان کشور همسایه که اتفاقا دوست ایران هم هست، فردایش می‌خوانیم دولت عربستان حکم عجیب و غریبی برای تخریب یا توهین به مقدسات مذهبی ما در کشورش صادر می‌کند. جدیدا هم که لشکر کشی می‌فرمایند به کشورهای همسایه. حالا بگذریم که این حضرات عربستان در طول جنگ ایران و عراق هم حامی دو آتیشه برادر صدام حسین بودند و از هیچ کمکی برای آن دولت از خدا بی خبر  فرو گذار نکردند.

هر زمان که ایران مشکل ارز داشت عربستان قیمت نفت را پایین نگه داشت. کلا این کشور هدف اوپک را که همسازی و کنترل قیمت نفت است، به نفع اربابانش نابود کرده و می‌کند و دفعه اول و آخرش هم نیست. عربستان تولید را سر خود بالا برده تا قیمت نفت به نفع فلان کشور اروپایی پایین بیاید و فشار روی ملت ما برود بالا. جدیدا هم که شاهکار زدند و با تعرض جنسی به زائران ایرانی گل دیگری به دروازه ایران وارد کردند.

این‌ها را گفتم که برسم به این بحث که در اسلام یک قاعده داریم به اسم قاعده ضرار.

این قاعده از آیه شریفه «لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام» گرفته شده که معنی لفظی‌اش می‌شود این که هر رابطه‌ای که منجر به ضرر برای شما بشود باید قطع شود و باید با آن مقابله کرد.

و ما در مقابل چه می‌کنیم؟ بر طبق آمار سایت حج سالانه در حدود ده میلیون ایرانی فقط به حج عمره مشرف می‌شوند. حج عمره و نه واجب.

این زائرین سالانه چه مقدار ارز وارد خاک عربستان می‌کنند؟ و چه مقدار خرید  انواع سوغات و لوازم را دارند. این مبلغ کمی نیست. حتی در برابر ثروت عربستان.

آیا دولت ایران و مراجع ما نمی‌توانند برای مقابله با دولت وهابی عربستان با یک حرکت ساده چند سالی اعزام زائران عمره را متوقف کنند؟ و به همین سادگی بخشی از قدرت مقابله خود را به همسایه پر مدعای ایران نشان دهند؟!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
به نظرم من تنهاتحریم جواب این حرکتاستتتتتتتتتتتتتتت
arwen
arwen
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
موافقم اما دولت بنابرمصالح سیاسی این کار رو نمیکنه تنها راهش اینه که ملت این کار رو بکنن ملت ما هم که کلا در هم صدا شدن مشکل دارن
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
خیلی خوبه که الان مراجع هم نظرشون به تحریم واقعا بهترین راهکاره حتی حج واجب هم میتونن چند سالی تحریمش کنند میدونید چقدر اقتصاد عربستان به حج وابسته است و سالانه اینهمه ایرانی به حج میرن خیلی ها که هر سال میرن عمره!دلیلی نداره از نظر من یکبار برای درک فضای معنوی اونم حج واجب!همانم ایران چند سال تعلیقش کنه تا دستشون بیاد اینجوری نکنند با ایرانی ها!خدا لعنتشون کنه این وهابی ها را!
arwen
arwen
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
طبق اخبار که عربستان به ایران قول رسیدگی داده و ایران هم ظاهرا خیال نداره حج رو ببنده اما ای کاش مردم مدتی خودشون این کار رو انجام بدن
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
ميتوانند :) واقعا كه اين عربستان معلوم نيست با خودش چند چنده! كشور به اين گندگي با اين همه ثروت انقدر مايه نداره كه يه حركت بدون جهت گيري از آمريكا انجام بده! اين قورباغه با هفت تير كشيش آب رو سربالا ميكنه تا اون يكي قورباغه ابوعطا بخونه!!!
arwen
arwen
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
عربستان با خودش میدونه چند چنده مشکلش با ایرانه اکثریت کشورهای مسلمان منطقه سنی مذهب هستن وجود یک حکومت شیعه که در همه امور منطقه به نحوی موثره چیزی نیست که وهابی های عربستان خوششون بیاد
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
آخه با بقيه كشورها هم خوب نيست، (البته با دولتهاشون شايد) يمن، بحرين، عراق و تي در مقطعي فلسطين كشورايي بودن كه عربستان كاملا هويدا بهشون تعرض كرده و يا به تعرض به اونها كمك كرده!!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
کاش واقعا با یک تصمیم منطقی اینکارو بکنن و بفهمونن یه من ماست چقدر کره داره! واقعا تا کی؟ یه بار، یه روز یکی باید جلوی اینا رو بگیره...
میرزا
میرزا
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
الهم العن آل سعود! حیف نام "حسین" و حیف عنوان "برادر" که گذاشتید در کنار اسم این لعنتی. امید که یادداشت خوبتون مثمر ثمر باشه.
arwen
arwen
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
تشکر. لفظ مورد نظر کنایه بود وگرنه چه کسی به اون جنایتکاری که اسم ادم هم براش زیاده بها میده
korosh
korosh
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
منطقی ترین تصمیم همینه ! ولی فک نکنم به همین سادگی ها هم باشه ! بندگان خدا مسافران حج چندین سال توی صف اعزام بودن انتظار کشیدن و بعد یهو ببینن که کسی اعزام نمیشه حتما با اعتراض خودشون و نشون میدن !
arwen
arwen
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
دوست عزیز نه شیر شتر نه دیدار عرب بابا این همه سال صبر کردن یه سال دیگه هم روش چرا همیشه این ملت اینجورین
رضا تمجیدی
رضا تمجیدی
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
چرا حرف از مسئولین میزنید تا وقتی که خود مردم بخوان برن کسی جلودارشون نیست من و شما هم اگر یک فیش حج دستمان بود شاید این متن نبود...از ماست که بر ماست
پربازدیدتریـــن ها
یک پارچ آب سرد!

شرط ثبت نام

٩٥/٠٩/٠٩
شعری سروده خودم

ترافیک خیال

٩٥/٠٩/٠٧
میانه رو و دانا

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه کیست؟

٩٥/٠٩/١٠
پاییز را مرگ می دانم

پاییز لعنتی

٩٥/٠٩/٠٦
قرار نیست بیایی!

بامداد پنجم آذر هزار و سیصد و نود و قلب

٩٥/٠٩/٠٦
گپ و گفتی کوتاه با دانشجویانی که در کنار تحصیل کار هم می کنند

کار کن، دانش بجو!

٩٥/٠٩/٠٧
طنز

نامه ای منصفانه به استاد

٩٥/٠٩/١١
شعری سروده خودم

حیف که روی من این جا به تو هم باز نبود

٩٥/٠٩/١١
برای پدر مهربانم

خورشید ِ گل فروش

٩٥/٠٩/٠٩
اراده

می خواستم خلبان شوم

٩٥/٠٩/٠٦
یکی این را به زندگی حالی کند

برزخ

٩٥/٠٩/٠٧
چه کاریست؟

فهم

٩٥/٠٩/٠٨
وقتی در 24 ساعت یک ملت عزادار می شود...

تراژیک ترین دو روز

٩٥/٠٩/٠٨
لعنت به هرچه یاد تو را زنده می‌کند

تقویم های بی عدد / شعر

٩٥/٠٩/١٠
اگر ریزعلی می بود، شاید داستان طور دیگری رقم می خورد

جای دهقان فداکار خالی بود

٩٥/٠٩/١٠
بارانی که نمی بارد

این هوا خفه مان می کند

٩٥/٠٩/٠٧
هنوز درد می کند

چوب استاد

٩٥/٠٩/٠٦
وقتی آقا جان، خانوم جان، بابا و مامان با هم پرکشیدند

بلیط رفت و بی برگشت!

٩٥/٠٩/٠٩
بیا همت کن رفیق

با دود و غبار هم مدارا ؟!

٩٥/٠٩/١١
قسمت اول: فراخوان

جایزه ادبی در قرون پیشین

٩٥/٠٩/٠٨