Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - بدل بودن به شرط چاقو! www.jeem.ir
بدل بودن به شرط چاقو!
گزارشي از بدل‌هايي كه از اربابان‌شان بيشتر زنده ماندند

بدل بودن به شرط چاقو!

نویسنده : محمد حسین وکیلی
اگر اهل گشت و گذار در اینترنت باشید یکی از موضوعات جذاب، افرادی هستند که شباهت زیادی به ستاره‌ها و اشخاص مشهور دارند و انگار ما چهره آن‌ها را بارها ديده‌ايم! این قضیه به وفور در بازیگران دیده شده که معمولا آن را بدل آن بازيگر مي‌نامند. 
نمونه از این دست شباهت‌ها، حسنی مبارک بود که همان روزی که در دادگاه محاکمه می‌شد او را در رستورانی نیز دیده بودند، اما مشخص شد آن فرد مبارک نبوده و فقط شباهت زیادی به حسنی مبارک داشته است.
اما در تعریف دیگری، بدل جایگزیني است براي در امان بودن يك فرد معروف و داراي قدرت. هنوز هم وقتي شخصی از افراد بزرگ ترور می‌شود، شايعه وجود بدل و سالم بودن فرد اصلي به گوش مي‌رسد.
بدل‌ها همیشه فدایی‌های افراد بزرگ هستند و هرجایی که احساس خطر می‌کنند، بدل‌ها را به جای خود می‌فرستند، معمولا یکی از سری‌ترین اخبار مربوط به هر شخصی، بدل یا بدل‌های وی است (البته در صورتی‌که بدل داشته باشد) که سه حالت را پیش می‌آورد.
1. فرد ترور می‌شود و بدل وی توسط کسانی که او را ترور کردند، جایگزین وی شده و حالا طبق افکار آن‌ها، باید نقش جدیدش را  بازی کند، نه به عنوان فدایی بلکه حالا او از بدل به اصل تبدیل می‌شود و جز افراد معدودی کسی خبردار نشده و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است.
2. فرد ترور نمی‌شود و اشتباها بدل وی را ترور می‌کنند؛ اما ساعاتی بعد که طرف ترور شده را خوش حال و خندان می‌بینند، می‌فهمند که ای دل غافل تیرشان به سنگ خورده است.
3. فرد را ترور می‌کنند، سپس به دنبال بدل وی می‌گردند و چون بدل معمولا از تمام خصوصیات و رازها آگاه است از او بازجویی کرده و بعد از استخراج مطالب او را نیز ترور می‌کنند و این‌گونه نیز خبری درز پیدا نکرده و بازهم خبری از بدل نمی‌شود.
بدل‌ها همیشه در سایه بودند اما استثناهايی هم وجود داشته است. مانند صدام و پسرش عدی، که بدل آن‌ها خبرساز بوده است.
** صدام:
«میخائیل رمضان» از جمله بدل‌هایی بود که زنده ماند و خاطرات خود را به برگه آورد و کتابی نیز به نام «شبیه صدام» منتشر كرد (به فارسی نیز ترجمه شده است). خاطرات «رمضان» شامل 19 سالی است که به عنوان بدل صدام مشغول به كار بوده است، اما به دلیل دردناک بودن فجایع و کارهای روزانه صدام به هیچ عنوان خواندن این کتاب را پیشنهاد نمی‌کنم.
جالب است بدانید رمضان متولد کربلاست، یک معلم ساده بوده که به دلیل شباهت زیادش به صدام توسط یکی از نزدیکانش به بعث معرفی می‌شود و پس از آن توسط یک دکتر آلمانی به اسم «هلموت ریدل» جراحی پلاستیک شده و شباهتی باور نکردنی به صدام پیدا می‌کند.
رمضان در طول این سال‌ها با افرادی هم چون حسنی مبارک (رئیس جمهور مخلوع مصر) و یاسر عرفات (رهبر معدوم فلسطین) نیز دیدار داشته که هیچ کدام از آن متوجه بدل بودن وی نشدند او هم چنین روایت‌های جالبی از جنگ‌های عراق با ایران و کویت دارد.
او در کتاب خود از همه اطرافیان صدام سخن می‌گوید و چندی بعد از اشغال کویت توسط صدام از بعث می‌گریزد و به آمریکا پناهنده مي‌شود و در حال حاضر در شهر نیویورک ساکن است.

** عدی:
بدون شک یکی از دیوانه‌ترین افراد تاریخ که تا حدي قدرت هم داشته «عدی» پسر صدام است که هر نوع عمل شنیع، قتل، تجاوز و ... را در زندگی نکبت بارش می‌توان دید. تا جایی که خود صدام هم گاهی از او بریده بود.
«یحیی عادل» که چند سالی در نقش بدل عدی بوده در خاطراتش مي‌گويد كه ابتدا به عنوان افسر در ارتش مشغول بوده تا این‌که به او نامه‌ای می‌دهند تا خود را به یکی از کاخ‌های صدام معرفی کند.
در آنجا به او مي‌گويند كه بايد نقش بدل «دي» را بازي کند و وقتی با مخالفت او مواجه می‌شوند یحیی را در زندانی کاملا قرمز می‌اندازند تا جایی که او می‌گوید پس از چندین ساعت همه جا را خون می‌دیده و به حالت دیوانگی رسیده.
يك هفته بعد او را نزد پسر صدام می‌برند و با تهديد خانواده‌اش او را مجاب به انجام اين كار مي‌كنند.
پس از آن چهره او را عمل می‌کنند تا شباهت بیشتری به پسرز صدام پیدا کند و از آن پس به مدت سه سال شاهد جنایات و قتل‌های عدی بوده است و به گفته خودش زمانی که به اروپا فرار می‌کند به مدت پنج سال تحت نظر روانپزشکان بوده تا توانسته از بیماری روانی که از  تماشای صحنه‌های جنایات عدی مبتلا شده بود رها شود.
عدی در سال 2003 توسط سربازان آمریکایی کشته شد اما یحیی از موضوع ناراحت است و می‌گوید مرگ برای همچین آدمی بسیار کم است.
 
این عکس واقعی بدل عدی
این هم خود عدی
برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_sabouri
s_sabouri
٩١/١٠/٢٥
١
٠
اکشال نداره بذار تا می تونن برای فرار از مجازات این دنیا بدل تراشی کنن ! اما کی می تونه از دست خدا فرار کنه !؟!!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/٢٥
٤
٠
چه آدمایی پشدا میشن...اینا همشون از نسل قابیل اند
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٠
واقعــــــــــــــــــــــــــــــا
Em Ad
Em Ad
٩١/١٠/٢٦
٢
٠
عـــــــــــــــــجــــــــــــــــــــــــــــب ...!!!!!
asghar
asghar
٩١/١٠/٢٦
١
٠
نظرات قبلی کووووووووو نظر من کوووووووووو؟
٩١/١٠/٢٧
٠
٠
جالب بود
taba_sa
taba_sa
٩١/١٠/٢٨
٠
٠
واقعااااااااااااااااااااااا عـــــــــــــــــجــــــــــــــــــــــــــــب........
نسیم
نسیم
٩١/١٢/١٤
٠
٠
!!!
nikta
nikta
٩٢/٠٢/٢٩
٠
٠
ممنوم
A.hosseiny
A.hosseiny
٩٢/٠٣/٢٠
٠
٠
خودشون کم بودن بدلشونم اضافه شد!!!!