Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - دزد عروسک ها www.jeem.ir
دزد عروسک ها
یک مستند نوشته جالب از گروه نیلوفر آبی

دزد عروسک ها

نویسنده : niloufar_abi

یک گرگ صحرایی آمریکای شمالی با یافتن یک اسباب بازی، ثابت کرد که حیوانات وحشی نیز مثل حیوانات دست آموز از بازی کردن لذت می برند.

گرگهای صحرایی آمریکای شمالی یا کایوت ها به عنوان حیواناتی شرور و باهوش شناخته شده اند اما عکاس خوش ذوقی به نام پاملا اندرویل کاراز، با شکار عکس های جالبی از این حیوانات نشان داد که آنها در عشق و زندگی، با سگ ها تفاوت چندانی ندارند.

ماجرا به یک روز صبح، مربوط می شود که پاملا، یک کایوت وحشی را در حیاط پشتی خانه‌اش، مشاهده کرد و یک عروسک پولیشی را سر راه حیوان قرار داد. او بعدا برای مادرش ماجرا را چنین عنوان کرد: "تنها پنج تا ده دقیقه طول کشید تا توجهش به عروسک جلب شد و اونو برداشت و جست و خیزکنان دور شد."

او همچنین گفت که پیش از این هم اسباب بازیهای مشابهی از حیاط خانه اش، ناپدید شده بودند که به احتمال فراوان، همین کایوت آنها را هم برای بازی به آشیانه اش برده است و این نشان می دهد که حیوانات (اعم از وحشی و اهلی)، از لحاظ ذاتی چندان تفاوتی با یکدیگر ندارند. آنها دارای شخصیت و احساسات مشابهی هستند و هرچیزی که در دنیا به نظرشان غیردوستانه برسد را مورد تفحص و بررسی قرار می دهند. از این نظر، آنها حتی با ما نیز چندان تفاوتی ندارند.

 

شرح عکس ها:

1- یک روز صبح، پاملا، یک کایوت را در حیاط پشتی خانه اش مشاهده می کند.

 

2- کایوت وحشی، شیئی را در حیاط می بیند و به سمت آن، تغییر مسیر می دهد.

 

3- عروسک را بو می کشد، با احتیاط حرکت می دهد و سپس تصمیم می گیرد که با آن بازی کند، آن را به بالا و پایین پرتاب می کند، دور آن می چرخد و از این تجربه جدید لذت می برد.

 

4- خوشبختانه، عکاس همیشه دوربینش را به همراه دارد و در هر لحظه عکس جدیدی شکار می کند.

 

5- پاملا می گوید: "مطمئنا او این عروسک را به این منظور که زندگیش را با آن شریک شود، برنداشته است، بوی عروسک به بوی هیچ حیوانی شبیه نیست. آن عروسک فقط اسباب بازی سگ خانگی ما بود که شاید کمی به بزاق سگ آغشته شده بود و همین برای کایوت، جالب به نظر رسید."

 

6- پاملا فکرمی کند که این اتفاق، قبلا هم تکرار شده و در حقیقت "دزد عروسک ها" همین گرگ صحرایی بازیگوش بوده است که بی صدا از حیاط پشتی وارد می شده و اسباب بازی های سگ خانگی اش را به سرقت می برده است.

 

7- پاملا عقیده دارد که رفتار و هیجان کایوت در برابر عروسک به رفتار سگ خانگی اش شباهت زیادی دارد.

 

8- به اعتقاد پاملا، کایوت وحشی نیز مثل تمام حیوانات در قلمرو شخصی اش، بازی را دوست دارد.

 

9- و سرانجام، کایوت به همراه اسباب بازی جدیدش، راضی و خوشحال، به سرزمین وحش بازگشت.

 

منبع: http://www.boredpanda.com

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
:) بله این موجودات هم عاطفه دارن و حق زندگی :) مرسی نیلوفرهای آبی :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
صد البته :) گرگها حیوانات منحصر به فرد و دوست داشتنیی هستن. :)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
و خب ترسناک هم هستن :)))
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
١
٠
یاد یه کارتونی ب نام Tokyo Ghoul افتادم..البته سه قسمت بیشتر ازش ندیدم ولی تقریبا ماجراش شبیه همین بود..توش موجوداتی بود که برای ادامه ی بقا مجبور بودن ادم بخورن ولی اونام میفهمیدن محبت و اینا یعنی چی..مام حتی با اینکه گوسفند و اینا رو میخوریم میفهمیم محبت یعنی چی..یعنی این که این خوردن موجودات دیگه مثل یه چرخه اس انگار..اینجور نیست که از ما یه ظالم بسازه..فقط اگه بیش از حد نیاز باشه بده..
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
گاهی محبتهایی از حیوونا میبنی که شرمنده نام "انسان" میشی روی بعضیها که دست به چه جنایاتی در همین لوای انسان بودن نمی زنن ...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چقدر جالب بود... سگها رو کاملا باور میکردم و دیده بودم.. اما گرگها برام تازگی داشتند و تا حالا نشنیده بودم ... مرسی :-))
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اصلا گرگ یه چیز دیگه س! بینظیره طبیعت این حیوون. قدرتمند و باشکوهه و می بینین که بازیگوش و اهل دل هم هست :)
Cold
Cold
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چه جالب فکر نمیکردم گرگ ها حیوانات بازیگوشی باشن...گرگ هارو بیشتر با درنده بودنشون میشناسیم هممون و این عکس ها واقعا تازگی داشت برام...خیلی ممنون بابت این مطلب و عکس های زیباتون :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آره متاسفانه در فرهنگ عامه برای هر حیوون نمادی تراشیدن ولی این همه حقیقت نبوده ... گرگها و خیلی از حیوونای وحشی هم می تونن شیرین باشن در دنیای خودشون :) ممنون از حضور شما
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
شاید میخواسته بخورتش خب
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
وای نه ... گرگا مگه دل ندارن؟
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
:)) یعنی گرگم عروسک بازی می کنه؟! خخ ایول :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آره چرا که نه؟ :)
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خیلی جالب بود.منو یاد سگمون انداخت.یه سگ داشتیم که باهاش فوتبال بازی میکردیم.خیلی شبیه این بود.ممنون خیلی خوب بود:)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آره خب ... از یه خانواده که هستن :) ممنون از شما
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
وقتی آدمها دیگه نه دل دارن نه رحم و مروتی گرگ ها میخوان داشته باشن؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
شما خیلی مأیوسی علی آقا! چرا آخه اینقده به زندگی بدبینی؟ هنوز خیلی زوده هاااا مراقب خودت باش :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١١
٠
٠
مایوس نیستم واقعیت رو دارم درک میکنم
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
نگاهتون رو تغییر بدین علی آقا (واقعیت، ارتباط مستقیمی با زاویه نگاه آدما داره! از من باور کنین) :)
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چه جالب..چه گرگ قشنگی بود..عکس ها هم عالی:) عجب عکاس خوش شانسی...ممنون از شما هم بخاطر این مطلب:)///یه چیز دیگه! ما بچگیمون اسباب ابزیامونو باید باهم با خواهر برادرامون شریکی استفاده می کردیم اینا واسه سگ خونگیشونم اساباب بازی میخرن!هییی عجب دنیاییه!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آره من عاشق گرگهام :) دنیاس دیگه وانیاجان. همه مدلش هست :) مرسی که هستی.
E_KHOSRAVANI
E_KHOSRAVANI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
گرگ ها هم عاشق می شوند! گرگ ها مهربان می شوند؟ هیچ چیزی غیر ممکن نیست... چقد عکس ها خوب بودند...
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
بله بله :) چرا که نه؟! مرسی الهه عزیز :))
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
:///
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
ینی ممکنه تمام حیوانات بازی کنن:/ یا حشرات ؟؟یا درختان؟؟پس اونا هم احساس دارن؟؟پس نباید بهشون ظلم کرد...اینا متونه نشانه هایی از دین اسلام باشه..این میگیم حیوانات نفهم هستن اشتباهه به نظرم...اونا هم درک دارند ولی نمی توانند ما رو درک کنند یا ما انها را
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
کاملا درسته. حیوانها و حتی گیاهها هم شعور ذاتی دارن و باهوش محسوب میشن در نوع خودشون. شما خیلی دقیق و قشنگ اشاره کردید به این مساله. ممنون که اومدید و سرزدید. اتفاقا اونا خیلی درک بالایی دارن و ماییم که درکشون نمی کنیم. ممنون :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
5 میدم.نه به خاظر اینکه بد باشه..خیلی هم عالی بود...اما با وبگردی فرقی نداشت که:/
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
فرق داشت آقای نص. سایت موردنظر که این مطلب رو گرفتیم زبان اصلی بود و ترجمه ش آسون و راحت نبود. مرسی :)