کتاب هایی برای زندگی بهتر
معرفی 8 کتاب برای علاقمندان به رمان، روانشناسی، فلسفه، ادبیات جهان و موفقیت

کتاب هایی برای زندگی بهتر

نویسنده : niloufar_abi

انسان در جستجوی معنا (روانشناسی)

ناشر: درسا

نويسنده: دکتر ویکتور فرانکل

 مترجم: دکتر نهضت صالحیان - مهین میلانی

ويرايش اول: 1392

قیمت: 12 هزار تومان

 

ویکتور فرانکل در این کتاب سعی دارد اهمیت جستجو و یافتن معنا در زندگی را برای مخاطب خود روشن کند. برای این کار (در بخش اول کتاب که بیش از نیمی از آن است) با تجربیات شخصی خودش از اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها -که حدود سه‌چهار سال از عمرش را در آنجا سپری کرده- شروع می‌کند. روایت هولناکی از رنج‌های طاقت‌فرسای زندگی در بند را بیان می‌کند و در طول داستانش نشان می‌دهد که چگونه افرادی که می‌توانستند معنایی برای ادامه زندگی و حتی معنایی برای رنج کشیدن‌شان بیابند، هم سختی‌ها را راحت‌تر تحمل می‌کردند و هم شانس زنده ماندن‌شان بیشتر از بقیه بود. فرانکل عمیقا اعتقاد دارد که انسان -حتی انسانِ در بند که امکان انتخاب‌های زیادی ندارد و فرصت زندگی فعال و خلاقانه از او گرفته شده است- خودش مسیر زندگی و رشد معنوی خود را انتخاب می‌کند. به عقیده‌ی او همین نوع انتخاب‌های فردی بود که بعضی‌ها را وا می‌داشت راسخ و محکم با سرنوشت، رنج‌هایشان و حتی مرگ روبرو شوند درحالیکه بعضی دیگر گرفتار ناامیدی و سقوط معنوی می‌شدند.

===========

 

فراتر از بودن

نويسنده: كريستيان بوبن

مترجم: نگار صدقي

ناشر: ماه ریز

تعداد صفحه:132 

سال انتشار: 1385

قیمت: 4 هزار تومان

 

بسیاری از آثار کریستین بوبن فرانسوی در حیطه تعریف شعر می گنجند. در این میان اما، «فراتر از بودن» مجموعه ای است که به راستی لایق نام شعر است. کتاب حاوی نامه هایی است که بوبن، بعد از مرگ معشوقش ژیسلن برای او نگاشته است. هر نامه، از احساسی انسانی و دغدغه ای چون عشق، مرگ، حسادت و هراس سخن می گوید و از آنجا که دیگر نه هراس نماندن معشوق در کار است و نه امید وصال، نویسنده، روح خود را برهنه مقابل خواننده قرار می دهد. قهرمان مرده او، زنی است که زندگی را با تمام وجود زندگی کرده است. زنی که بر روزمرگی ها و منفی بافی‌های روشنفکرانه غلبه کرده است، زنی که اندوه و تنهایی، دستمایه زیباترین زیستنش بوده اند: «شادی بی نهایت تنها با شهامتی بی نهایت به دست می‌آید. من شهامت تو را در خنده ات می شنیدم. عشقی چنان قوی به زندگی که حتی زندگی هم نمی توانست آن را تیره کند.». سعی او در پذیرفتن جهان با همه تلخی ها، سختی ها و فقدان هایی است و پاسخ نهایی او به پرسش چرایی و چیستی تمام دغدغه هایش تنها جرقه پرسشی دیگر است: «پاسخ این سئوال، حفظ ابهام در تمام طول زندگی است، پاسخ، پاسخ ندادن است. پاسخ، تا ابد درون سئوال ماندن است.»

==========

 

زنانی که با گرگها می دوند (رمان)

نویسنده: کلاریسا پینکولا استس

مترجم: ارمغان جزایری

ناشر: پیکان

سال انتشار: 1390

تعداد صفحات: 649

قیمت: 16 هزار تومان

 

دکتر کلاریسا پینکولا استس در این کتاب با استفاده از گنجینه غنی داستانهای اساطیری، کهن الگوها، افسانه های پریان و قصه های ملل، راه اتصال مجدد به این نیروی قدرتمند و سالم طبیعت غریزی زنان را نشان می دهد.

با خواندن این داستان ها و تفاسیر روان شناسی آنها می آموزیم که چطور به خود مهر بورزیم. زن وحشی را به عنوان درمانگر درونی روحمان بپذیریم. دکتر استس در این کتاب برای توصیف روح و روان زنان ادبیات جدیدی خلق کرده است. این روان شناسی زنان به اصیل ترین شکل خود است که بر پایه دانش روح استوار است.

=========

 

من او را دوست داشتم (رمان)

نویسنده: آنا گاوالدا

مترجم: الهام دارچینیان

ناشر: قطره

سال انتشار: ۱۳۹۰

تعداد صفحات: 176

قیمت: 9 هزار تومان

 

کلوئه زنی است که عاشق شوهرش می باشد و به خاطر او همه کار کرده اما اکنون شوهرش او و دو دختر کوچکش را ترک کرده و همراه با معشوقه‌اش رفته است. کلوئه نزد پدرشوهرش می رود و پدر شوهر از عشق خود می گوید. از زنی که عاشقش شده اما به خاطر خانواده اش از عشق او دست کشیده. کتاب، براساس مکالمات کلوئه و پدرشوهرش هست. در این باب که اگر بعد از ازدواج عاشق دیگری شوی، ماندن صحیح تر است یا رفتن. پدر شوهر کلوئه معتقد است این موضوع (رفتن پسرش) به نفع کلوئه هست زیرا او زنی‌ست که از صمیم قلبش عاشق و فداکار است و لیاقتش بیشتر از زندگی در کنار مردی ست که از صمیم قلب عاشقش نیست و می تواند به راحتی مسیر عشق را به نفع خود، عوض کند.

==========

 

غیر ممکن کمی دیرتر ممکن است (روانشناسی و موفقیت)

نويسنده: آرت برگ

مترجم: سهيلا موسوي رضوي

ناشر: درسا

تعداد صفحه: 277 

قیمت: 4 هزار تومان

 

آنتونی رابینز درباره‌ی نویسنده کتاب می‌گوید: «بیش از بیست سال است سعی کرده ام به مردم کمک کنم که بفهمند چطور می توانند تا فراسوی خود گسترش یابند و قدرت باشکوهی را که در درونشان قرار دارد، آزاد سازند. آرت برگ مظهر این قدرت باشکوه است.»

آرت در مقابل آزمایشها و چالش هایی استقامت کرده است که عده ی کمی از ما حتی می توانیم تصورش را بکنیم. با این حال او از اینکه زندگی اش را محدود کند، امتناع کرد. او با شرایط سخت مقابله کرد، با آدم های منفی باف مقابله کرد، با هیپنوتیزم فرهنگی که می گوید خیلی کارها انجام پذیر نیست، مقابله کرد، و خود را به سطوح حیرت آور موفقیت و دستاورد شخصی رساند. او با عطش درونی اش برای تعالی، از غرق شدن در زندگی امتناع ورزید. او برای کسانی که راهشان را گم کرده اند یا از روبرو شدن با تغییر می هراسند، سرمشق است. او حقیقتاً سرمشقی حیرت آور از نیروی بالقوه ی انسانی است، او گنجی زنده است.

==========

 

تمامأ مخصوص (رمان)

 نویسنده: عباس معروفی

تعداد صفحات :369

ناشر: نشر گردون برلین

قیمت: 10 هزار تومان

 

داستان از زبان شخصی ایرانی به نام عباس- که در سال های اول بعد از انقلاب از ایران فرار کرده و تنها در برلین زندگی می کند- روایت می شود. شخصی که دچار نوعی استیصال و سردرگمی شده و هیچ چیز او را به حس رضایت و خوشبختی نمی رساند. در واقع، گفتگوهای درونی و اتفاقات زندگیش را در یک بازه ی چند ماهه از زبان خودش می خونید. البته لابلای داستان تغییر فضاهایی به گذشته - زمانی که عباس در ایران زندگی می کرد - وجود داره و در این بخش‌ها متوجه علت فرارش از ایران می‌شوید.

==========

 

کوری(رمان فلسفی)

نویسنده: ژوزه ساراماگو

برنده جایزه نوبل ۱۹۹۸

مترجم: مینو مشیری

نشر: علم

قیمت: 17 هزار تومان

 

رمان کوری در یک شهر ناشناس اتفاق می افتد. یکنفر از اهالی این شهر، پشت چراغ قرمز در یک چهارراه، دچار نابینایی میشود. یک نوع نابینایی که مسری است. بیماری از همان یکنفر شروع میشود و شیوع پیدا میکند. کلید درک این استعاره در دستان «همسر دکتر» است. در این رمان هیچکس با اسم خاص نامگذاری نمیشود. «همسر دکتر»، «دزد ماشین»، «دختر عینکی»، «پیرمردی که یک چشمش را با چشمبند سیاه میبست». این شهر، شهر افراد بیهویت است. افرادی که در خلال داستان، با یادآوری خاطراتشان و آخرین تصویرهایی که «دیده اند» به دنبال شناختن هویت خود هستند. اما در این میان، تنها یکنفر است که با وجود نزدیکی به جمع کوران، دچار این بیماری مسری نمیشود: «همسر دکتر». او تنها کسی است که کور نمیشود و در واقع تنها کسی است که: میبیند، نگاه میکند و رعایت می کند. به همین دلیل، هیچگاه به کوری مبتلا نمی شود. وضعیتی که شهر بی نام ساراماگو به آن دچار می شود، تقاص سرپیچیهای مردم آن از اصول انسانی است.

==========

 

عشق و تنهایی(روانشناسی)

ناشر: قطره

نويسنده: کریشنا مورتی

مترجم: محمد جعفر مصفا

قیمت 9 هزار تومان

 

کریشنا مورتی نویسنده هندی زبان و محقق روانکاو، در این کتاب به روش های جدید روانشناسی روح انسانی اشاره نموده و به کشف ضعفها و حفره های روح و سپس مراحل تعالی و تکامل انسان از طریق عشق به خویشتن خویش را بیان نموده است.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
مرسی از معرفی :) فقط کوری رو خوندم و من او را دوست داشتم هم تو لیست کتابایی بود که بعدا میخوام بخونم که مشتاق تر شدم ! از زنانی که با گرگها می دوند هم خوشم اومد مرسی بابت معرفی و اینکه قیمت و ناشر رو هم زدید :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خواهش میکنم... امیدوارم مفید واقع بشه
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
بقیشون رو هم البته تو لیست گود ریدزم گذاشتم :))
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
:)
Mahboubeh-A
Mahboubeh-A
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
انتخابای جذابی ان ولی چرا اینقد رو ترجمه و کتابای خارجی زوم کردین ؟؟
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ممنون از شما.. دلیل انتخاب کتابا این بود که بیشتر سعی کردیم کاربردی باشه
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
76 هزار تومن اندازه ی پول کتاباستا.بده تا بخرمشون :دی..کوری و فراتر از بودن رو تو گوشی دارم البته پس میشه 55 تومن ..شماره حسابمو میام تو وبت میگم..خخخخ ..جدا از شوخی ممنون..سعی میکنم هر کدوم گیرم اومد رو بخونم :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
امیدوارم همه کتاب هارو پیدا کنید و مفید باشه براتون:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
به به... می بینم که از جناب بوبن هم کتاب معرفی کردید! و از استاد معروفی بزرگ... و کتاب قشنگ "زنانی که با گرگها می دوند"! جالبه که ترجمه همه کتابها(به جز همین آخریه) محصول زحمات بانوان مترجم بوده... چه عالی.. مرسی، خدا قوت :-))
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
بلی بلی ما سعی کردیم بهترین نویسنده ها رو معرفی کنیم با کتابایی که ارزش خوندن و وقت گذاشتن رو دارن :) امیدواریم مفید باشه
بهروز
بهروز
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
با سلام وعرض ادب و ارادت وهمچنین سپاس فراوان خدمت همه ی اعضا و مسولین محترم بخصوص گروه خارق العاده و هنرمند قاسمی بابته مطالب جالب و دلنشین و همچنین معرفیه کتابهایی که قطعا در زندگیه بشریت تاثیر گذاره. امیدوارم همیشه قلم ذهنتون سرشار از مطالب با شکوه باشه
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خیلی ممنون از نظراتتون...امیدوارم با خوندن این کتاب ها بهترین استفاده را ازشون داشته باشید:)
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
فکر کنم از فامیلاتونن خخخ اومدن تعریف کردن :دی
Cold
Cold
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چه جالب دقیقا رمان کوری رو مامانم همین دیروز تموم کرده بودش خیلی خوشش اومده بود و خیلی تعریف کرد ازش...ولی من خودم اصلا حوصله خوندن رمان رو ندارم...بنظر من خیلی خسته کنندس مخصوصا اگه رمانش آخرش خوب درنیاد...ولی خوب اینارو به مامانم معرفی میکنم بخونشون....خیلی خیلی ممنون بابت این معرفی ها :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
کوری رمان خیلی ارزنده ایه البته اگه حوصله کتاب خوندن رو ندارید که خب فقط میتونم بگم :| ایشالا مامانتون بخونن و استفاده کنن. ممنون از شما :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خواهش میکنم...امیدوارم خودتون و خانوادتون ازین کتاب ها و خوندشون لذت ببرید:)
Cold
Cold
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
من فقط شعر میخونم...ممنون :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
کلااا ایجور کتاب ها نمیخونم. ولی ممنونبابت زحمات :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خواهش میکنم علی آقا...
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
به به ! کتاب من او را دوست داشتم رو خوندم عالی بود. پس حتما بقیه هم خیلی خوبه. مشتاقم حتما کتاب عباس معروفی رو به زودی بخونم. دستتون مرسی :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
آره محدثه جان :) حتما بخون. مرسی
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خواهش میکنم علی آقا...
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
من از همین جا کتاب بیشعوری رو به همه ی دوستان و کاربران جان پیشنهاد می کنم ، خعلی با حاله :)! مرسی گروه نیلوفر آبی مطالب جذاب و با حال :)!سپاس
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
مرسی آقای بهمنی... راستی از ادمینی روزهای گذشته خسته نباشید
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
حتما این کتاب رو بخون...مطمئن باش ضرر نمیکنی محدثه جان.
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خیلیم خوب.کتابای خوبی باید باشه.من کوری رو خوندم و ان شاالله اگه قسمت بشه باید تو یه فرصتی برم سراغ تماما مخصوص عباس معروفی:) تشکر بابت زحماتتون:)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ایشالا که بتونید همه این کتابارو بخونین و ازشون استفاده کنید... سپاس از شما
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
کتابهای جالب به نظر میرسن..حتی همین مقدمه کوتاه بعضی هاش انگیزه و انرژی مداد به آدم..بیشتررفتین سراغ کتابای با انرژی مثبت خیلی خوبه. کوری، و فراتر از بودن و زنانی که با گرگها می دوند بنظرم جالب اومدن..دوستان هدیه ای چیزی خواستین بدین اینا خوبه م یپسندم:دی///منون از شما و خداقوت
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
عزیززززم :) واسه هدیه عالین! منم یکی دوتا شونو هدیه دادم و گرفتم و خیلی خوبن. همه شونو خوندم و توصیه می کنم به همه :)
E_KHOSRAVANI
E_KHOSRAVANI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
چه انتخاب های خوبی(((: نخونده ها میرن تو لیست کتاب هایی که باید خونده بشن... میبینم که کتاب مورد علاقه ی جانم کوری هم در بینشون هست (((:
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
الهه جانم از صبح دیروز منتظرت بودیم هااا :) مرسی که خودتو رسوندی. مرسی عزیزم :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
رمان کوری باید خیلی قشنگ باشه..من کلا اهل رمان نیستم ولی اگر ببینمش حتما میخرمش:)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
خیلی قشنگه. حتما بخونیدش. مرسی :)
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠