من امروز سیگار نمی‌کشم
برگزیده‌ مرحله اول مسابقه نقطه سر خط

من امروز سیگار نمی‌کشم

نویسنده : سایت جیم

امیر علی آقایی فرد

شنیدم آب که زیاد بخوری اصن مریض نمی شی ، از امروز می خوام روزی 2 لیتر ، نه 3 لیتر آب بخورم.

می خوام از امروز صبحها زودتر از خواب بیدار بشم ، یکم ورزش کنم ، دوش بگیرم و قبل رفتن به سر کار هم یه صبحونه توپ بخورم. مسیر خونه تا محل کارم و هم یا با مترو میرم یا اصن با دوچرخه م . هم ورزش هم کمک می کنه به کم کردن آلودگی هوا.

زندگی یعنی این. 

اما با همه اینها بازهم که هر روز صبح از خونه بیام بیرون باید این دود و آلودگی و بدم تو ریه هام. باید یه فکری برای مشکل آلودگی کرد.

هیشکی به فکر نیست ، هیشکی . هیشکی کار درست انجام نمیده. شاید اگه یه کمپین آن لاین راه بندازم و همه رو خبردار کنم که چه هوای آلوده ای داریم تو این شهر یه کسی یه کاری بکنه. 

یه پیج تو فیس بوک عالی میشه.

آره این بیشتر کمک می کنه تا این که یه دوچرخه راه بندازم تو خیابون تو این شلوغی ها. حداقلش اینه که دارم اطلاع رسانی می کنم. شبها که بر می گردم خونه یکم بیشتر بیدار می مونم و هر شب پیچ و آپدیت می کنم. عالی میشه ، البته ممکنه دیگه نتونم هر روز صبح زود از خواب بیدار بشم و برم ورزش اما عوضش اینطوری به مشکل ترافیک و آلودگی کمک می کنم. 

و این داستان اینروزهای جامعه ماست. می شینیم ساعتها وقتمون و صرف مقصر نشون دادن دیگران می کنیم ، پشت سر هم حرف می زنیم و همدیگرو قضاوت و متهم می کنیم.رای صادر می کنیم. همه دنیارو به خاطر مشکلاتمون متهم می کنیم. اما وقتی نوبت به خودمون می رسه ، حاضر نیستیم کوچکترین تغییری برای پیشرفت زندگی شخصی خودمون برداریم.

من شخصا باور دارم که اگه هر کدوم از ما شروع کنه یه تغییر مثبت تو زندگی شخصی اش ایجاد کنه در زمان نه چندان زیادی اثرش تو کل جامعه دیده میشه. تاثیرش تو نسلهای دیگه دیده میشه و تبدیل می شه به یک فرهنگ.

مثل ورزش صبحگاهی چینی ها ، پشتکار و تلاش برای موفقیت ژاپنی ها. 

من اعتقاد دارم زمان آن رسیده که ساکت شیم و دست از زدن حرفهای بیهوده برداریم و تکونی به زندگیمون بدیم.

ما همه چیز خواهیم داشت اگر جرات و پشتکار ایجاد یک تغییر و حرکت رو به جلو داشته باشیم.

آزادی یعنی از خودمون اول آزاد بشیم . آزاد از این همه منم منم ها ، ادعاها ، سستی ها . 

هیچ چیز و همین طوری و ساده در اختیارمون قرار نمیدن.باید حرکت کرد. از دست خودمون که آزاد بشیم و جرات تغییر و پیدا کنیم ، همه چیز تغییر پیدا می کنه حتی رویاهای دور . . .  

===========

ادمین نوشت: چون رعایت اصول ویراستاری و املایی هم بخشی از امتیاز مسابقه است، تمامی مطالب مربوط به «نقطه سر خط» بدون ویراستاری و تغییر منتشر می‌شود.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
آره واللا...از قدیمم میگن : بدترین خطایی که مرتکب می شویم ، تــوجه به خطای دیگران است . . . کاش آدم یاد بگیره اول از خودش شروع کنه ...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
سلام ... آلودگي نه با پيج فيسبوك درست ميشود و نه با كمپين. فقط بايد وقت رفتن به نانوايي پباده بروي
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
سلام ... يادم رفت بگم بقيه سيگارات رو بيرون نريزي
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
کاش میشد الان به جای تایید کردن این حرف گفت نه اینجور نیست و کلی دلیل براش اورد ولی متاسفانه نمیشه پس فقط تایید میکنم و میرم
E_KHOSRAVANI
E_KHOSRAVANI
٩٤/٠١/٠٦
١
٠
من به این نتیجه رسیدم که هر تصمیمی رو می گیرم همون موقع عملیش کنم و به فردا نیاندازمش که کلا میوفته برای گل نی ((: موفق باشید
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٠٧
١
٠
دغدغه ارزشمندی دارید... و چه خوب که بهش پرداختید :-)) /// نگارش محاوره(غیررسمی) دارای یک اسلوب مشخص و تعریف شده ای هستش. صرفا چنانچه "را" به "رو" تبدیل بشه نیست. باید حواستون به همه علائم نگارشی باشه، ضمن اینکه هر واژه ای رو نمیشه به محاوره بدل کرد. فاصله گذاری های بعد از نقطه ها و ویرگولها هم به کلی اشتباه بودند دوست خوب من. همیشه باید بعد از اتمام جمله، نقطه بذاریم، بعدش فاصله بدیم و بعد کلمه جدید رو بنویسیم : من از راه رسیم. او هنوز نیامده بود./ امیدوارم همیشه و همه جای زندگی موفق باشید :-))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٤/٠١/٠٨
٠
٠
سلام: خیلی متشکرم. برتون سلامتی،شادابی وپیروزی درسال آتی آرزو میکنم.
پربازدیدتریـــن ها