Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - پیشنهاد‌های ویژه سینمایی جیم برای نوروز 94 www.jeem.ir
پیشنهاد‌های ویژه سینمایی جیم برای نوروز 94

پیشنهاد‌های ویژه سینمایی جیم برای نوروز 94

نویسنده : علیرضا گرانپایه

بعد از اتمام جشنواره فیلم فجر، جنگ میان دفترهای پخش فیلم جهت قرارداد بستن با فیلم‌های مطرح جشنواره آغاز می‌شود. جنگی که امسال نیز مانند سال‌های قبل رخ داد تا بالاخره 5 فیلم بتوانند شانس حضور عیدانه در سینماهای کشور را کسب کنند. اکران عید یک فرصت طلایی برای هر فیلمی محسوب می‌شود. از یک طرف مردم تعطیلات نوروزی را یک فرصت مناسب برای سپری کردن اوقات فراغت‌شان به همراه خانواده در سینما می‌دانند و از طرف دیگر شورا پخش نیز، ده روز ابتدایی اکران این فیلم‌ها را از زمان اکران آن‌ها محسوب نمی‌کند. در ادامه به معرفی کوتاه فیلم‌های عیدانه 94 می‌پردازیم، امیدوارم که از دیدن آن‌ها در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید. عید هم مبارک پیشاپیش.

 

رخ دیوانه (امتیاز: 4.5 از 5)

خلاصه داستان: داستان چند جوان است که در یک قرار اینترنتی با یکدیگر آشنا شده و به دنبال یک شوخی و شرط بندی در مسیری پیچیده و دلهره آور می‌افتند. مسیری که درک جدیدی از زندگی و اجتماع را برای هرکدام‌شان رقم می‌زند.

جشنوراه سی و سوم: «رخ دیوانه» توانست با دریافت 5 سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر به عنوان پرافتخارترین فیلم انتخاب شود و پس از سال‌ها بار دیگر به صورت همزمان سیمرغ بهترین فیلم و بهترین فیلم از نگاه مردم را دریافت کرد. 

چرا باید رخ دیوانه را دید؟ با این‌که رخ دیوانه یکی از طولانی‌ترین فیلم‌های جشنواره امسال بود ولی  فیلم‌نامه کم نقص محمدرضا گوهری داستان فیلم را جذاب کرده است. بنظر می‌رسد پس از مدت‌ها با فیلمی روبه‌رو هستیم که داستان پرکشش و امروزی‌اش می‌تواند ما را بارها انگشت به دهان بگذارد و درست زمانی که فکر می‌کنیم همه چیز را فهمیدیم با یک بدل داستانی همه چیز را نقش برآب کند. فکرش را  بکنید در کنار این داستان جذاب با کلی جوان پرانرژی هم روبه‌رو باشیم. طناز طباطبایی، صابر ابر، نازنین بیاتی و ساعد سهیلی در کنار امیر جدیدی جمع جوانان فیلم را تشکیل می‌دهند. توصیه می‌کنم به هیچ عنوان تماشا آخرین فیلم ابوالحسن داوودی را از دست ندهید.  

 

استراحت مطلق (امتیاز 4 از 5)

خلاصه داستان: تهران مگه مال توئه؟!

جشنواره سی و سوم: «استراحت مطلق» پس از کلی حاشیه نتوانست در جشنواره سی و سوم جایی داشته باشد. بنظر می‌رسد ممیزی نگذاشته است بار دیگر کاهانی دستش به سیمرغ برسد.

چرا باید استراحت مطلق را دید؟ به همان میزان که خلاصه داستان فیلم جدید کاهانی نامفهموم است، نوشتن از فیلم نیز سخت و پرعلامت سوال بنظر می‌رسد. به هرحال کاهانی بار دیگر بر روی خط قرمز حرکت کرده است. حضور رضا عطاران و ترانه علیدوستی کم کار، فروش فیلم را تضمین کرده است. در کنار این دو مجید صالحی، بابک حمیدیان و همسر رضا عطاران نیز حضور دارند. قرار است کاهانی ابتدا فیلم اعلام کند فریده فرامرزی و رضا عطاران زن و شوهر حقیقی هستند تا تکلیف برخوردهای فیزیکی درون فیلم را مشخص کند. علاوه برآن صحنه فوتبال بازی کردن مردها که بالا تنه‌شان برهنه بوده نیز به مشکل برخورده بود ولی تغییری در آن ایجاد نشد. استراحت مطلق پر از شوخی‌های +18 و کلی بد بیراه مخصوص کاهانی است. علاوه بر آن منتظر یک پایان معمولی باشید و گمان نکنید کارگردان تمام داستان را برای‌تان تعریف خواهد کرد.

 

ایران برگر (امتیاز 3 از 5)

خلاصه داستان: داستان امرالله خان و فتح‌الله خان است كه بر سر انتخابات شوراها در يك روستا با يكديگر رقابت مي‌كنند.

جشنواره سی و سوم: با این‌که اسم و رسم کارگردانش احتمال سیمرغ را بالا برده بود ولی تنها سیمرغ بهترین چهره‌پردازی نصیب فیلم شد.

چرا باید ایران برگر را دید؟ یک فیلم طنز از یک کارگردان جدی، دیدن دارد. محسن تنابنده، حمید گودرزی، علی نصیریان، احمد مهرانفر و دختر آقای کارگردان بازیگران فیلم را تشکیل می‌دهند. به نظر می‌رسد کوتاه شدن فیلم برای اکران عمومی قطعی باشد. فیلم حال و هوای شب‌های برره را تا حدودی برای‌تان زنده می‌کند و گاه و بی‌گاه به کمک طنازی تنابنده و مهرانفر خنده را بر لب‌تان می‌آورد. فقط همین

 

طعم شیرین خیال (امتیاز 3 از 5)

خلاصه داستان: طعم شیرین خیال نوعي کمدي رومانتيک است که در آن شيرين (شخصيت اول زن فيلم) ماجراي آشنايي خود و خانواده‌اش با کسي که قرار است به خواستگاري او بيايد را براي تماشاگر روايت مي کند.

جشنواره سی و سوم: هیچ. طعم شیرین خیال حتی نتوانست نامزد سیمرغی شود تا کمال تبریزی شکست خورده جشنواره امسال باشد.

چرا باید طعم شیرین خیال را دید؟ اگرچه فیلم نتوانسته نظر کارشناسان را جلب کند ولی مثلث شهاب حسینی، کمال تبریزی و نازنین بیاتی برای کشاندن مخاطب به سینما کافی نیست؟  هر چند به «طعم شیرین خیال» برچسب سفارشی بودن خورده است ولی بنظر می‌رسد همین فیلم هم چند قدم از نارنجی پوش مهرجویی جلو بوده و اگر کمی زیاده‌گویی، پلیس بازی و فانتزی بازی تبریزی کم می‌شد، می‌توانستیم با فیلم قابل قبول‌تری روبه‌رو باشیم. مگر یک عاشقاده ساده چه عیبی دارد؟  به هر حال تبریزی که این روزها با سریال ابله نیز در شبکه نمایش خانگی حضور دارد و کلی پرکار شده است نباید انتظار فروش فیلم قبلی‌اش(طبقه حساس) را داشته باشد ولی اگر سه فیلم بالا را دیدید یک سری هم به سالن نمایش این فیلم بزنید.

 

روباه (امتیاز 2.5 از 5)

خلاصه داستان: مامور اسرائیلی برای دور جدید ترور دانشمندان اتمی به ایران فرستاده می‌شود. این مامور ورزیده تنها کار می‌کند و از همکاری آدم‌های فریب خورده و یکبار مصرف استفاده می‌کند که تا آخرین لحظه از ماموریت خود خبر ندارند. یک موتور سوار مسافرکش در دام او می‌افتد و نادانسته برای ترور تعلیم می‌بیند.

جشنواره سی و سوم: بهروز افخمی آنقدر برای رسیدن فیلم به جشنواره عجله کرد که حتی فیلم نتوانست نامزد سیمرغی شود. افخمی را هم درکنار تبریزی قرار دهید.

چرا باید روباه را دید؟ در سینمای ایران آنقدر فیلم پلیسی کم ساخته می‌شود که علاقه مندان به این ژانر باید همه فیلم‌های ساخته شده را ببینند. روباه هرچند نتوانسته در سطح و اندازه‌های یک فیلم پلیسی، امنیتی ظاهر شود و کلی سوتی در فیلمنامه دارد ولی افخمی با اضافه کردن تم طنز به فیلم توانسته هضم داستان را کمی راحت‌تر کند. حمید گودرزی در کنار مرجان شیرمحمدی و بابک حمیدیان بازیگران این فیلم را تشکیل می‌دهند. 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٢٨
٠
١
دیدگاههای بسیار نزدیکی داریم جناب گرانپایه... معتقدم کماکان "فیلمنامه" حفره اصلی سینمای ماست. مشخصا، شخصیت پردازی و قصه پردازی. رخ دیوانه و استراحت مطلق یک سر و گردن بالاتر هستند و ارزش دارند دوباره ببینمشون با حال و هوای هویزهِ بهاری! مرسی بابت زحمت گردآوری و معرفی ها :-))
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/٢٨
٠
٠
چشم بسته به سلیقه شما اعتماد میکنم،فقط دعا کنید اینجا هم بیارنش که بعید میدونم.. :(
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
باعث افتخاره که نظرمون نزدیکه به هم. بعله داستانی که داستان بشو نیست انصافا
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/٢٨
٠
٠
رخ دیوانه رو دیدم! لعنتی عجب فیلمی بود
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
آره لعنتی:-)
m.shiezadeh
m.shiezadeh
٩٣/١٢/٢٨
٠
٠
رخ دیوانه عالی بود :)
P-sadeghzadeh
P-sadeghzadeh
٩٣/١٢/٢٨
٠
٠
آره خیلی خوب بود.با اینکه فیلم 2 ساعت بود،آدم احساس خستگی وسط فیلم نمی کرد.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
بعله عالیه:-)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
منکه کلا فیلم کم میبینم. اینجایم که سینما نداره خب. باید منتظر باشیم فیلم بیاد تو فروشگاه هاو یا که از نت دان کنم. قطعا هم رخ دیوانه و استراحت مطلق رو خواهم دید :))) ممنون از شما
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
خواهش می کنم، امیدوارم سینما به شهر شما هم بیاد:-)
علی سرتیپ‌زاده
علی سرتیپ‌زاده
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
مرسی ..نظر منم همینایی که گفتینه !
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
:-)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
امیدوارم ناامیدمون نکنن دوباره:)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
انشالله
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
ممنون زحمت کشیدید :) فکر میکنم رخ دیوانه رو به همه ترجیح بدم
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٩
٠
٠
خواهش میکنم:-) بعله احتکالا
سحر نیکوعقیده
سحر نیکوعقیده
٩٤/٠١/٠٢
٠
٠
ترغیب شدم برم بعضی هاشو ببینم :) ممنون بابت معرفی
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٤/٠١/٠٢
٠
٠
خواهش میکنم:-)
sama14
sama14
٩٤/٠١/٠٢
٠
٠
رخ دیوانه فقط یک داستان تصویری و پر پیچ و تاب بود ....
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٤/٠١/٠٢
٠
٠
بازی بازیگران به خصوص طناز طباطبایی خوب بود