Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - لطفا به کارهای‌تان برسید www.jeem.ir
لطفا به کارهای‌تان برسید
وقتی وزیر بهداشت خواستار لغو پخش سریال مهران مدیری شد

لطفا به کارهای‌تان برسید

نویسنده : علیرضا گرانپایه

آخرین باری که به همراه خانواده مقابل تلویزیون نشستید و از ته دل خندیدید را به یاد دارید؟ شاید برای بعضی از ما این‌گونه باید سوال را مطرح کرد، آخرین باری که به تماشا برنامه‌های صدا و سیما ایران نشستید چه زمانی بود؟ واقعا در این چندسال اخیر (خیلی سال) نه گریه‌های ممتد ستایش خانم برایم جذاب بوده است و نه لوس بازی‌های تکراری کلی بازیگر به اصطلاح طنز در مقابل دوربین و نه سریال‌های کپی پیستی کارگردان‌های پیر و جوان‌مان. البته این را هم انکار نمی‌کنم که مدیریت صدا و سیما لوک خوش شانس زمانه خویش است که در زمانی بر صندلی مدیریت تکیه داده است که سیروس مقدم می‌تواند در هر ژانری سریال مطابق میل بیننده را در کمترین زمان ممکن فیلمبرداری کند. در این بازار شلخته صدا و سیما که گاها باز پخش سریال‌های قدیمی بیش از تولیدات سال مورد توجه بینندگان قرار می‌گیرد، خبر بازگشت بهترین کمدی‌ساز تلویزیون ایران (بدون اغراق) به کنداکتور صدا و سیما، می‌تواند کلی مخاطب ایرانی از جمله من را با سریال‌های تلویزیون آشتی دهد. مهران مدیری پس از ساخت سه سریال در شبکه نمایش خانگی فهمیده بود که برای بیشتر دیده شدن و آشتی با مردم نیاز به بازگشت به کنداکتور صدا و سیما را دارد. «اتاق عمل» مدیری در حالی مراحل ساخت را سپری می‌کرد که پس از ضبط 10 قسمت سریال، خبر توقف پروژه به دلایل نامعلوم کمی شک برانگیز بود. هر چند عوامل سریال تنها بازنویسی فیلمنامه را دلیل این موضوع می‌دانستند ولی جدا شدن خشایار الوند از تیم نویسندگی به دلیل طولانی شدن وقفه، شایعه توقیف سریال را برسرزبان انداخت. 

از همان تیزر دو قیقه‌ای هم می‌شود فهمید که جمع کردن کلی بازیگر طناز در کنار یکدیگر و شوخی‌هایی که احتمالا بار دیگر تکه کلام بسیاری از مردم می‌شود، شوکی را به مخاطبان تلویزیون وارد خواهد کرد. وسط کلی خوش‌حالی از ساعت پخش سریال (چون آخر شبه)، نامه وزیر بهداشت همه را غیر از من متعجب کرد! دیر یا زود باید شاهد چنین نامه‌ای می‌بودیم، نامه‌ای پر از پرحرفی و بیان حرف‌هایی که نه به سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما مربوط است، نه به مهران مدیری و نه به پخش یک سریال طنز.

دکتر هاشمی که قبل از آن با حضور در شهر گرد و خاک زده اهواز، عمل رایگان مردم نیازمند و ... نشان داده بود برای مردم مملکتش احترام قائل است، چنان بند بند با استناد به روایات دینی و ابلاغیه‌های سیاست‌های سلامت و... به دنبال توقف پخش سریال مدیری است که گویی با مطالعه 90 قسمت فیلمنامه نا نوشته سریال از افتضاح تاریخی با خبر شده است. مشابه چنین اتفاقاتی را به کرار دیده‌ایم، روی اعصاب‌ترینش هم اعتراض هرساله چند نماینده مجلس و تعدادی از مردم هنگام پخش سریال پایتخت است اما این‌بار فرق می‌کند. وزیر بهداشت کشور قبل از پخش یک سریال از رئیس صدا و سیما خواسته است جلوی پخش یک مجموعه تلویزیونی را بگیرد، چون قرار است نگاه مردم را خراب کند، چون قرار است نگذارد سیاست‌های ابلاغی سلامت اجرایی شود!

آقای هاشمی که در بسیاری از امور از جمله افشای موضوع پالم در لبنیات نشان دادید می‌شود به حرف‌های‌تان اعتماد کرد، نگذارید با مشاوره‌های غلط و استدلال‌های گاها خنده‌دار، نگاه مردم به وزیر بهداشت دوست‌داشتی‌شان تغییر کند. با این احتساب در آینده نه چندان دور باید شاهد نامه وزیر جهاد کشاورزی و اعتراض به شغل نقش منفی سریال ستایش، حشمت خان فردوس یا نامه وزیر کار و رفاه اجتماعی جهت ارائه نامناسب شغل منشی‌گری در سریال ساختمان پزشکان باشیم. علاوه بر این موضوع آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا مدیری قشر پزشک جامعه را دستمایه طنز قرار داده است؟ مگر نه این‌که پرستارهای دوربین به دست که حتی به لحظه جان دادن هنرمند کشور رحم نکردند، سوژه مناسبی جهت طنازی و گاها نیش و کنایه زدن است؟ مگر نه این‌که بارها و بارها شاهد زیر میزی یا رفتارهای پول دوستانه این قبیل دوستان در بیمارستان‌ها بوده‌ایم؟ حالا چطور انتظار دارید یک هنرمند تمام این موضوعات را نادیده بگیرد تا مبادا دل این قشر جامعه آزرده شود؟ تمام این موضوعات را هم که کنار بگذارید، این نکته را به یاد بیاوریم که قبل از این سریال نیز کارگردان‌هایی از جمله سروش صحت در سریال ساختمان پزشکان به سراغ روانشناسان رفته و کلی شوخی با آن‌‌ها انجام دادند. نتیجه چه شد؟ آیا نگاه مردم نسبت به روانشناسان تغییر کرد؟ هرچند هنوز نامه‌ای در پاسخ به نامه وزیر از سوی سرافراز ارائه نشده است ولی بنده در باب مشاوره متن زیر را به جناب دکتر تقدیم می‌کنم.

جناب دکتر حسن هاشمی

وزیر محترم بهداشت

لطفا به کارهای‌تان برسید.       

با تشکر 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٢/٢٦
٠
١
چی بگم ؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
چیزی نگین، دعا کنید:-)
mhv
mhv
٩٣/١٢/٢٦
١
٣
و به نظرم اشتباه کرد که این نامه رو نوشت اما نه به دلیل شما، چه بسا حفاظت از ابروی وزارتش بسیار هم کار خوبی باشه و یکی از وظایفش هم باشه ولی وقتی هنوز سریالی پخش نشده در موردش قضاوت کردن کمی ناشیانه است! / و اینکه شاید اگر طنز پردازان ناشی بودن این حق رو بهش میدادم اما مهران مدیری کسی نیست که به هر قیمتی مردم رو بخندونه! / در کل معتقدم اعتراض به یک فیلم هیچ تناقضی با بند آخر مطلب نداره
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
عه شمایید؟ نشناختم :|
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
اون دلیلی که شما گفتی، فیلم ساخته نشده رو بنده هم گفتم ولی دفاع از وزارت رو نمیفهمم!!!جنگه مگه.... دفاع از وزارت یعنی مقابله با کم کاری، بدرفتاری و ...
mhv
mhv
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
www.isna.ir/fa/news/93122615372 جوابیه معاون سیما به هاشمی
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
ممنون
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
اگه به جای اتاق عمل ، ببخشید شما یا پلاک ۱۴ یا جنگ۷۷ یاشبهای ببره هم پخش بشه خوبه ، کی میشه زور صداوسیما از دولت بیشتر بشه؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
دعوا نیست هر ارگان باید در جای خودش جوابگو باشه
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
چی؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
عرض کردم شما حرف از زور زدین کفتم به جای دعوا بردن به امور مربوط به خودشون برسن
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
بله درسته
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/٢٦
٢
٧
وزیرجان شما به کارت برس ! اگه توهینی به قشر پزشکان شد ما خودمون حسابشونو می رسیم خخخخخ
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
١
٠
والا بخدا....
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/٢٧
١
٠
منفی ندین آقا :| حسابشو نمی رسم اصن :| خخخخخ
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
خخخخخخ!!! شاهدخت مراقب خودت باش :))))
radyab0
radyab0
٩٣/١٢/٢٦
١
٠
عالی بود.همش رو خوندم واقعا حرف حق بود
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٢
٠
ممنون، امیدوار حرف عملی شود
میرزا
میرزا
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
سلام آقای گرانپایه؛ بند بند نوشتتون حقیقت بود و جایی برای اظهار نظر نگذاشت. براتون سالی سرشار از امید از خدا خواهانم.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
سلام.ممنون، لطف دارید، بنده هم امیدوارم سال ۹۴ کلی اتفاق خوب برایتان به همراه داشته باشد
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/٢٦
٢
٠
هه... نشون دادن واقعیتا پیشاپیش حالشونو گرفت...؟ خب پزشکاتون پول الکی زیر میزی رو میزی پس میری پیش میزی از مردم میگیرن... بعد شما به جای اینکه از این سریال حمایت کنی مخالفت میکنی؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
بعله:-)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
کندوتو از رو درخت میارم پایینا -__- خخخخخخ
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
یادت بمونه همیشه دکتر صالحی باشی شاهدخت
علی سرتیپ‌زاده
علی سرتیپ‌زاده
٩٣/١٢/٢٦
١
٠
این که بعد از به بار نشستن یک طرز فکر در مورد قشر حساس جامعه، آن هم در زمان سیاست‌های نظام سلامت ( منظورم بعد از پخش سریال ) ، بیایم و بگوییم وای چه شد، کافی نیست و هیچ عذری قابل قبول نیست و این وظیفه جناب وزیر محترم بهداشت است.. اما به نظر من جناب وزیر باید یک نامه‌ای با این محتویات مطرح می‌کردند که فیلم‌نامه بازبینی بشود تا خللی در نظام سلامت ایجاد نکند که البته این وظیفه مجریان صدا و سیما است ..
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
مشکل سر طرز نگاه مدیران کشور نسبت به انتقاد در تلویزیون و میزان انتقادپذیری است
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
من هم مثل شما اصلا متعجب نشدم جناب گرانپایه... مشکل از پای بست هستش... بگذریم. :-(
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
بعله جناب شمشیری:-)
jalal
jalal
٩٣/١٢/٢٦
٢
٠
پرودگار به همه ما جنبه و ظرفیت تحمل بالا اعطا فرماید
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
الهی آمین
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
عی بابا کاش پخش شه! دلم واسه سریالاش تنگ شده بود خدایی خیلی وقته دور بود از تلوزیون...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
انشالله منم امیدوارم
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/١٢/٢٧
١
٠
عججججب!!! چه حرفا ،چه انتقادها ! انگاری که الان همه چیز بی نقصه و یک طنز که یک بازه زمانی کوتاه مردم رو سرگرم میکنه همه چیز رو قراره زیر سوال ببره ! والا مردم شعور دارن خودشون بنظرم برن مشکلات ریشه ای در این زمینه رو حل کنن نتیجه بهتری روی مخاطب داشته باشه ! خیلی خوب بود قلمتون مستدام :)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٧
١
٠
والا، مستدام که نمیدونم چیه ولی ممنون:)
f_etemadi
f_etemadi
٩٣/١٢/٢٧
١
٠
مستدام نمدونید؟! مثکه این مطلب نویسندش یکنفر دیگه بودن چون پیداست ایشون دایره لغاتشون وسیعه خخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
مستدام اسم یه شخصیت معروفه خخخخخ
zahra_kh
zahra_kh
٩٣/١٢/٢٧
١
٠
نههههههههههه نباید اینطوری بشه ، البته اون لینکی که از ایسنا دادن ظاهرا قراره پخش بشه ... من وزیر بهداشت رو خیلی دوست داشتم ...به قول خودتون آقای هاشمی به کارتان برسید ،بذارید مهران مدیری هم کارشو بکنه :)))))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
:-)
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
ما که بعد از دیدن تیزرش خیلی خوشحال شدیم. حتی اون تیکه ی آتش نشانی، بله بله... شده تکیه کلوم داداش کوچیکم!! فقط انشالله تکیه کلوماش همه خوب باشن. ممنون از شما :)
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
البته یه نامه ی اینطوری واسه پخش نشدن یه سریال نباید بذاره کارای خوبشون رو نادیده بگیریم و بالکل متنفر بشیم ازشون!
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
خخخخ ینی اون تیکه اش یه سره رو مخمه اصن نمتونم فراموشش کنم خخخخخ
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
داداش کوچولو رو از سمت من یک نوازش بکنید، دقتشون در حین پخش تیزر ستودنیه:-)
Narges_V
Narges_V
٩٣/١٢/٢٧
٠
٠
مرسی