خداحافظی خداحافظی ست

خداحافظی خداحافظی ست

نویسنده : صدیقه حسینی

اس‌ام‌اس می‌دهید که دیگر همه چیز برای‌تان تمام شده. می‌گویید دیگر به اینجایم رسیده و خودتان هم نمی‌دانید منظورتان از «اینجایتان» کجاست؟ و البته که این‌جای هرکس با آن یکی متفاوت است و البته که این‌جای خیلی‌ها تا زانوهای‌شان هم نمی‌رسد...و همین‌ها هستند که می‌نویسند: خداحافظ برای همیشه...و طرف‌شان هم چهار تا جمله که هر کدام نوعی از شانه بالا انداختن را تداعی می‌کند، می‌فرستد و آخرش هم می‌نویسد بای... و حتما می‌دانید تفاوت بای و خداحافظ، تفاوت زمین است و آسمان! می دانید؟ می‌دانید چقدر فرق می‌کند که اس‌ام‌اس را با حروف فارسی بنویسید یا فینگلیش تایپ کنید؟ می‌دانید که کلمات این چیزها را خوب می‌فهمند؟ و برای کسی که خداحافظ را با حروف انگلیسی می‌نویسد تره هم خرد نمی‌کنند، چه برسد به شنبلیله! می‌دانید بای فرستادن یعنی چه؟! .... به هرحال به هر شکلی که بلدید خداحافظی می‌کنید، بعضی‌ها با فحش و بد و بیراه، بعضی‌ها با به رخ کشیدن خوبی‌های‌شان، بعضی‌ها آرام و بعضی‌ها با جمله‌های سطح پایینی شبیه «هری» و «خلایق هرچه لایق» و از این دست جملاتی با ادبیات چاله میدانی وقیحانه...

اما راستش باید بدانید هر جور خداحافظی کنید باز هم خداحافظی، خداحافظی ست. دست تکان دادن است. رفتن است. جا گذاشتن است و اگر فکر می‌کنید خداحافظی شاخ و دم دارد، سخت در اشتباهید.

می‌خواهم بگویم خداحافظی‌ها را جدی بگیرید، خداحافظی باید دلتان را بلرزاند، باید شما را دلتنگ کند، باید حس تمام شدن و از دست دادن بدهد. نگذارید خداحافظی‌ها برای‌تان عادی شود. بترسید از آدم‌هایی که خداحافظی می‌کنند و نمی‌روند. که سفت و سخت می‌مانند و به روی خودشان نمی‌آورند. بترسید از آدم‌هایی که خداحافظی‌شان خداحافظی نیست. بترسید از آن‌ها که روزی شصت بار بای می‌فرستند که شصت بار آخر پیامک‌ها می‌نویسند تا همیشه که شصت بار می‌خواهند دلت را بلرزانند و دیگر نمی‌توانند. بترسید از آن‌هایی که خداحافظی را شوخی می‌گیرند. که دست تکان دادن‌شان مکانیکی‌تر از دست تکان دادن ذاتی برف پاک کن‌هاست که تازه حتی برف پاک کن‌ها هم اشک شیشه‌ها را در می‌آورند اما آن‌ها چه؟!

آدم‌های خداحافظی کرده را دیگر به زندگی‌تان راه ندهید. نگویید چقدر دوستم دارد که بای می‌فرستد و نمی‌رود. نگویید از ته دلش نبوده. خودتان را گول نزنید و فکر نکنید او دلش گیر است. نه! روح او درست با اولین خداحافظی برای همیشه از پیش شما رفته و حالا فقط جسمش کنار شماست. جنازه‌ها را یک بار برای همیشه دفن کنید، اگر نه بوی جنازه که بلند شود، تمام زندگی‌تان را یک جا بالا می‌آورید.

می‌دانید چه می‌گویم؟! بگذارید حرمت خداحافظی‌ها حفظ شود. حرمت که حتما می‌دانید چیست؟! هوم؟!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
تذكر خوبي بود،‌ نكته اي كه مدتهاست بهش بي توجهم، شايد بعد از گذر از دوره طفوليت غريبه شدم با خداحافظي هايي كه اشك در آر باشه!!! چقدر سلامهاي بعد اين خداحافظيها دلچسبه! آدمهاي آونگي زيادي رو ديدم كه مادام در حال خداحافظي يا بهتر بگم خود نمايي اند! مرسي:)
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
آدم های آونگی! ترکیب خوبی بود مرسی :-)
mojtaba_a
mojtaba_a
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
هر هایی (hi) به یک بای ختم خواهد شد ، مگر اینکه در قالب ازدواج باشد . متن غم انگیز بود و کاش از این قسمت (... تره هم خرد نمی‌کنند، چه برسد به شنبلیله ) که طنز و خنده دار هست اجتناب می کردید .
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
اون قسمت اشاره داشت به یک متن طنز از من که قبل از این متن در صفحه ی دیگه ای از من منتشر شده بود و موقع انتشار توی این سایت یادم رفت این قسمت رو حذف کنم حق با شماست مرسی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
این از اون فرم یادداشت های مورد علاقه من بود.. مرسی :-)
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
ممنون از حضورتون
E_KHOSRAVANI
E_KHOSRAVANI
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
غمگین ترین کلمه خداحافظی است... برای من که فرسایش داره ((:
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
ممنون از حضورت خداحافظی همیشه هم بد نیست گاهی لازمه پامون رو از روی پدال برداریم و با همه چی خداحافظی کنیم
Narjes_sf
Narjes_sf
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
چه قدر من از خداحافظی بدم میاد...چه قدر میترسم.یعنی از موقعیتش! هشدار خیلی خوبی بود واسه ما آدما که داریم سنگدل و بی تفاوت میشیم،ممنون:)
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
مرسی از حضورت نرجس عزیز
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
موضوع خوبی رو بازگو کردین/تشکر
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
سپاس
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
خیلی زیبا بود خانوم حسینی. کاملا اشاره یا بهتره بگم تلنگرِ درستی بود. خداحافظی حرمت داره... موفق باشید
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
مرسی از حضورتون
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
احسنت برقلمتانننننننننننننننننننن واقعازیباودوست داشتنی بوددددددددددددددددد نمیدونم میدونیدیانه ولی ازدوستان خواهش میکنم ازلفظ بای استفاده نکنید زیرامعنی این کلمه درسایه وحفاظت پاپ است وبه جا ازکلمات خدانگهداروخداحافظ استفاده کنیم بهترنیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
ممنون از حضورتون دوست عزیز
میرزا
میرزا
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
سلام؛ یادداشت شما حرفی برای گفتن نذاشت، موضوع خیلی خوب و مهمی هم دستمایه قرار داده بودید؛ سپاس.
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
ممنونم از توجه و لطف عمیقتون ...
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
وبلاگتو اون پایین تو ص اول دیدی؟:دی اون داستان " با من راه بیا " هم اگه دوست داشتی بذار تو جیم چون به نظرم خیلی قشنگ بود و ادمای بیشتری باید بخوننش ^___^ و اما راجع به متنت. همیشه یه تندی ای یه تیزی خاصی داره قلمت که در عین اینکه خواننده رو میخکوب میکنه ولی بی ادبانه هم نیس. یعنی یه چیز خوبیه. من خودم به شخصه خوشم میاد از این تند و تیزی قلمت. چه تو داستانات چه یادداشتات چه نقدات. یعنی جوریه که نه طرف شعار دادن میری نه طرف نوشتن چیزی که فقط برا فان خوب باشه. انگار که همیشه در حال فکر کردن خصوصا به واقعیت باشی و این رو متنات تاثیر بذاره. که باعث میشه هم تند و تیز و تلخ باشن و هم شیرین. که شبیه خود واقعیت و واقعیت ما ادما باشن. هوووم یه همچین چیزی. این متنتم همینجور بود و خیلی دوسش داشتم. فقط من گیر یه ادمی تو فامیلمون افتادم که نمیدونم چرا تو هیچ جای متن شما نبود چون چند بار رک و راست بهش گفتم خداحافظ و بای ولی بازم ول کنم نیست.یعنی تا اینجاش شبیه بود ولی بقیه اش نه. چون دوستمم نداره و حتی خودشم دو، سه بار خداحافظی کرده ولی بازم بعد چند ماه اومده جلو. کلا رابطه ی مسخره ای داریم برا همین نمیدونم چرا نمیذاره یه بار برای همیشه درست و واقعی خداحافظی کنیم که هم اون راحت شه و هم من. شاید چون فامیلمه و بعضی وقتا همو میبینیم نمیتونیم واقعی خداحافظی کنیم -_____- و راستی ببخشید اگه من جمع نمیبندم. اگر خوشت نمیاد بگو تا جمع ببندم فعلامو :)
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
من نظرت رو با گوشی خوندم نشد اون موقع به اسمت دقت نکرده بودم خانم فو فا نو با اسم واقعی خودت بنوییییییییییس من باید متنی درباره ی اسم های مستعاری که آدم ها برای خودشون انتخاب می کنن بنویسم واقعا تو انگیزه ی اصلی نوشتن این متنی مرسی از تحلیل خوبت خانم :-) و مرسی از حضورت دختر با انرژی
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
راستی اینم اضاف کنم. حقیقت هم از نظر من همیشه تو متنات هس مثه واقعیت. یعنی سعی نمیکنی دنیا و ادما رو خوب تر از چیزی که هس یا بدتر از اون نشون بدی.فقط کنار اومدن با واقعیت رو مینویسی. البته نمیدونم دقیقا اینجوری یا نه. این چیزایی هس که به ذهن من رسید فقط
Samira
Samira
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
تا حالا به حرمت خداحافظی فکر نکرده بودم :| شاید چون میدونستم طاقت نمیارم و بر میگردم ولی با اولین خداحافظی روح من ازش جدا نشد یعنی هیچ وقت جدا نشد جسمم ازش جداست ... خیلی خوب بود :)
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
هر کلمه ای که به زبون میاری و خودت براش ارزش قایل نباشی بعد تکرارهای زیاد حرمتش از بین میره خداحافظی یه مثال بود فقط مرسی سمیرا و ممنون از حضورت
رضا تمجیدی
رضا تمجیدی
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
خیلی خیلی زیبا بود با یک نویسنده ی فوق العاده حرفه ای طرف هستیم تبریک میگم خانم حسینی بی صبرانه منتظر اثار بعدی شما هستم.
صدیقه حسینی
صدیقه حسینی
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
این لطف شماست دوست عزیز ممنون از همراهی تون
پربازدیدتریـــن ها