طرح نوشت وزراء دوره اول ریاست جمهوری جیم
دولت اصلاحات و عدالت اجتماعی

طرح نوشت وزراء دوره اول ریاست جمهوری جیم

نویسنده : v-qavam

سلام و درودی به وسعت ایران و بلندای البرزش، که با تعظیم تقدیم میکنیم به کاربران و خوانندگان نازنین جیم!

فرضی بودنش مهم نیست، مهم دلهای عاشقی ست که در پسِ نامِ هر وزیر می تپد برای ایران بزرگ. مهم شما هستید مردمانِ این سرزمین کهن. مهم اهداف ماست و هر آنچه در توانمان که بکار ببندیم تا قله های معرفت و علم و عشق را یکی پس از دیگری فتح کنیم با نام نامی الله.. بسم الله!

به منظور آشنایی با ایده هایی نو و طرح هایی قابل اجرا برای پیشرفتِ هر چه بیشتر، در ادامه برنامه دوره اول رئیس جمهور بازی جیم، طرح و پیشنهادات وزرای منتخب این دولت را بطور مشروح ملاحظه خواهید نمود که خواهشمند است با دقت مطالعه فرموده و طرح های برتر را انتخاب نمایید. در صورت تمایل خواهشمندم به "مجموعه دولت اصلاحات و عدالت اجتماعی" نیز امتیازی بین 1 تا 10 بدهید.

 

1- وزارت امور اقتصادی  و دارایی / آقای رضا روشناوند(r_roshnavand)

در پنج سطر به اختصار راهکارهای مدنظرم را پیشنهاد میکنم، امیدوارم به سهم خود و وزارت امور اقتصادی و دارایی گامی مفید در جهت اعتلای کشورم برداشته باشم:

- اعمال سیاست ها و برنامه هایی برای رونق دوباره بورس اوراق بهادار

- فعال تر کردن نقش بخش خصوصی با نظارت وزارتخانه

- افزایش مالیات بر کالاهای وارداتی برای حمایت از تولید ملی

- اعمال سیاست های اقتصاد مقاومتی با محوریت مهار تورم و کاهش رکود

آموزش اصول اقتصادی و مدیریت نقدینگی و خرید به خانواده‌ها و در نتیجه رفاه اقتصادی جامعه

 

2- وزارت امور خارجه / آقای سجاد اعلمی (S_Alami)

برای معرفی هر چه بهتر اهداف و برنامه ها در وزارت امور خارجه، سه حلقه درنظر می گیریم. حلقه اول شامل کشورهای همسایه، حلقه دوم کشورهای منطقه و حلقه سوم روابط بین الملل.

در رابطه با کشورهای همسایه، سیاست قدرت نرم و نزدیکی ملتها را خواهیم داشت. در رابطه با کشورهای منطقه سیاست قدرت نرم و کمی هم قدرت سخت، و در رابطه با جامعه بین الملل قدرتی هوشمندانه را در پیش خواهیم گرفت.

یکی از کارها ایجاد یک شبکه تلویزیونی به زبانهای انگلیسی، عربی، فارسی و فرانسوی خواهد بود که به منظور پوشش اخبار و مسایل کشورهای اطراف و تمدن هایشان و منابع طبیعی شان با هدف نزدیکی ما با سایر ملل.

ایده بعدی که به نظرم یکی از اشکالات وزارت خارجه ما در چند سال اخیر بوده، عدم توجه به نفوذ روسیه و ترکیه در منطقه قفقاز و آسیای مرکزی میباشد. از آنجایی که ما نزدیکی های فرهنگی و تمدن مشترک زیادی با این کشورها داریم میتوانیم با گذاشتن بازارچه های مشترک و همچنین برداشتن هزینه های گمرکی در این مناطق این کشورها را به سمت خودمان جذب کنیم تا بتوانیم در مواقع لازم به ترکیه و روسیه فشار بیاوریم.

و طرح بعدی؛ رسیدن به یک توافق جامع و کامل با در نظر گرفتن همه جوانب با گروه 5+1 در کمترین زمان بدون ضایع شدن حقوق ملت و با توجه به منافع ملی، مردم و اهداف جمهوری اسلامی ایران است.

 

3- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / دکتر پیام منتی

به اختصار فهرست طرح های دارای اولویت اینجانب در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بدین شکل تقدیم میگردد:

- اقدام به رفع فیلترینگ شبکه های اجتماعی، وبگاه های علمی

- هدفمند سازی فیلترینگ شبکه های اشتراک محتوای ویدیویی

- ارائه طرح فیلترینگ خانگی(کنترل والدین و یا سرپرست خانواده)

- فراهم سازی اینترنت کشوری

- افزایش کیفیت و کمیت دسترسی به شبکه اینترنت

- ارائه طرح افزودن کتاب درسی "مبانی ارتباطات و اطلاعات" به پایه اول دبیرستان برای کلیه رشته ها

- افزایش سرعت تولید بازی های داخلی، با تاکید بر حفظ و نشر فرهنگ غنی ایران باستان با افزایش حمایتهای دولتی

 

4- وزارت آموزش و پرورش / آقای سلیمان حسنی

وزارت آموزش و پرورش درسال های اخیر دچار تغییرات زیادی شده که بعضی مفید و برخی نه تنها مفید نبوده که مضر هم بوده اند. مسائلی که دراین سازمان نیاز به تغییر دارد به چند گروه تقسیم میشوند:

1-  مسائل ومشکلات اداری و ستادی

2-  فرهنگیان وکارکنان

3-  دانش آموزان

4-  مسائل مربوط به امکانات

زمانی در آموزش و پرورش بحث سر این بود که کودکان صرفا سواددار شده و بتوانند از عهدۀ کارهای خود برآیند و الگوبرداری ناشیانه‌‌ای از دیگرکشورها بود و خلاصه میشد به درس و آموزش. در دورۀ جدید عده ای گفتند که وظیفۀ ما تربیت آنان هم هست که باید آنان را براساس نیازمان تربیت کنیم. اما در دورۀ نوین معتقدند که نه تنها آموزش و تربیت لازم است که باید به آنان شیوۀ اندیشیدن و تولید فکر را بیاموزیم که هرچیزی را بدون دلیل قبول نکنند.

پیشنهادات:

1/ مناسب شدن حقوق و مزایای فرهنگیان 2/تأمین امکانات روز و فن آوریهای جدید برای مدارس. 3/ برگزاری دوره های مفید و مناسب و رایگان ضمن خدمت. 4/ تغییر وضع موجود جهت بهسازی امور و اثر بخش کردن آنها. 5/ تحقیق و کمک در عملی کردن آن. 6/ پژوهشها برای حل مشکل؛ که جزئی نگر و ریز(در پائین ترین سطح آموزش، مدارس) باشد و نه صرفا روی کاغذ. 7/ به دانش آموزان شیوۀ اندیشه کردن، تفکر درست و عدم قبول هر سخن را بیاموزیم. 8/ تأمین امکانات مختلف ورزشی، فرهنگی و بهداشتی برای مدارس. 9/  برقراری رابطۀ خوب و دوستانه بین معلم و شاگرد. 10/  ارتباط درست و اصولی مدرسه و خانه. 11/  استفاده از بازیها و جشنهای شادی بخش در طول هفته و به تکاپو در آوردن دانش آموزان و تقویت روحیۀ نشاط در آنان. 12/  بحث و گفتگو و جلسات منظم بین خانه و مدرسه وکمک دانش آموزان و والدین در ادارۀ مدرسه با فعال کردن انجمن ها. 13/  انجام فعالیتهای گروهی دانش آموزان وجایگزینی کارهای عملی بجای تئوری. 14/  استفادۀ درست و بیشتر از تکنولوژی های آموزشی.  15/  تقویت روحیۀ پژوهش و ارزشیابی مستمر و کمک به رفع مشکل آنان.  16/ برگزاری اعتکاف های علمی و مسابقات درسی و ورزشی و فنی بین دانش آموزان مدارس. 17/ تقویت مطالعه و بهبود و آموزش مسائل و مشکلات فردی و بهداشتی آنان.  18/  آموزش حل مسئله و از راه دور برای آنان.  19/ نظرخواهی مستمر از دانش آموزان و والدین در دروس و برنامه های جنبی و تفریحی مدرسه. 20/ آموزش مهارتهای فنی و شغلی که عملی باشد برای دانش آموزان، که در صورت ترک تحصیل و عدم قبولی در دانشگاه شغل مناسبی داشته باشند، نه مانند قبل. 21/ تقویت انشا نویسی در شاگردان دو زبانه.  22/  ارائۀ راهکارهای بهبود ارزشیابی در دروس مختلف.

 

5- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / آقای ابوالفضل پوریوسف (a-pooryousef)

فهرست وار به هفت نکته کلیدی اشاره میکنم:

1/ رفع مشکلات زیرمیزی با ایجاد درمانگاه های تخصصی متمرکز

2/ رفع مشکلات آموزش با برگزاری امتحان پایانی در تمامی رشته ها

3/ ایجاد بانک سلول های بنیادی

4/ تغییر روش پرستاری از روش امروزی به روش پیش گیری اولیه

5/ افزایش حقوق و نیرو های کادر درمانی با واگذاری به بخش خصوصی

6/ پیگیری بیمه تمامی اقشار و کاهش تعداد شرکت های بیمه گذار

7/ اهمیت ویژه به شرکت های دانش بنیان برای کاهش نیاز دارویی و تجهیزات پزشکی

 

6- وزارت تعاون و رفاه اجتماعی / آقای آرشام ایرانی

من نیز فهرست وار به شش نکته کلیدی مد نظرم اشاره میکنم:

1/ کمک به بخش خصوصی و استفاده از پیشنهاد و راه کار های این بخش

۲/ جلوگیری از بازار انحصاری و انحصارگرایی در بخش های تولیدی

3/ پرداخت وام به طرح های زود بازده

4/ پررنگ کردن نقش صنعت بیمه در توسعه و اقتصاد کشور

5/ استفاده از طرح های نوین بیمه درمانی و اجتماعی برای کمک به کارمندان

6/ طرح هر ایرانی یک درمان کارت و استفاده تمام هموطنان از خدمات بیمه ای و اجتماعی

 

7- وزارت توسعه روستایی / خانم  sh-anne

روستا و روستا نشینی در ایران از جایگاه و اهمیت بسیار برخوردار است. عدم توجه به فضاهای روستایی، بی توجهی به توان و امکانات تولیدی نواحی روستایی و نیروی انسانی پرتوان روستا از مشکلات اساسی در دستیابی به توسعه روستایی است. شناخت و تحلیل ویژگی های برنامه ریزی توسعه روستایی کشور و بررسی و تحلیل موانع و تنگناهای توسعه از منظر برنامه ریزی می تواند راه را برای توسعه یکپارچه روستاها هموار سازد. مشکلات روستایی از جمله کمبود امکانات آموزشی و بهداشتی باعث پیشرفت نکردن دانش روستاییان و بیماری های گوناگون میشود. همین طور  کمبود آب باعث میشود که روستاییان به شهرهای اطراف مهاجرت و زاغه نشینی پیشه کنند و این امر باعث میشود که نیروی کافی برای استفاده از زمین های کشاورزی نباشد و باعث میشود که این زمین ها از بین بروند.

مشکل دیگر روستاییان این است که زمین های کشاورزی را تغییر کاربری میدهند و بالطبع محصولات کم تری کشت میشوند و پاسخ گوی نیاز های مردم نیستند. در نتیجه مجبور به وارد کردن محصولات کشاورزی میشویم. ناهموار بودن راهها و جاده ها در روستاها از جمله مسائل مهم است که باعث نارضایتی روستاییان میشود. حفر چاهای غیر قانونی و برداشت بی رویه آب های زیر زمینی از جمله تخلفاتی است که باید زودتر جلو آن گرفته شود تا آب های زیرزمینی خشک نشوند. همچنین کنترل جمعیت مناسب در روستاها باعث میشود که بتوانند مخارج خود را تامین کنند و به شهر ها مهاجرت نکنند تا نیروی انسانی و کار کافی در روستاها وجود داشته باشد.

 

8- وزارت دادگستری / آقای سید هاشم صفدری

کمک به ایجاد بانک های جامع اطلاعاتی با کمک به تعامل بهتر سه قوه در جهت جلوگیری از موازی کاری و دوباره کاری برای پیشگیری از فساد اداری

تلاش برای فعالیت بهتر در مرزبندی شدید قوا در جهت ایجاد تعامل و همفکری بهتر برای رسیدن به یک چشم انداز و سرانجام ریشه کن کردن فساد.

تلاش برای رسیدن به هماهنگی های بیشتر بین المللی در زمینه تنظیم قراردادهای همکاری و معاضدت قضایی و همچنین رسیدن به نهایت همکاری در زمینه استرداد مجرمین جهت بازگردانده شدن مجرمین فراری از کشور و محاکمه آنها(علی الخصوص مفسدین اقتصادی).

تلاش برای از بین بردن ضعف در نظارت های اداری با همکاری قوا جهت ایجاد یک خروجی مطلوب و در نهایت کنترل و از بین بردن فساد اقتصادی.

کمک به گردش بهتر اطلاعات تا حد اختیارات بین قوا، در جهت ایجاد سرعت در روال قضایی و رسیدن به یک قاطعیت قضایی و جلوگیری از خدشه وارد شدن به آرامش روانی مردم.

ارائه لوایح قضایی با کمک رئیس قوه قضائیه جهت ایجاد ضمانت های اجرایی قوی برای شفافیت اقتصادی در تمام سطوح.

کمک از سه قوه برای تولید محتوای آموزش عمومی برای آموزش مردم در جهت جلوگیری از فساد.

کمک به هماهنگی جدی بین قوا برای جلوگیری از دچار شدن به ملوک طوایفی مدرن

 

9- وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح / خانم حلما (سرباز ولایت)

به اختصار اهم اولویت های این وزارتخانه را تقدیم حضور میکنم:

تقویت امکانات دفاعی در زمینه جنگ الکترونیک مثل ایجاد نویز (noise) روی سیستم های دشمن و ایجاد اختلال روی سیستم های ارتباطی دشمن و تقویت این سیستم ها.

به طور کلی حمایت از هر عاملی که در پدافند دشمن اختلال ایجاد کند.

تربیت، آموزش اختصاصی و جذب نیروهای متخصص و متعهد و کارآمد در صنایع مختلف مثل مهام( مهمات سازی)، ساهف (هوا فضا)، صنایع دریایی، صنایع هوایی(هواپیما و هلیکوپتر سازی) و عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعاتی.

تاکید بر تقویت سیستم های نظارت نامحسوس مثل پهپادها، هواپیماهای ردیابی و همچنین سیستم های ردیابی و نیز سیستم های موشکی کشور.

 

10- وزارت راه و مسکن و شهرسازی / آقای مصطفی کنویسی (mr_khas)

وزارت راه و مسکن و شهرسازی درگستره‌ای وسیع فعالیت میکند و شاخه های مختلفی را شامل می شود لذا فعالیت این وزارتخانه دارای ماهیت اقتصادی، اجتماعی و انسانی است از همین رو ‌سعی شده است در تدوین سیاست‌ها، راهبردها و برنامه‌ها به این سه ویژگی توجه شود(این برنامه پیشنهادی در چهارچوب سند چشم‌انداز و برنامه پنجم توسعه کشور می باشد): توجه خاص این وزارتخانه تامین نیاز مسکن هموطنان عزیز علی الخصوص جوانان تازه متاهل شده از طریق اجاره ارزان و بلند مدت واحد های مسکونی توسط دولت تا 5 و10 سال و همچنین ارائه وام مسکن با سود2 درصدی به زوج های جوان می باشد. لذا تمام تلاش ها به ضابطه مند کردن عملکرد دفاتر معاملات املاک و ساخت و سازها و همچنین صیانت از حقوق شهروندان و مردم عزیزمان خواهد بود لذا با جدیت تمام با متخلفین این امر برخورد خواهد شد. همچنین توجه ویژه و پافشاری دولت بر ساخت آزادراه های برون و درون شهری به منظور سهولت و امنیت در آمد و شد هموطنان و همچنین بهسازی مسیرهای ریلی و ترانزیتی می باشد. این دولت بسیار مصمم است با جدیت تمام در راه رفع نیازها با سلامت کامل گام بردارد و تلاش ما مبنی بر رشد اقتصادی و ایجاد ثروت و آرامش و آسایش و تامین نیازهای مسلم و اولیه تمامی هموطنان عزیزمان می باشد.

 

11- وزارت زنان و خانواده / خانم مونا رئوف (MONA-R)

به اختصار در شش بند اولویت‌های وزارتخانه ام را معرفی میکنم:

1/ رفع نابرابری ها علیه زنان با وضع قوانین مربوطه و با همکاری و تعامل قوه قضاییه

2/ توسعه امور اقتصادی، معیشتی با اولویت زنان خویش سرپرست و بد سرپرست

3/ پیشگیری از آسیب های اجتماعی علیه زنان و مراقبت و درمان از آسیب دیدگان اجتماعی زن

4/ بها دادن و میدان دادن به توانایی های زنان نخبه

5/ استفاده بیشتر از مدیریت زنان در ادارات بویژه در سطوح بالای مدیریتی

6/ تشکیل شورای امور زنان که تشکیل میشود از فعالان اجتماعی و مدافعین حقوق زنان

 

12- وزات صنعت و تجارت / خانم وصال

غنی بودن کشور در زمینه معادن و سایر منابع طبیعی و دسترسی به نیروهای تحصیل کرده جوان و با انگیزه در کشور از جمله فرصتهایی است که در اختیار وزارت صنعت  قرار دارد. آنچه مطرح است ارائه راهکارهایی به منظور بهبود وضع صنعتی کشور می باشد. پیشنهادهای اینجانب به ترتیب اولویت بشرح زیر است:

- حمایت از تحقیق و توسعه در حوزه های صنعت و تجارت

- افزایش سهم بخش خصوصی در زمینه های صنعتی و تجاری

- افزایش صادرات صنعتی به جای صادرات نفتی

- حمایت از صنایعی که در زمینه های جهانی وضعیت رقابت پذیری دارند

- تلاش در جهت  نهادینه کردن فرهنگ مصرف تولیدات داخلی

- ایجاد شرایط امن سرمایه گذاری(ریسک حداقل) به جهت اینکه سرمایه داران مایل به سرمایه گذاری در بخش صنعتی باشند.

 

13- وزارت علوم و تحقیقات دانشگاهی/ آقای محمد ناصر صنعی (M-N-SONEI)

امروزه در دانشگاه های ما 350 هزار صندلی خالی وجود دارد در حالیکه بیشتر متقاضیان تحصیل تمایل به اخذ مدرک فنی و پزشکی دارند. با عنایت به این موضوع می بایست متقاضیان به تحصیل را تشویق نماییم تا در رشته های غیر فنی و غیر پزشکی کسب دانش نمایند تا در همه زمینه ها افراد متخصص تربیت شوند و البته این امر در صورتی تحقق می یابد که دانشجو از بابت اشتغال و بازارکار پس از فراغت از تحصیل مطمئن باشد.

کنترل دقیق بر اعطای بورسیه به افراد واجد شرایط و دور شدن این مسئله از سیاست.

در نظر گرفتن بخشی از بودجه های دانشگاهی برای خرید کتاب و مقالات و پایان نامه های خارجی و ایجاد تسهیل در ورود اطلاعات به روز.

در پایان بنا به فرمایش رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله رفسنجانی باید رشته‌ای به نام آینده پژوهی و آینده نگری که در جامعه علمی مطرح است در دانشگاه ها ایجاد شود تا افرادی در این حوزه ها تربیت شوند تا در آینده این افراد درباره آینده کشور تفکر کنند.

 

14- وزارت کار / آقای محمد عمرانی (Mohammad-E)

به اختصار و در شش سطر اولویت های این وزارتخانه را تقدیم میکنم:

1/ الزام به حضور نیروی تحصیل کرده و جوان در کنار نیروهای با تجربه در ارگان های دولتی و خصوصی جهت پشتوانه سازی

2/ تعامل بیشتر دانشگاه ها با محیط کار جهت حضور نیروی متخصص در رشته مورد نظر

3/ بررسی مشکلات کارگران با حضور نماینده کارگران و مسئولان اداره کار هر استان بصورت منظم، جهت رسیدگی سریع تر

4/ افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم سالیانه

5/ مقابله با پدیده بیکاری جوانان و سازماندهی فارغ التحصیلان دانشگاهها برای ورود به بازار کار

6/ بستر سازی مناسب جهت ورود نیروی کار جوان به بازار کار

 

15- وزرات فرهنگ و هنر / آقای کامران شمشیری (K_shamshiri)

با توجه به اهمیت این وزارتخانه در پیشبرد اهداف فرهنگی و هنری جامعه و با در نظر گرفتن شرایط فعلی، راهبردهای محتوایی وزارت فرهنگ و هنر به شرح ذیل تقدیم میگردد:

1. استقلال تصمیم گیری ها در چهارچوب فقط همین وزارتخانه، در کلیه زمینه های تولید، نمایش و فعالیت های اقتصادی مرتبط با فرهنگ و هنر از جمله تئاتر، موسیقی، سینما و کلیه هنرهای تجسمی در تمامی استانهای کشور

2. افزایش آگاهی های عمومی براساس تمدن و فرهنگ ایرانی و کوشش جدی برای پویایی زبان پارسی بر پایه میراث تاریخ تمدنی، مشاهیر و مفاخر ملی

3. توجه و تاکید بر نقش بنیان خانواده و خانواده¬محوری در حیات فرهنگی جامعه و ممانعت از گسست نسل¬ها

4. بازشناسی میراث، سنن و آداب و رسوم تمدن بزرگ و کهنِ ایرانی در مناطق مختلف کشور

5. پرورش استعداد، انگیزه و ذوق فرهنگی و هنری و تقویت روحیه ابتکار و تحقیق همه افراد جامعه به ویژه بانوان و نسل جوان

6. واگذاری حساب شده مراکز، موسسات، کانون ها، انجمن ها، مجامع و سایر تشکل های فرهنگی، هنری، مطبوعاتی و اطلاع رسانی به بخش خصوصی و به حداقل رساندن اعمال سلایق و ممیزی های دولتی و امنیتی

7. حمایت از فعالیت مراکز استانها با هدف تمرکززدایی از صرف هزینه ها در پایتخت و حمایت از رشدِ متناسب هر استان در حوزه های مربوطه.(بطور مثال استان خراسان رضوی بعنوان مهد تئاتر کشور و معرفی بیشترین هنرمندان تئاتر و سینما به جامعه هنری طبعا باید به تناسب فعالیت ها سهمی از بودجه فرهنگی داشته باشد)

8. حمایت از هنرمندان متعهد ایرانی مقیم سایر کشورها بعنوان فرزندان این مرز و بوم و استعدادها و نخبگان جامعه هنری کشور و فراهم آوردنِ شرایطِ امنِ بازگشت ایشان و استفاده از توانِ علمی آنها

9. اجرای قاطع قانون حمایت از حقوق مؤلفان، مصنفان، هنرمندان و پژوهشگران و پدید آورندگان نرم افزارهای چند رسانه ای و ایجاد مراکزی برای ثبت آثار(قانون کپی رایت)

10. تدوین سیاست های حمایتی برای تأمین خدمات اجتماعی، درمانی، اعتباری و بازنشستگی نویسندگان، هنرمندان و روزنامه نگاران

 

16- وزارت کشاورزی و محیط زیست / خانم سین. جرمنی

اولویت های این وزارتخانه در پنج عنوان زیر فهرست میشوند:

1/ تلاش مستمر برای کاهش و حذف ریزگردها از طریق مذاکرات بین المللی و همچنین کاشت بیشتر درخت ها و درختچه ها در بیابان ها و احیای تالاب گاوخونی

2/ مبارزه و برخورد با قاچاق بی رویه محصولات کشاورزی و نظارت بر آنها

3/ برخورد یکسان و قاطعانه با دلال ها در عرصه محصولات کشاورزی و تلاش برای نظارت مستمر بر آنها

4/ بازسازی و حفظ تالاب ها برای پرندگان مهاجر و گونه های در حال انقراض

5/ تلاش مضاعف برای حفظ و احیای گونه های کمیاب و در معرض انقراض جانوری

 

17- وزارت کشور / آقای علی یعقوبی (ali007)

در هفت عنوان مهم، اهداف و برنامه ها را تقدیم میکنم:

1/ بازگشایی خانه احزاب کشور برای فعالیت مطلوب احزاب

2/ تحقق و توسعه آزادی های سیاسی و اجتماعی در چهارچوب قانون اساسی

3/ واگذاری بیشتر اختیارات مربوط به استان ها به استانداران

4/ مستحکم کردن مرزهای کشور برای مقابله و دفع اشرار به خصوص مرزهای جنوب شرقی

5/ لغو مجوز فعالیت گروه های خودجوش و یا افراطی برای ارشاد خودسرانه آحاد جامعه

6/ بازنگری در قانون مطبوعات کشور و رفع توقیف روزنامه های توقیف شده

7/ بازنگری کلی در سیاست های مهاجرت و دادن امکانات رفاهی و اجتماعی به مهاجرین و همچنین رفع نابرابری ها علیه مهاجرین

 

18- وزارت گردشگری و حفط میراث ملی / خانم دختر مشرقی

مهمترین برنامه ها و اولویت های این وزارتخانه به اختصار عبارتند از:

1/ تبدیل ایران به یکی از قطب های گردشگری دنیا با توجه به پتانسیل بالای موجود و جاذبه های توریستی

2/ گسترش روابط گردشگری و افزایش رونق صنعت توریسم در ایران

3/ شناسایی مناطق بکر و ناب که کمتر دیده شده اند و تلاش برای بهبود آنها مانند شهرستان های کوچکی چون شاهرود، هجیج، کرکبود و ...

4/ شناسایی و حفاظت از میراث ارزشمند تمدن ایرانی و سرمایه های نیآکان

5/ جلوگیری از تخریب بناهای تاریخی با معماری های خاصِ قدیمی و طرح ریزی برنامه ای تشویقی برای حفظ آنها

 

19- وزات معدن و تجارت / آقای م- نص

اقتصاد کنونی کشور زنجیری گسسته و پاره است. در اکثر شاخه ها گاهی انتهای زنجیر و ابتدای آن وجود دارد ولی میانه ای در کار نیست(.. و حالات دیگر). در کل میتوان گفت اقتصاد گسسته ای داریم.

ابتدای اقتصاد، معدن است؛ مواد خام اولیه.گاهی مواد معدنی به صورت خام به کشورهای دیگر فروخته میشود و به جای آنها مشتقاتش را چندین برابر قیمت خریداری میکنیم. بنابراین اولین قدم در اقتصاد کشور باید فرآوری و تبدیل مواد خام باشد. به جای گسترش شاخه های اقتصاد باید شاخه های موجود را کامل کرد تا اقتصادی ایزوله و غیر وابسته داشته باشیم.

گامهای بعدی به اختصار عبارتند از:

1/ معدن 2/ فرآوری 3/ تولید محصولات اولیه و نهایی 4/ ایجاد کارخانه هایی برای مونتاژ محصولات اولیه 5/ برخورد شدید با دلالان، واسطه ها و احتکارکنندگان 6/ هدفمند کردن واردات و صادرات خاص برای جلوگیری از قاچاق 7/ جابه جایی بعضی صنایع برای کاهش هزینه ها 8/ احیای روستاها.

 

20- وزارت نیرو و نفت / آقای محمد گنجلو

راهكارهايي جهت كاهش زيان هاي حاصل از اُفت قيمت نفت تقدیم حضور میکنم:

1/ سرمايه گذاري در توليد داخل و حمايت از توليد كنندگان.٢/ افزايش صادرات غير نفتي.٣/ اخذ ماليات مناسب از ارگان هاي دولتي و غير دولتي.٤/ كنار گذاشتن برنامه هاي بي بازده در شرايط حساس كنوني .٥/ وضع بودجه اي مناسب با موقعيت بحراني كه در آن قرار گرفته ايم.٦/ تلاش براي ايجاد جبهه اي بين المللي جهت مقابله با كاهش روز افزون قيمت نفت 7/ تغيير در نحوه اجراي طرح هدفمندي يارانه ها و پرداخت هاي نقدي حاصل از آن. مواردی که ذکر شد ميتوانند حداقل از پيامد هاي ناگوار اين اتفاق بر كشور بكاهند.

همچنین راههايي براي مقابله با بحران كم آبي:

1/ تدوين آيين نامه اجرايي چگونگي مصرف آب. ٢/ آگاه سازي عمومي و مشاركت مردم در برنامه ريزي و مديريت آب. ٣/ توجه به عرضه و تقاضا در كل چرخه آب. ٤/ توجه دقيق به مديريت جامع آب. ٥/ توجه به برنامه هاي اجرايي مديريت خشكسالي. ٦/ استفاده از آبياري قطره اي. ٧/ ارتقا سطح فرهنگ مردم و جامعه در استفاده از آب.  ٨/ به كارگيري تجربه كشورهاي موفق در زمينه كشاورزي. ٩/ تغيير الگوي كشت توسط كشاورزان.

 

21- وزارت ورزش و جوانان / خانم م برف

از جمله مشکلاتی که ورزش ما با آن روبروست عبارتند از: 

1/ وجود مشکلات مالی بین ورزشکاران و نداشتن حامی مالی، در نتیجه عدم توانایی شرکت در مسابقات ورزشی

2/ استفاده از نیروی غیر متخصص در زمینه های مربیگری و داوری بین رشته های مختلف ورزشی

3/ حمایت نشدن افراد و بازیکنان مستعد و توجه به گروه و قشر خاصی از افراد و تیم ها

4/ کمبود ساعات ورزش در مدارس، با توجه به اینکه بنا و پایه ی ورزش باید در سنین پایین و مدارس ابتدایی صورت گیرد

5/ رها کردن پروژه های بزرگ ورزشگاهی در سطح کشور مانند بزرگترین پروژه استانی ورزشگاه  پانزدههزار نفری ارومیه که پس از 10 سال تاکنون تنها 40 % آن تکمیل شده است

6/ مورد توجه قرار نگرفتن برخی شهرستانهای مستعد در زمینه ی داشتن امکانات ورزشی

7/ سایه انداختن کامل دولت بر ورزش، که باعث شده ورزش باشگاهی و حرفه ای در محیطی کاملا دولتی شکل بگیرد و از ساختار و بنیه قوی مردمی برخوردار نباشد. وزارت ورزش باید در راستای بخش خصوصی سازی توانمند عمل کند و همچنین موانع توسط دولت کمتر شود. بطور مثال قیمت های بالای اعلام شده از سوی وزارت ورزش برای دو تیم پایتخت بزرگترین مانع پیش روی خصوصی سازی این دو تیم است

8/ ساختار کنونی وزارت ورزش از کارآمدی لازم برای ایجاد تحول در ورزش کشور برخوردار نیست. به زبان ساده، باید قوانین موضوعی و حمایتی ورزش کشور دوباره بازنگری شوند.

9/ مشکلات ورزش بانوان با توجه به اینکه:

الف . مهمترین دغدغه ورزش بانوان کمبود و یا نبود امکانات ورزشی ویژه بانوان در اکثر نقاط کشور 

ب . عدم فرهنگ سازی مناسب در زمینه ورزش بانوان توسط مسئولین و رسانه های گروهی

ج . کمبود نیروهای کارآزموده و با تجربه در زمینه ی آموزش رشته های مختلف همگانی و .... میباشد؛ از جمله اقدامات لازم برای این قشر عبارتند از: 

1 / ایجاد مکان های خاص ورزش بانوان در سراسر کشور

2 / رایگان کردن ورزش همگانی برای بانوان در سراسر کشور

3 / تربیت مربیان زن در گرایش های متنوع ورزش همگانی

4 / فعال سازی نقش رسانه های گروهی در ارتقای سطح فرهنگ گرایش به ورزش با همکاری و مددجویی از سازمان صدا و سیما

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
admin
admin
٩٣/١٢/١١
١
٠
ممنون از مطلب خوبی که دوستان زحمت کشیدند. نقدهای زیادی دارم که انشاء الله فردا می نویسم. از دوستان دیگه هم خواهش دارم علاوه بر امتیازدهی نظرتون رو در مورد وزرا بگید.
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
بی صبرانه منتظر نقدتونم :)
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
ما همچنان منتظر نظرتون هستیم :)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٣/١٢/١١
٠
٠
به به به به عالی کابینه عالی وزرا همه عالی فقط من فکر کردم محدودیت نوشتاری داریم وگرنه یه کوچولو بیشتر مینوشتم.خلاصه درست همه مرسی.راستی اقای وزارت کار خخ پاشو بیا برای دانشجوهای من کار جور کن باید هماهنگ باشیم باهم خخ
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١١
٠
٠
باشه، یه جلسه هماهنگی بذاریم توی طرقه ، شامو حساب کن ،کار با من خخخخخ
کاربر شناس
کاربر شناس
٩٣/١٢/١١
٠
٠
تقریبا تمام وزراتون فقط تیتر وار ایده و برنامه دادن.اگر کنارش از چگونگی اجرایی کردن این طرح ها هم میگفتن بد نبود.یه سری ایده ها مثل " اعمال سیاست های اقتصاد مقاومتی با محوریت مهار تورم و کاهش رکود" یا "رسیدن به یک توافق جامع و کامل با در نظر گرفتن همه جوانب با گروه 5+1 در کمترین زمان بدون ضایع شدن حقوق ملت و با توجه به منافع ملی، مردم و اهداف جمهوری اسلامی ایران" طرح هایی هستن که همین الان هم درموردش صحبت میشه و چندان به ثمر نرسیده. طرح اجراییش رو میگفتن کاش.
Cold
Cold
٩٣/١٢/١١
٠
٠
وزرای واقعی توش موندن...چه توقعایی داری شما :))
v-qavam
v-qavam
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
ممنون از نظرتون بله اگه میشد روش های اجر اییش هم توضیح داده میشد خیلی عالی بود اما محدودیت کلمات داشتیم برای این مطلب / الان به طور میانگین هر وزیر در کمتر از 200 کلمه ایده هاش رو گفته اما بیان روش اجرای هر کدوم از ایده ها خودش یک مطلبی رو می طلبه:) با تشکر از نقد به جا و مناسبتون:)
Cold
Cold
٩٣/١٢/١١
٢
١
آقا من نمره 7 رو واسه این دولت در نظر میگیرم...نظراتم نسبت به وزرا رو هم میام میذارم از سر فرصت :)
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٢/١١
٠
٠
برادر وحید چرا اسم من تو کابینت پیشنهادیتون نیست لااقل میگذاشتیش تو گنجه دلم خوش باشه...
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/١٢/١١
٠
٠
:) با توجه به این که فعلاً شرایط روحی خوبی رو ندارم انشاا... فردا نقد می کنم :)
آذر صدارت
آذر صدارت
٩٣/١٢/١١
٠
٠
من حو صله م نشد بخونم. جریان چیه؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
اصلا خودتون رو نگران نکنید! چیزی نیست!
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
من هم همینطور هرکی کامل خوند لطف کنه چکیده شو به مام بگه!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
من میخواستم وزارت ارشاد رو به دست بگیرم که نشد!!!/انشالله دفعه بعد برای خود رئیس جمهوری کاندید میشم و دیگه دولت و ملت رو یه تکون حسابی میدم!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
:) ! بای دور دوم خودتون رو آماده کنید
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
در حد توانم چند تا تکون اساسی دادم من! بقیه اش دیگه به همت و شجاعت شما بستگی داره.. همین یه لقمه نون خوردن رو از ما نگیرید فقط! :-))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
اره آقای بهمنی/نه نترسین جناب شمشیری/فعلا که بیاته!!!/انشالله بهتر بشه/خ
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/١٢
٥
٥
وزرای محترم اگه به جای این همه کار فقط مهمترین کار رو در نظر بگیرید بهتره، دولت کلید توی کار خودش مونده چی برسه به شماها...
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٣
٣
منظورتون از مهم ترین کار چه کاریه؟در ضمن جمع کردن افتضاحات دولت قبل واقعا کار سختیه،نباید توقع داشت دولت تدبیر و امید به زودی بتونه اون همه اشتباه رو درست کنه :)
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
منظورم اینه که ۵۰ تا طرح معرفی نکنیم که به هر کدوم یه ذره بودجه برسه بعد هم طرحها لاک پشتی جلو برن. اگه مهمترین طرح در نظر گرفته بشه اول به اون بپردازی بعد که تموم شد طرح بعدی ، مثلا دولت روحانی اول روی سلامت مانور داد اون رو به یه جایی رسوند حالا نوبت بقیه وزارت خونه بعدیه.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٢/١٢
٧
٣
آقای آرشام که دیگه سایت نمیاد. چرا انتخابش کردین؟ :|
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/١٢/١٢
٣
٥
آرشام در قلب ماست :)
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩٣/١٢/١٢
٣
٦
من ک هستم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/١٢
٥
١
آرشام جان شما دوست منی ولی اینطوری فایده نداره که ): یعنی باشین و نباشین.منظورم اینکه بیاین جیم اینطوری نباشه که الان هست
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
سلام. فعلا لیست وار امتیاز بر اساس برنامه ها به وزرا می دم. بعدا انشالله برنامه هاشون رو سر فرصت نقد خواهم کرد. عدد وزیر : امتیاز 1 6 2 4 3 6 4 7 5 6 6 8 7 6 8 7 9 4 10 5 11 5 12 7 13 4 14 8 15 7 16 5 17 6 18 7 19 4 20 3 21 5
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
من متوجه نشدم چه امتیازی به کدام وزیر دادین :)
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
من درست نوشتم اینجا پشت سر هم زد!:(
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
١
٠
خیلـــــــــــــــی هم عالـــــــــــــــی (^_^) به نظرم مطلب هر کس رو توی پروفایل خودش تایید میکردید لینکشو توی این پست میذاشتین بهتر بود....مدل انتخابات سایت...اینجوری نظراتی رو که برای هر بخش میدادیم به دست مسئولش میرسید و میتونست راحت تر پاسخگو باشه...همم این پست یه کم کوچولو موچولو و جمع وجورتر میشد....الان یه کم از یه کم بیشتر ترسناکه این حجم....و کلا خوندنش حوصله میخواد :))
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
پیشنهادتون عالیه،اینجوری دست ما هم باز تر بود،خدا میدونه چه قد از ایده هام موند :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
بعدم چکاریه همه چیزو نگه داشتین برا آخر سال....رئیس حمهوری ... و ادمینی ...و مسابقه ی نویسندگیو.... خب ما همینجوریشم این موقع سال سرمون شلوغه...نمیتونیم اونطور که باید مشارکت کنیم :(
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
منم کاملا باهاتون موافقم و این نقد رو کاملا وارد به سایت میدونم،جناب مدیر سایت جوابگو بااااااش :)
Niva
Niva
٩٣/١٢/١٢
٢
٠
جناب حسنی... شما به جنبه اعتقادی و دینی دانش آموزان اشاره ایی نداشتین.. مثل ترویج وفرهنگ نماز خوانی در مدارس یا فعالیت هایی از این قبیل.. فکر کنم موارد دینی جایگاه مهمی در جامعه امروز داره.ممنون
Niva
Niva
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
یه مورد هم بود که جناب وزیر اقتصاد مطرح کردن: افزایش مالیات بر کالاهای وارداتی که خوبه ولی وزیر امور خارجه گفتن: برداشتن هزینه های گمرکی از کشورهایی مثه ترکیه و روسیه.. آیا این موارد با هم منافاتی نداره؟؟فقط جنبه سوال داره .. ممنون
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
درود بر شما :) سوال به جایی بود،ببینید ما مشکل اصلیمون محدودیت کلمات بود وگرنه من میخواستم ذکر کنم که همکاری های زیادی با وزارت اقتصاد در رابطه با گمرک و چند وزارت خونه دیگه به منظور اجرایی کردن یک سری ایده های دیگه خواهیم داشت که نشد ذکر کنم متاسفانه.و بنده نگفتم برداشتن گمرک برای اجناس ترکیه و روسیه،من گفتم برداشتن گمرک در قسمت آسیای میانه و منطقه قفقاز که شامل ترکمنستان تاجیکستات ارمنستان و... میشه.برای ایجاد رابطه نزدیک تر با این کشور که اگه لازم شد از طریق همین کشور ها بتونیم به ترکیه و روسیه فشار بیاریم،چون این دو کشور تو این منطقه نفوذ زیادی دارند. :) سوال دیگه ای بود در خدمتم :)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
با تشکر از تمام وزرآ و پیشنهاداتشون...^__^
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
سپاس گزارم :)
مهسـآ
مهسـآ
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
................عدم قبول هر سخن را بیاموزیم.................خیلی موافقم...............فقد کاش کتاب انشارم حذف میکردین...................ولی بازم ممنون خسده نباشید:)
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
امتیاز هم باید بدین
مهسـآ
مهسـآ
٩٣/١٢/١٦
٠
٠
امتیازشون....................5از10
M_BARF
M_BARF
٩٣/١٢/١٢
١
٠
بعـــله با تشکر از هــــمه وزرای عزیــز و خسته نباشید به هموشووون ، من به دولت ( دولت خودمون اینا ) امتیاز 8 میدم :)) و اما برترین وزارت خونه ها : آقا دیگههههههههه خو همه خووووووب بودن ! ولی ناچارا به 6 وزارتخونه رای میدم : 1- آموزش و پرورش ، 2- ورزش و جانان 3- ارتباطات و فناوری اطلاعات ، 4- امور خارجه ، 5- کار ، 6- صنعت و تجارت
M_BARF
M_BARF
٩٣/١٢/١٢
١
٠
آقای حسنـــی ؟؟؟؟؟؟ چــــرا در مورد معلم های بیچاره که به عنوان نیروی آزاد در مدارس غیر انتفاعی کار میکنند و همچنان منتظر رسمی شدن هستن چاره ای نیندیشید ؟؟ گناه دارن !! بیاندیشید لطفا :))
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٢
١
اول از همه فضا واسه مو کم بود...مهمترین وزارت خانه اخرا بود...وزارت خانه ای که مهمترینه..همه وزارت خونه ها بهش نیاز دارن...اما همیشه در اخرا دیده میشه یا اصلا دیده نمیشه....
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٣
١
وزارت امور اقتصادی و دارایی:بورس به هیچ عنوان از رونق نیوفتاده که بخواهد دوباره رونق بگیرد.یک سری از شرکتها که معلوم نیست با کدام نظارتی وارد بورس شده اند ابرویه این عرصه را بردند.قدم اول باید ایمن کردن بورس و بازگرداندن اعتماد مردم باشد.2.افزایش مالیات بر واردات را گفتید ولی کاهش یا برداشته شدن مالیات از شرکتهای کوچک را نگفتید...3-اموزش اصول اقتصادی عالیست اما کسی استقبال نمیکند بهتر است به جای این کار برای هر منطقه مطالعات انجام شود و به مردم انجا اموزشهای کسب و کار متناسب با ان شرایط داده شود تا کسب و کار و در امد افزایش یابد و جلویه مهاجرت به شهر ها گرفته شود
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٣
١
بحث بعدی تداخل کاری چند وزارت خانه با هم هستش...تداخلی که باعث میشود موقعه نیاز به هزینه کردن و مجوز دادن و امور دیگر هر کدام از وزارت خانه ها از ان شانه خالی کنند و مسئولیت را گردن دیگر وزارت خانه بیاندازند...اخرش من گیج شدم معدن و صنعت باید ماله کدوم وزارت خانه باشه:/
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٣
١
بحث بعدی:ما نیاز به یک وزارت خانه جدید داریم...وزارت خانه هماهنگی...مسئولیتشم باشد هماهنگی بین وزارت خانه ها..مثلا وزارت نیرو میخواد سد بزنه محیط زیست،صنعت و معدن ،میراث فرهنگی و... براش مشکل ساز میشن...این مشکلات باید توسط یک وزارت خانه جدید حل شود تا طرحهای پوچ و الکی اجرا نشوند و جلو گیری از طرحهای مهم به عمل نیاید
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٦
٥
وزارت خارجه:اقا چه کاریه توافق با 5+1؟؟؟توافقی نخواهد شد مگر اینکه حقی از مردم ما ضایه شود..ادامه مذاکرات اشتباه است و نشان دهنده ضعف ایران است.پس باید کوبنده و با جوسازی سنگین بهش پایان دهیم تا با سربلندی و افتخار میدان را ترک گفته باشیم
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٢
٥
٢
به نام خدا.خب دوست عزیز بستگی داره منظور شما از حق چی باشه؟اما از نظر من حق مردم یعنی دارو،حق مردم یعنی دارویی که به خاطر تحریما نمیاد تو ایران،حق یعنی مریضی که داره گوشه بیمارستان جون میده به خاطر همون دارو،حق یعنی اینکه خیلی از بیمار های دیابتی بدنشون به قرص های ایرانی جواب نمیده،باید قرص خارجی استفاده کنه که تحریم و کمیاب تو ایران،از نظر من حق یعنی تجهیزات هواپیمایی که مردم کشورم با امنیت کامل سفر کنن نه که با تجهیزات فرسوده زمان شاهی،تازه اگه شانس بیارن هواپیماشون نیوفته به خاطر همین تجهیزلت فرسوده.همون تحریمایی که به قول بعضیا کاغذ پاره ای بیش نبود اقتصاد مارو داره بهش ضربه میزنه،داره به مردم کشور از طرق مختلف فشار میاره،از نظر من حق یعنی خیلی چیزای دیگه که اگه بخوام همشو بگم باید یه مطلب طولانی بنویسم براش.حالا اگه نظر شما حق یعنی که برنامه هسته ایمونو ادامه بدیم سربلندانه هم اینکارو انجام بدیم و بذاریم خیلی از مریضا به خاطر کمبود تجهیزات و دارو گوشه بیمارستانا جون بدن من اصلا منطقتو قبول ندارم.به قول ریاست محترم جمهوری سانتریفیوژ ها بچرخند به شرط اینکه چرخ زندگی مردم هم بچرخد. حتی رهبر هم نگفتن که ادامه مذاکرات اشتباه،و هر دفعه هم از تیم مذاکره کننده دفاع کردن و گفتن که اونها نمیذارنند حق مردم ضایع شه.حکایت شما حکایت دوستانیه که خیلی جلوتر از همه حرکت میکنند،حتی جلوتر از بزرگانشون :)
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
٢
٢
خوب شما مطمئنید با کنار گذاشتن انرژی هسته ای٬این چیزهایی که بهش اشاره کردین به دست میاد؟ حداقل تا الان این رو نشون نمیده!
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
٢
١
من نگفتم ما کلا انرژی هسته ای رو بذاریم کنار،ما باید به یه توافق با 5+1 برسیم.برای رسیدن به توافق ما گام های لازم رو برداشتیم.و راجبع اون حرفتون که گفتین اینجوری نشون نمیده،باید بگم ما هنوز به هیچ توافقی با اونها نرسیدیم که اون ها بخوان تحریمارو بردارن و مشکلات ما حل شه.اما تو اون بازه توافقی 6 ماه اونها به وعده هایی که دادند عمل کردند،من کاملا مطمءنم با برداشته شدن تحریم ها خیلی از مشکلات حل خواهد شد :)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٣/١٢/١٤
١
٠
آقا ماليات ماشين رو يه ذره كمترش كنيد، مرديم از پرايد سواري!
م-نصوم
م-نصوم
٩٣/١٢/١٤
١
١
دوستای عزیز به مناسبت مذاکرات مدتی اب سنگین اراک متوقف شد...غنی سازی کاهش پیدا کرد..اما تحریم ها؟؟؟چند برابر شد...کی میخوایین درک کنین اونا دشمن ماین؟؟ینی گیر اونا یک انرژی اتمیه؟؟چرا به پرتاب موشکهامون گیر میدن؟؟چرا به پرتاب ماهواره برامون گیر میدن؟؟مثله سگ از ایران میترسن..اونا مگه کین که همه جا سرک میکشن..هیچکدومشون عددی نیستن......خیلی از داروها اصلا همشونو میتونیم وارد بدون نیاز به توافق...ما تکلیفمون با حودمون روشن نیست..مثلا اقای ب ز در سخت ترین تحریمات نفتی میرفت نفتمونو میفروخت اخرشم انداختنش زندان.چون خیلی ازادش گذاشتنو خیلی به جیب زد..حالا از طریق همچین افرادی میتونیم دارو وارد کنیم..به نام کشور افغانستان یا پاکستان ولی به کام ایران..من موندم چرا این کار ها رو نمیکنن...منظور من از قاچاق هدفمند اینه
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٦
١
١
به خالق قلم.تو اون دوره 6 ماه بله ما فعالیت اب سنگین اراکو کم کردیم و فعالیت غنی سازی کاهش پیدا کرد،از طرفی طرف مذاکره کننده هم یه سری از پول های مسدود شده مارو برگردند،و یه سری از تحریمای دیگه رو برداشتن،از جمله تحرم های لوازم و تجهیزات هواپیمایی،تو اون مدت زمان توافقات تحریمی اضافه نشد،اما بعدش بله یه سری تحریمارو اعمال کردن،بنده جایی نگفتم اونا دوست مان،اونا دشمن ما هستن کاملا درسته،.بعدشم بابت مسله دارو،اون شرکت خارجی که مدیراش بچه دو ساله نیستن،انقد کنترل ها شدیده،اگه طرف پاکستاتی دارو رو بخره بعد بده ما،اون شکرت دارویی نه تنها از طرف پاکستاتی شکایت میکنه بلکه ازش غرامت سنگین میگیرن،انقد راحت نیست همه چی،اگه بود الان ما انقد کمبود نداشتیم.و در ضمن همونطور هم که جناب آقای ظریف گفتن برنامه موشکی ما قابل بحث و مذاکره نیس.سیاست یعنی همین،که بدون دعوا و مجادله بتونیم به یه جمع بندی برسیم،اگه قرار باشه دیا با حالت جنگ طلبانه شما دوست عزیز :) با هم رفتار کنن که سنگ رو سنگ بند نمیاد دنیا میشه میدون جنگ بود.امیدوارم سایت نظرمو تایید کنه چون بار دوم این نظرو مینویسم و تایید نمیشه :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٣
١
وزارت ارتباطات:شبکه های اجتماعی نسل ما را متوقف کرده ولی فیلتر کردن ان توهین است،توهین به شعور مردم.باید ابتدا فرهنگ سازی کنیم سپس با نظارت در اختبار مردم بگذاریم
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٣
١
وزارت اموزشو پرورش:طرحهای جالبی است ولی اجرایی شدنشان سالیان دراز زمان لازم دارد و فکر هم نکنم بودجه اموزش و پرورش توانایی اجرا کردن همه انها را داشته باشد
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
چه خوب میشد که بقیه ادمین ها و دوستان هم نظرشونو میگفتن
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
من امتیاز ۹ میدم ،چون اولین دولت بود و سعی کرده از همه افراد در پست های مختلف استفاده کنه و موفق هم بوده.
admincheh
admincheh
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
ساعت 14:12 شروع می کنیم !-______-
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/١٢/١٣
١
١
دوست عزیزم، جناب وزیر محترم فرهنگ و هنر! چند نقد جدی به طرح شما دارم امیدوارم پاسخ قانع کننده ای داشته باشید: 1. همون شماره یک، استقلال در تصمیم گیری ها چطور ممکنه؟ آیا واقعا عملی و اجراییه؟ شما بهتر از هر کسی میدونید که وزارتخانه متبوعتون چهار پنج تا متولی رسمی داره اخوی! شعاری بدید که بتونید عملی کنید، از شما توقع نداشتم.// 2. در شماره دو از کدوم میراث تمدنی حرف میزنید؟ از آبهای زیرِ تخت جمشید؟ از یادگاری های روی چهل ستون؟ یا از زباله های شهر سوخته؟ یا شاید از خرابه های ارگ بزرگ بم؟// 3. شماره شش شما هم به تمامی امکان پذیر نیست.// 4. در شماره هفت؛ حمایت میلیاردی رو در دوره قبل همین چند سال پیش داشتید از استان و شهرتون! دیگه چی میخواید!! حالا چه فرقی میکنه به حساب شرکت برادرشون ریخته بشه یا به حساب اداره کل، بالاخره بین یه عده آدم تقسیم میشه دیگه! این قدر سخت نگیرید. چهار روز دیگه دوباره میشینن پشت فرمون بعدا شما باید پنچری بگیرید ها.. از من گفتن بود!// 5. در مورد شماره هشتِ شما، مگر داریم چنین افرادی؟// 6. در مورد شماره نه حرفشم نزنید! پس اونا از کجا نون بخورن؟ شما جوابگوی خانوادشون هستید؟// 7. شماره ده رو خوب اومدید! ایشالا که همین یکی حداقل شدنی باشه. ممنونم از سعه صدرتون جناب شمشیری. کمی به زبون طنز نوشتم که نرمش کنم، شما لطفا جدی بگیریدش و امیدوارم پاسخ مناسب و قانع کننده ای به من بدید.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٣
١
٠
ممنونم از توجه شما. حقیقتا بنده احساسم این بود که با همت و تلاشِ نسل جوون، انجامِ این نکاتی که نوشتم امکان پذیر باشه؛ عذرخواهم اگر رویایی و ایده آل بنظر رسید. بهر حال من هم عضو کوچکی از همین وزارتخونه هستم و قلبم می تپه برای کشورم...:-))
admincheh
admincheh
٩٣/١٢/١٣
١
٠
:دی
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
من تا مدتها فکر میکردم هر دو این اکانت ها متعلق به یه نفرن -_________-
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٤
٠
٠
واقعا؟ چه خوب که الان متوجه شدید اشتباه میکنید! بخشیدمتون! :-))
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
١
١
وزارت امور اقتصادی و دارایی / آقای رضا روشناوند(r_roshnavand) از 10 نمره :6
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
١
١
2- وزارت امور خارجه / آقای سجاد اعلمی (S_Alami) از 10 نمره : 4
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
٢
١
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / دکتر پیام منتی از 10 نمره : 6
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
٢
١
4- وزارت آموزش و پرورش / آقای سلیمان حسنی از 10 نمره 7
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
١
٠
- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی / آقای ابوالفضل پوریوسف (a-pooryousef) : از 10 نمره 6 - وزارت تعاون و رفاه اجتماعی / آقای آرشام ایرانی : از 10 نمره 8 - وزارت توسعه روستایی / خانم sh-anne : از 10 نمره 6 - وزارت دادگستری / آقای سید هاشم صفدری: از 10 نمره 7 - وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح / خانم حلما (سرباز ولایت) از 10 نمره 4 - وزارت راه و مسکن و شهرسازی / آقای مصطفی کنویسی (mr_khas) از 10 نمره 5 - وزارت زنان و خانواده / خانم مونا رئوف (MONA-R) از 10 نمره 5 - وزات صنعت و تجارت / خانم وصال از 10 نمره 7 - وزارت علوم و تحقیقات دانشگاهی/ آقای محمد ناصر صنعی (M-N-SONEI) از 10 نمره 4 - وزارت کار / آقای محمد عمرانی (Mohammad-E) از 10 نمره 8 - وزرات فرهنگ و هنر / آقای کامران شمشیری (K_shamshiri) از 10 نمره 6 - وزارت کشاورزی و محیط زیست / خانم سین. جرمنی از 10 نمره 5 - وزارت کشور / آقای علی یعقوبی (ali007) از 10 نمره 6 - وزارت گردشگری و حفط میراث ملی / خانم دختر مشرقی از 10 نمره 7 - وزات معدن و تجارت / آقای م- نص از 10 نمره 4 - وزارت نیرو و نفت / آقای محمد گنجلو از 10 نمره 3 - وزارت ورزش و جوانان / خانم م برف از 10 نمره 5
ali007
ali007
٩٣/١٢/١٣
٤
٠
من به مجموعه ی دولت هشت امتیاز میدیم:))و اما وزارتخونه های برتر؛وزارت علوم///وزارت کار///وزارت خارجه///وزارت کشور///وزارت زنان:)
ali007
ali007
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
ای کاش ادامبن محترم هم نظراتشون رو میگفتن:)
ahkiani
ahkiani
٩٣/١٢/١٣
١
١
لازمه عرض کنم!که کنار هم قرار گرفتن وزارت کشاوری و محیط زیست به کل کار اشتباهیه! چون محیط زیست یه ارگان نظارتی ـ اجراییه!و با یه ارگان اجرایی مثل کشاروزی که یکی از بیشترین ضربات رو محیط زیست از بخش قابل نفوذ این وزارت خونه میخوره نباید ادغام بشه!
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
١
١
نظر کلی ام اینه که بخش زیادی از برنامه ها خالی از جوان گرایی و کپی ها مستقیم از روی برنامه های وزاریی بود که به مجلس معرفی شدند. به طور کلی نمره 2 از 10 رو به این کابینه میدم.
v-qavam
v-qavam
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
بدون تعارف و اغراق بعد از مدت ها حظ بردم خیلی وقت بود هیچکس مطالبمو اینقدر موشکافانه و البته رک و صریح انتقاد نکرده بود مرسی از حضور و لطفت:)
v-qavam
v-qavam
٩٣/١٢/١٤
٠
٠
کمترین نمره ای که تو عمر با برکتم گرفتم خخخخ رفوزه شدیم رفت حامد:))
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٢
١
اما یک به یک: غیر از آخری که به نظر ابتکار خودشون می اومد بقیه شعاری بود؛ مثلا می شد در این بخش سامانه شفافیت سازی افراد و درآمدها رو مشخص کرد. مهم ترین ویژگی کشورهای توسعه یافته اینه که کسی نمی تونه دارایی اش رو مخفی کنه و همه چیز در یک سامانه شفاف قابل دسترس هست
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
برای وزارت اقتصاد گفتم
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٣
٢
وزارت امور خارجه: مثلا بحش اروپای دوم اصلا در نظر گرفته نشده بود و صد البته اگر با 5+1 توافق نشد احتمالن باید بریم عزا بگیریم و بمیریم! بماند که اشاره ای که به دیپلماسی تورسیم و دیپلماسی خدمات نشده بود. از بحث بیداری اسلامی هم به کلی فاکتور گرفته شد. به نویسنده محترم توصیه می کنم کتاب مجله خراسان دیپلماتیک رو بخونن
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٣
١
١
به نام خدا،اروپا جزو حلقه 3 طبقه بندی کشور ها قرار گرفته.بنده هیچ جا نگفتم اگه توافق نشد بمیریم و عذا بگیریم.گفتم تلاشمون رو بکنیم برای رسیدن به یک توافق،ما محدودیت کلمات داشتیم وگرنه قبلا هم گفتم انقدر ایده و مطلب داشتم که باید یه مطلب جدا خودم مینوشتم،و اینکه این مطالب توسط دو دانشجوی ارشد علوم سیاسی و یک دانشجوی رشته دکتری علوم سیاسی جمع آوری شده بود،که تقریبا 5 برگ آ4 بود که نشد همشو بنویسم :) سپاس از نقدتون :)
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٣
١
وزارت ارتباطات: به نظرم مهم ترین اشکال کار اینه که ما باید در عرصه ICT اولا قانون ها کافی داشته باشیم و دوما دولت کاملا از تصدی گری بیاد بیرون. یادتون هست اینرتت از کی سرعتش بد شد؛ درست از روزی که شرکت دولتی مثل مخابرات شروع کرد به فروش نت
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٢
١
وزارت آموزش و پروش: من یک سؤالی توی ذهنم هست و نمی دونم چطور میشه این سؤال رو حل کرد! چطور کاری کنیم افراد نخبه بیان و معلم بشن. در تمام مدت تحصیل از اینکه معلم هامون غالبا افرادی بودند که در خیلی از زمینه ها ضعیف بودن رنج می بردم و بهترین معلم هام کسایی بودن به طور کلاسیک معلم نبودند. چرا برای نسل امروزی مدرسه رفتن فوق العاده سخته؟
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٢
١
وزارت بهداشت: چیز خاصی ندارم که بگم!
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٢
٢
وزارت رفاه: مورد یک دو و سه ربطی به این وزارت خونه نداره اصولا
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٢
١
وزارت توسعه روستایی: تقریبا ضعیف ترین بخش بود. البته چون یک بخش جدید هست و کپی نشده قابل تحسین هست. ولی اگر کسی یک روز تجربه زندگی کردن توی روستا رو داشته باشه این ها رو نمی نویسه. مشکل روستاها چیز دیگه ای است.
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
١
١
وزارت دادگستری: حرفی ندارم
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
١
١
برای ورازت دفاع هم البته حرف ندارم
v-qavam
v-qavam
٩٣/١٢/١٤
٠
٠
در مورد زارتخونه هایی که نوشتی حرف نداری یا چیزی برای گفتن نداری منظورت اینه که انتقادی به ذهنتون نمی رسه یا اینکه مطلب خیلی ضعیف یا قوی بوده یا گزینه دیگه؟:)
admin
admin
٩٣/١٢/١٤
٠
٠
نه وحید جان؛ منظورم این بود که نظری نداشتم. چون واقعا در این دو حوزه هیچ شناختی ندارم که بخوام حرفی بزنم. البته در زمینه وزارت دفاع واقعا اوضاع کشور خوبه و شناسایی کردن مشکلات هم به دلایل امنیتی امکان پذیر نیست
v-qavam
v-qavam
٩٣/١٢/١٤
٠
٠
آهان / بابت همه زحمت ها و انتقاد ها و لطف ها و این که به پیشنهاد کاربرا بها دادی و اجرا کردی ایده شونو واقعا مرسی/ خدا قوت حسابی:)
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٤
٢
وزارت مسکن و شهرسازی: ایده های این بخش هم باز بر می گشت به طرح های غلط افرادی مثل دکتر احمدی نژاد؛ آقا جان دولت نباید مسکن بسازه!
mojtaba_a
mojtaba_a
٩٣/١٢/١٧
٠
٠
آخ قربون اون دهنتون !
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
٣
٢
وزارت زنان: اولن بر خلاف اسم وزارت خونه؛ نامی از خانواده برده نشده بود. در این برنامه هم از نقش مادری و همسری زن به کل فاکتور گرفته شده بود. نکته دوم اینه که آیا صرفا چون یک نفر زن هست باید بهش پست مدیریت بدیم؟ مثلا آیا وزیر بودن یک زن بهتر از وزیر بودن یک مرد هست؟!
admin
admin
٩٣/١٢/١٣
١
١
جالبه الان توی اسم دو تا وزارت خونه اسم «تجارت» هست؛ کی مسئول تجارته انوقت؟
v-qavam
v-qavam
٩٣/١٢/١٤
٠
٠
این ناهماهنگی از طرف من بوده هدفم این بود وزارت صنعت رو از وزارت معدن تفکیک کنم اما اسم تجارت روی هر دو وزارتخونه موند و بیشتر منظورم این بود که یک وزیر پیگیر فعالیت های تجاری مربوط به صنعت باشه و یک وزیر پیگیر فعالیت های تجاری حاصل از معادن / اما این که یک وزیر مستقلا مسئول تجارت باشه رو بهش فکر نکرده بودم
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
این قضیه اش چیه؟ یکنفر بمن توضیح بدههههه!
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٥
٠
٠
شما راحت باشین،چیز مهمی نیست :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/١٢/١٥
١
١
مجدد سلام ! :) در ارتباط با اولین کابینه !ضمن تشکر از همه ی کاربرها و مدیر محترم سایت من به دولت وحید قوام نمره 8 می دهم به دلایل زیر 1- با وجود دسترسی سخت به کاربرها توانست مطالب رو جمع آوری کند ! 2- هرکاری شروعش سخت است ! وحید این کار را شروع کرد پس در نتیجه موانع و ایراد ها برای رئیس جمهور های بعدی قطعاً مرتفع خواهد شد ! 3- از جناح ها و پتانسیل همه ی کاربرها استفاده کرد ، که خود این کار حرکت بزرگی است . در خصوص عملکرد وزرا بایستی ریز پاسخ داد ! که انشاا... همه را نقد می کنم :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/١٢/١٥
٠
٠
درارتباط با وزیرا ، با توجه به این که بیشترسعی کردندبه صورت تیر وار به مسائل نگاه کنند و کلیات را بیان کنند جناب اعلمی توانست از نگاهی متفاوت قلم بزند.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/١٢/١٥
٠
٠
درارتباط با وزیرا ، با توجه به این که بیشترسعی کردندبه صورت تیر وار به مسائل نگاه کنند و کلیات را بیان کنند جناب اعلمی توانست از نگاهی متفاوت قلم بزند.
S_Alami
S_Alami
٩٣/١٢/١٦
٠
٠
سپاس گزارم جناب بهمنی :)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/١٧
٠
٠
متن رو خوندم، ولی نفهميدم اینا واسه چی بود...البته فهمیده بودم که آقای قوام رییس جمهور جیم شدند، ولی نفهميدم این وزرا مثلاً وزیر معدن و تجارت یا وزیر خارجه و...برای محیط جیم فایدش چیه؟مگه موقع ریاست آقای تنها،وزیر داشتیم؟
mojtaba_a
mojtaba_a
٩٣/١٢/١٧
٠
٠
یا خدا !! چقدر بچه ها این موضوع وزارت رو جدی گرفتن ! احساس کردم تو صحن مجلسم و داریم به بررسی وزرای معرفی شده می پردازیم ! فقط کاش با توجه به محدودیت نوشتن ، هر کدوم از وزارت خونه ها فقط یه برنامه می دادن و اون برنامه رو توضیح می دادن . با تشکراز وقتی که تک تک شما دوستان گذاشتید . موفق باشید