خواستگاری فقط کله سحر!

خواستگاری فقط کله سحر!

نویسنده : a-pooryousof

هر چند هنوز زود است و من نمی‌خواهم زن بگیرم ولی برنامه ریزی چیز خوبیست. در آن حد كه شاعر در موردش یک شعر هم گفته كه الان یادم نیست. من برنامه ریزی كردم كه وقتی كلم بو قرمه سبزی گرفت و نیاز دیدم یك زن بجز مامانم بهم بگوید «برو كلتو بشور» صبح بروم منزل يكي براي خواستگاری و  برای این كارم بر خلاف اكثر كارهام دلیل هم دارم. در ادامه با دلایل من آشنا می‌شوید:

1- چون من كلا از صبحانه خوشم می‌آید و دوست ندارم برای شام بروم خانه یكی و دوست‌ دارم چایی‌ام شیرین باشد در صورتی كه اگر شب بروی خواستگاری نه از چایی شیرین خبری هست نه از صبحانه.

2- اگر صبح بروی خواستگاری می‌توانی چهره واقعی آن كسی كه در آینده می‌خواهد بهت بگوید «برو كلتو بشور» را ببینی و مطمئن بشوی كله خودش بو نمی‌دهد.

3- یكی دیگر از مزایای صبح خواستگاری رفت این است كه می‌توانی بفهمی می‌شود روی آن طرف برای بیدار كردنت حساب كنی تا از سرویس محل كارت جا نمانی یا نه (كه اكثر اوقات نمی‌شود حساب كرد و باید به زنگ گوشی متكی شد)

4- اگر صبح بروی خواستگاری می‌توانی گل و شیرینی ارزان تری را گیر بیاری؛ چون  اولا گل و شیرینی فروش به فكرشان هم نمیرسد كه یكی صبح بخواهد برود خواستگاری و دوما شب كه می‌شود می‌فهمند دامادی و دولا پهنا باهات حساب میكنند و تو نمی‌توانی چیزی بگویی چون خدایی نكرده دامادی و اگر بگویی چرا این قدر گرون؟! به گدا بودن متهم می‌شوی و من دوست ندارم به گدا بودن متهم بشوم.

5- و از همه مهم‌تر وقتی صبح بروی خواستگاری بابای عروس دیرش شده و میخواهد برود سر كار و نمی‌تواند سر مهریه، شیر بها و این جور چیزا زیاد اذیتت كند و رقمای بالا بپراند ولی اگه خدایی نكرده شب بروی باید كل خرج‌هایی كه بابای دختره از اول عمرش برای دخترش نكرده را انجام بدهی

دلایل بالا برای من قانع كننده بود و  شما اگر هنوز قانع نشدی بهتره همان شب بروی خواستگاری تا بفهمی یک من ماست چقدر کره دارد!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٨
٣
٠
عجب ذهن خلاقی!! خخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٩
٠
٠
دقیقا کامنت من هم همینه. واقعا میخواستم همینو بگم که: عجب ذهن خلاقی! هم برای پرداختن به چنین موضوعی برای یادداشت نویسی در جیم، و هم برای خودِ ایده! مرسی..:-))
میرزا
میرزا
٩٣/١٢/١٨
١
٠
سلام؛ یادداشت شما در نوع خودش و در زیرمجموعۀ شخصی به نام "ابوالفضل پوریوسف" بزرگوار، واقعا قابل قبول و قابل اجراست. دلائل شما هم که برای خودتون قانع کننده س، همین کفایت می کنه:) ... امیدوارم همسر دلخواهت رو به دست بیاری به زودی.
Paeez
Paeez
٩٣/١٢/١٩
٠
٠
اینا همه از تجربه ی زیاده ها !=)
translator
translator
٩٣/١٢/١٩
٠
٠
مورد دو و سه رو با این اوضاعی که الان هست واقعا باید صبح برید به دلیل چهره پردازی قوی و بعدی هم به دلیل تنبلی مفرط بعضیااااااااااا- مورد چهار هم که اون خساست نیست کار حساب شدست اونم موقع ازدواج که باید خرج کردن دقیق و البته در عین حال متناسب با شان خانوادگی طرف مقابل باشه...- مورد پنجم هم که خب متاسفانه بازم با شرایط کنونی تا حد زیادی درسته اما نباید جامعیت داد همونطور که ممکنه یکی همه ی موارد ذکر شده رو داشته باشه و یکی دیگه شامل هیچ کدومش نشه...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٩
٠
٠
:)))))))) آره مورد داشتیم دقیقا سر صبحانه خدمت رسیده :))))))))) یادش بخیر هرچقدرم اصرار کردیم نه یه لقمه نون خورد نه یه استکان چایی شیرین....از من میشنویین روی این موارد نمیشه حساب کرد :))) شیک نوشتین قلمتان مستدآم (^_^)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٢/١٩
٠
٠
سلام ودرودبرشما.سلامت٬شادمان وسعادتمندباشید.
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/١٩
٠
٠
وا !
naser_j
naser_j
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
واقعا عالی بود یک متن زیبا و دل نشین
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
جالب انگيز ناك بود:)
پربازدیدتریـــن ها
خدا هیچکس را شرمنده نکند

من هیچوقت دوست نداشتم عید بیاید

٩٦/١٢/٢٣
شعری سروده خودم

غیر تو راه ندارند به درون خانه دل

٩٦/١٢/٢٣
من آخرین بچه هستم

سین هفت نفره

٩٦/١٢/٢٣
پیش از آنکه مهلتت تمام شود

بدهکاران دوست داشتنی

٩٦/١٢/٢٢
پشت سرش اشک ریختم که برگردد

کاسه آب که نه...

٩٦/١٢/٢٠
خنده هایش بوی سیب می دهد

مهربانو

٩٦/١٢/٢١
یکتا معبودم...

راه نشانم ده

٩٦/١٢/٢١
فال حافظ

ناموسا جایی رسیدی دست ما رو هم بگیر!

٩٦/١٢/٢٤
به گمانم دچار ویروس شدی

مرض عشق!

٩٦/١٢/٢١
راهنمای جامع سنگ های قیمتی

انواع عقیق و ویژگی های آن

٩٦/١٢/٢٠
و یک پیش بینی درست

تاریخ جهان و کتاب های من

٩٦/١٢/٢١
غذا فقط غذا نیست

از فینگرفود تا اژدر زاپاتا

٩٦/١٢/٢٠
شعری سروده خودم

دروغ های من

٩٦/١٢/٢٢
نمی توانست حقیقت داشته باشد

به نام سارا / قسمت دوم

٩٦/١٢/٢٣
زندگی چیست؟

و شاید زندگی...

٩٦/١٢/٢٢
عیدی خاص بدهید

یک پیشنهاد عیدانه

٩٦/١٢/٢٤
فصل گرما در راه است

120 روز زندگی با ترس

٩٦/١٢/٢٤
شبیه حرف هایت

سه شنبه ها

٩٦/١٢/٢٦
برای یک مشت اسکناس

شادگل

٩٦/١٢/٢٦
می‌دانی عزیز من؟

جایت همیشه سبز است!

٩٦/١٢/٢٦