Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - 12 سال نبُردگی! www.jeem.ir
12 سال نبُردگی!
آیا ناکامی 12 ساله ایران در باشگاه های آسیا به اتمام می‌رسد؟!

12 سال نبُردگی!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

لیگ قهرمانان آسیا 2015 در حالی از سه شنبه این هفته آغاز می‌شود که مردم ایران کلی دلیل بسیار منطقی برای تماشا نکردن این مسابقات دارند. گاها آن‌قدر دلایل محکم هستند که حتی اگر با دیدن تیتر و رو تیتر این مطلب، با عصبانیت پنجره سایت را از داخل رایانه‌تان ببندید هم خیلی جای تعجب ندارد. از سال 2003 تا به امروز که شکل و شمایل جام باشگاه‌های آسیا به کلی تغییر کرد. هیچ یک از نمایندگان ایران هم نتوانستند به قهرمانی این مسابقات دست پیدا کنند و در حالی که حتی قطر و امارات سهمی از قهرمانی در مسابقات داشته‌اند ولی سهم ما تنها دو فینالیستی نمایندگان اصفهانی در طول ادوار مختلف مسابقات بوده است. به غیر از این موضع، تجربه مسابقاتی جدید با چاشنی آسیا، تنها یک ماه بعد از اتفاقات تلخ جام ملت‌های آسیا، آنقدرها هم خوشایند نیست. به هر حال در ادامه به بررسی کوتاهی از گروه‌های چارگانه منطقه غرب آسیا مسابقات پرداختیم، جایی که نمایندگان کشورمان به دنبال آرزوهای بلند پروازانه خودشان در بین نمایندگان کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند.

 

گروه اول

تیم‌های گروه: النصر عربستان، لخویای قطر، پرسپولیس ایران و بنیادکار ازبکستان

پرسپولیس ایران: سال 2012 در حالی پرسپولیس به همراه دنیزلی به مصاف حریفان آسیایی‌اش رفت که مانند امروز کارشناسان شانسی را برای موفقیت این تیم در مرحله گروهی قائل نبودند. پرسپولیس به دور دوم صعود کرد تا دنیزلی ادعا کند تیمش در لیگ قهرمانان پرسپولیس روز است و در لیگ برتر پرسپولیس شب. گروه پرسپولیس را باید یکی از شانس‌های اصلی گروه مرگ امسال دانست. حالا باید دید، درخشان می‌تواند روز را با خودش به آسیا بیاورد یا اصلا درخشان تا روز بعد از بازی سه شنبه با لخویا در مسند خود می‌ماند؟

ارزش کل تیم: 7.24 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: پیام صادقیان 660 هزار پوند

شانس صعود: 15 درصد

النصر عربستان: النصر عربستان با اقتدار و با کسب 12 برد از 15 مسابقه خود در لیگ کشورش در صدر جدول قرار دارد. داسیلوا اروگوئه‌ای سرمربی این تیم با کمک بازیکنان عربستانی و چند خارجی خوش تکنیک توانسته خودش را به عنوان امید اول صعود از این گروه معرفی کند.

ارزش کل تیم: 13.35 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: آدریان میرزوفسکی 4.40 میلیون پوند

شانس صعود: 40 درصد

بنیادکار ازبکستان: بنیادکار توانست در مرحله پلی‌آف از سد الجزیره امارات بگذرد تا مطرح‌ترین تیم ازبکستان نیز دیگر همگروه پرسپولیس در این مسابقات باشد. البته باید دید شروع نشدن لیگ کشور ازبکستان و خارج شدن بازیکنان این تیم از شرایط مسابقه مشکلی برای تیم کم ستاره ازبک ایجاد نخواهد کرد.

ارزش کل تیم: 3.89 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: ایوان میلوسویچ 616 هزار پوند

شانس صعود: 15 درصد

لخویا قطر: به همراه السد قطر با 36 امتیاز در صدر جدول لیگ ستارگان قطر حضور دارد. لادروپ دانمارکی که این روزها اسمش به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی حضور بر روی نیمکت تیم ملی ژاپن مطرح می‌شود، برگ برنده این تیم پر ادعا قطری ست. هر چند کادرفنی پرسپولیس بیش از حد بر روی قیمت بازیکنان و چند ملیتی بودن آن‌ها در رسانه‌ها مانور زیادی داده‌اند ولی چیکو فلورس که با لادروپ از سوانسی به قطر آمده نیز قطعا یکی از موانع سخت پرسپولیس برای عبور از خط دفاع این تیم است.

ارزش کل تیم: 17.91 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: چیکو فلورس 5.72 میلیون پوند 

شانس صعود: 30 درصد

 

گروه دوم

تیم‌های گروه: پاختاکور ازبکستان، الشباب عربستان، العین امارات و نفت ایران

نفت ایران: علیرضا منصوریان به کمک تعدادی جوان غوغا کرده است و پس از بالانشینی در لیگ برتر و فینالیست شدن در جام حذفی حالا پا جای بزرگان در آسیا قرار داده است. بی‌شک نفت ناشناخته‌ترین تیم حاضر در مسابقات است که می‌تواند از همین ویژگی در دور اول مسابقات بسیار استفاده کند ولی سوال اساسی این‌جاست که علیرضا منصوریان جوان، قدرت کنترل بر بی‌تجربگی‌های یاران جوان‌تر خودش را دارد؟ آیا اتفاقی که برای فولاد در مسابقات سال گذشته اتفاق افتاد تکرار نخواهد شد؟

ارزش کل تیم: 7.06 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: وحید امیری 616 هزار پوند

شانس صعود: 10 درصد

پاختاکور ازبکستان: دومین سهمیه ازبکستان در این جام نصیب نفت شده است. پاختاکور به همراه بنیادکار از کم ارزش‌ترین و کم ستاره‌ترین باشگاه‌های این مسابقات هستند. پاختاکور که در تعطیلات پیش فصل حضور دارد، می‌تواند حداقل سه امتیاز بازی در تهران را به نفت تقدیم کند.

ارزش کل تیم: 4.27 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: جمشید اسکندرف 440 هزار پوند

شانس صعود: 15 درصد

الشباب عربستان: تیم پنجم این روزهای لیگ عربستان در شرایط خیلی مساعدی به سر نمی‌برد. مدیران الشباب برخلاف دیگر باشگاه‌های این کشور دست و دل باز نیستند و به دنبال ستاره‌های اروپایی نرفتند. ورزشگاه ملک فهد این باشگاه با 67 هزار نفر گنجایش از معدود پارامترهایی است که می‌تواند شانس صعود الشباب را افزایش دهد.

ارزش کل تیم: 8.25 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: آنتوی 1.06 میلیون پوند

شانس صعود: 20 درصد

العین امارات: خطرناک‌ترین تیم این گروه از امارات آمده است. العین به کمک مدیران دست به جیب‌شان بازیکنان خوبی را کسب کرده‌اند و شانس اول قهرمانی در لیگ حرفه‌ای امارات است. عمر عبدالرحمان بازیکن با استعداد امارات در جام ملت‌ها در کنار آساموآ ژیان غنایی کار را برای مدافعان هر تیمی سخت می‌کند.

ارزش کل تیم: 13.22 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: استوچ 4.84 میلیون پوند

شانس صعود: 55 درصد

 

گروه سوم

تیم‌های گروه: فولاد ایران، لوکوموتیو تاشکند ازبکستان، الهلال عربستان و السد قطر

فولاد ایران: با خرید مسلمان، آل نعمه و قاضی در نیم فصل به خوبی خودشان را برای آسیا آماده کرده‌اند. فولاد که سال گذشته اسیر کم تجربگی بازیکنان و کادر فنی در آسیا شد، این‌بار می‌خواهد درحالی که در لیگ شرایط چند هفته اخیرش مساعد نبوده است با شروع قدرتمند در مقابل السد قطر در اهواز با قدرت به مرحله بعد صعود کند. اسکوچیچ که گفته است بلند پروازانه فکر می‌کند برای آسیا چه در ذهن دارد؟

ارزش کل تیم: 8.21 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: بختیار رحمانی 880 هزار پوند

شانس صعود: 35 درصد

لوکوموتیو تاشکند ازبکستان: ناشناخته‌ترین تیم ازبکستانی حاضر در مسابقات که اگر نستروف درون دروازه این تیم حضور نداشت، شاید به کلی نمی‌توانستیم بازیکنی از آن‌ها را بخاطر بیاوریم. لوکومیتو توانست سال گذشته یکی از سه سهمیه مستقیم ازبکستان را کسب کند. 

ارزش کل تیم: 5.26 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: نستروف 800 هزار پوند

شانس صعود: 10 درصد

الهلال عربستان: سال گذشته در مقابل فولاد قرار گرفت و از این تیم شکست خورد. تیم چهارم لیگ عربستان (با یک بازی کمتر) کلی بازیکن نامی و با تجربه در تیمش دارد. از شلهوب عربستانی تا ساماراس یونانی و تیاگو ناواس. بنظر می‌رسد الهلال اصلی‌ترین رقیب فولاد برای صدرنشینی در این گروه باشد.

ارزش کل تیم: 14.54 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: تیاگو ناواس 3.52 میلیون پوند

شانس صعود: 35درصد

السد قطر: با پشت سر گذاشتن الوحده امارات به مرحله گروهی رسید. از 17 مسابقه اخیر خودش تنها یک باخت را تجربه کرده است. السد که برای قهرمانی در لیگ قطر با لخویا رقابتی تنگاتنگی دارد از خط حمله زهرداری بهره می‌برد. السد قطعا می‌تواند یکی از چالش‌های اصلی فولاد برای صعود از گروه باشد.

ارزش کل تیم:9.64 میلیون پوند

گرانترین بازیکن:  Muriqui3.08 میلیون پوند

شانس صعود: 20 درصد

 

گروه چهارم

تیم‌های گروه: تراکتورسازی ایران، الاهلی امارات، نسف قارشی ازبکستان و الاهلی عربستان

تراکتورسازی ایران: بیشترین نگرانی تبریزی‌ها برای تکرار نشدن سناریو سال گذشته‌شان در آسیا، تعویض رسول خطیبی و فرصت کم اولیویرا جهت انتقال تفکراتش است. تراکتور به کمک آندرانیک تیموریان و ادینیو حال و روز خوبی دارد و قطعا به این راحتی‌ها بیخیال حذف در گروه هلو (کنایه از آسانی) مسابقات نمی‌شود. تماشاگران تبریزی، ورزشگاه یادگار امام این شهر را به جهنم برای حریفان تبدیل خواهند کرد؟

ارزش کل تیم:8.80 میلیون پوند

گرانترین بازیکن:آندرانیک تیموریان 1.67 میلیون پوند

شانس صعود:40 درصد

الاهلی امارات: الاهلی با اینکه عنوان گرانترین بازیکن و باشگاه را در مسابقات امسال یدک می‌کشد ولی اصلا حال و روز خوبی ندارد. الاهلی در 16 بازی اخیر خودش تنها 6 برد را کسب کرده تا با آشفتگی پای در رقابت‌ها بگذارد. ریبیرو برزیلی و گران قیمت، برگ برنده الاهلی در مسابقات خواهد بود.

ارزش کل تیم:21.34 میلیون پوند

گرانترین بازیکن: ریبیرو 14.96 میلیون پوند

شانس صعود:20درصد

نسف قارشی ازبکستان: ارزانترین تیم حاضر در مسابقات هم با تراکتور هم گروه است. فوتبال باشگاهی ازبکستان در تعطیلی پیش فصل حضور دارد. باشگاهی که نستروف را هم ندارد که به کمک او کمی شناسایی شود همین.

ارزش کل تیم:1.98 میلیون پوند

گرانترین بازیکن:آرتور گورکیان 220 هزار پوند

شانس صعود: 5 درصد

الاهلی عربستان: درحالی که بعضی سایت‌های ورزشی از جمله ورزش 3 ادعا کرده بودند الاهلی در رده 8جدول لیگ عربستان حضور دارد ولی این تیم با 33 امتیاز و یک بازی کمتر در رده دوم لیگ عربستان قرار گرفته. به هرحال بنظر می‌رسد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، الاهلی و تراکتور برای صدرنشینی در گروه خواهند جنگید. 

ارزش کل تیم:12.14 میلیون پوند

گرانترین بازیکن:برونو سزار 3.52 میلیون پوند

شانس صعود:35 درصد

 ============

برنامه مسابقات در سایت ورزش 3 از این‌جا

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Cold
Cold
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
پرسپولیس :((...هعــــــــــی پرسپولیس عزیزم :((
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
بعععله
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
:(
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٣/١٢/٠٤
٣
٠
طفلک پرس پولیس :( من خودم استقلااالی ام اینو همه میدونن...ولی واقعن دلم واسه پرسپولیس میسوزه:( وضعیت بدی داره :(
m-ziya
m-ziya
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
مطلب خیلی خوبی بود علیرضا ولی بهتر بود به صورت اجمالی تر 4 تا گروه شرق آسیا هم برسی میشد! :دی
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
سلام.خواهش میکنم اگه شرقم اضافه میشد خیلی زیاد میشد، الانشم زیاده مطلب از لحاظ کلمه
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٠٤
١
٠
پرسپولیس.....:(
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
منم:(
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٣/١٢/٠٤
١
٠
ایشالله نفت قهرمان میشه. پرچم علی منصوریان بالااااست :)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
انشااله اول از گروهش صعود کنه، تیم جوونی داره علی منصوریان و این کارش رو سخت میکنه در آسیا
عاطفه مزرعی
عاطفه مزرعی
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
راستی ، تیتر مطلب رو دوس داشتم! "نبردگی" !!! مرسی :)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
دست آقا ایمان فروزان درد نکنه برای مشاوره خوب:-)
نخخخند
نخخخند
٩٣/١٢/٠٤
٠
٠
ممنون از برای مطلب خوب و روونت .. ;)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٤
١
٠
خواهش میکنم:-)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٢/٠٥
٠
٠
از پرسپولیس که امیدی نیست...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٥
٠
٠
معلوم نیست البته
علیرضا
علیرضا
٩٣/١٢/٠٥
٠
٠
علیرضا گزارشت خیلی خوب و کامل بود. اما تیتر گزارش به نظر من یک چیز دیگه بود، خیلی خوب بود خیلی :)))) | یک تبریک هم به پرسپلیسی ها برای برد شیرین اولی :))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
ممنون علیرصا جان، ایول به بچه های پرسپولیس واقعا:-)