مبادا از فکرشان بترسیم!
نسل جوان را دریابیم

مبادا از فکرشان بترسیم!

نویسنده : صالح یعقوبی زابل

مدتیست می خواستم در مورد موضوعی بنویسم اما هر زمان که شروع به نوشتن کردم حس میکردم حرفهایم کافی نیست، تا اینکه چند شب پیش که به یک میهمانی رفته بودم سوال و جوابی بین من و دختر 14ساله‌ی میزبان برقرار شد که حس ناکافی بودن مطلب را از بین برد!

ابتدا خلاصه ی سوال و جواب...

 

- میترا خانم میخوای چیکاره بشی؟

- می‌خوام هنر بخونم، من عاشق موسیقی هستم

- آفرین. موسیقی عالیه، کلاس هم میری؟ چون باید حداقل یک ساز بلد باشی

- آره کلاس که میرم اما در اصل میخوام خواننده بشم!

- آفرین! حتما از این کنسرتای بانوان با مادرت رفتی و علاقه مند شدی؟

- نه! میخوام بعد درسم برم خارج و واسه همه بخونم!

- (!). اما من دیدم تو نماز میخونی، مگه نمیدونی طبق شریعت اسلام خوندن زن واسه نامحرم حرامه؟

- اما ارمیا هم مسلمون بود، هم حجاب داشت؛ هم خواننده شد

- اینهمه آیه و دلیل تو قرآن هستش که این موضوع رو حرام اعلام کرده، اونوقت تو فقط به کاری که ارمیا کرده تکیه میکنی؟

- نه خیر، تو برنامه ی سمت نو دیدم که یک کارشناس مذهبی گفت اون آیه می‌گه فقط صدای همسران پیامبر(ص) برای نامحرم حرام بوده اما اینا هستن (!) که میگن واسه همه حرامه

من؛ ابتدا هنگ کردم چون اطلاعات دقیقی درمورد اون آیه نداشتم اما بعد از یک نفس عمیق گفتم؛ اما تو چرا به حرفای رسانه های داخلی توجه نمیکنی و فقط حرف آدمای یک شبکه واست شده حجت؟

- آخه مگه میشه اعتماد کرد؟ یک روز فلان سایت معتبر داخلی مینویسه که فلان مجری معروف شبکه‌ی من و تو  با یک ساک پر از مواد مخدر در مرز فلان کشور دستگیر شد، یا فلان برنامه ساز به یک مجری این شبکه تجاوز کرد. و... اما فرداش همونا رو میارن برنامه‌ی جواب میشینن و به رسانه های ایران میخندن و دروغاشون رو بر ملا میکنن، یا میان واسه هر کدومشون یه گذشته‌ی عجیب درست میکنن اونوقت خود اونطرف مدرک میاره که خلایق اون تاریخ هایی که سایتای ایرانی گفتن ما فلان کار رو در فلان جا کردیم ما اصلا اونجا نبودیم. من که از وقتی این طور چیزا رو خوندم دیگه هیچ اخباری از ایران رو قبول ندارم. به نظرت رسانه های داخل راستگو هستند؟

- چون تمام مسائلی رو که گفت دیده وشنیده بودم گفتم، راستی چه سازی میزنی؟ درخشان هم که موندگار شد، و با گردش چند درجه ایی گردن پرسیدم راستی حاج آقا شنیدین نیروهای عراقی میخوان 2ماه دیگه به موصل حمله کنن و ...!

***

دوستان تندرو که رسانه دارید یک قسمت  تفکر این نوجوان نتیجه‌ی خون سرد نبودن شماست، وقتی می‌بینید آن‌ها برنامه ی با کیفیت تولید میکنند و محبوب شدند این راهش نیست که بدون مدرک و الکی یک سری حرف‌ها بزنید و آن‌ها را همجنسگرا ومنحرف نشان بدهید البته من کاری ندارم که هستن یا نه. حرف من این است که این راهش نیست، این کار شما باعث می‌شود بچه‌هایی که توی حساس ترین سن و در اوج غلیان احساسات هستند اینطوری برای شما تره هم خرد نکن و خودتان با دست خودتان آن افراد را بکنید اسطوره های این نسل.

وقتی آمدم خانه یاد پدرم افتادم که 2 سال پیش میگفت این ارمیا یک فرد نیست یک پروژه‌ی بلند مدت هستش و تا چند سال دیگه تاثیرش رو خواهید دید و من میگفتم پدر جان اینقدر  بد بین نباش و بذار یک برنامه ی واقعا سرگرم کننده ببینیم... اما امروز می بینم  که چه اهدافی بوده پشت این جریانات هست.

یک نکته هم در مورد قسمت اول برنامه‌ی کافه ماهواره بگویم، دوستان عزیز برنامه تان خوب است اما اینقدر تاکید روی اینکه بفرمایید شام کپی از یک برنامه‌ی انگلیسی است موجب مضحکه‌ی خودتان میشود. زیرا آنها از اول هم این را گفته بودند و تاکید کرده بودند که حق کپی رایت آن برنامه را هم میپردازند و چندی قبل به خود شما گیر دادند که برنامه‌ی شام ایرانی را از روی آنها ساخته اید اما حق کپی رایت را به آی تی وی انگلیس نداده اید. عاجزانه خواهش میکنم همه‌ی شما خونسرد باشید و از محبوبیت آنها نترسید و با فکر و خونسردی از اهداف پلیدشان بگویید. و برنامه‌ی خوب بسازید. دیگر گفتن این حرفهایی که تا کنون گفته‌اید فایده‌ایی ندارد

این زنگ خطریست، افکار این نوجوانان در خطر است، مبادا... مبادا روزی برسد که از فکر این نسل که جوانان آینده ی کشور هستند بترسیم.

 

پ.ن. بابت بعضی از واژه ها در مطلب پوزش میطلبم، البته هم سن افرادی که در جیم فعالند اینقدر بزرگ هست که راحت موضوعات اجتماعی را بیان کنیم و هم چاره ی دیگری نداشتم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمیرام
سمیرام
٩٣/١٢/٠٦
٣
٠
اون ارمیا که خیلی مزحک و خنده دار بود ، متاسفانه رسانه ملی ما همش میز گرد میز مستطیل میز لوزی و غیره ... هر شبکه که میزنی فقط چرندیات تحویل آدم میدن.تو یه ساعات خاصی که واقعن تی وی هیچی نداره آدم دلش میخواد از پنجره پرتش کنه بیرون و به قول شما تا میبینن یه چیزی بین مردم محبوب شده سریع دست به تخریبش میزنن.واااااای از این مستندای شبکه یک وااااای آدم دلش می خواد خودشو بکشه ....
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
همه ی گفتی ها رو گفتین شما... کاش به جای اینهمه که میز گرد میذارن تا به مردم هشدار بدن 2تا برنامه ی خوب میساختن. خیلی تاثیرش بیشتر بود. به آدم بر میخوره بس که از رسانه های ایران مطالب عجیب نشون میدن... راستی اگه تلویزیونتون از این گروناست خبر بدین قبلش ما بیایم زیر پنجره بشینیم ! خخخخ
Samira
Samira
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
تی وی مشهد از این 24 اینچی قدیمیاست ، میشینین زیر پنجره فقط سرو گردنتونو مواظب باش خخخخ
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
تی وی کوجا از اون گروناست؟خخخخخخخخخخخخخ
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٢/٠٦
٢
٠
متاسفانه این رسانه ملی نیست ، میلی است . و دوست داره با لجاجت راه خودشو بره
Samira
Samira
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
خیلی وقت بود تو مطالب نظر نذاشته بودین :) اون اوایل بیشتر تو مطالب میومدین.
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
بانو مطالب رو میخونم اما بنا بدلایلی نظر نمیذارم
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
منم که کامنتت رو دیدم همین حرف سمیرا بانو آمد تو ذهنم. درست علی جان. البته امید دارم با مدیریت جدید بهتر بشه...
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
:))
Samira
Samira
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
باشه :) من دیگه نمی پرسم واسه چی که فضولی نکرده باشم :))
Samira
Samira
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
اقا صالح تو این مسابقه نویسندگی شرکت نمیکنین؟؟؟شما که دست به قلمتون خیلی خوبه :) علی آقا شما چی؟ شمام که اگه بخوای خوب مینویسی البته نه به خوبی من (الکی مثلا من خیلی نویسنده خوبیم خخ) شرکت کنین خوش میگذره :))
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ممنون از شما اما از دست به قلمم دارم ناامید میشم! با اینکه اولش میخواستم میدون رو واسه جوونا باز بذارم اما بعدش نظرم عوض شد... اعلام آمادگی مینمایم....
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/٠٦
٣
٠
ارمیا باید برقصه..ارمیا باید برقصه/خخخخ
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
از آخرم نرقصید!! خخخخخخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
خیلی حیف شد...وقتی اعلام کردن که نفر اول شدی من فکر کردم که دیگه وقتشه و... ولی نشد که بشه...!
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
انگار از اولش میدونست. هیجان زده نشد!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
آره واللا....خدا آخرو عاقبت هممونو ختم بخیر کنه :) مرســـــــــی از شما....قلمتآن مستدآم (^_^)
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
انشاءلله. ممنون از شما که خوندین...
raha_sl
raha_sl
٩٣/١٢/٠٦
١
٠
واقعا:( مخصوصا برای ایرانی ک جووناش معمولا اهل مطالعه ام نیستن و تکیه شون همین رسانه هاس
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
١
٠
و چقدر بد که اینطوریه... کاملا درسته.
raha_sl
raha_sl
٩٣/١٢/٠٦
١
٠
خیلی ممنون
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
١
٠
ممنون از شما که وقت گذاشتین.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
خیلی خیلی لذت بردم از این یادداشت سراسر صداقت شما. نکته سنجی و جسارتتون رو در بیان این مشکل عمیق، جدی و خطرناک رو ستایش میکنم... . لذت بردم. / حرف بسیار زیاد هست در این رابطه که متاسفانه خریدار نداره. موفق باشید.
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
خیلی ممنون آقای شمشیری از محبتی که به من دارین. واقعا از کامنتتون انرژی گرفتم. . . فقط جسارتا یه سوال. مدتیه (خصوصا واسه چندتا مطلب ورزشیه قبلیم) واسه مختصر نویسی مشکل دارم. دلم میخواد کوتاه باشه اما فکر میکنم هر قسمتی رو که حذف کنم مطلب ناقص میشه و حق مطلب خوب ادا نمیشه (که واقف هم هستم وسواس از خودمه و اتفاقا مطلب کوتاه خواننده ش بیشتره) اما نمیتونم وسواس رو کنار بذارم. در واقع دقیق نمیدونم چه جایی رو حذف کنم . اگه بزرگواری کنید در حدی که وقتتون گرفته نشه یه نکات یا سر فصلهایی در مورد کوتاه نویسی بهم بگید ممنون میشم. عذر خواه که وقتتون رو گرفتم.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
خواهش میکنم :-)) باید تا جاییکه می تونید از "حذف به قرینه معنایی و لفظی" استفاده کنید. حروف ربط و قیدها رو هم به اندازه بذارید. از نقطه گذاری نترسید و بهمون اندازه نسبت به حروف ربط هم شجاع باشید! یک کمی زمان بر هستش.
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
با تمام وجود ممنونم از وقتي كه گذاشتين. متشكرم برادرم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
خواهش میکنم :-) حقیقتا آدرس کارگاهم رو داده بودم ظاهرا تایید نشده. میخواستم اونجا مفصل یک کار کارگاهی داشته باشیم. انشالله فرصت های بعد.
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
همین که بزرگواری کردین و وقت گذاشتین واسه پاسخ دادن یک دنیا سپاسگزارم. حیف که تایید نشد. . . حیف
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
وای آقای شمشیری تو مطلب تنین خانوم دیدم که گفتین واسه جوانان امروز مینوشتید... من از زمستون 79 تا همین لحظه هر هفته جوانان امروز و خصوصا اطلاعات هفتگی تبدیل شدن به بخش جدایی ناپذیر و بسیار مهمی از زندگیم. به جرئت میتونم بگم حتی 1شماره رو هم از دست ندادم. البته از زمانی که در جوانان امروز سونامی شد و ماه نامه کردنش و خیلی از نویسنده های فوق العاده خوبش مجله رو ترک کردن من به خاطر تمام خاطراتم میخرمش اما به خاطر کارای عجیب مسئولینش نمیخونمش! اما از این 2تا مجله به اندازه 14سال خاطره دارم و باهاشون زندگی کردم و بدونشون نمیتونم زندگی کنم. آقا ما به شما خیلی ارادت داشتیم و این چندین برابر شد... اگه یه روزی سعادت داشتم و زیارتتون کردم خیلی سوالا در مورد اون سالهای مجله دارم. موفق باشید اقای شمشیری
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
بله من سالها(از 73 تا 80)خواننده دائمیش بودم. و از حدود77 تا 80 هم که تحلیل فیلم میفرستادم، اما نه تحلیلهایی تخصصی چون مجله ای تخصصی نبود و همچنین من اوایل نوشتن هام بود و خودم هم بضاعت کافی رو نداشتم. من شعر هم برای اونها فرستادم و الان هم شعر سپید کار میکنم اما خیلی کم و خصوصی و غیرقابل انتشار! خوشحالم که شما هم از خوانندگان اون بودبد و هستید. راستش اون زمان خیلی خوب بود و نسبت که مجموعه پدرش(سایر نشریات اصلی موسسه اطلاعات) بسیار بازتر عمل میکردند. از حال و روز فعلی شون هم کلا بیخبرم.(معمولا همینطوره و فرزندان نشریات نسبت به پدرانشون بازتر عمل میکنند که توازنِ مخاطب برقرار باشه :-)) )... موفق باشید.
r_zeyghami
r_zeyghami
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
من معمولا کم حوصله ام و متن های طولانی رو متاسفانه نمیخونم اما از خوندن این متن لذت بردم خیلی عمیق و روشن فکرانه بود دید خوبی دارید و تمام حرفهاتونو تایید میکنم منم همین حرفها رو از نوجوونا زیادشنیدم که ارمیا اسطوره ی یک زن مسلمان و هنرمند و موفقه!اما میترسیدم باهاشون بحث کنم خیلی اطلاعات دارن و خیلی هم پیگیرن باید با ملایمت رو ذهنشون کار کرد موفق باشید
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
باعث افتخارمه که وقت گذاشتین. خوندین و خوشتون آمده... کاملا درسته، چنان تاثیری گذاشتن که مدتها باید کار درست و اصولی انجام بشه تا این افکار از بین بره. بازم ممنون
r_zeyghami
r_zeyghami
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
امیدوارم باز هم از این متن های بحث بر انگیز و عمیق ازتون بخونم ممنون
azadeh_tabrizi
azadeh_tabrizi
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
خیلی خوب و شجاعانه نوشتید خوبه سانسورش نکردم یعنی حذفش نکردند آخه سایت جیم دسته به حذفش خوبه .....
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
ممنونم از شما بانو. اتفاقا خدا خیرشون بده. زحمت کشیدن مطلب رو یه ویرایش نهایی هم کردن که خدایی بهتر شده از اون چیزی که من واسه سایت ارسال کردم.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
کاملا پدرتون درست گفتند منم اون موقع حجاب ارمیا واسم سوال بود.
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
ممنون. اما الان جوابش جلوی چشم همه هستش. من خیلیا رو دیدم که تفکرشون این شده...
Cold
Cold
٩٣/١٢/٠٦
٣
٠
رسانه داخلی ما که شورشو در آورده دیگه...نمیدونم خودشون خندشون نمیگیره به این حرفایی که میزنن...یه عکس از یه مجری زن اون شبکه رو توی بقل یه مجری مرد اون شبکه میذارن و پایینشم مینویسن فساد در تمام اجزای این شبکه موج میزند...یکی نیست بگه بابا اونا که جلوی دوربین دارن همو بغل میکنن پس مچ گیری شما چیه دیگه؟؟...خبر میسازن که فلان مجری مردشون همجنس بازه ولی فردا میگن همون مرد به یه دختر تجاوز کرده......بابا بیخیال دیگه!!! خیلی میخواین کاری انجام داده باشین 4تا برنامه جالب بسازین که مردم اونارو نگاه نکنن...من خودمم بدم میاد از اونا...واسه اینکه که فکر میکنن از آسمون افتادن و خیلی حالیشونه با اینکه هیچی هم نمیفهمن...ولی این راهش نیست!....صالح جان دستت درد نکنه :)...ممنون!
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
ممنونم محمد جان. تمام حرف مطلب همین چند خط تو بود. کاملا موافقم. خوشحالم خوشت آمده... موفق باشی
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
واقعا ! باید این رو باور کنن که تخریب دیگران به هر قیمتی ارزش خودشون رو بالا نمی بره! با روی سر دیگران ایستادن ، با تو سر دیگران زدن ، قد ادم بلند نمیشه فقط ممکنه یه روز ، یه دفعه تو یه لحظه کله پا بشه ! رسانه ها نباید تخریب کنند . باید بسازند. سازنده باشند. مرسی از شما. :)
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
عجب جمله ی قشنگی گفتین... کاملا موافقم.فقط سازنده... ممنون که خوندین
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٢/٠٦
٠
٠
برنامه جواب رو دیدم / واقعا که رسانه های ایرانی.....واقعاکه.
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
واقعا که... مرسی علی جان
admin
admin
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
صالح هنوزم مطالبش بلنده؛ کوتاه تر عزیز
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
برای خودم هم داره میشه مایه عذاب!مطالب بعدی حتما خیلی کوتاه تر مینویسم. ممنون اقای نادری
Narges_V
Narges_V
٩٣/١٢/٠٧
١
٠
منم عاشق موسيقي ام!!!
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
منم همینطور. اما هر چیزی راهی داره. امیدوارم همه ی انسانها بتونن راه رو پیدا کنن... ممنون
neyosha
neyosha
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
من اين فرد و نميشناسم :/ ..
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
بهترین کامنت...
همتا
همتا
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
آفرین ! مطلب خوبی بود ! غرض ورزی نداشت ! متاسفانه هر دو طرف همین طوری ان.یعنی رسانه های این وری و اون وری هر دو غیر قابل اطمینان هستن. گرچه من خودم شخصا این ورو ترجیح میدم :( ولی بهر حال هیچ وقت مخصوصا در مورد اخبار به صرف رسانه از نوع تلویزیونش تکیه نمی کنم . :)
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
تشکر. کاملا موافقم اما 100% اونا غیر قابل اطمینان تر هستن. فقط به خودشون رنگ و لعاب زدن که بخدا با کمی خونسردی چنان دستشون رو میشه که هیچکس ماهواره نبینه... ممنون که وقت گذاشتین و خوندین
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ی سوال...این ارمیا کیه؟خخخخ..من نمیشناسمش...///اما در مورد مطلبتون واقعا موافقم..چیزایی از دوستام میشنوم ک شاخ در میارم.....ممنون
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
١
١
ارمیا یک خود فروخته ایی که میخواست بگه 1400 ساله تمام مسلمونا اشتباه میکنن!!! ممنون که خوندین. بله درسته منم دیدم و شنیدم...
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
بلی بلی..من با اسلام خیلی موافقم ولی با اسلام در ایران ب این شکل مخالفم....!!خواهش میشود...
n_babaeinia
n_babaeinia
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
خودفروخته یعنی چی؟؟ من هیچ نظری راجع به ارمیا ندارم ولی فک کنم تو خود اسلام هم گفته وقتی مطمئن نیستی راجع به کسی قضاوت نکن :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٦
٠
٠
100% موافقم که نباید بدون علم قضاوت کرد. سعی کردم این کلام حضرت امیر (ع) که به مالک اشتر فرمودند: کسی را که شب گذشته در حال معصیت و گناه دیدی درباره اش قضاوت نکن،شاید نیمه شب توبه کرده باشد و تو بی خبر باشی... هیچوقت فراموش نکنم. منتها یک سری چیزها کاملا مشخص هستش. کسی که خودش رو مسلمان معرفی میکنه و میاد در یک رسانه ایی که میلیونها بیننده داره حرام اسلام رو مرتکب میشه و با اعتماد به نفس اون رو حلال اعلام میکنه و در لفافه میگه تمام علما و مسلمونا صدها سال اشتباه فکر میکردن و تفسیر من از اون آیه درست هستش خودفروخته نیست؟ من اون برنامه رو میدیدم و رک بگم لذت هم میبردم چون سرگرم کننده بود نسبت به برنامه های بی محتوای رسانه ی ملی مون. منتها این هم واضح بود این شخص فقط داره یک سری دیالوگهای از پیش تعیین شده رو بیان میکنه. خیلیا اونجا بودن اما ادعای مسلمانی نداشتن. کسی که نقش اول اون پروژه رو بازی کرد که فقط هم هدفشون فکر نوجونهای دختر در ایران بود یک خودفروخته محسوب میشه،شک نداشته باشید...و وقتی ایشون در برنامه ی سمت نو شرکت کرد و باز هم بر تفسیر ابلهانه ی خودش و اون افرادی که انتخابش کرده بودن از قران کریم تاکید کرد بیشتر بهم ثابت شد. باز هم حرفم اینه که وقاحت میخواد آدم بیاد بگه صدها سال علما و مراجع دین اشتباه میگفتن و این تفسیر من درسته..! من اهل جایی هستم که سالیان طولانی بین برادران اهل سنت زندگی کردم و اتفاقا در این مسئله که آواز زن برای مرد حرامه اونها هم تاکید دارن. پس چطور این آدم به خودش اجازه میده همچین حرفی بزنه؟ غیر از اینه که دلار خیلی کارش درسته و قیمت اعتقادات ایشون هم 25000دلار جایزه ی اون برنامه بود. با اجازه ی شما من به چنین شخصی فقط میتونم بگم «خود فروخته» . شاید هر آدمی یه قیمتی داشته باشه اما دین آدم شرف آدم هست و به نظرم شرف آدم خیلی بیشتر از 25000دلار ارزش داره.ببخشید که طولانی شد.
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
من ترجیح می دم هیچ قضاوتی نکنم.
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ممنون که خوندین .در مورد مطلب یا در مورد اون فرد؟
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
در مورد ارمیا.
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ممنون
p_golpari
p_golpari
٩٣/١٢/٠٧
١
٠
من اومدم خخخخ !!( شبکه manoto یه شبکه قدرتمنده یه شبکه ای که پشتوانه ی محکمی پشتشه نه بر نامه تبلیغاتی داره هیچی ! نگاه که میکنی مورد توجه خیلی ها هم هست !خوب بلدن چیکار کنن چند سال پیش که ارمیا اومد و خوند خیلیا ها میدونستن که برنده میشه هنوز کاری نکرده بود اما میگفتن میبره چون به قول پدر شما ارمیا فقط یه شرکت کننده نبود ..با حجاب اومد وسط (یه سلاح محکم )و راه رو برای خیلی ها باز کرد ..خیلی از دختر ای ایرانی اونایی که ادعای مسلمونیشون میشه هم خدا رو میخوان هم خرما رو خخ هم دنیا رو دوست دارن هم آخرت رو !خب خیلی خوب شد یه دختر با پوشش کامل اومد خوند و اشاره هم کرد که قران گفته خوندن خانوم ها اصلا اشکالی نداره که بخونن تازه اولم شد !
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
١
٠
خيلي خوش آمدين... كاملا موافقم.آخه حجاب درست و حسابي هم نداشت. بعد يه دليل گمراه كننده داد دست خيلي از نوجوناي ما. البته جديدا داره آگهي هم پخش ميكنه. درسته. با اين هزينه هاي سنگين شبكه داشتن. كه بايد 80% آگهي پخش كنن تا سرپا بمونن. يه شبكه با همچين پشتوانه ي عظيمي خيلي عجيبه ديگه. همين يه دليله كه دستهايي پشت پرده هستش...
p_golpari
p_golpari
٩٣/١٢/٠٧
١
٠
حالا نظر خود ارمیا اینه که داشتن حجاب و خوانندگی تضادی با دین داری ندارد و موجب نمی شود انسانی که دین دار است خود را از شادی ها محروم کند و دین تنها برای عزا و غم نیست..
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
كه تمام اين حرفا بي پايه و اساسه. كسي كه داره دين مبين اسلام رو اينطور معرفي ميكنه دروغگويي بيش نيست
عظیم
عظیم
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
بسیار خوب و عالی ...
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ممنونم از شما بزرگوار كه خوندين...
p_golpari
p_golpari
٩٣/١٢/٠٧
١
٠
مطلب شما خیلی خوب بود ..اما رسانه ی ما ؟؟یه چیز میگم خدایی نکرده قسط توهین ندارم ولی الان هر کدوم از شبکه های ایران که میزنی یه آخوند یا طلبه داره سخنرانی مذهبی میکنه این بد نیست اما واقعا زیاده رویش باعث پناه اوردن به ماهواره میشه !رسانه های ایران به جای درست کردن کارای خودشون و سرسامان دادن به برنامه های خودشون به قول شما دنبال عیب جویی ان ! تازه شما یه مورد خوب رو اشاره کردید!من چند سال پیش در مورد تجاوز یکی از مجری های این شبکه به بچه شنیدم ! که از طرف سایت ها ایرانی منتشر شد ! اتفاقا همون مجری تو خود شبکه من و تو در مورد این موضوع صحبت کرد ! رسانه ما کاری جز عیب جویی بلد نیست همین ! وضعش خیلی خرابه رسانه ایران
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
دوست من چندسال پیش یک شلوار خرید من چون نمیتونستم عین اون بخرم گفتم شلوار زشتی خریدی. رسانه ما هم چون نمیتونه برنامه جالب درست کنه هی دنبال خراب کردنه دیگرانه.من میگم دیگرانو هی خراب نکنیم به فکر باشیم دیگه ستایش نسازیم یا فیلمهای آبکی کره رو نخریم.
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
تشكر... خيلي موافقم. از آقاي حسين پور عزيز تشكر ميكنم. كامل بود...
vesal
vesal
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ملوم نیس کی میخوان روش شونو عوض کنن..........مرسی:)
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/٠٧
٠
٠
ممنونم از شما كه وقت گذاشتين و خوندين. اميدوارم به اين رويه پايان بدن چون به سمت ورطه ي هولناكي داريم ميريم...
blue girl
blue girl
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
ارمیا کیه؟؟؟؟نمیشناسم!
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
این هم بهترین کامنت... نظرات رو بخونید. تا حدودی آشنا مشین...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
سلام دوست گرامی برایتان آرزوی بهترینهادارم.
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
سلام. من هم برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. ممنون که خوندین استاد حسنی
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
سلام: قربان شما دوست عزیز.شادکام باشید.
Vania
Vania
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
ارمیا رو که نمی شناسم.ولی خب با موضوعی که مطرح کردید شدیدا موافقم..و نحوه ی بیان هم خیلی خوب بود. با یک گفتگوی دونفره شروع شد و ادامه پیدا کرد.//واقعا در مورد اون بنرنماه ها هم خیلی فکر و برنامه پشتشه که متاسفانه ما و حتی گاهی مسئولین حواسشون نیست. نمونش مثلا خوندم همین عروسکای باربی با یه ایده ساده شروع شدن اما بعدش چقدر سریع گسترش پیدا کردن و این حس باربی بودن و کنارش خیلی چیزای دیگه رو مثل دوستی با جنس مخالف و ...القا کردن به مردم و خصوصا دخترای جوون و خانوما..وو جالب و شاید وحشتناک اینکه مسئول طراحی اونا کسی بوده که تو ارتش آمریکا گمونم سمت داشته و آشنا به اندام زنان!(با پوزش یه کم بی سانسوره)///در مورد اطمینان هم که الان ه جوری شده به سختی میشه حتی رسانه های داخلی رو هم اعتماد کرده چه برسه به خارجی.اونوقت نسل نوجوون و جوون ما الگوهاشون همین شبکه های شدن و آینده معلوم نیس چی بشه با این وصضع اگر فکری نشه/// پاینده باشید
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
خوشحالم خوشتون آمده. با نظرتون کاملا موافقم. یه چیزای ساده ایی مثل همین عروسک که شما گفتین چنان موج عظیمی پشتش هست که اگه مهار نشه ویرانی به بار میاره. و متاسفانه این چیزا نادیده گرفته میشن. اونا فکر این نسل رو هدف گرفتن. چاره ایی هم جز رقابت نیست. باید کیفیت خیلی بره بالا. ممنونم که وقت گذاشتین و خوندین. موفق باشید
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
واقعا کی قراره فکری به حال رسانه ملی بشه؟.........
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
امیدوارم به زودی این اتفاق بیفته... به جیم هم خوش آمدین
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٨
٠
٠
امیدوارم به زودی این اتفاق بیفته... به جیم هم خوش آمدین
tanin
tanin
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
ارمیارو راستیش نمیشناسم:|ولی اسمشو شنیدم:|خیلی ممنون اقاصالح واقعا حرف دل ما هم بود:))
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
اون زمان خیلی اسمش شنیده میشد. البته شکر خدا الان کمتر شده.ممنونم که خوندین و خوشحالم که خوشتون آمده.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
واقعا مطلبتون عالی بود، البته دوستای منم میگفتند که ارمیا برنده میشه که مثلا بگند خانومای محجبه هم میتونند در مقابل نامحرم بخونند و از این حرفا
s_sali
s_sali
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
ممنون از لطف همیشگیه شما :) . دقیقا. هزاران هدف و فکر پشت معرفی این فرد بود که متاسفانه موفق هم شدن...
sajede_gh
sajede_gh
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
خیلی خوب بود متنتون.واقعا حرفی ندارم بزنم. فقط با اجازه تو وبلاگم لینکش میکنم.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٣/٢٠
٠
٠
لطف دارید. ممنونم.خواهش میکنم. راحت باشید :))
n_babaeinia
n_babaeinia
٩٤/٠٢/٢٨
٠
٠
من کاری به ارمیا ندارم ولی میخوام بدونم شما بیا قانعم کن که چرا صدای زن حرامه؟؟ با دلیل و مدرک! مثلا بگو کدوم آیه از قران همچین چیزی گفته؟؟
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٦
٠
٠
سلام. چندتا نکته واسه کامنتتون وجود داره. اولیش و مهمترینش هم اینه که من طلبه یا کارشناس مسائل مذهبی نیستم،منتها مسلمان هستم و به آموزه های دین و مذهبم کاملا پایبند هستم.در این اینطور مواقع باید به کارشناس این امور مراجعه کرد. شخص من به عنوان نگارنده وقتی دیدم تمام علما و مراجع تاکید میکنن آواز خوندن زن برای مردان حرامه این مطلب رو نوشتم.البته اگر آدم به اصل دین اعتقادی نداشته باشه بحثش جداست.یه نکته ی دیگه هم اینه که شاید 10% هدفم از نوشتن این متن بحث حرام بودن آواز زن (برای مردان بود/ ما همین الان تو کشور کنسرت های بانوان رو داریم که فقط بانوان شرکت میکنن به عنوان مستمع و خیلیم خوبه آرزو هم دارم بشتر برگزار بشه این کنسرت ها) هدفم چیز دیگه ایی بود که شاید در رسیدن بهش موفق نبودم. ولی صمیمانه ممنونم که خوندین و وقت گذاشتین واسه نوشتن کامنت. پوزش من رو هم بپذیرید که سهوا دیر پاسخ دادم.موفق باشید
translator
translator
٩٤/٠٨/٠٥
٠
٠
جالب بود. اینطور موقع ها چقدر خوبه ادم جواب داشته باشه . من دارم سعی میکنم اطلاعاتمو ببرم بالا برا مواقع ضروری
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٨/٠٦
٠
٠
سلام.بسیار ممنونم که وقت گذاشتین و مطالعه کردین،البته متوجه منظورتون از اینکه گفتین (اینطور موقع ها چقدر خوبه ادم جواب داشته باشه...) کامنت بالایی هستش الان جواب دادم. دلیل دیر پاسخ دادن هم این بود که متاسفانه عادت بدی دارم و خیلی کم سر میزنم که ببینم واسه مطالب قدمیم کامنتی آمده یا نه. بازم متشکر...
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣