حال تیم شهرمان خوب است
گزارشی از تمرین تیم پدیده پیش از بازی حساس برابر پرسپولیس

حال تیم شهرمان خوب است

نویسنده : مازیار حکاک

تیم فوتبال پدیده این هفته جمعه در ورزشگاه ثامن الائمه(ع) میزبان پرسپولیس تهران است. بازی که اگر چه رقابت دو تیم نهم و دهم جدول رده‌بندی است اما به جهت حضور دومین تیم محبوب پایتخت در مشهد و البته شرایط بحرانی تیم پرسپولیس از اهمیت بالایی برخوردار است. به بهانه این بازی مهم سری به تمرین پدیده زدیم و با برخی از بازیکنان این تیم گفت و گو کردیم..

 

تمرین در هوای بهاری و محیط دانشگاهی

تمرین تیم فوتبال پدیده در یک از زمین چمن‌های دانشگاه فردوسی برگزار می‌شود. (آدرس دقیق نمی‌دهیم چون خودمان هم از کلی گیت رد شدیم برای رسیدن به تمرین و نمی‌خواهیم شما را زا به راه کنیم). چمن این کمپ تمرینی اثری از سبزی ندارد و به زرد اخرایی می‌زند. هر چقدر که زمین بد است و در شأن یک تیم لیگ برتری نیست، اوضاع آب و هوا خوب خوب است و هوا بهاری است. تمرینات پدیده در طول این هفته و بعد از برد شیرین برابر تراکتورسازی تنها در یک نوبت برگزار می‌شد به غیر از روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه که به صلاح دید مرزبان به خاطر شرایط تاکتیکی و فشار روی بازیکنان تمرینات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار شد.

 

تمرین پر فشار و طولانی با نظم بالا

در تمرین پدیده همه بازیکنان تیم برای بازی مقابل پرسپولیس اهمیت بالایی قائل بودند و کاری به شرایط بحرانی این تیم نداشتند و با جدیت کار خود را دنبال می‌کردند. در ابتدای تمرین بازیکنان در 4 گروه تقسیم شده بودند که دو دسته در کنار مرزبان تمرین می‌کردند و دو دسته در کنار توماس هسلر آلمانی. با این تفاوت که مرزبان با گرمکن آبی، کلاه  و یک سوت از دور به کار بازیکنانش نظارت داشت اما هسلر در قالب یکی از دو تیم بازی می‌کرد. در ابتدای تمرین با توجه به حضور بازیکنان اصلی در کنار مرزبان این طور گمان می‌شد که بازیکنان ترکیب ثابت روز جمعه کنار او تمرین می‌کنند و الباقی جوان‌ترها و ذخیره‌ها در کنار هسلر اما وقتی مدام این بازیکنان و دسته‌های‌شان عوض می‌شدند و با هر بار فراخوانده شدن به کنار مرزبان، تیم‌های جدیدی برای مرور کارهای تاکتیکی شکل می‌گرفت، معلوم شد خود مرزبان حتی برای بازیکنان تیم‌اش هم قصد لو دادن ترکیب را ندارد. از نکات جالب این تمرین این‌که هیچ یک از عوامل به غیر از سرپرست تیم حق نزدیک شدن را نداشت و باید از راه دور تمرینات پدیده را زیر نظر بگیرند که نشان از نظم بالای تمرینات مرزبان داشت. تمرین تیم پدیده تقریبا نزدیک به دو ساعت کشید، حتی سرد کردن بازیکنان هم پرفشار بود. بازیکنان در سه دسته به کاپتانی رضا حقیقی، مجتبی روشنگر، میثم رضاپور 70 متر استارت زدند و 70 متر پیاده روی آهسته کردند تا مرزبان سوت پایان تمرین را زد.

 

شرایط بهتر از پرسپولیس روی کفه ترازو

اگر بخواهیم شرایط دو تیم را بررسی کنیم پدیده به مراتب وضعیت بهتری از پرسپولیس داد. پرسپولیس بعد از باخت برابر ملوان روزهایی سختی را تجربه کرد. در حالی که صحبت از اخراج و برکناری حمید درخشان داغ شده بود، به رای کمیته فنی برای این بازی ابقا شد ولی با این حال همچنان این تیم درگیر حاشیه است و حتی در این روزهای آخر سه بازیکن این تیم یعنی عباس‌زاده، دغاغله و اسماعیل‌زاده از تمرینات این تیم منع شدند. پرسپولیسی که در نیم فصل نتوانست خوب عمل کند و بازیکنان مورد نیازش را بگیرد و به خرید چند بازیکنان متوسط اکتفا کرد. در مقابل پدیده به نظر در پنجره زمستانی خریدهای خوبی داشته است. آن‌ها رضا حقیقی را از پرسپولیس گرفته‌اند که تاثیر زیادی در برد این تیم در مقابل تراکتورسازی داشت. از طرفی بهادر نسیم اف و محمد غلامی به ترکیب پدیده اضافه شدند که توانسته‌اند جای خالی عنایتی را به خوبی پر کنند. در واقع می‌توان گفت این روزها پدیده تیم کاملی شده است که در همه خطوط بازیکنان خوبی را دارد. موضوعی که سید هاشم حسینی سرپرست این تیم هم در بین تمرین روی آن تاکید دارد و می‌گوید: «شرایط پدیده با گرفتن بازیکنان جدید بسیار بهتر شده است علاوه بر رفع نقاط ضعف باعث شده تمام بازیکنان برای قرار گرفتن در لیست 18 نفره بجنگند. ضمن این‌که دست مرزبان هم برای انتخاب‌هایش بازتر شده است.» 

 

پدیده رکوردار زمینه سازی اخراج سرمربی تیم‌های حریف

اخراج خطیبی از تراکتور یکی از سوژه‌های تمرین پدیده است. این تیم در دور رفت پس از تساوی با پرسپولیس در تهران زمینه‌ اخراج علی دایی را فراهم کرد. حالا هم دو روز بعد از بازی تراکتورسازی، خطیبی از سرمربی‌گری این تیم اخراج شد. شکست تیم درخشان در این بازی می‌تواند علاوه بر خوشحال کردن دل هواداران مشهدی پدیده را در این زمینه رکورددار کند. رکوردی که چندان بد هم نیست!

 

بدون مصدوم و با دو محروم ملی پوش برابر پرسپولیس

پدیده در بازی برابر پرسپولیس مصدومی ندارد اما دو بازیکن خوب این تیم یعنی اکبر صادقی و نژاد مهدی به دلیل دریافت کارت زرد در بازی قبلی و سه اخطاره شدن محروم هستند. دو بازیکنی که ظاهرا برای بازی با سوئد و شیلی در ایام نوروز مدارک‌شان از باشگاه درخواست شده است و احتمال این که پدیده در این اردو ملی‌پوش داشته باشد، کم نیست. هر چند سن اکبرصادقی بالاست اما یکی از مهره‌های تاثیرگذار این فصل پدیده بوده است. در کنار او نژادمهدی 22 سال سن دارد و قبل از جام ملت‌ها به همراه تیم کی‌روش به آفریقای جنوبی هم رفت اما از لیست تیم ملی برای جام ملت‌های آسیا خط خورد. اما نفس حضور او در این اردوها نشان می‌دهد شاید به مرور به جمع یاران اصلی اضافه شود.

 

وقتی همه برای شکست پرسپولیس هم قسم شده‌اند

** بعد از تمرین سراغ برخی بازیکنان پدیده می‌رویم تا از آن‌ها پیرامون بازی جمعه سئوال کنیم. میلاد غریبی بازیکن جوان و خوش اخلاقی است که قبلا در پرسپولیس بازی کرده، وقتی از او درباره رویایی با تیم سابق‌اش می‌پرسیم، می‌گوید: «پرسپولیس تیم بزرگ و دوست داشتنی است که طرفداران خیلی زیادی دارد. بازی فوق ‌العاده سختی داریم. شاید پرسپولیس شرایطش نرمال و خوب نیست اما پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. تازه از تیم که شرایطش این جوری باید بیشتر بترسیم. ان شاء الله بچه‌ها همت کنند بازی خوبی انجام بدهیم و این تیم را ببریم.»

او در پاسخ به این سوال که چند بازیکن از زمان حضور او در این تیم مانده‌اند کمی فکر می‌کند و می‌گوید: «فکر می‌کنم امید عالی‌شاه و محمد نوری. به هر حال پرسپولیس هر فصل تغییرات زیادی دارد؛ به ویژه این فصل که دو مربی هم داشته است. خود آقای دایی دوست داشت اول فصل من به پرسپولیس برگردم ولی من پدیده را انتخاب کردم و از این بابت خوشحالم.» او در خصوص تغییرات پدیده در نیم فصل نیز می‌گوید: «ما بازیکنانی خیلی خوبی گرفتیم. تساوی برابر صبا به خاطر نداشتن بازی تدارکاتی بود اما بازی تراکتور خیلی خوب بودیم و من نسبت به بازی پرپسولیس هم خیلی خوش‌بین هستم به ویژه اگرهواردان مشهدی بیایند و ما را حمایت کنند». از او در پایان صحبت‌هایش پیرامون گلزنی‌اش همانند بازی رفت می‌پرسیم که می‌گوید: «قول گلزنی نمی‌دهم اما تمام تلاش‌مان را می‌کنم که تیم موفق شود.»

** بعداز غریبی به سراغ محمد غلامی مهاجم سابق تیم سپاهان که سابقه عضویت در تیم ملی در زمان افشین قطبی داشته می‌رویم. او هم شرایط تیم پدیده را خوب ارزیابی می‌کند و درباره بازی می‌گوید: «چون پرسپولیس بازی قبلی‌اش را باخته و شرایط بحرانی دارد، بازی سختی پیش رو داریم و ما هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که 3 امتیاز را بگیریم و تمام هدف‌مان این است که بتوانیم سهمیه بگیریم.»

او در پاسخ به سوال ما پیرامون میزان شانس پدیده برای گرفتن سهمیه ادامه می‌دهد: «ما شانس زیادی داریم. هنوز 11 بازی برای ما مانده و من خودم برای گرفتن سهمیه آسیایی و بازگشت به تیم ملی به پدیده آمده‌ام.» غلامی در پایان صحبت‌هایش از هواداران مشهدی می‌خواهد که جمعه به ورزشگاه بروند و این تیم را تشویق کنند.

** مجتبی روشنگر دروازه‌بان بندرعباسی پدیده که بعد از رفتن رضا عنایتی بازوبند کاپیتانی این تیم را می‌بندد آخرین بازیکنانی بود که در بحبوحه خروج بازیکنان از محل تمرین توانستیم با او گفت‌وگو کنیم.

او ضمن دشوار خواندن بازی جمعه می‌گوید: «پرسپولیس تیم بزرگی است ولی ما ان شاء الله برای برد وارد زمین می‌شویم و همان طوری که استقلال در مشهد به زحمت افتاد، سعی می‌کنیم برابر پرسپولیس بازی خوبی را انجام بدهیم و پیروز از زمین بیرون بیایم.» او درباره شرایط تیم می‌گوید: «بچه‌ها همه جوره زحمت کشیده‌اند و انگیزه بالای دارند. امید به خدا ان شاا... که پیروزی به دست بیاوریم و دل هواردان مشهدی را که همیشه حامی ما بودند شاد کنیم.»

 

مرزبان: مطئنم هواداران پدیده جمعه ورزشگاه ثامن را پر خواهند کرد

خان آخر گزارش‌مان گفت‌و‌گو با مرزبان سرمربی پدیده بود. گفت‌و‌گویی که به دلیل خستگی در محل تمرین انجام نشد و یک ساعت بعد از تمرین به صورت تلفنی هم کلام شدیم. سرمربی پدیده درباره بازی جمعه می‌گوید: «بازی مقابل پرسپولیس برای ما اهمیت زیادی دارد. برای ما مهم است که یک فوتبال تمیز و باکیفیت را انجام بدهیم. پرسپولیس همیشه تیم بزرگی است و باید به این مسئله توجه کنیم که شرایط این تیم آن‌قدرها هم که می‌گویند بحرانی نیست. آن‌ها فقط چند هفته نتیجه نگرفتند و من مطمئنم به زودی دوباره به روند خوب گذشته باز خواهند گشت. از طرفی بازی با این تیم پرسپولیس برای ما سخت است.» او درباره شرایط پدیده در این بازی ادامه داد: «ما همیشه برای هر بازی انگیزه‌های خاصی داریم و برای‌مان مهم است که با ارائه یک بازی زیبا و شرافتمندانه دل هواداران‌مان را به دست بیاوریم و آن‌ها را راضی و خشنود کنیم. قبلا هم گفته‌ام مردم مشهد کیفیت فوتبال ما و شرافت کاری‌مان را دوست دارند و می‌پسندند و این از هر نتیجه‌گیری مهم‌تر است.» سرمربی پدیده در پایان گفت: «در مدتی که در مشهد بوده‌ام ارتباط خاصی با هواداران مشهدی داشتم و الان واقعا بعد از این مدت که در مشهد بازی نداشتیم دلم برای آن‌ها تنگ شده است. امیدوارم هواداران روز جمعه به استادیوم بیایند تا یک فوتبال زیبا را به آن‌ها هدیه بدهیم. روز جمعه ما به حمایت و حضور تک تک آن‌ها احتیاج داریم. آن‌ها به تیم و بچه‌های من انگیزه مضاعفی برای پیروزی می‌دهند.»

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٢٣
٠
٠
بله . ممنون بابت گزارش :))
s_sali
s_sali
٩٣/١١/٢٣
٠
٠
ممنون. خیلی کامل بود. موفق باشید
admin
admin
٩٣/١١/٢٣
٠
٠
کارت ایول داشت مازیار؛ حسابی زحمت کشیدی :) مرسی :)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/٢٣
٠
٠
سلام: خیلی متشکرم از مطلب کامل جنابعالی.ایزد یکتا پناهتان باد.
طاهره سادات بهشتى
طاهره سادات بهشتى
٩٣/١١/٢٤
٠
٠
از پشت سر محمد غلامی تو عکس سوم معلومه ک با رابطه رفتین سر تمرین. درسته جناب حکاک؟
m.hakkak
m.hakkak
٩٣/١١/٢٤
٠
٠
بله خانم بهشتی... با مرتضی رفتیم....
m.hakkak
m.hakkak
٩٣/١١/٢٤
٠
٠
ممنون از لطف همه دوستان...
طاهره سادات بهشتى
طاهره سادات بهشتى
٩٣/١١/٢٥
٠
٠
خیلی هم عالی. گزارش خیلی خوبی بوود
پربازدیدتریـــن ها
از صدا و سیمای میلی تا بی تفاوتی زنان

من به این سکوت معترضم!

٩٧/٠٢/٢٥
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

تمام خانه‌ای که پریشان گشت

٩٧/٠٢/٢٥
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
اثر جدید مانی حقیقی

درباره فیلم خوک

٩٧/٠٢/٢٤
هزار بار نوشتم

ردپای قلم

٩٧/٠٢/٢٤
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
این بزرگترین آرزویم بود

سرعت ثانیه های زندگی

٩٧/٠٢/٢٥
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
امنیت مانع پیشرفتتان نشود

ناحیه امن

٩٧/٠٢/٢٤
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠