دنیای رنگی رنگی ما چادر سیاه‌ها

دنیای رنگی رنگی ما چادر سیاه‌ها

نویسنده : وبگردی

اصلا من همان دختری باشم که وقتی رسیدم سر قرار، آن هم با 20دقیقه تاخیر، تو ذوق زده نگاهم کنی و بگویی سلام خانوم ِ گلم... سلام خانوم خوشگلم و من نه لاک زده باشم، نه رژ گونه، نه رژ صورتی، نه پنکک و نه ادکلن تند...

من اصلا همان دختری باشم که باهات بگویم و بخندم و هیچ نگران نباشم تو دلت پیش رژ پر رنگ آن خانم یا لاک ِقرمز آن یکی خانم یا ادکلن آن یکی دیگر خانم جا مانده است.

من همان دختری باشم که باور و ایمان داشته باشم به هر جای خیابان و کوچه‌ها نگاه کنم، نگاه ِتو روی من است. روی چشم‌های بی‌آرایشم که وقتی برایت آرایش‌شان می‌کنم مات خیره‌شان می‌شوی و می‌گویی «چیکارشون کردی انقد جیگر شدن شیطون؟!»

بیا ما دنیای قشنگ خودمان را داشته باشیم، بی‌خیال ِدنیای قشنگ بقیه. هر کس دنیایش برای خودش خب قشنگ است. بیا من و تو عاشق دنیای هم باشیم. تو همان مردی باشی که وقتی قرار است برویم بیرون ِخانه یا مهمانی و من  نشستم و دارم  لاک ناخن‌های فرنچ شده‌ام را پاک می‌کنم، بشینی پایین ِتخت و با یک پد لاک‌های پایم را پاک کنی. بنشینی و وقتی پاهایم توی دستت است آرام بوسش کنی، ته ریش مردانه‌ات را بکشی رو پایم و من قلقلک بیایم و پایم را بکشم. «تمناش کنی» بدو اَم. بدویی. دوباره یک گوشه دیگر با کلی خنده بنشینیم و لاک‌ها را پاک کنیم.

من همان خانم خانم‌هایی باشم که مدل موهای جینگولم را باز کنم و دم اسبی ببندمشان و شالی که تو برایم خریدی را سر کنم و گوشه لپم با همون گیره آویز و اکلیل‌دار که باز هم تو برایم خریدی، محکمش کنم. تو دست به سینه تکیه داده به چارچوب درِ اتاق، از آینه نگاهم کنی و فکر کنی منی که عاشق این همه رنگم، روی مانتو و شالم چادر مشکی می‌پوشم و توی دنیای تو، من بشوم مروارید ِتوی صدف!

آره بیا ما هم دنیای‌مان را زیادی دوست داشته باشیم. ما هم از قشنگی‌هایش بگوییم. چرا فقط قشنگی‌هایش را برای خودمان نگه داریم؟ می‌دانم؛ می‌دانم آنقدر این دنیا قشنگ است، آن‌قدر این اجتماع ِ تضادها قشنگ است که لمسش ما را کافی است اما بیا و من و تو و ماهایی که این دنیا را انتخاب کردیم از خوشگلی‌هایش بگوییم که نگویند دنیای ما سیاه است، نگویند داخلش اعتماد نیست، نگویند محدودیت است. بیا و ما هم بگوییم «انتخاب‌مان» چقدر قشنگ است و رنگی رنگی...

من بشوم همان خانم خانم‌ها و خوشگل خانم‌های تو که هیچ وقت نگران نیستم بیرون خانه من را بی‌آرایش می‌بینی، که هیچ وقت استرس نگیرم سادگی‌ام دلت را می‌زند، که تو همان مردی هستی که بارها با ربط و بی‌ربط از عمق وجودت گفتی «الی سادگیت یجور معصومیت خاصی داره که بیشتر از هرچیزی دوسش دارم...»

بیا حتی اگر آدم‌های دنیاهای دیگر دوست‌مان نداشتند و حرف‌هامان را دروغ دانستند، یک بار دیگر باور و ایمان‌مان به این دنیا را به همه نشان بدهیم. من بشوم آدم خودخواهی که خوشحالم از این‌که نیستم از آن دست خانم‌هایی که وقت رفتن ِبیرون تازه به سر و صورت‌شان کلی می‌مالند و مو اتو می‌کنند و توی خانه هیچ چیزشان به آیت ِزیبایی خدا نمی‌ماند. من بشوم آدم راضی به دنیای‌مان که تویش هیچ وقت نگران دیدن خودم بی‌آرایش، از چشم‌های تو نباشم. من بشوم آدم راضی به دنیای‌مان که تویش هر بار برای خودمان که دنیای‌مان از دنیای بیرون بزرگ‌تر است خودم را آراسته‌تر می‌کنم، تو لبخند بزنی و دوتایی عکس بگیریم. بنشینیم و ببینیم عکس‌های ما دوتا چقدر رنگی رنگی است. ببینیم اگر چه در مهمانی دست همه خانم‌ها لاک داشته و موهای بِلُندشان دلبری می‌کند اما دست خانم خوشگلای تو، فقط در دست تو، فقط برای نگاه ِ بزرگ تو، لاک می‌خورد 

وای که این نگاه تو عظمتش از همه نگاه‌های دیگر با ارزش‌تر است. بزرگ‌تر است، خواستنی‌تر است و برای همین من را بس است. خودت را بس است. لب‌های من اگر چه در عکس‌های چند نفره صورتی کمرنگ است، اما در عکس‌های دونفرمان نارنجی است، براق است، نه؟!

بیا و این همه زیبایی را فقط برای خودمان ندانیم! بگوییم... بگوییم که دنیای ما از نگاه بعضی‌ها که دوست‌مان ندارند، که دنیای چادری‌ها و بی‌آرایش‌ها را دوست ندارند، فقط همان عکس‌های دسته جمعی است که می‌بینند، دست‌هامان بی لاک است و لب‌هامان بی رژ. بیا و به‌شان بگوییم بلدیم دلبری را، شاید حتی خیلی بیشتر... حتی ادعا کنیم درست‌تر! بیا در این هیاهو که هر کس سنگ دنیای خودش را به سینه می‌زند ما هم یک ذره، فقط یک ذره از آرامش و قشنگی و لطافت این دنیای هر روز مکاشفه‌ای را، هر روز اجماع ِ تضادها را، نشان ِ آدم‌هایی بدهیم که هیچ وقت به دنیای‌شان توهین نکردیم.

من بشم شال سفیده توی عکس که بی رژ لبخندش شیرینه! تو بشو مرد ِ خوش پوش و نگاه قشنگ من

===========

منبع:

http://stonebench.blogfa.com/post/735

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢١
٣
٠
چه قلمِ بی نقص، نگاهِ بی طرف و "حقیقت گو" و عاشقانه ای... لذت بردم. این بار هم وبگردی های شما منو غافلگیر کرد. شما دموکرات ترین سایت فارسی زبانِ دنیا هستید. حاضرم هر کس مخالفه باهاش تا ابد بجنگم و ثابت کنم. مرسی. مرسی. مرسی. مرسی.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢٢
٠
٠
اقای شمشیر ی ممنون میشم نظرتون رو در مورد نوشته اقای اشکمهر و خانوم هاچ بنویسید.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢٢
٠
٠
در مورد این مطلب نظر گذاشتن شما هم ی نظری بدین ب حرفشون.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٢
٠
٠
اگر اجازه بدید بنده معاف باشم. خودم رو موظف میدونم به نظراتِ مختلف احترام بذارم و بپذیرم. هیچکی از یک سیاره دیگه نیومده؛ همه زاده ایرانیم. ایرانِ پارسیِ ده هزار ساله.
faride
faride
٩٣/١١/٢١
١
٠
یعنی میتونم با اطمینان بگم قشنگ ترین مطلبی بود که برای حجاب خوندم...و بهترین وبگردی! چون من معمولا نمیخونم وبگردی هارو اما از خوندن این واقعا لذت بردم چون دقیقا حسش کردم! ممنون:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢١
٢
٠
میدونید چرا "قشنگ ترین" برای موضوع حجاب بنظر رسید؟(که واقعا قشنگ ترین بود بنظر من هم) چون یکطرفه نگاه نکردند، توام با احترام بود و "حقیقت گو" بود از بخش های خصوصی. و خیلی آگاهانه (و ناشی از دانش و دیدگاهِ بالای نویسنده) به نقاطی اشاره کرده بودند که معمولا بخاطر "تابو ها " مبهم می مونند. مطمئن باشید این یادداشت و دلنوشتِ زیبا رو "هر کسی با هر دیدگاهی" بخونه لذت می بره. چون "حقیقتِ ناشی از آگاهی" به دل همه میشینه. و شعار ندادند نویسندهِ آگاه. خوشبخت باشن ایشالا تا آخر عمر.
وبگردی
وبگردی
٩٣/١١/٢١
١
٠
خب شما ک معمولا وبگردی نمیخونین از کجا میدونین بهترین بود؟؟؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢١
٠
٠
من تک تک وب گردی ها(و تک تک مطالب، عکس ها و فیلمها و انجمن ها رو) میحونم.
faride
faride
٩٣/١١/٢١
٠
٠
من همه مطالبو یه نگاهی میندازم اول اگه جذبش بشم تا آخرش میخونم و چون معمولا وبگردی ها یکم طولانی هستن تا حالا کم پیش اومده که کامل بخونم اما اینو با لذت تا اخرش خوندم...
admincheh
admincheh
٩٣/١١/٢١
١
٠
عاشقانه ی غلیظ و عالی بود !!مرسی از انتخابش
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١١/٢١
٢
٠
^ـ^رنگی رنگیه ،رنگی تر ازهمه دنیا هایی که تاحالا دیدم:))چون سیاهیش بیرونه ولی رنگاش برای خودته ولی دنیا های دیگه رنگ ولعابشون بیرون وفقط سیاهیش برای خودشون می مونه ممنون برای انتخاب قشنگتون:))
faride
faride
٩٣/١١/٢١
٠
٠
^__^
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢١
١
٠
وااااااااااااااااااااااااااااایییییییی خییلی عالی بود واقعا ممنون.مخصوصا..............بیا و به‌شان بگوییم بلدیم دلبری را، شاید حتی خیلی بیشتر... واقعا زیبا بود.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢١
٢
٧
اما ی چیز دیگه هم اضافه میکردید خیلی قشنگ میشد.مثلا ب مخاطبتون ک همسرتون هستن توی متن میگفتین :من واسه اینکه فقط مال توام نمیزارم دیگران حتی از ناخونم کوچک ترین لذت رو ببرن.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢٢
١
١
ببخشید اما میشه از اونهایی ک میان برای نوشته من منفی میزنن بپرسم چرا منفی میزنید و بدون هیچ حرفی در میرید؟ خوب اگ نوشتم بده بگین حرف بزنید.
هاچ
هاچ
٩٣/١١/٢٢
٧
١
همینجوریم لوس بود این جمله لوس ترش می کرد
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢٢
١
١
این جا داره ی زندگی رو توضیح میده ببخشید اما هیچ لوس بودنی وجود نداره ..از نظر من وقتی ی زندگی این طوری باش بهترین زندگی میشه .....اون حرفا و زندگی لوس هستش ک دقیقا برعکس اینها باشن..اتفاقا اگر این چیزا مطرح بشه جوون ها بدونن این زندگی درسته کاملا این نوشته مفیده نه به گفته شما لوس ......لطفا طرز تفکرتون رو عوض کنید ...
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٢٣
٠
٠
با هاچ موافقم!
F-jafari
F-jafari
٩٣/١١/٢١
٠
٠
ممنون عالی بود.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/٢١
١
٠
بلیا....دست شما مرســــــی ...لذت بردیم (^_^)
فائزه
فائزه
٩٣/١١/٢١
١
٠
چادر معنیش این نیست که اون دختر عیبی داره و می خواد با چادر پنهونش کنه چادر یعنی من همه ی زیبایی های دنیا رو دارم لطفا نگام نکنین من و زیبایی هام متعلق به یک نفره:))ممنون خیلی خوب بود:)
الهام
الهام
٩٣/١١/٢١
٠
٠
ممنون از لطف همتون به این نوشته :) ایشالا دنیای هممون رنگی رنگی .. و ممنون از دوستم مهسا که خبر داد این پست رو به جیم معرفی کرده.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢١
٠
٠
نویسنده محترم حضرتعالی هستید؟ بهتون تبریک میگم.. کاش عضو رسمی سایت بشید و مطالب بیشتری رو از شما بخونیم. هر جا هستید در پناه حق، خوشبخت و سربلند باشید.
الهام
الهام
٩٣/١١/٢٢
٠
٠
بله جناب شمشیری...نظر لطفتونه ...عضو شدن رو تا اون جا که جیم برای تایید کار ایمیلی برام بفرسته پیش رفتم قبلا اما گویا اعتماد به نفس کافی برای حضور رو نداشتم:)!:) هرچند سالی شاید یه نوشته ی موفق داشته باشم که اونم لطف خدا سر بیان بعضی چیزاست که دوست دارم.
f_yazdi
f_yazdi
٩٣/١١/٢١
١
٠
خیلیییییییی.... خیلیییییی............ عالی ........... واقعا حظظ بردم :))
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٢١
١
٠
:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٢١
١
٠
:)))
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٣/١١/٢٢
١
٠
سلام...بسیاربسیارشیرین و لطیف...زیباترین دختران چادری های بی آرایش با حجابن...احسنت..بر قلمی که نوشت...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٢٢
١
٠
الهام جون ممنونم زیبا مسئله رو به تصویر کشیده بودی بیا جیمی شو ! خوشال میشیم!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٢
١
٢
اما اینو بدونین طرز فکر و نوع دید اون دسته از مردا چیز دیگری از زیبای است یعنی دوست دارن زیبای همسرشون رو به رخ دیگران هم بکشن./خوب و بدشو نمیدونم ولی این سلیقشون هست و هر کسی هم سلیقه ای داره./شما نمیتونین بگین اون نوع طرز فکر اشتباه هستش/هر کسی نوعی میپسنده و پسند اونها هم این هست.
الهام
الهام
٩٣/١١/٢٣
١
٠
خب سلام.... بله هرکی دنیایی داره و سنگ دنیای خودشو به سینه میزنه و دنیاش برای خودش قشنگه و هیچ جای نوشته ی من این نبوده که دنیای دیگری رو زیر سوال ببرم ...شما جایی تو متن دیدید که اینطور برداشت کردید؟؟؟؟؟... توی دنیای خوش سلیقه و رنگی که چادر میشه صدف و یه زن میشه مروارید مطمئنن مردی کنارش خواهد بود که این نجابت رو انتخاب کرده و بهش افتخار میکنه به سابر مردها کاری نداره.هرکی خب دنیای خودشو داره. انصاف رو رعایت کردم چون خوش پوشی و زیبایی نسبیه و یه امر شخصی که تو این متن هم زن هم مرد در عین پاکی چشم و نجابت(هر دو) خوش سلیقه و خوش پوشن.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٢
٤
٥
و در اخر باید بگم خانوم الهام خانوم نویسنده این مطلب /چطور در آخرین خط مطلب شما دوست دارید شوهرتون همان مرد خوش پوش و نگاه قشنگ در میان جامعه و دیگر مردان باشه و بدرخشه برای شما!!!!!!!!/ولی این اجازه و اختیار رو از اون سلب میکنن که خودتون اون زن زیبای آرایش کرده و خوش لباس نباشید برای سلیقه اون/کاش در خط آخر خودتون هم با اون برابر میدونستین و این خواسته رو نمیداشتین (که اون موقع میشد انصاف و برابری خانوم عزیز)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢٢
٢
١
اقای اشکمهر ایا شما دوست دارید ک نگاه های هیز مردا کوچه و خیابون به همسرتون باشه و هر چیزی از دهنشون در اومد ب همسرتون بگن و تیکه بپروننن؟ایا شما دوست دارید وقتی با همسرتون در خیابون قدم میزنید براتون احساس تاسف کنند؟ به نظر من حجاب همسر برای مرد افتخار و سربلندی میاره و اون مرد میتونه کنار همسرش با غرور و سربلندی قدم برداره و داشتن حجاب و چادر معنیش بد تیپی و بی سلیقه گی نیست و اینو بدونید که بهتره طرز فکرتونو در مورد این موضوع تغییر بدید مطمئن باشید زندگی تون با همسرتون یا همسر اینده اتون به خوبی پیش نمیره با این طرز فکر ... زندگی ای که این طوری باشه و مرد بخواد همسرشو در مزایده چشم های هیز مردم کوچه و. بازار بزاره بعد یه مدت اون زندگی همش میشه شک و تردید و بی اعتمادی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٢
٥
٣
من نمیخوام بگم چی دوست دارم چی دوست ندارم چون ربطی به موضوع نداره.من میگم هر کی سلیقه ای داره و نمیشه گفت فلان سلیقه بده مثل اینکه کسی موسیقی متال دوست داشته باشه کسی موسیقی آرام بخش.(سلیقه ای است) و همچنین نویسنده این مطلبم در مطلب انصاف رو رعایت نکرده و یک طرفه رفته پیش قاضی.(کاش عکس وبلاگش بیشتر باحجاب بود)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٢
٣
٢
همونطور که شما میگین داشتن چادر بد تیپی و بی سلیقه ای نیست.خانومهای هستن که داشتن ریش بلند یا پوشیدن یک مدل لباس رو برای شوهرشون یک نوع بد تیپی و کم سلیقه ای میدونن .ایا شما میتونین برین بگین نه این اشتباست/بابا اینا سلیقه است سلیقه رو نمیشه عوض کرد.یه چیز درونیه.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٢
٢
٣
وبلاگ ایشون بیشتر با دنیای رنگی رنگیش جور بود تا با دنیای چادری و سیاهش!
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١١/٢٢
٣
٦
حالا ما بگیم ب دین ربط داره البته در مورد خانومها و حجابشون میگم . ک باید رعایت کنن و حجاب اسلامی رو داشته باشن.این از مورد اول...مورد دوم اینکه حالا گیرم اصلا اسلامی برای اون فرد وجود نداشته باشه ک میخواهد خانومشو بی حجاب بیرون ببره غیرت چی ،نداره؟......شما نمیتونی خانوم هارو با اقایون مقایسه کنید در مورد زیبایی شون در جامعه ...اون خط اخر هم ک گفته از همسرم انتظار خوشتیپ بودن و مرتب بودن رو دارم خوب درعوض خانوم هم همینطور اما نه با زینت ......این جور ک شما داری مقایسه میکنی پس اقایون باید لاک بزنن و زیبا باشن و خانومشون دستشونو بگیره تو خیابون باهاش پز بده ...همون طور ک مرد با خانومش داره تو خیابون بدون غیرت پز میده.
سمانه
سمانه
٩٣/١١/٢٤
١
٠
سلام ميتونم بگم عالي بود. با تمام وجود لذت بردم.
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٣/١١/٢٧
١
٠
عین واقعیت بود ممنون....
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣