Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - آقای رضا زاده خرابترش نکن! www.jeem.ir
آقای رضا زاده خرابترش نکن!
روایتی از ماجرای یک سه شنبه تلخ

آقای رضا زاده خرابترش نکن!

نویسنده : صالح یعقوبی زابل

المپیک سیدنی اولین بار بود که اسم حسین رضازاده را شنیدم، چنان با صلابت یا ابولفضل(ع) گفت که ندایش از استرالیا در قلب همه‌ی ما پیچید، سن و سالی نداشتم که چنان از سر تکان دادنش زیر وزنه ذوق میکردم که انگار خودم وزنه میزنم. او هم سن و سالی نداشت و در حرف و حرکاتش مانند تمام آذری زبان های کشورمان صداقت و نجابت موج میزد. او از آنجا برای تمام مردم ایران محبوب شد. از آن به بعد مدال میگرفت یا ابولفضل(ع) میگفت و نجابتش را هم حفظ کرده بود. مدتی بود عده‌ایی لقبی به او داده بودند که اکثر مردم ایران هنوز مردد بودند که آیا این لقب را به کار ببرند یا نه؟ اما وقتی که ترک‌ها به او پیشنهاد سنگین مالی دادند و بر احساسات آذری او هم دست گذاشته بودند او آنها را به شدت نا امید کرد و به ملت و کشورش پشت نکرد.

لقبی که تا آن زمان فکر میکردیم در ورزش فقط لایق مرحوم غلامرضا تختی است را برای او هم بکار بردیم، اینقدر محبوب بود که به یاد دارم در سریال پر طرفدار زیر آسمان شهر یک قسمت به این کار بزرگ او اختصاص دادند، اخبار مراسم عقدش در مکه مکرمه را نشان دادند و خلاصه اقبال مردمی در حد عالی بود.

برای طلای 2004 آتن دیگر شگفت زده نشدم و به این فکر بودم که خدا کند 2008 زودتر برسد تا او در طلای المپیک هتریک کند! اما در آستانه‌ی المپیک 2008 او از مسابقات به دلایل پزشکی انصراف داد و برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد. بازار شایعات داغ بود اما به حرمت تمام روزهای قشنگ گذشته باور نمیکردیم... زمانی که سرمربی تیم ملی شد شایعات باز هم زیاد بود اما باز هم باور نکردیم. وقتی تیم او دوپینگی و محروم شد، گفتیم اتفاق است. وقتی گفتند او خودش سنگین وزن‌ها را دوپینگی کرده تا رکوردش دست نخورده بماند، گفتیم دروغ است. اما وقتی خود رشید شریفی و سعید علی حسینی فریادها زدند، مصاحبه‌ها کردند و اسناد و مدارکی رو کردند نمیدانستیم چه بگوییم! وقتی پس از زمان کمی به ریاست فدراسیون رسید دیگر نمی‌توانستیم، خوشبین باشیم. وقتی با علی مرادی که خودِ رضازاده محصول فداراسیون او بود بدترین برخوردها شد از روح تختی بزرگ شرمنده شدیم. وقتی با تمام هشدارها برای قانون 2شغله‌ها باز هم نتوانست از کرسی شورای شهر دل بکند، شک کردیم که این رضازاده همان رضازاده‌ی سابق است که از پول و قدرت ترک‌ها گذشت؟

اینجانب بعد از المپیک عملکرد چند فدراسیون را تا حدودی دقیق رصد کردم که یکی از آن‌ها فدراسیون وزنه برداری بود. چه بحران اتفاقات ملی پوشان با کوروش باقری که فدراسیون بسیار بد مدیریت بحران کرد و آن کینه‌ها و مشکلات ادامه داشت و باعث افت امثال سلیمی شد؛ چه ماجرای چند روز پیش در قطر... این ماجرای آخر دیگر صبرم را پایان داد! این بار باید از شاهکار جدید قهرمان سابق کشورمان بگویم...

همه‌ی ما در این توافق داریم که در ورزش کرسی بین المللی کم داریم و این کرسی‌ها بسیار مهم است. نمونه‌اش همین بحث دوپینگ بازیکن عراق و لابی ضعیف ما! یکی از مهمترین کرسی‌هایی که ورزش ایران داشت کرسی علی مرادی بود. اما آنچه که در سه شنبه‌ایی تلخ در قطر رخ داد پایانی بود بر بیش از 5 سال تلاش فدراسیون رضازاده برای گرفتن مهمترین کرسی اجرایی ایران در نهادهای بین المللی ورزش دنیا! حالا دیگر علی مرادی نه تنها دبیرکل که حتی صاحب کرسی آسیایی هم نیست تا حسین رضازاده که تا چندی دیگر قربانی قانون 2 شغله ها می‌شود و انشاءلله از فدراسیون می‌رود شادمانه بگوید توانسته به خواسته‌ی تاماش آیان، علی مرادی را از کرسی اجرایی‌اش پایین بکشد.

علی مرادی قهرمان پیشین وزنه برداری آسیا که تحول در وزنه برداری ایران از دوره‌ی مدیریت او آغاز شده بود سالهاست که پنجه در پنجه‌ی پدر خوانده‌ی وزنه برداری دنیا یعنی تاماش آیان انداخته است. او در همه‌ی این سال‌ها سعی می‌کرد تا مانع باجدهی وزنه برداری ایران به مافیای جهانی وزنه برداری شود. اما مقابله با این جریان عواقب سنگینی هم برای او داشت. اتفاقات کلی که ناگهان به نام وزنه بردارن ایران در می آمد و... جناب رضازاده اما همیشه مشی خلاف جهتی از مرادی داشته و همیشه سعی کرده با فدراسیون جهانی هر طور شده در یک مسیر باشد. او در همه‌ی این سال‌ها سعی داشته اختلافاتش با مرادی را هم نمایان کند، عدم حمایت  فدراسیون ایران از مرادی سرانجام اثر بخش بود و ایران مهمترین کرسی اجرایی اش در ورزش آسیا را هم از دست داد و حالا دیگر هیچ کرسی مهمی در ورزش دنیا ندارد.

آقای رضازاده شخصا برای همان مدت کوتاهی که به شما جهان پهلوان گفته ام شرمنده ام اما شما هم به حرمت آن زمان که محبوب بودی از ورزش برو و شخصیت ورزشی ات را خرابتر نکن!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/١٧
٠
٠
سلام:واقعا و حقیقتا بس است آقای رضازاده.مگر ازاین خرابتر هم میشود.چسبیدن به هرچه که توانسته ایم بخاطر شهرت و محبوبیت بدست بیاوریم آنهم بر خلاف قانون کار درستی است؟ متشکرم
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٧
٠
٠
سلام.کاملا درست و کامل اشاره کردید استاد. واقعا کاش آقای رضازاده اینقدر شیفته ی قدرت نمیشد. ممنون که وقت گذاشتید استاد حسنی
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/١٧
٠
٠
سلام دوست گرامیم:سلامت باشید.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٧
٠
٠
بله...واقعا پول و شهرت و قدرت چکارا ک نمیکنه..حیفه جهان پهلوان واقعا...ممنون:))امیدوارم زودتر بره:)
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٧
٠
٠
دقیقا... کاش قدر این لقب رو میدونست... امیدوارم
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٧
٠
٠
راستی اون قانون دوشغله ها فط واسه مرردم عادی ست نع واسه اون بالایی ها و .....:دی
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٧
٠
٠
نکته ی ظریفی بود. فقط میتونم امیدوار باشم که شامل حالش بشه. فکر هم میکنم بشه... ممنونم که وقت گذاشتید
محمدرضا هاشمی
محمدرضا هاشمی
٩٣/١١/١٧
٠
٠
غمی که از الفاظ بر می خواست به دلم نشست. دنبال کننده این ماجراها نبودم، اما حقیقتی را ذکر کردید. پایدار باشید!
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٧
٠
٠
ممنون از لطفتون جناب هاشمی . واقعا غم انگیزه که آدمی مثل حسین رضا زاده این چنین برخورد کنه . موفق باشید . . .
محمدرضا هاشمی
محمدرضا هاشمی
٩٣/١١/١٧
٠
٠
خواهش می کنم. بله، واقعا غم انگیزه ... شاد و خرم باشید!
vesal
vesal
٩٣/١١/١٧
٠
٠
دقیقن از همون زمان دوپینگ و شایعات رکورد زدن بودن که استارت بد شدنش و زد:///.......ولی کاش حداقل رضازاده تو این بدی ورزش خوب میموند:(........مرسی:)
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٧
٠
٠
و کاش اون شایعات واقعیت نداشت . ممنون از لطفتون بانو وصال
p_golpari
p_golpari
٩٣/١١/١٧
٠
٠
اصلا باور کردنی نبود !! خیلی سخته !! ولی دیگه شهرت و پول چه کارا که نمیکنه!تشکر آقا صالح بابت مطلبتون ^_^
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
واقعا برای فردی که اینقدر روش حساب میکردن باور کردنی نیست... ممنونم از شما که وقت گذاشتین و خوندین...
soroush_sh21
soroush_sh21
٩٣/١١/١٧
٠
٠
حتی تو اوج رضا زاده هم هیچ وقت لقب جهان پهلوان رو برازندش نمی دونستم و عقیده داشتم خیلی زوده واسش . . . و متاسفانه عملکردش تو این چند ساله اخیر نشون داد که به هیچ وجه لایق این لقب مقدس نبود . مطلی زیبایی بود . ممنون صالح جان . استفاده کردیم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٧
٠
٠
دقیقا من هم همینطور.
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
کاملا درسته. اینم میشه گذاشت رو حساب جوگیری بعضی از ما ایرانیا... ممنونم سروش جان از لطفت. خوشحالم خوشت امده
v_veise
v_veise
٩٣/١١/١٧
٠
٠
یه بار به سلیمانیه بودم و بازی های المپیک رو میدیدم که یه عربم بود بعدش این جناب فریاد زد یا ابوالفضل دیدم خنده عربا بلند شد،از دوستم پرسیدم چی میگن اینا ،گفت این ابله نمیدونه اسم منادی منصوبه باید میگفت یا اباالفضل حالا من نمیدونم این جنای چه تخصصی در شهرسازی داره که شورای شهره؟
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
جالب بود. الان که فکر میکنم میبینم به هر 2 املا دیدم این نام مقدس رو و ممنون که نکته ایی به ما یاد دادین. کسی که میخواد ارادتش رو به ائمه جلوی چشم میلیونها نفر نشون بده باید به این جزئیات هم دقت کنه... ایشون و تمام ورزشکارایی که رفتن شورای شهر فقط نون محبوبیتشون رو میخورن . . . . ممنون
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٨
٠
٠
با تک تک کلمات مطلب شما موافقم. من از زمانِ اون "پخشِ مستقیم" کلا ناامید شدم. بوی ریا میداد. دستِ خودم نبود! شامه ام زیادی حساسه... .
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
بدون اغراق میگم وقتی یه همچین کامنتی از شما دریافت میکنم خیلی خوشحال میشم. چون زمانی که فرد با دانشی مثل شما موافق با مطالبم باشه حس میکنم وقت دوستانم رو الکی نگرفتم. بله. به نکته ی ظریفی اشاره کردین. قدر این نکته بینی ذاتی رو بدونید. سپاس جناب شمشیری . . . .
میرزای اصفهانی
میرزای اصفهانی
٩٣/١١/١٨
٢
٠
سلام؛ واقعا به نکته ی درستی اشاره فرمودین، امیدوارم کسانی که یه جورایی مردم رو همراه خودشون دارن، از این محبت مردمی سوء استفاده نداشته باشن. سپاسگزارم.
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
سلام. زیارت قبول. واقعا درسته این نکته. از این افراد داریم اما متاسفانه کم. ظاهرا شهرت و قدرت فراموشی میاره... ممنون از شما که خوندین....
میرزای اصفهانی
میرزای اصفهانی
٩٣/١١/١٨
٠
٠
ممنونم آقا صالح عزیز، ایشالا قسمت شما هم بشه!
یه داغون اعصاب
یه داغون اعصاب
٩٣/١١/١٨
٢
٠
یه مسئول نام ببر توی این سی و اندی سال بعد از انقلاب که خودش با پای خودش استعفا داده باشه.
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
رفتم تو آمپاس . . . راستی شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد دولت دهم بعد از اختلاس 3هزار میلیاردی عذر خواهی کرد! تازه بعدشم با بهمنی رئیس وقت بانک مرکزی یه شوی بی نظیر 2نفره اجرا کردن . . . ! حالا اگه استعفا نداشتیم اما عذر خواهی که داشتیم! نباید اینقدر منفی دید!! خخخخ. راستی به اعصابتون مسلط باشید اینطوری از دست میرین !
نورالحق جاوید
نورالحق جاوید
٩٣/١١/١٨
٠
٠
ندارم چشم من، تاب نگاه صحنه سازيها من يكـرنگ بيزارم، از اين نيـــرنگ بازيها زرنگی، نارفيقا! نيست اين، چون باز شد دستت رفيقان را زپا افكندن و گـردن فرازيها تو چون كركس، به مشتي استخوان دلبستگي داري بنازم همت والاي بـاز و بي نيازيها به ميداني كه مي بنـدد پاي شهسـواران را تو طفل هرزه پو، بايد كني اين تركتازيها تو ظاهرساز و من حقگو، ندارد غيـر از اين حاصل بسیار خوب جناب سالی
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
آقا تحت تاثیر قرار گرفتم... تمام حرفها رو زدین. خیلی زیبا بود. . . واقعا ممنون
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/١٨
٠
٠
برای اولین باره دارم همچن موضوعی رو میشنوم. نمیدونستم. حتی لقبی که بهش دادند
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
متاسفانه واقعیت داره. . . اون لقب که واسه خیلی وقت پیش هستش و همه هم فهمیدن چه اشتباهی کردن...
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٣/١١/١٨
٠
٠
:(چه جالب منم کلا از این حرفا خبر نداشتم و فکر میکردم تنها ورزشکاری که کارش درسته اقای رضا زاده است چقدر بد چقدر ناراحت شدم
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٨
٠
٠
یه زمانی اینطور بود اما اینروزا متاسفانه اینطور نیست. واقعا ناراحت کننده ست...
S_Alami
S_Alami
٩٣/١١/١٨
٠
٠
شدیدا به فکر فرو رفتم...
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٩
٠
٠
ممنون که خوندین . . .
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/١٨
٠
٠
مطلب و خوندم ولی زیاد سر در نیاوردم خیلی وقته وقت روزنامه و تلویزیون ندارم :( ولی همینیم که از مطلب فهمیدم خیلی واقعا جای تاسف داره.
s_sali
s_sali
٩٣/١١/١٩
٠
٠
واقعا انتظار نداشتم که حوصله ی خوندنش رو داشته باشید. ! ای بابا تلوزیون هم ؟ آفرین واقعا هرچی از رسانه دورتر باشید اعصابتون آرومتره... تشکرات فراوان
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/١٩
٠
٠
دیگه در مورد من چی فکر کردین خخ مطلبای خیلی طولانی تونو نمیخونم :)) وقتی مطلبی رو عنوانشو خوب انتخاب میکنین آدم کنجکاو میشه بخونه :))
پربازدیدتریـــن ها