برای داعشی وجودت لالایی بخون!

برای داعشی وجودت لالایی بخون!

نویسنده : ye_pesar

تذکر : کلیه، معده و قلب نوشته های زیر مطعلق نه عذر می خوام متعلق به محققین بود و اینجانب فقط وظیفه نگارش آن را به عهده داشتم (به جز جملات داخل پرانتز)

طبق آخرین اخبار، محققین همین دیشب قبل از خواب و بصورت جمعی و یهویی به کشف بزرگی رسیدند. که بر اساس آخرین اطلاعات این کشف بیولوژیک حاکی از وجود یک خوابگاه بزرگ در وجود یا درون ما انسان‌هاست (حالا چگونگی وجود یک ساختمان یا خوابگاه در دورن ما را از خود محققین بپرسید)

در میان مهمانان یا شاید ساکنین احتمالی این خوابگاه از دانشمندان، علما، فلاسفه، مخترعین، شعرا، اهل علم و ادب (بنا به ذائقه و روحیه هر فرد ) نماینده‌ای حضور دارند. به عنوان مثال یک گالیه در وجود همه ی ما حضور دارد که گاهی با بیدار شدن‌اش به اشتباه فکر می‌کنیم که زمین گرد است که البته دیگران به لطف کلیسای کاتولیک بعد از چند دقیقه در اتاقش می خوابانننش (باور کنید این می خواباننش در متن منتشر شده محققین آمده )

و البته خبر خوب این است که الحمد الله خبری از دانشجویان محترم در این خوابگاه نبوده، به جز در خوابگاه وجودی افرادی که آشفتگی درونی دارند و از بی خوابی و سر و صدای درونشان رنج می‌برند.

اما ناگفته نماند که به غیر از بزرگوارانی که عناوینشان در بالا ذکر شد و مهمان خوابگاه درون ما بودند، چهره های مشهوری همچون فامیل دور، پت و مت، باب اسفنجی، از همه بدتر سوباسا و ... در خوابگاه شخصیتی ما گاها  بیدار می شوند و سبب خرابکاری هایی می شوند که هر یک در آن استادند.

خبر بدی نیز منتشر شده (منظور خبر بعدی نیست دوست عزیز، منظور خبر بدی است) که مبنی بر این است که در ساختمان خوابگاه وجودی یا شخصیتی ما افرادی  نا به هنجار و معلوم الحال همچون سارقان حرفه‌ای، دیکتاتوران مشهور، اربابان ظالم و تماشاگر نمای فوتبال و راننده برخی خودرو‌های روم به دیوار آبی رنگ تا برخی از بازیگران هالیوودی که تصویرشان در فیلم دوبله شده یا کلا نمایش داده نمی‌شود یا کمرنگ نمایش داده می شود حضور دارند و ای کاش فقط همین موارد ذکر شده بود (البته من کار به محققین ندارم  و بشخصه از حضور مورد آخری در وجود افراد چندان ناراحت نیستم)

و اما نگران نباشید زیرا اکثر این افراد چه از چهره های مثبت چه از چهره های منفی خواب سنگینی دارند و بیدارشدنشان بستگی به شرایط و سر و صدا دارد. که البته برای افرادی که بی ثباتی شخصیتی ندارند داستان متفاوت هست.

و اما برسیم به اصل مطلب، خطرناک ترین، خفن ناک ترین و سحرخیزترین (باش تا کام روا شوی، نه ببخشید)

موجودی که در خوابگاه درون ما خوابیده است یک داعشی به تمام معناست. یعنی به گفته محققین شخص ابوبکر بغدادی است. این داعشی خطرناک اگر بیدار شود باعث رفتار های تندرویانه و بی منطقی در شخصیت ما می شود.. یعنی به ما می گوید که هر کاری که من می‌کنم درست است و دیگران اگر غیر از ما باشند همه کافرند.

طبق گفته محققین انسان بجایی می رسد که جای نفس به دیگران نمی‌دهد، چه برسد به سخن و ابراز عقیده. این داعشی وجود ما گاهی بجایی می رسد که خودش را نعوذو بالله از نزدیکان پیامبر و معصومین قلمداد می کند و دیگران را همه یزیدی می پندارد.

از همه بدتر اینکه گناه می کند و مال مردم را می برد  ولی  قدم زدن دیگران را گناه بر می شمرد ( مطمئنا منظور محققین قدم زدن یک زوج در دوران نامزدی یا حالا نزدیک به نامزدی  است و سر بسته بگم که هر چی محققین می گن مسئولیتش با خودشونه و به من طلفکی دانشجوی گرافیک هیچ ربطی نداره )

در آخر محقیقین اضافه کردند که بهترین راه درمان پیشگیری است. اما اگر داعشی وجودتان بیدار شد، خون سردی خود را حفظ کنید ( این محققین چی می گن، انسان موجودی خون گرم است، بماند که جزو پستانداران نیز هست )

از شستشوی درون خودداری کرده و سریعا منطق و وجدان را در خود بیدار کنید (یعنی بهش بگیم پاشو، پاشو مدرسه ات دیر شده؟)

و در آخر محققین در پی متنی که من داخل پرانتز بالا نوشتم اضافه کردند: چه لوس!

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٤
٦
٠
در دورن ما: درون/ گالیه: گالیله/ می خوابانننش: ن اضافه داره/ گاها: اشتباه مطلق/ بشخصه: به شخصه، شخصا، به تنهایی/ طلفکی:طفلکی/ محقیقین:محققین//// قلم توانایی دارید و ذائقه طنزپردازی هم عالی. همین چند نکته ی ریز تایپی رو هم دقت می کردید عالی میشد. و اصلا به کیفیت متن آسیب نرسوندند اما خب در زمان تحلیل ناچارا باید بهشون پرداخته بشه که دقت بیشتر بشه./ من قبلتر ها اینطور مواقع فقط می نوشتم: چند نکته ریزِ املایی هم دارید که زیاد مهم نیست و ... اما اخیرا بعد از نوشتن این جمله ام، نویسندگان محترم به جای پذیرش عرض بنده فورا در کامنت بعدی می پرسیدند که : کدوم غلط ها؟ میشه یه نمونه، فقط یه نمونه اسم ببرید و دقیق اشاره کنید؟!! و حالا من برای جلوگیری از کامنت گذاری اضافه تر(!) در همین اولین کامنت با عینکِ حساس تری بررسی میکنم!/ کلیت کار خیلی خوب بود، کمی با اطلاعاتِ روزتری هم معجونش می کردید با توجه به توانایی شما، یک یادداشت عالی از کار در می اومد./ ممنونم از سعه صدر شما پیشاپیش. منتظر بعدی های همچنان جذاب هستم. مرسی.
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
اوهوم. غلط املایی اخیرا زیاد شده تو مطالب! یه کم دقت بیشتر دوستان پیلیز
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٤
٠
٠
واقعا آقای شمشیری بابت این همه توجه ممنونم و ای کاش یه باز بینی صحیح داشتم تا این غلط های تایپی نبود /البته می خوابانننش و طلفکی رو از عمد حروفشون پس و پیش نوشتم تا شاید به جنبه طنزش کمک کنه / در کل هدفم بیان موضوع مورد نظرم بود و شاید جدا از کم تجربگی اگه بیشتر به بحث نگارشش توجه می کردم کار بهتری از آب در می اومد -بازم بابت توجه و نکته سنجی ممنونم :)
mojtaba_a
mojtaba_a
٩٣/١١/١٤
٠
٠
ماشالله دقت !!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٥
٠
٠
از هر سه بزرگوار ممنونم. / نویسنده محترم: اشکال نگارش و تکنیک نداره این یادداشت. اشکال املایی هم نیست (که مثلا حریص رو بنویسید حریس؛ آفتاب رو بنویسید عافطاب! (می نویسن ها! به همین راحتی! ) نه فقط اینجا، کلا بی دقتی ملت رو میگم، همه جا! واسه مامانش یادداشت میذاره پشت درِ یخچال روش می نویسه: مامان جونی من رفطم مدرصه یا دانشگاح! نگران نباشی عگه دیر کردم حا!... حالا طرف چی؟ دانشجوی ترم آخریِ فوق تخصص قلبه مثلا! خب چی بگی بهش؟!!!)؛ فقط اشکالات تایپ هستند ناشی از بی دقتی و عجله. ممنونم از حوصله و ظرفیت بالای شما. شاد باشید.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/١٦
٠
٠
سلام ودرود بر شمشیری عزیز.لذت میبرم از نقد منصفانه ودرودبر نویسنده محترم که پذیرا شدند نقد را.زنده باشید.
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
اول اینکه ممنون و خداوقت..بعدش اینکه همچین طولانی بود متنتون..یه جاهاییش حتی میشد به نظرم حذف بشه و کوتاه تر..مختصر و مفید مطلب و ارائه می کردین..موفق باشید
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٤
٠
٠
واقعا جای اینو داشت که مقدمه کوتاه تری داشته باشه ، اما طولانی بودن سطر ها و سایز کوچیکی که جیم عزیز واسه مطالب و کامنت ها بکار می بره در سخت تر شدن خوندن پست بی تاثیر نبود / انشالله تو نوشته های بعدی دقت می کنم
mojtaba_a
mojtaba_a
٩٣/١١/١٤
٠
٠
خوب بود ، مخصوصا بازي با كلماتتون . فقط يه چيزي ! وقتي يه مطلب مي نويسيد پس اعتماد به نفس داشتيد كه مطلب من خوبه ، اين اعتماد به نفس رو با جمله پاياني اينكه مطلبم لوسه و... خراب نكنيد ، بذاريد خواننده نظرش رو بگه و موج منفيه كاملا الكي به خودتون نديد
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٤
٠
٠
درست می فرمایین این امواج منفی همون قدر که پارازیت باعث صدمه به بدن میشه ، باشه صدمه به متن می شن / ممنون متشکر بابت لطفتون
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٤
٠
٠
چ چیزااااااااا
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٥
٠
٠
:)
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٥
٠
٠
:)
fateme_a
fateme_a
٩٣/١١/١٤
٠
٠
چه جالب..سبک طنزنویسیتون شبیه منه یه جورایی..البته شما بهتر مینویسید .. خوشمان آمد..قلمتان مانا به قول دوستان :)
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٥
٠
٠
لطف دارین
yekta_b
yekta_b
٩٣/١١/١٤
٠
٠
عکسش خیلی خوف بود :)) ، طنز روان ـش رو می پسندم ، ممنون
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٥
٠
٠
واقعا جیم عکس های جذاب و جدیدی می ذاره / در ضمن ممنون از لطف و توجه شما
h.naderi
h.naderi
٩٣/١١/١٥
١
١
سلام علی جان / توی این نوشته زیاده گویی خیلی به چشم می اومد؛ در ضمن متن به ظاهر طنز بود ولی عناصر طنز رو خیلی همراه خودش نداشت./ در زمینه طنز حتما سعی کن نوشته هایی که در بخش طنز و کاریکاتور سایت خبرآنلاین منتشر میشه رو بخون؛ یک کلاس درس خوب هستند.
h.naderi
h.naderi
٩٣/١١/١٥
٢
٠
البته یادم هم شد بگم که استعداد طنزت خوبه
ye_pesar
ye_pesar
٩٣/١١/١٥
٠
٠
شما لطف دارین ، راسش واقعا لازم نبود خیلی چیزا رو می نوشتم و به شدت موافقم ، اما موقع نوشتن بیشتر تمرکزم روی این بود که چطوری هدف اصلیم رو که نمایش صورت تندروی شخصیت هر فردی هست رو نشون بدم و گاهی هم کلا از طنز دور می شد و حتی خشن می شد / نمی دونم اصطلاح بهتری هست یا نه اما میشه گفت این متن یه متن طنز نبود ، بیشتر یه نوشته ساده و بی تعارف بود که برای درک و اقبال راحت ترش طنز مالی شده بود / بازم بابت لطف و توجه تون ممنون
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/١٥
٠
٠
سکوت میکنممممممممممممم
Narges_V
Narges_V
٩٣/١١/١٥
٠
٠
:)
Narges_V
Narges_V
٩٣/١١/١٥
٠
٠
:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/١٦
٠
٠
سلام:جالب بود. متشکرم.ایزد رحمان پناهتان باد.
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١