شاهزاده رویاها؛ واقعیت یا وهم...

شاهزاده رویاها؛ واقعیت یا وهم...

نویسنده : ramin_naseri

واقعیتی به نام شاهزاده رویاها ...

داستان از کودکی و نونهالی شروع می‌شود . از قصه‌های مامان بزرگ و بابا بزرگ که برای ما رویا‌سازی می‌کرد و توی ذهن ما انسانی را می‌ساخت به نام شاهزاده رویاها.

شاید بابا بزرگ و مامان بزرگ‌های ما حواس‌شان به این نبود که این داستان‌های کودکانه، ملکه ذهن ما بشود و در آینده‌ای نه چندان دور برای ما بشود آرزویی که باید بدستش بیاوریم.

خلاصه سال‌ها می‌گذرد و ما بزرگ و بزرگ و بزرگ‌تر می‌شویم و هنوز هم دنبال شاهزاده رویاها می گردیم! بعضی‌های‌مان دنبال یک شاهزاده مو طلایی، بسیار زیبا با چشم‌های درشت و برق نگاهی که جذب‌مان کند، با پوست سپید که وقتی توی آفتاب قدم بر می‌دارد، خورشید به زیبایی او حسرت بخورد و بعضی‌های دیگرمان به دنبال یک شاهزاده مو مشکی، هیکل ورزیده و قد بلند با نگاهی مردانه و خیلی خوشتیپ ...

با این آرزو از کودکی روانه جوانی می‌شویم و توی این سال‌ها با انسان‌هایی آشنا می‌شویم که انگار شاهزاده رویاهای ما هستند. اما آن‌ها شبیه شاهزاده رویاها نیستند و ما فقط دنبال شاهزاده رویاهامان می‌گردیم .

خیلی‌ها اشتباه می‌کنند و دل به افرادی می‌بندند که شاید شاهزاده رویاها باشد اما او با شاهزاده رویاها فرق می‌کند. پس اشتباه کردند و تاوان سختی پس می‌دهند، چون دنبال شاهزاده رویاها می‌گشتند.

بعضی‌ها واقعیت زندگی را متوجه می‌شوند و می‌فهمند؛ شاهزاده رویاها آن کسی نیست که توی داستان‌های مادر بزرگ شنیده بودند. شاهزاده رویاها آن شاهزاده مو مشکی خوشتیپ یا مو طلاییِ چشم درشتِ زیباتر از خورشید نیست .

خیلی‌ها هم از این‌که وقتی می‌بینند آن شاهزاده رویاها را ندیدند، به زمین و زمان شاکی می‌شوند که چرا شاهزاده خودشان را پیدا نمی‌کنند؛ نکند شاهزاده‌ای برای آن‌ها نیست و وجود ندارد. خودشان را بد می‌خوانند و می‌گویند نکند ارزشش را ندارند .

ولی شاهزاده رویاها وجود دارد! او همان شاهزاده‌ای ست که شما دنبالش می‌گشتید ولی خوب چشم‌های‌تان را باز نکردید. شاهزاده رویاها آن کسی نیست که توی داستان‌هاست! شاهزاده‌ای که دنبالش هستید همان انسان شاید ساده‌ای باشد که یک روز وارد زندگی‌تان شد ولی شما او را خوب ندیدید و از دستش دادید و دنبال شاهزاده خیالی گشتید.

شاهزاده رویاها هست ولی به چشم شما، به نگاه شما. شما خودتان شاهزاده رویاهای خودتان را می‌سازید. شما می‌توانید به کسی که توی زندگی‌تان است لقب شاهزاده را بدهید و تا آخر عمر با او توی خوشی و خوشبختی زندگی کنید.

دنبال کی هستید؟! دنبال چی هستید؟! اگر واقعا دنبال شاهزاده خودتان هستید چرا دست دست می‌کنید؟ شاهزاده او کسی است که شما به او لقب شاهزاده را می‌دهید. اما اشتباه می‌کنید و شاید آن کسی را که شما را دوست دارد رد می‌کنید که شاید شاهزاده شما کسی دیگر باشد اما ...

انسان ساده‌ای هستی؛ ساده می‌بینی و ساده فکر می‌کنی. دنبال شاهزاده نیستی اما شاهزاده را برای خودت می‌سازی! شاید انسانی ساده را این‌طوری برای خودت تعریفش می‌کنی: چشم‌های زیبا و درشت، موهای آبشاری و نرم و خوش بو، دست‌های زیبای آرامش بخش، پوست سپید و زیبا که خورشید به زیبایی‌اش حسودی می‌کند .

آری؛ من خودم شاهزاده رویاهایم را ساختم و او را از همه بالاتر می‌دانستم! شاید به چشم بعضی تک و یکتا نبود، شاید آنقدر زیبا و دهن پُر کن نبود، شاید پوستش آن‌قدر سپید و زیبا نبود که خورشید به زیبایی‌اش حسودی کند. شاید و شاید و خیلی شایدهای دیگر... اما او برای من شاهزاده رویاهایم بود! شاهزاده‌ای بود که من برای خودم ساخته بودم.

نمی‌گویم کور کورانه شخصی را شاهزاده کنید که بعد بفهمید او اصلا نبود؛ اما حرفم این است، کسی را که از انسانیتش مطمئن شدید و دیدید آدمیت سرش می‌شود ... او واقعاً شاید شاهزاده شما باشد ... اگر تنهایید و تنها ماندید شکایت از کسی نکنید و به خودتان نگاه کنید که چطور به انسان‌های اطراف‌تان نگاه کردید .

این‌ها را برای این گفتم که بدانید شاهزاده رویاها آن کسی است که شما می‌سازیدش و واقعاً کسی نیست که یک روزی قرار است مثل داستان‌های مامان بزرگ و بابا بزرگ‌مان برای‌مان بیاید! شاهزاده رویاها، شاید همان انسان ساده‌ای باشد که می‌شناسیمش ولی درست به او نگاه نمی‌کنیم و حتی شاید او را به حساب نمی‌آوریم.

بیشتر توجه کنیم...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١١/١١
٠
٠
خیلی خوب و قابل تامل:))
Narges_V
Narges_V
٩٣/١١/١١
٠
٠
عالي بود
faranak_b
faranak_b
٩٣/١١/١١
٠
٠
خیلی خوب بود. مفهوم قشنگی بود. اگر کوتاهتر بود و بعضی جملات تکراری رو حذف می کردید که نوشته کوتاهتر بشه تاثیر متنتون خیلی بیشتر میشد. ممنون. :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١١
٠
٠
دلنشین بود ... از لحاظ نگارشی: قطعا احتیاج به بازنویسی و قیچی هایی داره این یادداشت. و چرخش های ضمیرهای "دوم شخصِ مفرد به جمع و عکسشون" در چند پاراگراف آخر آسیب رسونده در ضریب نفوذِ تاثیرگذاری محتوا بر مخاطب./ کلیت کار خیلی روان و شیوا و دارای نگرشی عمیق هستش که ناشی از ژرف نگریِ دیدگاههای نویسنده محترمه. بهترین ها رو براتون آرزو میکنم.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١١
٠
٠
چ طولانی بود / ی جورایی چشم خواننده اذیت میشه یکم اگه فاصله بین خط ها بیشتر میبود بهتر بوداااا
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١١
٠
٠
ولی خب خوب نوشته بودید ممنون
آسمانه
آسمانه
٩٣/١١/١١
٠
٠
مطلب جالبی بود از شاهزاده مو رنگی و چشم رنگی خوشم نمی یاد. شاهزاده ام چشماش درشت هم نیست ولی موهای مشکی داره خخ:)) خخخ . حرف مطلبتون رو بسیار می پذیرم.. همه ادم ها می تونن شاهزاده باشن حتی اگر زشت باشن یا بی پول.. ادم باید به باطن اد مها نگاه کنه نه به ظاهرشون.. یاعلی
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١١/١١
٠
٠
خدایی من دنبال شاهزاده خوش تیپ و پولدار و... نیستم... ولی بابام منتظرشه به من آویزونش کنه :|
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
:) انگار نوشته داره تجربیات نویسنده رو بیان میکنه :) طولانی بود ، ولی خوب نوشته بودین .
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/١٢
٠
٠
شهزاده رویای من شاید تویی. آنکس که شب در خواب من آید تویی توووووووووو :-> (با صدای شهاب حسینی بخونین)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٢
٠
٠
من دوس دارم با صدای رضا یزدانی بخونم!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/١٣
٠
٠
آخ آخ آخ. جاتون خالی دیروز تمام آلبوم ها و تک آهنگ های آقا رضا رو ریختم رو فلش تو راه برگشت از شرکت گوش دادم چه فازی داد :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/١٢
٠
٠
چشــــــــــــم :) مرسی از شما شیک نوشتیــــــــــــن (^_^)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/١٣
٠
٠
سلام: امیدوارم که همیشه پرتوان و شادمان باشید. خیلی زیبا نوشتید.ممنون
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

من زنم!

٩٧/٠٣/٢٤
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
کارم را بساز

جنگ

٩٧/٠٣/٢٤
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠
عشق خطرناک ترین مخدر دنیاست

جادوی عشق

٩٧/٠٣/٢٩
حالمان خوش نیست

با توام دنیا

٩٧/٠٣/٣٠
وای از آن روز...

من یک سامورایی هستم

٩٧/٠٣/٣٠
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١