سرکی در خبرهای ماهی که گذشت

سرکی در خبرهای ماهی که گذشت

نویسنده : فرانک باباپور

معاون اداره کل مهندسی عملیات پستی (بله، درست خواندید، پست هم اداره کل دارد و هم مهندسی و هم عملیات!)، با تاکید بر لزوم افزایش نقش تمبر به عنوان یک مقوله‌ی تاریخی و فرهنگی گفت: «متولیان اصلی بازار تمبر کلکسیونر‌ها هستند، به همین منظور سعی می‌شود در جلساتی، از نظرات کلکسیونرها استفاده شود تا بازار تمبر رونق پیدا کند.»

گویا تمبرهایی زده می‌شوند که بعضا کلکسیونرها هم نمی‌خواهند در کلکسیون‌شان بگذارند. این شده که رسما اعلام کردند، خودشان بیایند و سفارش بدهند! اصلا چه کاریست، به نظر بنده ماشین آلات را بدهند خودشان برای خودشان تمبر بزنند! هم کلکسیون‌شان بزرگتر می‌شود و هم تعداد کلکسیونرها افزایش می‌یابد و هم تاریخ و فرهنگ اساسی حفظ می‌شود! از این پس باید تاریخ و فرهنگ را فقط در تمبرها بیابیم!

***

در این ماه جشنواره ملی قهرمانان صنعت و اقتصاد با حضور عوامل موثر و دست اندرکاران برگزار شد. در این جشنواره بهرام رادان توانست لوح و تندیس دریافت نماید. بله درست خواندید، خبر مربوط به صنعت و اقتصاد است و نه جشنواره فیلم فجر! از بهرام رادان به دلیل کارآفرینی تقدیر شده است. گویا اعتدال را زیادی جدی گرفته‌ایم! بازیگر کارآفرین می‌شود، فرمانده پلیس راهنمایی رانندگی، فوتبالی می‌شود، فوتبالیست هم خواننده و هم بازیگر می‌شود، مشاور ارشد رئیس جمهور هم آشپز می‌شود! یک چنین مردمی هستیم ما!

***

نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، به خاطر انتقادات و ترس از استیضاح نمایندگان، قصد استعفا دارد.

ای بابا! از دست این نماینده‌ها! هنوز یاد نگرفته‌اند با بزرگتر از خودشان درست رفتار کنند. پیرمرد 70 ساله را چه به استیضاح؟ چه کسی می‌تواند در طول یک سال به وزیر میلیاردی مشهور بشود؟ این خودش کلی کار است! خب حق بدهید که یک سال برای سر و سامان دادن به واردات و بازار و قیمت خودرو خیلی کم است! حتی اگر گرانی از این هم بیشتر بشود باز هم باید فرصت داد به وزرا! بنده از همین تریبون نمایندگان مجلس را محکوم می‌نمایم! یکهو دیدید قلبش گرفت و... 

***

 طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: لایحه بودجه براساس فروش نفت به قیمت ۷۰ دلار تدوین شده است ولی اکنون در حال اصلاح این لایحه به ۴۰ دلار هستیم.

دیده‌اید مادر و پدرها وقتی می‌خواهند برای فرزندشان لباس بخرند چند سایز بزرگتر می‌خرند که تا چند سال استفاده شود؟ بر همین اساس پیشنهاد می‌کنیم جناب وزیر از همین الان لایحه بودجه را با قیمت 30 یا حتی 20 دلار تدوین کنند که تا چند سال بشود استفاده کرد و پس فردا مجبور نباشند یک لایحه دیگر تدوین کنند! از ما گفتن. البته امان از روزی که این لباس یکهو آب برود! آنجاست که از دست هیچکس هیچ کاری بر نمی‌آید!

***

حدود شش هزار معلم در سراسر کشور با امضای طوماری خطاب به علی لاریجانی، از برخوردهای سیاسی با مشکلات معیشتی‌شان اعلام نارضایتی کردند و خواستار رفع تبعیض و برقراری عدالت بین معلمان و سایر کارکنان دولت شدند.

بنده نمی‌دانم این 6 هزار معلم زحمت‌کش خودشان را با کدام کارمندان دولت مقایسه کرده‌اند، علی ایحال امیدوارم با کارمندان وزارت خانه‌ها و نمایندگان مجلس و ریاست جمهوری نبوده باشد! البته شاید هم با تعطیلات تابستان و نوروز و پنج شنبه‌ها مشکل دارند و می‌خواهند این روزها هم در خدمت مردم باشند. هرچه باشد چاقی است و هزار دردسر! می خواهند تعطیلاتشان را هم کار کنند و حقوق بیشتر بگیرند.

***

سیدناصر سجادی گفت: از اول بهمن ماه امسال، به ازای هر لیتر بنزین ٤٠٠ تومانی دو لیتر بنزین با نرخ ٧٠٠ تومان در کارت‌های سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها شارژ خواهد شد.

دست مسئولین واقعا درد نکند. کودک درونمان چند وقتی بهانه می‌گرفت، با این بچه فرض کردن‌مان دل کودک درون‌مان شاد شد! درست مثل وقت‌هایی که دلمان ماشین کنترلی می‌خواست و مادرمان می‌گفت بیا بریم از اون ماشین کوچولوها یه هفت هشتا برات می‌خرم! ما هم خر کیف می‌شدیم! حکایت همین یک لیتر بنزین 400 تومانی است که می‌گیرند و قرار است با دو لیتر بنزین 700 تومانی عوضش کنند. اکنون هم به ناچار باید خر کیف بشویم و خدا را شکر کنیم که قیمتش بیشتر نشده است!

***

اصل خبر در خبرگزاری الف: «در روزهای اخیر، خبرگزاری رسمی دولت خبر از تعطیلی یک واحد نانوایی داد که جرم آن تنها «فروش نان به قیمت پائین از نرخ مصوب» بود. نظر شما در رابطه با این خبر چیست؟»

ما: خدا خیرشون بده که مجرمین رو دستگیر می‌کنن. والا کل مردم منطقه از دست این نونوا شاکی بودن! تازه روزای پنجشنبه هم نون صلواتی می‌داد. خدا ازش نگذره. بازم ممنونیم از دولت محترم. ببخشید حالا کی پخش میشه؟

***

عین خبر در خبرگزاری الف:

فیلتر شدن لاین، واتس آپ و تانگو

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۹

دستور قضایی برای فیلترینگ سه نرم افزار ارتباطی تلفن همراه شامل «لاین»، «واتس آپ» و «تانگو» صادر شد.

یک منبع در کمیته تبیین مصادیق مجرمانه عصر چهارشنبه به ایرنا گفت: با ارسال دستور قضایی، فیلترینگ نرم افزارهای ارتباطی تلفن همراه شامل لاین، واتس آپ و تانگو تا ساعتی دیگر اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح ارتباطی به فیلترینگ هوشمند ندارد و نرم افزارهای یاد شده به طور کامل فیلتر می‌شوند.

من از شما می‌پرسم! کدام یک از این‌ها فیلتر شده‌اند؟ یک ساعت؟ احتمالا خود مسئولین در حال مکالمه با همین نرم افزارها بوده‌اند و مدام گفته‌اند یک جوک دیگر، یک جوک دیگر و کلا یادشان رفته فیلتر کنند! به نشانه اعتراض ما هم یک جوک که از همین طریق به ما رسیده برایتان می‌گوییم:

بچه بودم نذری داشتیم، قرار بود عموم اینا بیان خونمون. بابام گفت عموت که اومد میری جلوش اگه شیرینی آورده بود میگی عمو خودت شیرینی هستی، چرا شیرینی آوردی؟ اگه گل آورد می گی عمو خودت گلی، چرا گل آوردی؟ منم گفتم باشه. عموم اومد و منم دیدم گوسفند آورده. بچه بودم، می‌فهمید؟! بچه...

بقیه‌اش را هم نمی‌شود این‌جا گفت. یکهو دیدید به جای آن‌ها سایت جیم فیلتر شد! 

 

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/٠١
١
٠
جالب بودممنوننننننن
faranak_b
faranak_b
٩٣/١١/٠١
٠
٠
خواهش میشه.. :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠١
٢
٠
مثل همیشه قلمِ روتوش خورده و صیقلی و شسته رفته و طناز و بی نقصی دارید. مرسی. خیلی خوشم اومد.
mirza
mirza
٩٣/١١/٠١
٢
٠
این نوشته ها مورد تایید بنده هم هست، به عبارتی اعلام موافقت ...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠١
١
٠
ممنونم از اظهار لطف شما. هر چی میگردم اشکال قابل توجه و قابل گفتنی نمی بینم! واقعا کم نقصه. مرسی.
mirza
mirza
٩٣/١١/٠١
١
٠
بسیار عالی، ممنون.
faranak_b
faranak_b
٩٣/١١/٠١
٠
٠
خیلی لطف دارید. من ممنونم.
fateme_a
fateme_a
٩٣/١١/٠١
١
٠
مثه متن خبرنگارای طنز مجله ها بود..تو مجله ای چیزی کار نمیکنید؟اگه کار نمیکنید حیفه ها..با اینکه بی نقص بود و خوشمم اومد ولی من متن جدی ای که برای مسابقه فرستادید رو ترجیح میدم و فک کنم از جدی نویسیتون بیشتر خوشم میاد..و این صرفا سلیقه ی منه و چیزی از ارزش کار شما کم نمیکنه و همونطور که گفتم واقعا طنز نویسیتون هم عالی و بی نقصه :)
faranak_b
faranak_b
٩٣/١١/٠١
٠
٠
ممنونم عزیزم. شما خیلی لطف دارین. عموما من تو دو حالت روحی می نویسم. اون نوشته م کاملا از دلم بود! و کلا هم تایپ بود در مدت یک ربع. متاسفانه لحن بعضی نوشته های طنز روم تاثیر گذاشته! وگرنه یه زمانی طنز نوشتنمم از دلم بود!! باشد که برگردم به همون روزها... ;) بازم ممنون.
fateme_a
fateme_a
٩٣/١١/٠١
١
٠
پس اینجا پای اون حمله ی معروف میاد وسط که چیزی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند :) .. برای همینه که اون بیشتر به روحم نفوذ کرد پس..ایشالا اونم درست میشه چون تواناییشو دارین :)
faranak_b
faranak_b
٩٣/١١/٠١
٠
٠
انشاءالله... بازم ممنون. :)
Narges_V
Narges_V
٩٣/١١/٠١
٢
٠
جالب بود ممنون
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٠١
١
٠
بله ممنون:)
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/٠١
١
٠
سلام ودرود برشما وتشکر از اخبارتون.شادمان باشید.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/٠٢
١
٠
http://www.upsara.com/images/0ylf_111111111111.jpg داریم دیگه ... چه میشه کرد :)))))) مرسی از شما ...دمتون گرم....کیف کردیم (^_^)