یک اتحاد کوچولو!
از حمله تروریستی به چارلی ابدو تا انتشار کاریکاتور موهن!

یک اتحاد کوچولو!

نویسنده : سیده نعیمه زینبی

نشسته‌ام پای تلویزیون و طبق میل پدرم اخبار می‌بینیم. آقای اخبار می‌گوید که چند نفر به دفتر یک مجله فرانسوی حمله کرده‌اند و چند نفر را کشته‌اند. گوش‌هایم تیز می‌شود و با  دقت بیشتری اخبار را گوش می‌کنم. انگار مهاجمان هنوز شناسایی نشده اند!! فرانسه می‌هراسد. مردم می‌ترسند. اروپا می‌لرزد. و من نگران می‌شوم. اخبار را که دنبال میکنم نگرانی‌ام بیشتر می‌شود. انگار مهاجمان دو برادر الجزایری القاعده‌ای داعشی هستند که به خاطر چاپ کاریکاتور از سرکرده منفور‌شان انتقام گرفته‌اند!! و من میترسم. در ذهنم می‌آید که حتما باز میگویند که مسلمان بوده است! حتما باز خواهند گفت که مسلمانان تروریست هستند. حتما این هم بهانه‌ای می شود که اسلام هراسی به راه بیندازند. و خاطره‌ای تلخ در ذهنم نقش می‌بندد. یاد چهارده سال پیش می‌افتم‌. خبر برای همه داغ بود. برج‌های دوقلوی آمریکا را با برخورد هواپیما منهدم کرده بودند و دل همه برای آمریکا سوخت و به خاطر همین آمریکا به خودش اجازه داد که انتقام برج‌های دوقلویش را  از مردمی که هزاران کیلومتر آن طرف‌تر زندگی می‌کردند بگیرد. عراق و افغانستان و خاورمیانه  شد سیبل مقابل آمریکا!! همان وقت‌ها هم گفتند کار خود آمریکا است وگرنه چه کسی می‌تواند از آن همه موانع و راهکارهای امنیتی آمریکا جان سالم به در ببرد که دو هواپیما به آن بزرگی بتوانند فاصله‌ای طولانی را در آن کشور بپیمایند و خودشان را به برج های محبوب آمریکایی  برسانند و منهمدمشان کنند. برج‌ها بهانه ای شد که یانکی‌ها خاورمیانه را زیر و رو کنند و مردم بی گناه را به خاک و خون بکشند! گفتند کار القاعده است و در به در دنبال القاعده‌ای کردند که خودشان برایش شاخ درست کرده بودند تا مردم را بترسانند!

هنوز فرانسه قلبش تند می‌زند و حالت تهاجمی به خود گرفته است. هنوز مردم گوششان به اخبار تیز است که یک گروگانگیری دیگر در یک فروشگاه یهودی اتفاق می‌افتد! گروگانگیر لابد مسلمان است! اتفاقا هم انگار رگ و ریشه مسلمان دارد. حالا چه کار دارند که داعشی است یا القاعده ای؛ مسلمان است دیگر!! اصلا چه کار دارند که همین فرانسه از داعش حمایت می‌کرد که سوریه و  عراق را به ویرانه تبدیل و با سرهای بریده فوتبال بازی کنند. چه فرقی می‌کند که داعش فرزند نامشروع دولت‌های اروپایی-آمریکایی است که مثل القاعده ساخته و پرداخته خودشان است! و گاهی بعضی فرزندها حق پدری را به جا نمی‌آورند و نمک می‌خورند و نمک‌دان می‌شکنند.

در راهپیمایی سران کشورها در مبارزه با تروریسم نخست وزیر رژیم کودک‌کش که ماه رمضان باعث شد خیلی وقت ها با اشک‌هایمان افطار کنیم صف اول ایستاده است! هیچ کس نیست از آنها بپرسد شما کجا و اینجا کجا! شما که خط اول تروریسم هستید! شما که روی داعش را کم کرده‌اید!

فرانسه که آرام‌تر می‌شود چارلی ابدو به سرش می‌زند که اعلام کند زنده است و نفسش به شماره نیفتاده است و در اقدامی درد آور اعتقادات یک و نیم میلیارد مسلمان را زیر پا می‌گذارد و کاریکاتور موهنی از پیامبر را در سه و نیم میلیون نسخه چاپ میکند! فرانسه مهد آزادی است ولی  آنجا حق ندارید به هولوکاست اهانت کنید! حق ندارید روسری بپوشید! حق ندارید در مورد یهودی‌ها چیزی بنویسد. روسری شما خطرنا ک است مثل اسلامتان! اگر روژه گارودی باشید به زندان محکوم می‌شوید ولی اگر چارلی ابدو باشید حق دارید پیامبر رحمت را به سخره بگیرید!

در صفحه اینستاگرام مجله چارلی کاریکاتور کذایی را می‌گذارند و به تقلید از او صفحه‌های مجازی زیادی بوی نفرت می‌گیرند. هشتگ چارلی ابدو را که جستجو می‌کنی هزاران تصویر قلبت را آزار می‌دهد و بغض دامن گیرت می‌شود!

کامنت می‌گذاری و میگویی من مسلمانم. به دینم و پیامبرم احترام بگذار! یک نفر از آن سوی دنیا به تو می‌گوید که خنده‌ام می‌گیرد و من مدرنم و بین تو و مدرنیسم ده هزار سال فاصله است! آه میکشی و دعا میکنی هیچ وقت این فاصله کوتاه نشود!

با برادران و خواهران مسلمانت با قلبی آکنده از درد؛ سعی میکنید از خودتان دفاع کنید. یک روحانی خوش فکر کمپین راه می‌اندازد . تصاویر پیامبر را با این پیام «من عاشق محمدم( ص). من از تروریسم متنفرم. اهانت به پیامبران الهی را متوقف کنید» را با هشتگ چارلی ابدو پخش میکنید. میان تمام صفحات موهن عشق جاری می‌شود. بوی محبت به مشام می‌رسد. مسلمان‌هایی از همه‌ی کشورها می‌آیند و عکسهایت را لایک می‌کنند و با تو هم دردی می‌کنند. توهین به جان اسلام باعث شده همه مسلمانان فارغ باشند از شیعه و سنی! وحدت رنگ می گیرد. آن را در خودت احساس میکنی که علی رغم همه تفاوت‌ها مشترکاتی هست که باعث می شود زیر یک پرچم باشید.

توی صفحه ی چارلی میان تمام تصاویر موهن؛ عکس‌هایی هست که وقتی می بینی خیالت راحت می‌شود که می‌توانی به حقیقت جویان  بگویی من مسلمانم و تروریست نیستم.

و همچنان دو سوال برایت باقی می‌ماند: آیا این حمله بهانه‌ای خواهد شد برای مبارزه دروغین با تروریسم و حمله به کشوری دیگر؟و اگر مسلمان ها با هم متحد باشند چه کسی می تواند در مقابلشان عرض اندام کند و اعتقاداتشان را به در این حجم وسیع به سخره بگیرد؟!

راستی «چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم؛ خانه اش ویران باد!»

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
یکی
یکی
٩٣/١٠/٢٧
٣
٤
مگر وقتی معلم دینی من میاد سر کلاس بقیه ی دین ها رو به سخره میگیره کاره درستی میکنه؟؟؟؟ حالا ما که مسلمونیم و دینمون گفته مسخره کردن شایسته نیست. وقتی ما این کارا رو می کنیم از بقیه غیر مسلمونا چه انتظاری میره؟؟؟؟؟؟
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من چون شرایط رو نمی دونم نمی تونم قضاوت کنم . ولی چند تا نکته هست اول اینکه دین داریم تا دین ! اگر دبیرتون دین های الهی رو مسخره میکنن که بسیار کار اشتباهی میکنند ولی اگر منظورت دین های خودساخته بشره که جای بحث داره! ثانیا دین های الهی دیگه تحریفاتی دارند که شاید دبیرتون به اونها اشاره میکنند. سوما قانونی در سازمان ملل وجود داره که توهین به پیامبران و ادیان الهی رو ممنوع کرده. حداقل طبق چیزی که ادعاش رو دارن ازادی بیان اجازه بدن از خودمون دفاع کنیم .. چرا کاریکاتوریستی که در اعتراض به اونها کاریکاتور کشیده رو اخراج کنن؟؟
Vania
Vania
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
يُرِيدُونَ أَن يُطْفِؤُواْ نُورَ اللّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ : می خواهند نور خدا را با دهانهایشان خاموش کنند اما خداوند نمی گذارد، تا نور خود را کامل کند هرچند کافران را خوش نیاید/سوره توبه آیه32///////وقتی عاجز میشن و نمی تونن کاری بکنند وقتی چشم هاشون تحمل دیدن نور خدارو نداره دست به همچین کارایی می زنن و بعد خودشون داعیه ی مبارزه با تروریسم بر میدارن و حمله می کنند به مردم دیگه و اسمش رو مبارزه با ترور!و چه بسا که حتی همین برنامه ها هم از پیش توسط خودشون طراحی شده باشه تا مثلا بهانه ای جور کنند برای خودشون.////و متاسفانه انگار ما مسلمونها منتظریم یک اتفاقی بیفته و بعد متحد بشیم و نشون بدیم ما متحدیم:/ و حتی این جای سوال داشت برای من که چرا تو ایران که ازش بعنوان کشوری که دین و مذهب رسمیش اسلام و تشیع هست حتی یک راهپیمایی برگزار نشده تا امروز؟
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
البته من یک جایی دیدم که نوشته بود دست نیروهای امنیتی فرانسوی توی کاره !! ...// وانیا جان تو هفته ی وحدت هر چی تو سر بعضی ها خوندیم علما و بزرگان میگن وحدت گوششون بدهکار نبود..ولی این جور چیزها نشون میده که اگر ما مسلمان ها متحد نباشیم به نفع کیاست..// من منتظرم چرا یک راهپیمایی نذاشتن که نشون بدیم بهشون که ما عاشق پیامبر و دینمون هستیم !! من هم منتظرم..
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٣/١٠/٢٧
١
٠
خیلی خوب بود اسمانه بانو ... بغض توی دلم رو حسابی هم زدی ... هعی !
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
قربانت محدثه جانم.. راستش این حرفهایی بود که توی دلم این قدر سنگینی می کرد که راهی نداشتم جز نوشتنش.. شما به این کمپین نپیوستی هنوز؟؟
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
کدوم کمپین اسمانه بانو ؟؟
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
کمپینی که حجت الاسلام شهاب مرادی به راه انداختند به صفحه اینستاگرامشون مراجعه کنید متوجه می شید. اینم کاربریشون: moradishahab
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من محکوم میکنم :دی
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
به نظر من هر مسلمانی وظیفه داره تا انزجارش رو اعلام کنه/ ممنون که محکوم کردین ولی فقط محکوم میکنید ؟ تو کمپین شرکت نکردید ؟
Sahar_N
Sahar_N
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
دقیقا منم یاد برج های دوقلو افتادم، بهانه ای که بدون شک کار خودشون بود و از کجا معلوم اینم یک بهانه خودساخته دیگه نباشه... در مورد اون عکس
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
متاسفانه سیاسیت اروپایی امریکایی کثیف تر از این حرفهاست.. احتمالا بهانه ای خواهد بود برای مبارزه دروغین با تروریسم..
Sahar_N
Sahar_N
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
در مورد اون عکس هم باید بگم قلب هر مسلمانی به درد میاد و از این امتحاد خوشحال شدم... بسی عالی نوشته بودی، ممنون آسمانه جان
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اره واقعا دست گذاشتن روی نقطه ی امید ما مسلمان ها.. جانمان , عشقمان, پیامبرمان.. واقعا تاسف اوره.. ممنونم لطف داری سحر جانم:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
یادداشت خوبی بود. مرسی، موفق باشید.
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ممنون ازشما جناب شمشیری. شما هم موفق و موید باشید. یاعلی
a_zizigolu
a_zizigolu
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خدایا دشمنان اسلام رو اگر امکانش هست اصلاح،اگرنه،نیست ونابودشان بگردان...
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
الهی امین.. باشد که همه از پیامبرمان دفاع کنیم تا بهشون ثابت کنیم ما هستیم و اجازه نمیدیم به پیامبرمون توهین کنن.. ممنون
zohreh_sh
zohreh_sh
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
«چه کسی می خواهد من و تو ما نشویم؛ خانه اش ویران باد!» متننتون حرف دل خیلی ها بود.سپاس
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ممنونم زهره جان :) امیدوارم این دفعه بشه که یک حرکتی انجام بدیم که روی هتاکان رو کم کنیم . یاعلی
محمد عبداللهی
محمد عبداللهی
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
واقعا زیبا و دلنشین بود به خصوص شعر زیبای حمید مصدق که ظرافت را دو چندان کرد. به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ما هم به خاطر ابراز نظرتان سپاسگزاریم. لطف دارید جناب عبداللهی . خیلی ها می خوان شیعه و سنی تو اختلافاتشون دست و پا بزنن که اونها بهره برداری خودشون رو بکنن. شما تو این کمپین شرکت نکردید؟
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
I love Mohammad "P.B.U.H" I hate terrorism. I condemn insulting the holy prophets. ٠٠٠٠٠٠٠٠ من عاشق محمدم از تروريسم متنفرم توهين به پيامبران الهي را محكوم ميكنم ٠٠٠٠٠٠٠٠ أنا أحب محمد صلي الله عليه و آله أنا اكره الأرهاب أنا ادين الأهانة على الأنبياء كلهم ٠٠٠٠٠٠٠٠ J'adore Muhammad Je suis déteste le terrorisme Je condamne insulte aux messagers de Dieu
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
بارک الله :) معلومه که در این کمپین فعال بودی زهرا جون :) موتوشکرم بانو
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
خواهش عزیزم
ali_y
ali_y
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
سلام. تلاشتان مورد قبول حق باد...
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
سلام متشکرم. این رو بیشتر برای این نوشتم که کسانی که دوست دارن در این کمپین شرکت کنن بدونن . شما نمی خواهید شرکت کنید؟
ali_y
ali_y
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
سلام ... راستش بلد نیستم ، آدرس؟
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
به اینستا گرام اقای شهاب مرادی مراجعه کنید moradishahabکامل توضیح دادن :)
Narges_V
Narges_V
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
مرسي
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ممنونم نرگس جان . شما نظری نداشتید ؟:)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:"(((
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:"( نظر مبسوط نمی دی شاهدخت جان ؟
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
متاسفانه این حربه اسلام هراسی هر روز و به شیوه ایی در سرزمین هایی که دم از آزادی میزنن داره اعمال میشه... دست جناب مردای هم درد نکنه اجرشون با خدا :) ان شاالله اسلام پیروز میشه .. ممنون
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
جالبه بدونید تو فرانسه توهین به دین یهود ممنوعه ولی به اسلام توهین میکنن! واقعا حجت الاسلام شهاب مرادی عکس العمل به موقعی داشتن و حرکتشون در جای خودش جالب توجه بود. ان شا لله حق پیروزه . یاعلی
همتا
همتا
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خیلی قشنگ نوشته بودی :( ...
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ممنونم همتا جان لطف داری بانو :)
همتا
همتا
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
چجوری میشه شرکت کرد ؟!
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
به صفحه اینستا گرام آقای شهاب مرادی مراجعه کن توضیح دادن . moradishahab نام پیجشونه . یاعلی
faride
faride
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
چقد قشنگ نوشته بودی...گریم گرفت :((( ...
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
هی فریده جان ... دلم درد گرفت.. خیلی زیاد.. حداقل انتظار داشتم یک راهپیمایی می ذاشتن تا نشون بدیم بهشون!
f_tasnim
f_tasnim
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
کاش یه سر و صدایی هم از مسئولینمون برمیخواست... ( کلی چیزی نوشتم پاکش کردم ولی...)
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
منم منتظر بودم که یک اتفاقی بیفته تجمعی تظاهراتی .. واقعا نمی دونم چرا حرکتی نمی کنند شاید برای مذاکرات مشکل بوجود میاره !!
admincheh
admincheh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
تسنیم منم (کلی چیز نوشتم پاک کردم!)
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
چرا شد تسنیم جان امروز ساعت 3 بعداز ظهر جلوی سفارت فرانسه خیابون نوفل
f_tasnim
f_tasnim
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
تجمع امروز که کار خود مردم بوده نه مسئولین...
admincheh
admincheh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
نمی دونم چرا هنوز به این مسئله نرسیدن که این راه جز اتحاد بیشتر مردم با هم برای اون ها ضرری نداره !
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
اوهــــــــــــوم ...واقعنم :)
f_tasnim
f_tasnim
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
خدا را شکر که دشمنانمون رو احمق آفریدند:)
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
ان شا لله که متحد باشیم و دست اویز انگلیس نشین ها نشیم برای ایجاد تفرقه. واقعا تنها چیزی که میتونه مسلمان ها رو از خطر بیگانه حفظ کنه اتحاده .. ممنون از نظرت دوست جان :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
لبیک یا محمد..
آسمانه
آسمانه
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
لبیک یا محمد .. لبیک یا رسول الله..
پربازدیدتریـــن ها
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
شده‌ام یک شهر از بوی تو

حتی دستم به خیالت هم نمی‌رسد

٩٧/٠٤/٠٢
شعری سروده خودم

عشق بادآورده

٩٧/٠٣/٣١
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

آمدم

٩٧/٠٣/٣٠
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

انسان نبودن راهِ زیباییست

٩٧/٠٤/٠٢
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
روی موج مثبت

بن بست

٩٧/٠٣/٣١
بیایید در عرصه جهانی شاخ شویم

از کفش نایک تا رسول علفی

٩٧/٠٤/٠٣
نامه شماره یک

در جستجوی الی / قسمت اول

٩٧/٠٤/٠٣

هزار و یک داستان

٩٧/٠٣/٣١
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
ای آنکه هیچ یک از نامه‌هایم به دستت نرسید

تو را رقیبانی است

٩٧/٠٣/٣٠