نباید به قهرمانی تیم کی‌روش امیدوار باشیم!
نظر ستارگان سابق تیم ملی پیرامون جام ملت‌های آسیا 2015

نباید به قهرمانی تیم کی‌روش امیدوار باشیم!

نویسنده : مازیار حکاک

امروز در صفحه ورزش پیرامون نتایج تیم ملی در 4 دوره گذشته جام ملت‌ها با ملی‌پوشان همان دوره هم کلام شدیم. به بهانه این موضوع از ستارگان سابق تیم ملی، پیرامون تیم ملی 2015 و امید به قهرمانی پرسیدیم که به دلیل ناامیدی به تیم کی‌روش و البته ضیغ جا (شبیه همان ضیغ وقت است و زمانی رخ می‌دهد که مطلب در صفحه جا نمی‌شود) نتوانستیم در صفحه ورزش بگنجایم لذا صحبت‌های بازیکنان را به علاوه حواشی که در طول مصاحبه داشتیم، در اینجا تقدیم شما می‌کنیم. 

 

خداداد عزیزی: با تاکتیک جام جهانی نمی‌توانیم با حریفان آسیایی روبرو شویم!

 

وقتی برای مصاحبه به خداداد زنگ زدیم او تازه او از سفر و قرارداد با تیم شهرداری تبریز برگشته و در فرودگاه بود. به واسطه این‌که از طریق یک دوست آشنا با او قرار مصاحبه داشتیم، قول داد شب ساعت 9،10 پاسخگوی ما باشد.  شب زنگ زدیم و مفصلا راجع به تیم ملی 2000 و تیم ملی فعلی صحبت کردیم. جالب این‌که صحبت‌های او مثل همیشه بی‌پروا بود. از فست‌فود خوری شبانه بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌های 2000 بگیرید تا گیر دادنش به بزرگنمایی عملکرد کی‌روش در جام جهانی توسط تلویزیون!

«ما در جام جهانی 2014 رفتیم که فقط گل نخوریم، ما با 11 نفر دفاع می‌کردیم و چیز خاصی از تیم ملی ندیدیم. البته تبلیغات رسانه‌ها به ویژه تلویزیون، طوری بود که انگار ما همه تیم‌ها را بردیم و رسیدم به نیمه نهایی اما به فینال نرسیدیم! در حالی که به لحاظ نتیجه‌ای اتفاق ویژه‌ای نیفتاده بود و تنها یک امتیاز گرفتیم و در گروه‌مان چهارم شدیم. در جام ملت‌ها ما باید برای برد به میدان برویم. اگر آن‌جا هم قرار به دفاع کردن باشد، نمی‌شود قهرمان شد. تیم ملی ما حتی در دور مقدماتی کار سختی را در استرالیا دارد. ما به سه تیم عربی بازی داریم که هیچ وقت فوتبال‌مان با آن‌ها جور در نیامده، تازه در سال‌های اخیر هم در فوتبال‌شان پیشرفت داشته‌اند. این‌که ما قهرمان شویم غیرممکن نیست ولی شانس کره، ژاپن و استرالیا بیشتر است.»

 

محمد نصرتی: بعید می‌دانم در استالیا موفق باشیم!

 

خیلی شانسی شماره محمد نصرتی در دفترچه قدیمی تلفن پیدا شد. جایی که بالای شماره او اسم سهراب بختیاری‌زاده هم بود که هر چه به او برای تیم ملی 2000 زنگ زدیم، گوشی‌اش در درسترس نبود. خیلی نامیدانه به نصرتی زنگ زدیم و پس از مطمئن شدن از صحیح بودن شماره او با تکنیک‌های خاص، همان جا درجا مصاحبه را گرفتیم. البته معلوم نبود او کجاست فقط هر از چند گاهی صدای سلام کردنش و چاکرم مخلصم‌اش حرف‌هایش را قطع می‌کرد اما به خوبی صحبت‌هایش را ادامه می‌داد! راستی ناگفته نماند برای این تیم ملی چند باری هم به «محمد علوی» ستاره محو شده آن دوره هم زنگ زدیم اما همراه‌اش خاموش بود.

«با توجه به شرایط آماده سازی و نداشتن بازی دوستانه من بعید می‌دانم در استالیا موفق باشیم. تیم ما هم به لحاظ تاکتیکی و هم به لحاظ فنی ضعف‌های جدی دارد که بعید است در این مدت کی‌روش توانسته باشد آن‌ها را برطرف کند. ما با رقیبان سختی در آسیا طرف هستیم که فوتبال‌شان از ما جلوتر است. این‌که بخواهیم به مردم بگوییم ما قهرمانیم و بی‌خود همه را خوشبین کنیم درست نیست. ضمن این‌که شواهد نشان دهنده این است که تیم ما قدرت لازم را برای قهرمانی ندارد!»

 

رضا عنایتی: تدارکات خوب و مناسب در حد تیم ملی نداشته‌ایم

 

وقتی به عنایتی کاپیتان سابق پدیده و جدید استقلال زنگ زدیم، عازم تمرین بود. ضمن این‌که همان اول هم گفت مصاحبه نمی‌کند. خلاصه با آویزون بازی به واسطه مشهدی بودنش و دوستی واسطه (اخوان خودمان که حالا به عنوان خبرنگار در باشگاه پدیده فعالیت می‌کند) قبول کرد بعد از تمرین با ما مصاحبه کند. جالب این که در طول مصاحبه، قلعه‌‎نویی را هم با عنوان «امیر آقا» یاد می‌کرد!

«ما در جام جهانی از بین چهار تا تیم چهارم شدیم و نباید بابت آن نتایج خیلی خیلی خوشحال باشیم. تمام خوشحالی ما از جام جهانی این است که ما تنها یک گل از آرژانتین با آن همه ستاره‌اش خورده‌ایم که این به نظر من درست نیست. برای رسیدن به هدف باید برنامه‌ریزی دقیقی داشت. ما متاسفانه زمان زیادی را به خاطر معلوم نبودن وضعیت سرمربی تیم ملی از دست دادیم و بازی تدارکاتی خوب و مناسب در حد تیم ملی نداشتیم. تنها تدارکات ما اردوی آفریقای جنوبی و بازی با تیم‌های درجه سوم و چهارمی بوده است که همه ما می‌دانیم بیشتر بازیکنانی که در آن اردو حضور داشتند، بعید است در جام ملت‌ها حتی یک دقیقه بازی کنند. حریفان ما این شکلی برنامه‌ریزی نمی‌کنند و کمی دور از ذهن است که ما با این شرایط بتوانیم آن‌ها را ببریم و قهرمان شویم.»

 

غلامرضا رضایی: فکر نمی‌کنم بچه‌های ما خیلی هماهنگ باشند!

 

برای سال 2011 گزینه اصلی ما «محمد رضا خلعتبری» بود اما او به همراه تیم سپاهان از کشور خارج شده بود. غلامرضا رضایی هم هنگام تماس اول گفت با لباس نفت وسط تمرین است و بعدا به او زنگ بزنیم! در تماس بعدی کلا با چالش جدی‌تر روبرو شدیم. رضایی گفت روزنامه خراسان را نمی‌شناسد و با روزنامه‌های محلی مصاحبه نمی‌کند. ما که کلا خیلی عصبانی شده بودیم به او گفتیم «بابا خراسان» کلی تیراژ در حد بوندس لیگا! البته تاکید کردیم توهینش را در خصوص محلی بودن به پاس زحماتش برای تیم ملی و پرسپولیس جدی نمی‌گیریم!

«تیم ملی فعلی‌مان تیم خوبی است. با این‌که بازی تدارکاتی نداشتیم، بعد از جام جهانی من فکر نمی‌کنم بچه‌های ما خیلی هماهنگ باشند. البته جام ملت‌ها شرایط خاص خودش را دارد و باید نسبت به موفقیت تیم ملی امیدوار باشیم. بچه‌ها اگر غیرت کنند شاید بتوانیم بعد از سال‌ها قهرمانی را به دست بیاوریم و خودمان را به ژاپنی که در 6 دوره اخیر 4 عنوان قهرمانی کسب کرده برسانیم.»

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
judy_abbott
judy_abbott
٩٣/١٠/١٨
١
١
قهرماااانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟......................................تخیلات در حد هری پاتر!...((البته اییشالا و امیدواریم ک بشه ولی...))
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/١٨
١
١
پرچم ایران همیشهههههههه بالاست درهرشرایطییییییییییییی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/١٨
٠
٠
اتفاقا من بدبین نیستم... بعید نیست قهرمانی... .
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/١٠/٢٠
٠
٠
منم میگم قهرمانن به امید خدا.
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/١٠/٢٠
٠
٠
مگه شما در واقع یک نفر نیستید؟؟؟!
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/١٠/١٨
٠
٠
یعنی یک نفر آدم خوش بین این وسط پیدا نشده؟؟؟یه ذره اعتماد به نفس و روحیه بدن به بازیکنا...خیلی ها هم بودن زمان جام جهانی باور نداشتن بتونیم از مقدماتی صعود کنیم..
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٠/١٩
٠
٠
سلام: فکر کنم خوب بازی کنند.چون همدل شده اند.ممنون
imanhkt
imanhkt
٩٣/١٠/١٩
١
٠
قهرمان نشدیم اشکال نداره ... لااقل آبرو داری کنن
پربازدیدتریـــن ها
ولی اگر نباشند...

نمک های زندگی

٩٧/٠٣/٢٣
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
تنها آیدا نیست

در آرزوی پسر بودن

٩٧/٠٣/٢٣
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

من زنم!

٩٧/٠٣/٢٤
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
غرق شده ام

به رویا

٩٧/٠٣/٢٣
کارم را بساز

جنگ

٩٧/٠٣/٢٤
درباره هزار و یک شب شهرزاد

با «شهرزاد» در تهران قدیم قدم زدیم

٩٧/٠٣/٢٣
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
عشق خطرناک ترین مخدر دنیاست

جادوی عشق

٩٧/٠٣/٢٩