نقدی بر انیمیشن آواتار

نقدی بر انیمیشن آواتار

نویسنده : Amirali_e

اگر سري اول اين انیمیشن آواتار با نام «آواتار آنگ آخرين بادافزا» را ديده باشيد، مطمئنا منتظر قسمت‌هاي سري جديد آن با نام «آواتار؛ افسانه كورا» هستيد.

من به مهارت نويسندگي و ساخت آن اغرار مي‌كنم اما چيزي كه اين كارتون را متمايز مي‌كند طرح آن است كه ادغام داستان اديان الهي و غير الهي ست.

ابتداي امر شما در اين فيلم افرادي را مي‌بينيد كه چهار عنصر آب باد خاك و آتش را بدون واسطه‌اي كنترل مي‌كنند.

شكافتن درياي نيل توسط حضرت موسی(ع) و راه رفتن حضرت خضر(ع) و حضرت موسي(ع) بر روي آب پس از سوراخ كردن كشتي، نمونه‌هاي كنترل آب توسط پيامبران دين‌هاي الهي ست. كنترل باد توسط حضرت سليمان(ع) و ماجراي سخنراني امام رضا(ع) كه زمين مرتفع مي‌شود (خود زمين به شكل منبر در مي‌آيد) در خدمت بودن مواد براي اولياي الهي است.

سپس مشاهده مي‌كنيم افردي توسط الهه نيكي به صورت چرخه برگزيده مي‌شود كه آرامش و تعادل را در جهان بگستراند. همان آواتار يا به قول ما مسلمان‌ها امام وقت خودمان (هرگز زمين از ولي خدا خالي نخواهد بود)

وجود دو روح خير و شر كه هميشه در نبرد هستند كه به اعقايد بوديان مربوط است.در آواتار انگ به صورت 2ماهي كه جهان توسط آن 2 آفريده شده است و در آواتار كورا به صورت 2 روح دراز سفيد و قرمز.

آواتار آش شله قلم كاري است كه اعقايد بزرگ‌ترين اديان را به هم متصل مي‌كند و در انتها شما را با اعقايد بودايسم درگير مي‌كند.

جالب است واحد كردن اديان تحت پروژه نظم نوين جهاني جزو دستور كار دجال پرستان است و از اين جالب‌تر در آواتار افسانه كورا فصل 2 ارواح (اجنه) عينا كلمه نظم نوين جهاني (new world order) در سخنان‌شان به كار رفته است. در انتهاي اين فصل جهان مادي انسان با جهان ارواح (اجنه) درآميخت.

همچنين در هر دو سريال. آواتار دچار دودلي و مشكلات روحي و دروني مي‌شوند و هر بار به وسيله دستورات دين بودايي نجات پيدا مي‌كند.

نتيجه اخلاقي: آقا كم‌تر فيلم نگاه كن، چون كه بيشترشون همين طورين، تازه وقتتو به فنا دادي هيچ، ذهنتو هم در گير مي‌كنه.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
کاش قبل از ارسال ویراستاری هم می کردید دوست خوبم؛ چندین و چند نکته املایی هم که ... . نتونستم کامل بخونمش. این یادداشتِ شما یک تحلیله درباره یک انیمیشن. من که بعنوانِ یک خواننده قرار هست از اینجا روی تحلیل های شمای نویسنده تامل کنم به محض مشاهده ساده ترین نکات الفبایی، قادر به برقراری ارتباط با ذهن شما نخواهم بود متاسفانه. چون اول باید به دانش شما اعتماد کنم. (کلیتِ حرفِ این یادداشت رو موافقم؛ در جایگاهِ یک موافق با نظرِ شما اینها رو عرض کردم) منو ببخشید صریح و تلخ گفتم... چون واقعا خودم هم اذیت شدم.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
هر (تاکید میکنم : هر) محصول سینمایی و سمعی بصری که از دل هالیوود بیرون میاد یقین داشته باشید اهداف سیاسی پشتش هست چون در اونجا تجارت و صنعتِ سینما بطور مطلق در اختیارِ سیاستِ دولتِ ایالات متحده است. بنابراین کاملا طبیعیه که در راستای اهداف خودشون بهره برداری کنند.
mirza
mirza
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
سلام؛ من هم نکته هایی رو می خواستم بیان کنم که آقای شمشیری بیان کردند، به همین خاطر با آقای شمشیری اعلام موافقت می کنم و یک نکته اینکه: ارتباط نتیجه ی اخلاقی را با متن متاسفانه نمی فهمم. علامت های نگارش خیلی به صحیح خوندن مطلب کمک می کنه، مطلب صحیح خونده بشه، درک مطلب حاصل میشه، دقیقا مثل "بخشش لازم نیست اعدامش کنید."
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
بله آقای شمشیری منم کاملا باهاتون موافقم ...تا الان دیگه همه باید فهمیده باشن ک ی فیلمی توسط امریکا ساخته میشه و ب طرف ایرن از طرف سایت ها فرستاده میشه صد در صد میخواهد از داخل ب دین ما ک بهش شناخت فراوان داره رو مورد تخریب قرار بده....
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ممنونم خانم عقیقی. البته منظور من به این شکل هم نبود. اونها یکی از اهدافشون "ما" هستیم. دهها پروژه ی جهانی دارن برای رسیدن به اهداف سیاسی نظامی شون. اینکه فکر کنیم همه دنیا کلا هر کاری دارن زمین گذاشتند که فقط و فقط به ما ضربه بزنن درست نیس و باعث میشه ما از خودمون و از "دشمنان داخلی" که مسئولین محترممون هم ازش بارها یاد کردند غافل بشیم.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
نه اقای شمشیری من منظورم این نبود منظورم سریال های ماهواره ایی و سریال هایی ک هدف تهاجم ب دین هستش بود نه همه سریال ها .....البته از امریکا بعید نیست ک واسه از بین بردن ایران همه کاراشو بزاره رو زمین......
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
البته دین مسلمون ها{اسلام}
Narges_V
Narges_V
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
مرسي:)
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
واقعا چرااااااااااااااااا
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٣٠
٠
٠
آواتار فقط فیلمش قشنگ بود ، انیمیشنش اصلا قشنگ نبود ، فیلمشم خدایی جلوه های ویژه اش خیلی توپ بود وگرنه محتوا که صلوات !
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٣/١١/٠١
٠
٠
نقد خوبی بود....خیلی خوب روفیلم کار کردن که مجموعه اولو زیبا وجالب جلوه بدن تا به راحتی بتونن مجموعه دومو که هدف اصلیشونه رو به خورد مردم بدن.....و درنتیجه مجموعه بعدی بامحوریت ارواح ،اجنه وشیاطینه.....
مبینا
مبینا
٩٣/١١/١٠
٠
٠
حق نداری راجع به بهترین و قشنگترین انیمیشن دنیا اینطوری حرف بزنی.من میدونم که خیییییییییییییییییییییییییییییییییلللللللللللیییییییییی از نمادهای شیطان پرستی در این انیمیشن هست ولی این انیمیشن جنبه های مثبت هم داره. و اینو بدونید که خیلی بد بین هستی.آواتار چیزایی به من یاد داد که هرگز به ذهن منحرفت نمیرسه.
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠