بالاخره کارگران افغانی ساماندهی شدند

بالاخره کارگران افغانی ساماندهی شدند

نویسنده : چراغعلی

در پی خبری که اخیرا روی یکی از سایت های خبری آمده "کارگران افغانی به ناچار و تنها در بخش رفت و روب شهر به کارگیری می شوند." همچنین با خبر شدیم تعدادی از هموطنانمان از این خبر ابراز نگرانی کرده اند و مراتب مخالفت خود را با این موضوع با تجمع مقابل وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی اعلام کرده‌اند. وزیر کار هم در جوابیه ی خود اعلام کرده اند؛ "چنین تصمیم‌هایی به هیچ وجه من الوجوه باعث بیکاری هیچ یک از هموطنان ایرانی نخواهد شد."

ایشان همچنین ادامه دادند : "به ازای هر فرد افغانی که مشغول به کار می شود تنها یک پنجم یک ایرانی بیکار می شود! (ایشان اعلام کردند ملاک مقایسه میزان بهره وری بوده) و ما در نظر داریم طی برنامه ای جامع و مدون شغل‌هایی کاملا جدید و منطبق بر استاندارد‌های جهانی در فضای رقابتی جهان ایجاد کنیم که میتوان چند مورد از آنها را با تعریفی کوتاه و مختصر از چگونگی آن نام برد؛"

- فرد فرهنگی: فردی خوشتیپ، اغلب عینکی و ریش پروفسوری که حداقل یکبار در هفته روزنامه یا کتاب و یا حتی روی بسته‌ی چیپس را بخواند جزو این گروه محسوب میشود. این افراد هر هفته در مقابل یکی از اجناس بازار جبهه میگیرند و مردم را به نخوردن آن ترغیب میکنند تا ارزان شود اما شیب ملایم بازارشان را کساد کرده نافرم!

 

* نکته ی مهم: بخش نیازمندی‌های روزنامه جزو روزنامه نیست و مثل ژل برای مو یک آپشن تلقی میشود پس کسانی که عادت به جستجوی کار در آن دارند جزو دسته ی بعدی محسوب میشوند. - فرد مرورگر: بله غیر از مرورگر کامپیوتر نوع انسانی آن هم موجود است این افراد کلا انسان‌های خوش فرم و چار شانه‌ای هستند و از کل نیازمندی‌های شهرشان هم با خبرند و اگر مهار نشوند با این همه اطلاعات ممکن است به شغل شریف دلالی و یا حتی نشستن روی چارپایه روی آورند.

- فرد کلاه خواه: علاقه‌ی وافری به تبلیغات وزین تلویزیون دارند و با اینکه به اندازه‌ی موهای سرشان تا به حال پول خرج کرده‌اند باز هم به سمتشان میروند و تنها دلیلشان هم حمایت از تولید داخلی است که انصافا هم درست میگویند.

* نکته ی مهم: این انسان‌های وارسته را حتی میتوان جزو افراد شریف هم بدانیم و قرار است دولت برای حمایت از این قشر مستضعف سبد کالایی جدا متشکل از محصولات گوجه فرنگی و نان به آنها تقدیم کند. - فرد شریف: چی؟ شریف چیکار؟ شریف کجا؟ شریف تلفن: یه عالمه شیش

- فرد بیکار: به علت اینکه صرف بیکاری هم خودش یک شغل محسوب می شود و ایکه جزو 40 میلیون بیکار حساب شدن خودش هم یک نوع رکورد شکنی است و شغل محسوب می شود و همیشه این آهنگ را با خود زمزمه میکنند همه چی آرومه / من چقد بیکارم* همه مان بیکاریم/ به وزیر میبالم.

- فرد مدیر: کسانی که معمولا جزو دسته بندی بالا قرار نمیگیرند و توانایی خاصی هم ندارند جزو این دسته اند.

 

پ.ن: با سلام خدمت تمام دوستداران جیم و ایضا خودم!! جدیدا مشاهده شده جیم بار اشک و غم و اندوه فراوانی با خود حمل میکند بنابراین بنده به عنوان یک ریش سفید (انصافا از آواتارم معلومه) وظیفه‌ی خودم دانستم تا به همه بگویم مواظب مطالب منتشره تان باشید چون ممکن است با یک حرف باعث قفل کردن احساس یک نفر روی یک موضوع بشوید. همچنین از مسئولان تقاضای عاجزانه و حتی آجزانه دارم روی مضمون مطالبی که در یک روز منتشر می شود نظارت بیشتری داشته باشید تا تلخ و شیرین با هم باشند.

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/٢٤
٠
١
این یک پنجم یک نفر رو نفهمیدم یعنی چی :|
mirza
mirza
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
سلام؛ آقای چراغعلی فوق العاده بود. نوشته های قبلی شما رو هم دیدم، واقعا خوب می نویسید. نه اینکه تعارف باشه، در واقع به معنای واقعی کلمه، امیدوارم موفق باشید! پی نوشتتون حرف حساب بود.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
موید باشی برادر...
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
واقعاجالببببببببببب بودددددددددد
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٤
٠
١
جالب بود! تیز بینی شما قابل ستایشه رفیق!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
تازه کجاشو دیدی یه دوربین دوچشمی دارم از اینجا کل محله معلومه اصلا تو محله بهم میگن عقاب، بععععله.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
سلام: خیلی جالب بود.البته در بسیاری از کارها که ایرانیها انجام نمیدهندآنان راحت انجام میدهند.مطمئنا بعضی از کارها هستند که ایرانیها بیکارهم که بوده اندسراغ آن نرفته اند.متشکرم
Narges_V
Narges_V
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
جالب بود مرسی
h.naderi
h.naderi
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
به نظرم مسعود جان ورودی شما به بحث خوب نبود. بهانه این نوشتن و تیترش به کارگران افغانی اشاره داره ولی اصلا اینطور نیست که ادامه مطلب به این عزیزان ربطی داشته باشه. این یعنی ورودی بحث به اصلش کاملا بی ربط هست.
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
ان شا ا... با شیب ملایم در مطالب بعدی رفع میشه
h.naderi
h.naderi
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
البته از طنز خوبت نمیشه گذشت :)
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
الان دور خونمون دارم دور افتخار میزنم!! درس پس میدیم اوستاد
انیس
انیس
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
خوب بود . موضوع جالب و متنوع و غیر تکراری بود
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
آماده تر از همیشه

کار دل دلدادگی و کار او دل کندن است

٩٧/٠٣/٠٣
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

عشق شاید که بشکند من را...

٩٧/٠٣/٠٢
عاشقی بی‌همتاترین حس زندگی‌ست

سر مشق عشق

٩٧/٠٣/٠١
استغفر اللهَ ربی و اتوب علیه

داروی بی موقع

٩٧/٠٢/٣١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠
اصلا مهم نیست چه زمانی برگردی

جمله ات را تمام نکن! برو...

٩٧/٠٣/٠١
در حسرت خرید دوربین

آرزو یا افسانه

٩٧/٠٣/٠٣
آغاز مکتب نمادگرایی جادویی

کتاب پایان نامه؛ جادوی قرن بیست و یکم

٩٧/٠٣/٠٣