Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - سربازان کی‌روش در راه استرالیا www.jeem.ir
سربازان کی‌روش در راه استرالیا
نگاهی به لیست بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌های آسیا 2015

سربازان کی‌روش در راه استرالیا

نویسنده : علیرضا گرانپایه

کمتر از دو هفته تا شروع جام ملت‌های آسیا 2015 زمان باقی است و پس از نمایش ضعیف آسیایی‌ها در جام جهانی امسال، باید شاهد باشیم که کدام تیم بر سکوی نخست فوتبال قاره کهن خواهد ایستاد. طبق پیش‌بینی، کارلوس کی‌روش پنجشنبه شب و با پایان اردو آماده‌سازی آفریقا جنوبی، اسامی نهایی دعوت شدگان به تیم ملی برای حضور در استرالیا را اعلام کرد. لیستی که مانند بسیاری دیگر از لیست‌هایی که در گذشته اعلام شده بود با انتقادهایی همراه شد. در ادامه به بررسی اسامی بازیکنان و غائبان لیست می‌پردازیم و سعی می‌کنیم ترکیب احتمالی تیم ملی در مسابقات را حدس بزنیم.

 

|| دروازبانان: علیرضا حقیقی، علیرضا بیرانوند، محسن فروزان 

چرا دعوت شدن؟ هر چند اصرار فراوان کی‌روش مبنی بر مجوز حضور دانیال داوری در تیم ملی این شایعه را بوجود آورده بود که داوری با حضور در ایران، عزیز دوردانه کی‌روش شود ولی آمادگی علیرضا حقیقی در تمرینات و سوتی‌های پیاپی داوری در بوندس‌لیگا نه تنها علیرضا حقیقی را به دروازبان اول ایران تبدیل کرد، بلکه داوری را به کلی از چشم کی‌روش انداخت. در کنار او بیرانوند با نمایش امیدوارکننده‌اش در لیگ برتر، خودش را به عنوان بهترین دروازبان نیم فصل اول لیگ برتر مطرح کرد. اما اولین نقطه ابهام لیست کی‌روش محسن فروزان است، دروازه‌بانی که نیم فصل خوبی را در استقلال پشت سر نگذاشت تا جایی که عملکردش این جرات را به وحید طالب‌لو داد تا برای پس گرفتن جایگاهش در استقلال به این تیم بازگردد. به هر حال به نظر می‌رسد فروزان را باید گلر سوم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا دانست که بعید است فرصت حضور در زمین را داشته باشد.

کیا دعوت نشدن؟ از دروازبان‌هایی که کی‌روش با خود به اردو آفریقا جنوبی برده بود، رحمان احمدی را خط زد تا به نوعی میانگین سنی تیم ملی و دروازبانانش را پایین بیاورد. به غیر از احمدی، دانیال داوری هم با حضور در لیگ سوئیس به کلی از ذهن کی‌روش کنار رفته است. سوشا مکانی با عملکرد ضعیفش در پرسپولیس جای سوالی را برای خط خوردنش نگذاشت اما شاید کی‌روش می‌توانست به جای فروزان که عملکرد معمولی در استقلال داشت، از یکی از جوان‌ترهای لیگ برتر مثل علیرضا سلیمی دروازبان فولاد به عنوان دروازبان سوم تیم ملی استفاده کند.

بازیکن فیکس احتمالی: علیرضا حقیقی  

 

|| مدافعان: هاشم بیک‌زاده، رامین رضائیان، سید جلال حسینی، وریا غفوری، امیرحسین صادقی، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاج صفی

چرا دعوت شدن؟ شاید بیشترین سوال در مورد چرا دعوت شدن بازیکنان در همین پست باشد؟ به غیر از جلال حسینی و احسان حاج صفی که حضورشان در ترکیب تیم ملی قطعی بنظر می‌رسید، دیگر مدافعان دعوت شده قابلیت دعوت نشدن را داشتند. هاشم بیک زاده که عملکردش در نیم فصل و پس از بازگشت از مصدومیت ناامیدکننده بود در لیست قرار دارد تا مشخص شود که او دردانه کی‌روش است. امیرحسین صادقی هم نیم فصل بدی را پشت سر گذاشت ولی مصدومیت منتظری شرایط را برای حضور او در لیست نهایی فراهم کرد. وریا غفوری در سپاهان عالی بود تا به احتمال زیاد سمت راست دفاع تیم ملی را ازآن خود کند. رامین رضائیان خودش هم باورش نمی‌شد که نماینده راه‌آهن قعر جدولی در تیم ملی باشد. مرتضی پورعلی گنجی نیز یکی دیگر از کشف‌های منصوریان در نفت تهران است که حالا با 22 سال سن یکی از مسافران استرالیاست.

کیا دعوت نشدن؟ شاید بزرگترین غائب لیست تیم ملی پژمان منتظری است. پژمان در اردو آفریقا جنوبی مصدوم شد تا به کلی قید جام ملت‌ها را بزند. با دعوت شدن امیرحسین صادقی و بیک زاده، پرسپولیسی‌ها هم به خاطر دعوت نشدن محسن بنگر کلی گله کردند. حبیب گردانی مدافع چپ تراکتورسازی از دیگر خط خورده‌های اردو آفریقا جنوبی است که احتمالا با حضور حاج صفی و بیک زاده دلیلی برای دعوت شدنش نبوده. محمدرضا خانزاده هم که تا قبل از این عادت به دعوت شدنش به تیم ملی داشتیم جایی در بین مدافعان ایران در جام ملت‌ها ندارد. البته پولادی را هم به لیست دعوت نشده‌ها اضافه کنید تا ببینیم بالاخره مشکل سربازی او حل می‌شود یا خیر.

بازیکنان فیکس احتمالی: وریا غفوری، جلال حسینی، امیرحسین صادقی، حاج صفی (مهرداد پولادی)

 

|| هافبک‌ها: وحید امیری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، امید ابراهیمی، مسعود شجاعی

چرا دعوت شدن؟ کاپیتان نکونام حضورش در تیم ملی قطعی بود. آندرانیک تیموریان با اینکه عملکرد متوسط همراه با حاشیه فراوان در نیم فصل را تجربه کرد ولی بنظر می‌رسد در پست هافبک دفاعی همچنان بهترین است. امید ابراهیمی یکی از بهترین‌های این فصل استقلال بوده که به خوبی به کمک توپ‌های برگشتی پشت مدافعان توانسته استقلال را در امر گلزنی هم کمک کند. مسعود شجاعی همبازی پولادی در الشاحنیه قطر نیز عملکرد خوبی در تیمش داشته و بنظر می‌رسد بتواند به کمک تکنیکش در مقابل تیم‌های حاشیه خلیج فارس کمک‌مان کند. اما یکی دیگر از تازه واردهای تیم ملی وحید امیری هافبک تیم نفت تهران است که هرچند حضورش در ترکیب تیم ملی بعید بنظر می‌آید ولی تجربه حضور در جام ملت‌ها برایش بسیار گران‌بهاست.

کیا دعوت نشدن؟ ایمان مبعلی 32 ساله که خودش هم از حضورش در لیست ابتدائی تیم ملی تعجب کرده بود خط خورد، اما یک سوال اساسی در لیست نهایی تیم ملی خط خوردن محمد نوری بود که هرچند پرسپولیس در لیگ بسیار بد بود ولی او به تنهایی یکی از خوب‌های نیم فصل اول لیگ بود. زمانی خط خوردن نوری به چشم می‌آید که در لیست تیم ملی کمبود یک بازیکن طراح حس می‌شود. البته احتمال داده می‌شود که یکی از دلایل اصلی خط خوردن نوری بازی ایستا او باشد که به روش بازی کیروش که علاقه به دوندگی بالا بازیکنان است، لطمه بزند. سروش رفیعی که یکی از بهترین‌های نیم فصل لیگ برتر بوده نیز مانند پولادی فعلا در لیست انتظار است.

بازیکنان فیکس احتمالی: جواد نکونام،آندرانیک تیموریان، امید ابراهیمی (مسعود شجاعی)

 

|| مهاجمان: خسرو حیدری، اشکان دژاگه، سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، رضا قوچان نژاد، کریم انصاری فرد

چرا دعوت شدن؟ قابل پیش‌بینی‌ترین قسمت لیست تیم ملی، مهاجمان بودند که کسی اختلاف نظر خاصی در بین دعوت شدگان نداشت. تنها نکته قابل توجه در لیست اعلام شده حضور خسرو حیدری در بین مهاجمان است که بسیار تعجب‌انگیز است.

کیا دعوت نشدن؟ سجاد شهباززاده که در نیم فصل اول عملکرد بسیار خوبی داشت از لیست کنار رفت. مهدی شریفی پدیده سال گذشته سپاهان نیز این فصل نتوانست عملکرد سال گذشته‌اش را تکرار کند تا مانند جام جهانی در مرحله آخر از لیست خط بخورد. شاید اگر کی‌روش کمی بیشتر تیم را جوان می‌کرد می‌توانستیم به لیست مهاجمان جابر انصاری یا سامان نریمان جهان را هم اضافه کنیم. البته یادمان نرود که نام محمدرضا خلعتبری تکنیکی و آماده نیز به دلایل غیر فنی در لیست نیست.

بازیکنان فیکس احتمالی: اشکان دژاگه، علیرضا جهان بخش، رضا قوچان نژاد  

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
F-jafari
F-jafari
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
ممنون ولی حضور انصاریفرد و دعوت نشدن شهباززاده عادلانه نبود.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
خواهش میکنم،میتونست جای این دو نفر عوض بشه.موافقم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
مثل همیشه گزارشی جامع و عالی از جناب گران پایه گرانقدر. مرسی.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
سلام.ممنون،لطف دارید
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٠٧
١
٠
به امیدموفقیت همیشگی برای تیم ملیییییییییییی ایران درهمه جای دنیاااااااااااااااااا
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
انشالله
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
ممنون جناب گرانپایه // جای خیلیا خالیه
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
ممنون،بعله خالی بود
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
توی فینال 3 بر 2 به کره جنوبی می بازیم. اما همه از بازی تیم ملی راضی خواهند بود. این نظر منه. یک جایی یادداشت کنید و یادتون نگه دارید که چنین کاربرِ پیش گویی دارید!
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
البته فینال نیست ، تو بازی های حذفی 1/16 یا 1/8 هست نه رده بندی و فینال به احتمال زیاد همون
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٧
٠
٠
احتمالا تیم ملی تا فینال به کره جنوبی نخوره،البته اگه بتونیم قبلش استرالیا رو ببریم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
آقای مهزیار: یعنی چی فینال نیست؟ 1/16 و 1/8 چه ربطی به دو بازی آخر داره؟ نفهمیدم!
t.m
t.m
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
هنوزم دلم میخاد گریه کنم وقتی رحمتی اونجوری کنار گذاشته شد :( اخه این فــــــــــــــــــروزان واقعا چی داره ؛ چرا دعوتش کرده کی روش نمیفهمم ؛ با همه ی دعوت شده ها میتونم کنار بیام ؛ جز فروزان...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
آره فروزان واقعا شایسته دعوت نبود به نظر منم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
آقای گران پایه: من هم همین رو عرض کردم که! استرالیا رو خیلی راحت می بریم اتفاقا. جوری بازی میکنن که همه توقع قهرمانی دارن اما خیلی مفت توی فینال می بازیم به کره. با یک گل به خودی یک مهاجم مون که اومده عقب به دفاع تیمی کمک کنه! اینها رو هم یکجا یادداشت کنین که به پیشگوییم ایمان بیارید! از ما گفتن بود!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
جونم چه پیشبینی دقیقی میکنی شما:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
جونِ کارلوس عین حقیقته! الهام شده بهم! / درست مثل صعود از مرحله مقدماتی جام جهانی روسیه. برای اولین بار صعود میکنیم دور بعد. این رو هم یادداشت کنید لطفا! کامران شمشیری هستم 35 ساله از مشهد!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
:))
علیرضا
علیرضا
٩٣/١٠/٠٨
٠
٠
اطلاعات خیلی خوبی بود. امیدوارم با این ترکیب و تلاش خود بچه ها بتونیم نتیجه خوبی بگیریم و از اون مهم تر خوب بازی کنیم.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
آره علیرضا جان منم امیدوارم لااقل خوشگل بازی کنیم
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/١٠/٠٩
٠
٠
ایشالله که با این ترکیب بتونیم موفق بشیم...ممنون از گزارشتون...:)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/١٠/١٠
١
٠
انشالله،خواهش میکنم