دوست‌تان منوی غذای شماست!

دوست‌تان منوی غذای شماست!

نویسنده : فرانک باباپور

در خبرها آمده که یک مرکز تحقیقاتی در آمریکا طی تحقیقاتی متوجه شده که افراد صرف نظر از رژیم‌غذایی خود، به هنگام انتخاب غذا در رستوران، اغلب انتخاب دوستان‌شان را ترجیح می‌دهند. یعنی آن‌قدر به همراهی تمایل دارند که حتی سلامتی خودشان را هم نادیده می‌گیرند. بعد هم نتیجه گیری کردند که اگر خواستید بروید رستوران با دوستانی بروید که غذای سالم می‌خورند.

البته از آن‌جایی که این‌جا ایران است، باید خاطر نشان شد که اگر هم خدایی نکرده همراهی وجود داشته باشد، در انتخاب غذا، چند دلیل خواهد داشت:

- صرفا به خاطر حسادت است، که نکند غذای او خوشمزه‌تر باشد. و حتما چیزی حالی‌اش بوده که آن را سفارش داده. پس سفارش نفر بعد می‌شود : «همونی که ایشون سفارش دادن» جالب است بدانید همراهی آن‌قدر زیاد است که بقیه هم همین جمله را خواهند گفت. چیزی می‌شود شبیه: بغلی بگیر، چیو بگیرم؟ سفارش منو، چیکارش کنم؟ بده بغلی!

- پای شیرینی دادن یک نفر در میان باشد، و از طرفی که آن یک نفر را مجبور به دادن شیرینی کرده‌اند، آن یک طرف هم خوب بلد است با چشم غره‌ای بفهماند که «یرگه‌ها هر چی مو گفتم شما هم هموره سفارش مدینا»

- قبل از ورود جمع دوستانه به رستوران، جیب‌هایشان را ریخته‌اند روی هم و متوجه شده‌اند که فقط می‌توانند یک نوع غذا را برای همه سفارش بدهند. یعنی همراهی در حد لالیگا. یا همه یا هیچ کس.

- همان حالت قبلی با این تفاوت که تمام پولشان فقط خرید یک غذا را کفایت می‌کند. می‌روند داخل و به تعداد قاشق بر می‌دارند و همه با هم یک غذا را می‌خورند. این‌جا می‌شود همان شعار معروف یکی برای همه، همه برای یکی.

- بقیه مواردش را هم می‌توانید خودتان حدس بزنید...

 و در نهایت توصیه ما به شما این است که هرگاه خواستید کسی را مهمان کنید، غذای سالم گیاهی را انتخاب و این تحقیقات را به آن‌ها یادآور شوید.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_m
s_m
٩٣/١٠/٠٤
١
٠
:)) آخی . خوشبختانه من همیشه سفارش میدم و هرچی هم میخورم هیچکی نمیخوره :))
s_m
s_m
٩٣/١٠/٠٥
١
٠
دوستم میکروب معده داره ، من سوپر سوپریم مخصوص بیست سفارش میدم با 10 تا سس قرمز ، سیب زمینی ، یه نوشابه بزرگ ، یا به جای پیتزا میگو سوخاری یا کریسپی :دی اونم پیتزا سبزیجات (علفیجات) با آب پرتقال ( کی پیتزا با آب پرتقال میخوره ؟!!!!!) و یه دونه سس قرمز !!!!!! یعنی با این میکروب معده اش کلا گند میزنه به حس آشغال خوری آدم :)))) جالبه همیشه اون غذای سالم میخوره و معده درد داره و من سالمم :))
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
خب دوستتون گناه دارن! شاید دلشون بخواد مث شما انتخاب کنن ولی نتونن... میدونید اگه آهشون بگیره چی میشه؟!
s_m
s_m
٩٣/١٠/٠٥
١
٠
فرانک جان هیچی نمیشه. مگه من مریضش کردم؟ :)) بعدشم من همیشه از غذام بهش میدم. ما دخترها دیگه خودت میدونی هرچی باشیم اونقدر شکمو نیستیم به دوستمون غذا ندیم . :دی آقا مجتبی: والله آب پرتقال ترشه مزه ی پیتزا رو خراب میکنه به جاش آب بخوره خیلی بیشتر فایده داره. فکر کنم همون حس کیک بهش دست میده وقتی غذاش تموم شد :)) این دفعه حتما ازش میپرسم :))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٠/٠٤
١
٠
سلام: این واقعا درسته.من بعداز تشخیص پزشک محترم مبنی بر مشکل قلب آنژیو کردم.بعد گفت هیچ مشکلی در رگهای قلبت نیست با پیگیری فهمیدم که همه چیز در مشکل گوارشم بوده.ممنون
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
سلام.ممنون از نظرتون.سرگرمی جدید مامانم شده شبکه سلامت.گویا تمام مشکلات و بیماری ها به گوارش برمیگرده.ولی خب الان تو شرایطی هستیم که همه چیزمون تقلبی شده!لبنیاتمون که سرطان زا باشه وای به حال بقیه ش...
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٠/٠٥
١
٠
سلام:بله درسته مواد غذائی ناسالم بروز بیماریهای جدید و ناشناخته را زیاد کرده است.خودمون به خودمون رحم نمیکنیم.هرکسی کار خودشو درست انجام بده و بقول معروف نسبت به شغل خودش پاسخگو باشد این مشکلات پیش نمی آید.شادمان و سلامت باشید.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٠٤
١
٠
منو این کارا؟؟؟ این وصله ها به ما نمیچسبه (^_^)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٠٤
١
٠
جالب بود! مصداق دارم فراووووون!
faride
faride
٩٣/١٠/٠٤
٢
٠
خخخ این هفته میخوایم از دوستم شیرینی بگیریم...دقت میکنم ببینم کدوم دسته ایم!خخ
neyosha
neyosha
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
منممممممممم میاااااااااااااامممممممم
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
پیش غذا که همیشه با من بوده!مسئولیتم رو بیشتر نکن لطفا!من هزارتا دغدغه فکری دارم!انتخاب غذا هم اضافه بشه؟!!!
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٠٥
١
٠
چه جالببببببببببببببب ولی من همیشه تنهامیرم رستوراننننن ...........
faranak_b
faranak_b
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
چه جالب! تا حالا تنهایی رو تجربه نکردم! ولی تنهایی رفتم خرید خیلی بد بوده!:( شبیه تنها خرید رفتنه؟؟!!
p_golpari
p_golpari
٩٣/١٠/٠٥
٢
٠
جالب بود....من همیشه که با بچه ها میرم بیرون میگم هر چی شما خوردید منم میخورم :/
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
ای بابا فرانک اینجا مجرد رفت و آمد داره رعایت کن دیگه (خخخ)
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٠٥
٠
٠
پس دوستای من خوشبخت ترین زنبورهای کهکشان راه شیری ان! چون همیشه بهترین چیزا رو سفارش میدم! تازه همه میدونن از دبستانم عضو کانون بودم! (خخخ)