Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - بفرمایید شِیک 107-118 ! www.jeem.ir
بفرمایید شِیک 107-118 !
خاطرات خوابگاهی...

بفرمایید شِیک 107-118 !

نویسنده : همتا

از قدیم گفته‌اند «احتیاج، مادر اختراع است». یک مدل دیگر این ضرب المثل هم این است که «نبود امکانات خواهرزاده اختراع است!» مثلا انسان‌های نخستین چون در آن نخستین‌ها کرپکش و فاستونی و جین و این حرف‌ها دم دست‌شان نبوده، مجبور بودند از برگ درخت برای لباس پوشیدن استفاده کنند. یا مثلا گراهام بل و رفیقش واتسون دقیقا به این دلیل تلفن را اختراع کردند که وایبر و لاین‌شان آن موقع آن دور و بر نبوده یا اینترنت‌شان به دلایلی قطع شده بوده است. اگر باور نمی‌کنید بروید از خودشان بپرسید! که البته چون چند سالی هست که عمرشان را به شما بخشیده‌اند  و دست‌شان از دنیا کوتاه است، طبیعتا نمی‌توانید و بنابراین باید این حرف را قبول کنید که نبود اینترنت دلیل اصلی اختراع تلفن بوده است و لاغیر ! قبول کردید؟ باریکلا !

اما این‌ها را گفتم که بگویم توی خوابگاه هم گاهی اوقات شرایط کمبود امکانات آدم را وادار می‌کند چیزی بسازد که خودش تا مدت‌ها در کفش (کفِ صابون نه کفش و دمپایی!) می‌ماند و بقیه هم کلی به‌به و چه‌چه می‌کنند و «دم شما گرم» می‌گویند.

امروز جمعه است و روز تعطیل هفته. روز ای تعطیل توی خوابگاه نزدیکی‌های آخر ترم، برای یک دانشجو که تئوری اصلی‌اش برای درس خواندن تئوری «حالا وقت زیاده» است، حکم آخرین نفس‌های یک اعدامی بدبخت را دارد که دارد قبل از خفه شدنش تا می‌تواند هوا را می‌چپاند توی ریه‌هایش (عجب مثال خشنی زدم‌ها!) . بنابراین ما (یعنی همان اعدامی‌های طفلک) دیگر وقت این را نداریم که با کلی دنگ و فنگ، سر فرصت غذا درست کنیم و تازه این ظاهر قضیه است! حقیقت قضیه این است که اصلا توی یخچال چیزی نیست که بشود باهاش نهار درست و حسابی پخت. بنابر این دست به کار می‌شویم و هرچیزی که در حیطه خوراکی جات قرار می‌گیرد و بالقوه پتانسیل خورده شدن را دارد (که شامل سیب زمینی، پیاز، تن ماهی، رب و  ... می‌باشد) را می‌ریزیم توی یک ماهیتابه. روغن می‌ریزیم؛ خوب هم می‌زنیم؛ نمک و فلفل به مقدار کافی اضافه می‌کنیم و خلاصه ظرف چند دقیقه غذای ما آماده است! بعد هم برای این‌که اختراع عظیم‌مان را کسی به نام خودش ثبت نکند، تصمیم می‌گیریم که اسم هم برایش انتخاب کنیم و این جوری می‌شود که اسم «شِیک 107-118» به عنوان اسم رسمی این غذای فوق العاده انتخاب می‌شود . شِیک از آن جهت که مخلوطی است از هر چیزی که به دستتان بیاید و 107-118 هم که شماره اتاق سه تا آشپز هنرمند این غذای اصیل ایرانی است.

خلاصه این‌ها را گفتم که به دردتان بخورد و اگر در آینده یک روزی با شریک زندگی‌تان خواستید نهاری بر بدن بزنید و گذرتان خورد به یک رستوران خیلی شیک و بزرگ و دیدید سر درش با خط درشت نوشته‌اند: «شیک 107-118 رسید» یا «طعمی متفاوت را با شیک 107-118 تجریه کنید» بتوانید پیش شخص مذکور کلی اطلاعات عمومی از خودتان در کنید و بگویید: «من تاریخچه این غذا رو می‌دونم! اینو اولین بار سه تا دانشجوی بخت برگشته تو خوابگاه درست کرده بودن!»

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٢٩
١
٠
خیلی جذاب نوشته بودید... ترکیدم! موفق باشید و همیشه آشپز!
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
ممنان از شما :)
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
واقعا كه خوابگاه چه بلاهايي كه سر آدم در نمياره....مرسي :)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
آدم بیچاره میشه مخصوصا سر همین گشنگی ! خخخخخ
zakieh-t
zakieh-t
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
خیلی خوب بود... :)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
ممنان :)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
اینو قبل شما ما درست کرده بودیم -___- زحمت نکشین !!! درواقع فقط یه نوآوری تو محدوده خوتون بوده :دی
هاچ
هاچ
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
حسودی کار بدیه شاهدخت! :دی
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
ای حسود ! بلدی برو تو تاریخ به نام خودت ثبتش کن ! فعلا که به نام منه =ــ=
S.Asadzadeh
S.Asadzadeh
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
واقعا اين خوابگاهها يک جماعتى رو آشپز ميکنه تحويل جامعه ميده هاااا
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
آشپز ! منتها یه سری غذا که فقط خودشون می تونن بخورنش خخخخ
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
شماچراانقدخودتونواذیت میکنیداگه به جای اینکه هزینه این مواداولیه رهسه تاساندویج سردگرفته بودیدهم کمتردرمیومدهم دروقتتون صرفه جویی میشددددددددددددددد
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
نه نمی شد آخه خوابگاه خارج از شهره و کرایه آژانسش خیلی میشه ! بعدشم هر روز که نمیشه غذا سفارش داد :)
raha_sl
raha_sl
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
مثه همیشه بامزه نوشتی..ممنون ک میون اینهمه فشار و مشغله فکر آبروی مام بودی ;)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
اصن من برا همین خوابگاهی شدم که تو همون مواقع خاص آبروی شما ها رو حفظ کنم خخخخ ممنانم :)
admin
admin
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
متن خیلی خوب نوشته شده بود ولی مقدمه طولانی و مطولی داشت. به نظرم سعی کنید مقدمه متن هاتون رو کوتاه کنید. اساتید طنز میگن کسی که بتونه ملت رو توی یک خط بخندونه نوشته اش بهتر از کسی هست که این کار رو در دو خط کرده
هاچ
هاچ
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
ولی به نظرم این مقدمه لازم و کافی بود! یه جورایی اختراعش در رده ی اختراع های شگرف تاریخ قرار گرفت و این خیلی باحال بود! من که راضیم :دی
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
چشم سعی می کنم ولی از اونجایی که کلا آدم پرحرفی هستم فک نکنم بشه خخخ :) بازم ممنان :)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
هاج=ــ= ممنانم ! من و ادیسون و واتسون و همه مخترعان بزرگ برات قلب در می کنیم از خودمون خخخخ
هاچ
هاچ
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
همتا بعد از خوردنش سالم موندین!؟ یا داری از بیمارستان بخش اورژانس پست میذاری؟! :دیییی
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
به جان تو همچین خوشمزه بود که داره میره تو لیست غذاهای اصلی و وعده های اصلی هفته مون ! واقعااا توپ شد خخخ :دی
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
:)))) اون سه نقطه آخرش دیگه چه صیغه ایه؟؟؟ خب دستور پختو کامل بده خودم برات ثبت جهانیش میکنم (^_^)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
نه دیگه فورمولاسیونش سکرته بین سه تا سر آشپزش ! قراره سینه به سینه نسل به نسل به نوه هامون منتقلش کنیم !:دی
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
البته کل شیک ما با همه مخلفاتش در برابر یه تخم مرغ شما باید لنگ بندازه :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
تعریفتو پسندیدم...حتما اسم تو وهم اتاقیهاتو با غذای خوبتون در کتاب جدیدم که به سبک یانگومی هستش میارم :)))))))))))
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
باریک همتایی:)
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٢٩
٠
٠
من متعلق به همه ام خخخخ
s_m
s_m
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
احسنت :)) واقعا متن جالب و خنده داری بود . خوشحالم که از گرسنگی خلاقیت به ذهنتون رو آورده :))
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
ممنان :) گرسنگی چه کارها که با ملت نمی کنه :دی
h_looshi
h_looshi
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
ما آخر هفته ها تازه میفهمیم همین مواد اندک رو هم نداریم!!! درنتیجه تا بریم بیرون مواد بخریم برگردیم تا درستش کنیم تا بخوریمش ناهار و شام یکی شده!!!! در نتیجه صرفه جویی کرده!!!
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
مممم فکر خوبیه ماهم خیلی وقتا شده می ذاریم نهار رو ساعتای 5 بخوریم که با شام یکی بشه =ـــ=
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
اختراعتون تبریکات :)))) راستی سیب زمینی و ماهی و رب و ... خخخ فک کن .:)) نوش جووون :) احتیاج خواهر زاده ی اختراع است .د خخخ خوب بود . مرسی :))
همتا
همتا
٩٣/٠٩/٣٠
٠
٠
مچکرم! ♥ ایشالا شمام همین جوری اختراع کنین هی برای کشور افتخار آفرینی کنین خخخ
پربازدیدتریـــن ها