Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - خدمات متقابل سینما و دانشجو www.jeem.ir
خدمات متقابل سینما و دانشجو
یادداشت طنز به بهانه روز دانشجو

خدمات متقابل سینما و دانشجو

نویسنده : دست قیچی

امروز روز دانشجوست و بهترین بهانه برای پیچاندن کلاس‌ها و رفتن به سینما. برای عشاق سینما اصولا دانشگاه رفتن یک ضرورت غیرقابل انکار است. یعنی توصیه من این است که اگر سینما را دوست دارید، حتما درس بخوانید و بروید دانشگاه. بله درس خواندن سخت است. از آن سخت‌تر مقدمات ثبت نام و انتخاب واحد و دادن شیرینی قبولی به دوستان و... اما همه این سختی‌ها را به جان بخرید که ارزش‌اش را دارد. حالا درِ بهشت سینما به روی شما باز است. 

حداقل ۴ سال زمان در اختیار شماست. ۴ سالی که می‌توانید با ۴ ماه شب امتحانی درس خواندن به مدرک برسید. بعد هم که سربازی و ازدواج و ... . 

 نگران آینده هم نباشید. در هر صورت چیزی که در دانشگاه یاد می‌گیرید، آن بیرون به هیچ دردی نمی‌خورد. نه قرار است در رشته تخصصی خود کار کنید، نه اصلا آن بیرون کاری هست که شما بکنید! بنابراین با بهره‌گیری از توصیه‌های زیر بیشترین استفاده ممکن را از این دوره ببرید. باشد که رستگار شوید:

- پیش از هر چیز به عضویت یکی از این انجمن‌های پخش و نقد فیلم درآیید. این انجمن‌ها جایی است که شما می‌توانید در آن مفتی و روی پرده فیلم ببینید. معمولا یک منتقد هم می‌آورند که با دقت در حرف‌هایی که می‌زند و تکرار آن‌ها در نزد دوستان خود می‌توانید به جایگاه رفیعی از روشنفکری دست یابید و در هر مجلس نوک جمع را چیده و متکلم وحده و مجلس آرای بلامعارض باشید. 

- توصیه دیگر این‌که با برگزارکنندگان اصلی این‌گونه مراسم گرم بگیرید. این افراد عموما منبع لایزالی از فیلم‌های روز در اختیار دارند که با اندک چرب زبانی از روی هارد آن‌ها به روی هارد اکسترنال شما منتقل می‌شوند. حالا فقط می‌ماند وقت جور کردن برای تماشای فیلم‌های روی هارد. برای این کار باید از حداکثر ظرفیت پیچاندن کلاس‌ها بهره گرفت. مهم‌ترین این ظرفیت‌ها عبارتند از:

|| مناسبت‌ها

توی تقویم کلی مناسبت هست که در آن‌ها، دانشگاه خود به خود تعطیل است. کلی مناسبت هم هست که تعطیل نیست ولی اگر آمار همایش‌هایی که در رابطه با آن‌ها در دانشگاه برگزار می‌شود را داشته باشید، ‌می‌توان به بهانه شرکت در آن‌ها کلاس را دودر کرد. همین طور است نمایشگاه کتاب،‌ نمایشگاه مطبوعات، رسانه و غیره. خدار را شکر مناسبت هم کم نداریم.

|| سلف

حتما در سلف دانشگاه غذا بخورید. بیماری‌های مختلف ناشی از غذاهای سلف بستر گرمی برای دراز کشیدن و فیلم دیدن در خانه برای شما فراهم می‌کند. شخصا فقط یک بار در سلف غذا خوردم، اما هپاتیتی که گرفتم و برگه آزمایش خون بیمارستان تا ۷ ترم بعد، 3 هفته استراحت در منزل را برایم تضمین می‌کرد. بنابراین سلف بیشتر = فیلم بیشتر

|| بی‌دلیل

این مرحله کمی دشوارتر است. در این‌جا باید از تجربه فیلم‌هایی که دیده‌اید استفاده کنید. به این شکل که اول غیبت می‌کنید. اگر خوش شانس باشید که اصلا استاد حضور و غیاب نمی‌کند. اگر هم شانس نیاوردید برای توجیه غیبت خود، می‌توانید از انواع و اقسام بدبختی‌هایی که در فیلم‌ها دیده‌اید الهام بگیرید. از داستان‌های عشقی گرفته تا خیانت دوست و مرگ عزیزان و ....

این بخش آخری به شدت به هنر بازیگری شما بستگی دارد. شخصا اسکاری‌ترین بازی‌ها را هنگام اشک تمساح ریختن دانشجویان در برابر استاد دیده‌ام که کم مانده بود خودم هم بر منکرشان لعنت بفرستم. اگر هیچ یک از این‌ها جواب نداد و استاد هیچ جوره راه نیامد،‌ آخرین راه استفاده از تکنیک «‌منو از افتادن می‌ترسونی؟‌ برو از خدا بترس» و کوبیدن سر توی در کلاس است. با این تکنیک علاوه بر انداختن توپ توی زمین استاد و اعتقادات مذهبی‌اش، تمام روز را می‌توانید بر صندلی نرم سینما تکیه زده و لذت ببرید. 

مزیت دیگر دانشگاه برای فیلم دیدن این است که خود سینماگران هم روی پیچاندن کلاس برای فیلم دیدن دانشجو حساب و شرایط خوبی را برای او فراهم می‌کنند. مثلا اکران دانشگاهی با حضور کارگردان و عوامل می‌گذارند. بعضی سینماها تخفیف دانشجویی دارند. حتی جشنواره فیلم فجر هم هر ساله ۲۰ درصد تخفیف دانشجویی می‌دهد. 

در مجموع دوران دانشجویی برابر است با داشتن کمترین مسئولیت و بیشترین توقع. بهشت چیزی جز این است؟ پس.....

روزتان مبارک

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٦
١
٠
من توای چندسالی که دانشجوام هیچ کلاسیونپیچوندم خیلی دوست دارم امتحان کنممممممممممم ولی نمیشههههههههههه راستش باسینماهم میونه خوبی ندارمممممممممم ولی کلا متن زیباییی بوددددددد
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٩/١٦
٠
٠
من دقیقا نقطه مقابل شمام. تو چند سال دانشجویی ام همه کلاسا رو پیچوندم. خیلی دوست داشتم امتحان کنم ببینم سر کلاس رفتن چه جوریه ولی هیچ وقت حس اش نبود تا جایی که تو جشن فارغ التحصیلی لقب »دانشجوی در سایه» رو بهم دادن. عاشق سینما هم هستم ولی از ضعف فیلما خیلی رنج می برم.
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٦
٠
٠
من تواین چندسالی که دانشگاهم حتی یک روزم غیبت نداشتمممممممم طوری که استاداخودشون پیشنهادمیدادندسرکلاس نیاولی شایددرآینده یکی ازکلاسارو ازروی امتحان بپیچونم راستی وقتی پیچوندم کجابایدبرمممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٩/١٦
٠
٠
والا اگه خواستین سینما برین که باید از طریق سایت سینما تیکت چک کنین ببینین سر اون ساعتی که میخواین کلاس بپیچونین فیلم خوب هست یا نه. اگر هم نخواستین که انواع و اقسام گزینه ها از جمله گالری گردی، مراسم دورهمی با رفقا،‌کتابخوانی متفرقه،‌گردش،‌اردوهای یک روزه عکاسی و ... روی میزه! دیگه بسته به سلیقه خودتون انتخاب کنین
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/١٧
١
٠
بااین تفاسیرهمون بهترکه توکلاس بمونمممممممممممممممممم ممنون بابت راهنماییتونننننن
Mahboubeh-A
Mahboubeh-A
٩٣/٠٩/١٦
١
٠
دانشجوهای عزیز روزتون مبارک ***** آره لامصب این دانشجوها بد از فیلم دیدنای دانشگاهی استقبال میکنن، خدانکنه که عواملشم باشن ! یه بار رضا کیانیان اومده بود دانشگامون یعنی آمفی تاترمون گنجایشش شیش برابر شده بود!!! ولی من شخصا فقط وقتی شب شعر داشتیم کلاسامو میپیچوندم ! :))
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٩/١٦
١
٠
دیروز به طور رسمی فارغ التحصیل شدم و الانم خیلی ناراحتم!:(((((
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٩/١٦
٠
٠
آخی! ایشالا ارشد و دکترا
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٩/١٧
١
٠
هیچی مثل کارشناسی نمیشه!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٩/١٦
١
٠
سلام: روزدانشجو برتمام دانشجویان عزیزمبارک باشد.ممنون
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/١٧
١
٠
مثل همیشه فنی و زیبا. مرسی جناب دست قیچی.
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٩/١٧
٠
٠
چوبکاری می فرمایید قربان! ارادت
zahra_r
zahra_r
٩٣/٠٩/١٧
١
٠
نوچ نوچ نوچ روزمون مبارکا..ا
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/٠٩/١٧
١
٠
یادش بخیر...روزهایی که دانش اموز هم بودم(هم راهنمایی و هم دبیرستان)گاهی با بچه های تخس اخر کلاس از مدرسه فرار می کردم،اونا میرفتن گیم نت و کافه و منم تنهایی میرفتم دنبال عشق خودم سینما،چه روزایی که تو سرمای استخون سوز زمستون با پای بخیه خورده از مدرسه تا سینما هویزه قدیم پیاده می رفتم که یه فیلم ببینم،به خاطر همین کارم پام عفونت کرده بود و دیرتر از حد معمول خوب شد ولی خب ارزششو داشت.بعدها وقتی سینما پارادیزو رو دیدم خیلی با تیتو همذات پنداری می کردم.عشق به سینما گاهی ادمو به جنون میکشه...
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
دوران مدرسه رو که نگین. من اون موقع «عقرب»‌رو ۷ بار تو سینما دیدم. «مومیایی 3» رو ۴ بار. «آژانس شیشه ای» رو هم فک کنم 3-4 بار. عالم دیگه ای بود. تعداد فیلم ها هم محدود بود و چند بار یک فیلم رو می دیدیم.
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/٠٩/١٨
١
٠
زمان شما فیلمای خوبی بوده،دوره ی ما اتش بس و اخراجی ها پرفروش ترین فیلما بود.تو اون دوره کلاه قرمزی و سروناز و سوپراستار فیلمای خوب بودن.فقط 1شنبه ها و سه شنبه ها زنگ اخر میشد فرار کرد واسه همین حتی فیلمای خیلی داغونو 2/3بار میدیدم
n_nikbonyad
n_nikbonyad
٩٣/٠٩/١٨
١
٠
آقا من دانشگام انقلابه. من همیشه کلاسا رو میپیچوندم می رفتم سینما اون سال های اول. بعد جالب اینجاست وقتی می رفتم می دیدم کلی از همکلاسیام هم اونجان. یعنی همچین دانشجوهای نمونه ای بودیم ما:))) البته چون حدود100 تا ورودی داشت سال ما، زیاد به چشم نمیومد نبودنمون. وگرنه شماها زیاد امتحان نکنید که بعدا نیاید یقه ما رو بگیرید ها:)
dastgheichi
dastgheichi
٩٣/٠٩/١٨
٠
٠
چه نویسنده های نمونه ای هستیم ما تو جیم واقعا. سرشار از خوب آموزی به جوانان. خدا حفظ مون کنه ;)