Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - این‌جا آسمان آبی نیست! www.jeem.ir
این‌جا آسمان آبی نیست!
بچه‌های سرويس ورزش جيم از دربي 79 پايتخت می‌گويند

این‌جا آسمان آبی نیست!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

دلمان را خوش كرده بوديم به يك كل كل حسابي در آستانه دربي پايتخت، با خودمان مي‌گفتيم اگر دعوا بالا بگيرد چه بايد بكنيم؟ اگر كار به زد و خورد برسد چه بايد بكنيم؟ تصميم گرفتم با نويسنده‌هاي سرويس ورزش جيم تماس بگيرم و ازشان بخواهم كه نظرشان را در مورد دربي بگويند و كلي از  تيم مورد علاقه‌شان تعريف كنند. وقتي يادداشت‌ها به دستم رسيد، فهميدم كه انگار آسمان جيم آبي نيست و حتي يك نويسنده استقلالي هم وجود ندارد. راستش را بخواهيد پيدا كردن يك استقلالي در جمع ورزشي‌نويسان كار سختي است كه ما از پسش بر نيامديم تا به جاي زد و خورد به سمت يك دورهمي جيمي برويم (اين جمله آخر خودش كل‌كل بود ها).

 

پرسپولیس نیمه جان هم استقلال را حریف است!

مازیار حکاک

ده نفره، ده دقیقه، سه گل. از این خاطره تلخ‌تر برای هواداران استقلال هست؟! در آن بازی که همه چیز بوی برد استقلال را می‌داد و سرمربی وقت استقلال به حرکات ژانگولر و موزون رو آورده بود به یکباره آتشفشان پرسپولیس فوران کرد و یکی از دربی‌های تاریخی را رقم زد. دیگر تیم پرسپولیس فعلی هر چقدر که اوضاعش به هم ریخته باشد از آن تیم دربی استقلال و زنبورها که شرایطش بدتر نیست! حالا هی شما هواداران فهیم استقلال بروید این طرف و آن طرف 4 نشان بدهید. اولا که 4 کجا و 6 کجا؟ در ثانی مبتگر 4 تان هم که یکی از گل‌هایش تو زرد از آب درآمد. از همه گذشته اگر 4 را به خاطر 4 برد پی در پی نشان می‌دهید که همه به خاطر دارند با چه فوتبال و با چه داوری آن پیروزی‌ها را به دست آوردید. گیرم که تازه 4 شما درست؛ فراموش نکنید نوار این 4 را ایمون پرسپولیسی‌ها برید و یک روز غم بار را برای‌تان رقم زد. اگر به تاریخ نگاه کنیم هر موقع که پرسپولیس روی کاغذ شانس کمتری داشته پیروز از دربی بیرون آمده، این نوبه هم داستان همین است. لازم نیست یادآوری کنیم گل دقیقه 86 آقا کریم در دربی 68 را که طالب‌لو هر چقدر که شیرجه زد باز هم به توپش نرسید و فقط گل شدن توپ را به نظاره نشست. حرف اول و آخر من همین است که پرسپولیس نیمه جان هم استقلال را حریف است. این را تاریخچه دربی نشان داده است. هر چقدر که این فصل در حق پرسپولیس اجحاف شده است. هر چقدر که وزارت هوای استقلال را نسبت به پرسپولیس بیشتر داشته، همه این‌ها در دربی سر باز می‌کند، پس منتظر حماسه 6 تایی‌ها یا 3 گل در ده دقیقه (دقت کنید 3 گل در ده دقیقه!) باشید.

 

 

هنوز خونم قرمز است

مجید حسین‌زاده

آن روزها که جوان‌تر بودم، عاشق پرسپولیس بودم. جوان‌تر بودم یعنی تا همین 3 تا 4 سال پیش! پایم که به سرویس ورزش جیم باز شد، دبیر سرویس‌مان گفت: «نوشتن مطلب با جانب داری از تیم خاصی نمی‌شود!» هر چند خودش عاشق بارسلونا و تشنه به خون رئال مادرید بود و ته دلش پرسپولیسی ولی می‌گفت: «برای من استقلال و پرسپولیس ندارد!» حالا از دبیر قبلی سرویس ورزش جیم بگذریم، می‌رسیم به خودم! مجیدی (فرهاد مجیدی نه، خودم!) که روزی پرسپولیسی بود و حالا هم نمی‌تواند بگوید که استقلال و پرسپولیس برایش فرقی نمی‌کند چون هنوز خونش قرمز است و سختی زدن 3 گل در 10 دقیقه در یک مسابقه حساس را خوب می‌فهمد! مجیدی که خوب می‌داند زدن 6 گل در یک بازی به تیم رقیب یعنی باید تیم ات در حد آلمان در جام جهانی 2014 بازی کند و تیم رقیب ات در حد مالدیو!

با این حال به نظر من سخت است که ایرانی باشید و استقلالی باشید چرا که ایرانی، واقعیت‌ها را می‌بیند و احساسی عمل نمی‌کند! چرا که ایرانی نمی‌تواند زیر بار ذلت برود! چرا که ایرانی می‌داند 6 از لحاظ عددی از 4 بزرگ‌تر است! چرا که ایرانی می‌داند قهرمانی لیگ دسته سه افتخار ندارد! چرا که ایرانی می‌داند در نویسنده‌های سرویس ورزش جیم استقلالی نیست!

باز هم بگذریم چرا که آن چه به زودی در ورزشگاه آزادی خودنمایی خواهد کرد، گل‌های قرمز خواهد بود در دورازه‌های آبی‌ها... تمام!

 

 

عشق به پرسپولیس

طاهره بهشتی

عشق به فوتبال و تیم سرخ پوش مورد علاقه‌ات یعنی این‌که یک نوجوان 13 – 14 ساله باشی و حسابی حواست جمع باشد به هفته‌ای که قرار است مسابقه دو تیم پرطرفدار تهرانی به روی آنتن برود. در آن هفته حتما دختر خوبی باشی، درس‌هایت را خوب خوانده باشی و حتی به سرت بزند که کمی کمک حال خانه و خانواده شوی تا کُپن برای تماشای تلوزیون داشته باشی. 

حالا هم که چند سالی می‌گذرد، هم چنان طرفدار فوتبال و همان تیم مورد علاقه‌ات هستی اما یا سلیقه تو خیلی فراتر از حد رفته و یا شور و هیجان این فوتبال که نامش را «سطح کیفی» می‌گذارند، کمتر از گذشته شده است.

اما مقصر پیشامد این جریان کیست؟ 

مقصر این‌که این نوجوان تازه بزرگ شده حتی زمان دربی پایتخت را هم نمی‌داند و انقدر برای دیدنش با اهالی خانواده دسته و پنجه نرم نمی‌کند کیست؟

مقصر خالی شدن سکوهای قرمز و آبی آزادی کیست؟

من با همه اطلاعات فوتبالی‌ام نمی‌دانم کیفیت فوتبال یعنی چه؟ فقط می‌دانم که در کشورهای دیگر مسئولین‌شان به دنبال هزینه‌ای برای بزرگ‌تر کردن استادیوها هستند اما در کشور من مسئولین خدا خدا می‌کنند که شاید در این دربی حداقل نصف بیشتر بلیت‌های آزادی به فروش برسد.

فکر می‌کنم بهتر باشد که به دنبال مقصر نگردیم و این دربی هم به عشق تیم مورد علاقه‌مان پای جعبه جادویی بنشینیم و برای هر ثانیه‌اش به زمین و هوا بپریم تا شاید یاد گذشته‌ها برای‌مان زنده شود. گذاشته‌هایی که عشق به فوتبال خیلی بیشتر از حالا حالاها بود و عشق به تیم مورد علاقه‌ام. عشق به پرسپولیس.

 

 

این‌جا آسمان آبی نیست

علیرضا گران‌پایه

در آستانه دربی نشسته‌ام و با استرس صفحات اجتماعی بازیکنان پرسپولیس را نگاه می‌کنم، نگرانم در لابه‌لای عکس‌های مراسم مرتضی پاشایی و عرض تسلیت هنرمندان، یکباره بازیکنی هوس خداحافظی از تیم را کرده باشد. می‌ترسم که عکاسی سمج در شکار لحظه‌هایش عکسی از لگد ستاره تیم به کلمن آب را گرفته باشد، می‌ترسم که کارت پایان خدمت یکی از ستارگان تیمم جعلی از آب درآمده باشد، می‌ترسم نکند پای تروریستی، عضو منافقینی، جاسوسی،... در باشگاه باز شود، می‌ترسم وزیر ورزش از قیافه سرمربی تیم خوشش نیاید و بخواهد کمی مقابل درفشی‌فر شلوغ‌کاری کند...

تیم‌مان به زور در میانه جدول قرار گرفته است، تیم‌مان به سختی 11 بازیکن فیکس تیمش را انتخاب می‌کند، تیم‌مان اسپانسر ندارد، تیم‌مان مدیرعامل ندارد، در تیم‌مان بازیکن سالاری است و .... . این‌ها هیچ کدام مهم نیست چون ما پرسپولیس هستیم. خون‌مان سرخ است و بهترین نتایج را در بدترین شرایط کسب کرده‌ایم. دقیقه 80 گذشته است و دو گل عقبیم. به این مشکلات اخراج مهرداد اولادی را هم اضافه کنید. تماشاگران در حال ترک ورزشگاه هستند، سرمربی استقلال رقص پرچم در ورزشگاه به راه انداخته و ما هم در خانه منتظر پیامک‌های تحقیرآمیز دوستانمان هستیم. 10 دقیقه زمان، فرار مهدوی‌کیا و یک مهاجم گلزن کافی است تا زمین و آسمان عوض شود. حالا گوشی‌مان پر شده است از جک‌هایی که می‌توانیم تا سال‌ها بکوبانیم بر سر آبی‌ها که بفرمایید دسته گل تیم‌تان را تحویل بگیرید.

یکشنبه آمد و امیدوارم تیمی که هیچ کس امیدی به قهرمانی آن ندارد، با شکست آبی‌ها خوراک کل‌کل و حفظ آبرو ما را تا انتها فصل جور کند. 

 

 

این بازی کُری خواندن تعطیل!

محمدرضا ضیا

وقتی از یک پرسپولیسی می‌خواهند برای استقلالی‌ها کُری بخواند، با یک کلاف تو در توی منتهی به بی‌نهایت از برتری‌های مختلف مواجه می‌شود که هر چقدر ادامه‌اش می‌دهد به آخرش نمی‌رسد! البته ما بخیل که نیستیم! نمی‌گوییم استقلالی‌ها جیب کری‌خوانی‌شان پُر از خالی است. به هر حال در حد چند تا شپشِ در حال جفتک زدن، تَهَش هست! مبارکشان باشد.

خواندن این کری‌ها و گاها گرفتن جواب از طرف آبی‌ها، یک داستان کلیشه‌ای و تکراری است که من و شمایی که قرمز باشی از آن خسته نمی‌شویم! آن‌هایی که بعد از چند دقیقه فقط می‌توانند دست‌شان را بگذارند زیر چانه‌شان و گوش دهند و دم نزنند، خسته می‌شوند. و الا این فیلم برای ما از آن فیلم‌هایی است که صد بار هم ببینیم، جذاب است. 

من این بار برای رعایت حال آبی‌ها و پرهیز از تکرار تصمیم گرفتم کُری نخوانم. این دفعه نه از 10-10-3 تاریخی می‌گویم و نه از 6تایی شدن. کاری به فرق اسطوره و یک بازیکن کمی بالاتر از سطح معمولی هم ندارم. از دسته سه و گلزنی سرمربی وقت آبی‌ها در این مسابقات معتبر، که آن سال به یمن حضور پرافتخارترین تیم ایران، در حد بهترین سوپرلیگ آسیا شده بود هم حرفی نمی‌زنم. حتی از عدد چهاری که علیه خودشان نشان می‌دهند هم نمی‌گویم. توقع ندارید که تا انتهای تاریخ همین‌طور به نگفتنم(!) ادامه بدهم؟!

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
آسمانه
آسمانه
٩٣/٠٩/٠١
٢
١
مطلب یک طرفه نمی پسندیم!
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
منم همینطور :|
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
سلام.من که نتونستم استقلالی پیدا کنم,اگه شما کسی سراغ دارید بگید,خخخ
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
من تا آخرش اومدم پایین که برسم به بخش استقلالیا :|
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
هم چنان :|
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
:||
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٩/٠١
٥
٦
یعنی خوشم میاد از این گزارشای آماتور :| آخه چی بگم منننننننن !؟ :| آقای نادری استقلالین شدددددددددددید ! و چند نفر دیگه ! خخخخخخخ
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠١
٨
٢
اخه بدیش اینه که کسایی که استقلالی هستن هم چیزی برای کل کل ندارن,والا,خخخخ
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
خخخخ چه توقعات خنده داری دارن بعضی از دوستان!
F-jafari
F-jafari
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
آخه ما استقلالیا حرفمون رو تو زمین می زنیم.
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠١
٢
١
آخه نیست! وقتی تمام ورزشی نویس های فارسی زبانِ دنیا به حقانیت و قدرت و جذابیتِ پرسپولیس ایمان دارند، چطور توقع دارید قرمز نباشن؟ معتقدم یکشنبه بازی یکطرفه خواهد بود مثل دربی های قبل، چون اصولا یک سمتش در حدود و استاندارد های یک تیم نیست. و طبق معمول دربی جذابی نخواهد شد چون باز هم پرسپولیس باید به چشمِ یک بازی تدارکاتی و آمادگیِ پایانِ نیم فصل بهش نگاه کنه. با چماق و مافیا و زور و پول که نمیشه یک باشگاه درست کرد. میشه؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
سلام.خوشمان امد,کری بسی زیبا در استانه دربی سراییدید:-)
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠١
١
٠
نخیر قربان کری نبود. فقط اطلاع رسانی کردم!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
گفتم این جماعت قرمز مهربونن:)))بفرما نمونه اش!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠١
٢
١
آقی علیرضا جان گرانپایه عزیز /منم پررررررررسپولیسیم و قررررررررررمزتهههههههه // استقلالیا پرچم ندارید پارچه سفید بیارید بالا تسلیم شید خخخ //پرسپولیسیای گل پرچم بالاس؟
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
سلام.پرچم که حسابی بالاست,به استقلالی ها خیلی سخت نگیرید,بنده خداها گناه نکردن که استقلالی شدن,خخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
آقای گرانپایه جان یکم بیار پایین تر سانحه هوایی بوجود نیاد خخ
tanha
tanha
٩٣/٠٩/٠١
٢
٣
يني تو جدول بالاسرشونيم، تو آسيا بالاسرشونيم، تو آمار فيفا بالاسرشونيم، حتي تو حروف الفبا هم بالاسرشونيم! اما مگه قدر سرورشونو ميدونن؟؟ عليرضا مطلبت خيلي خنوك و آبكي بود :پي
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/٠٩/٠١
٢
٠
چییییش یکی گل گاو زبون بیاره! بابا تیمتون ارزش این همه تحقیق کردنو جمله قصار نوشتن نداره والا!
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠١
٢
١
کمتر از چند ساعت باقیمونده به بازی. شنیدم درخشان تصمیم گرفته بدون دروازه بان بریم تو زمین! منهم باهاش موافقم، نیازی نمی بینم. مگه از دفاع کسی رد میشه؟ فقط خداکنه آرش آقای گلشونم بازی کنه! دیگه حتی خط دفاع هم لازم نداریم!
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٣
احسنـــــــــــــــــت !!! احسنـــــــــــــت !!!! یعنی حقا که برازنده مقام ریاست جمهوری جیم هستین آقای تنها !!! این کامنت شما رو باید با آب طلا نوشت کوبید سر در جیم :دی
s_sali
s_sali
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
قبل فصل یه جام 4جانبه برگزار کردن به اسم جام شهدا. یادتون هست؟ استقلال اونجا دوم شد و تراکتور اول. میگم کاش تو جام شهدا اول میشدین اونوقت میرفتین ای اف سی التماس میکردین شاید تو آسیا راهتون میدادن!!!! خخخخ. برادر اصلا تو آسیا هستین؟ که بالا سرمون باشید!!!!!!خخخخ
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/٠٩/٠١
١
٠
خخخخ خو راست میگن دیگه وقتی نبوده از کجا بیارن؟؟!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
والا بخدا
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/٠٩/٠١
٢
٠
اقای علیرضا بسار سپاس ممنون از قلمتون! مستدام باد خسته نباشین عالی!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
سلام.ممنون
Sahar_N
Sahar_N
٩٣/٠٩/٠١
٠
٠
:/ اینقد کل کل کنید تا کل کل دونتون پر بشه. من که راستش نه استقلالیم نه پرسپولیسی:| اصلا فوتبال چیه؟ اینجا کجاست؟ چرا اینجام؟ خدافظ :|||
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
فقط میتونیم از این ایکن ها بذارم :» ^____^
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٩/٠٢
٣
٠
فقط پرسپولیس و دیگر هیچ... اصلا دنیا همینه! :))))
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٩/٠٢
١
١
خخخ چه جالب:)))) من که امیدوارم صفر صفر بشه: دییییییی
™دکتر مَنتی (م) ـ
™دکتر مَنتی (م) ـ
٩٣/٠٩/٠٢
٢
٠
عالی بود اقا انشالله جبران محبتتون رو تو زمین بکنن
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
انشاا...:)
گل بانو
گل بانو
٩٣/٠٩/٠٢
١
٣
خیلی واسم جالبه که جیم این همه ادعا داره که حرفه ای شده و داره حرفه ای کار می کنه ولی اولین اصل حرفه ای بودن ینی بی طرفی رو نمی فهمه! متأسفم واست جیم....
m-ziya
m-ziya
٩٣/٠٩/٠٢
٥
١
اون اصل حرفه ای رو که شما میفرمایید، باید در پرداختن به مطالب و داخل نشریه اجرا بشه..! ما داخل نشریه از تیمی طرفداری نمیکنیم و مثلا بنایمان بر این نیست که استقلال را تیر تو پر کنیم در مطالب و فقط از پرسپولیس حرف بزنیم :) ما طبیعیت که ورای شغلمان در زندگی شخصی طرفدار یکی از این دو تیم باشیم که از قضا بنا به اتفاق همه بچه های سرویس ورزش پرسپولیس اند.. :)
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
از "قضا" نیست که پرسپولیسی اند؛ از سرِ آگاهی، درکِ بالا، شناختِ ورزشِ حرفه ای و تمایلِ فطری شون به قدرت و جذابیتِ پرسپولیسه که پرسپولیس اند. ختم کلام!
گل بانو
گل بانو
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٢
خیلی واسم جالبه که جیم این همه ادعا داره که حرفه ای شده و داره حرفه ای کار می کنه ولی اولین اصل حرفه ای بودن ینی بی طرفی رو نمی فهمه! متأسفم واست جیم....
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
گفتن که استقلالی نبوده!من برای شادی شما یک گزارش از پدر استقلالیم میگیرم بعدشم اصن تخریب نداشت فقط درباره ی خودشون و دقیقه ی 80گفتن.
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٩/٠٢
١
٠
چه خوش گفت فردوسی پور در نود / که قرمز به آبی برنده شود میازار اس اس که کیسه کش است / که دل دارد و بر همینش خوشست چو شش تا بخوردست از روزگار / دگر آبیان را نماندست قرار تو کز محنت دسته سه بی غمی / سرافراز و سرخی، بخندا همی توانا بود هرکه قرمز بود / ز شیشتا دل شیر غران بود ! .
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
خخخخخخخخخخ
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٩/٠٢
١
٠
آیا میدانستید: تا به حال 6 تایی نشدیم تا به حال دسته 3 نرفتیم بیشترین تعداد قهرمانی را در کل ادوار برگزاری لیگ فوتبال ایران داریم!! بیشترین تعداد لژیونر را در اروپا داشته ایم!! آقای گل جهان پرسپولیسی است!! بشترین تعداد عنوان بهترین بازیکن آسیا برای پرسپولیسی هاست!! پرطرفدارترین تیم آسیا پرسپولیس است!! در ایران فقط پرسپولیسی ها افتخار حضور در جام باشگاه های اروپا و گلزنی در آن را داشته اند!!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
:)
رفیعه
رفیعه
٩٣/٠٩/٠٢
١
٠
یه روز یه استقلالی میره کتابفروشی میگه: ببخشید آقا کتاب قهرمانی استقلال دارید؟ یارو میگه: نه، ما کتابهای تخیلی نمی فروشیم!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
:)
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
خیلییییییییییییی جالببببببببببب بود ممنوننننننننننننننن
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
این مال پرسپولیس بوداااا خخخخخ اما با استقلال قشنگگگگگگگگگ تره!
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٠٢
١
٠
دوستان به راه راست میرن!اصلا میگن یک شب ره صد ساله نمیرود در مورد پرسپولیس راه99ساله رو میتونن بدست بیارن.......آب دریا یخ زده استقلالم کپک زده...هخخخ این استقلالی ها جواب خدا رو چی میخان بدن؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
اهم اهم..این است پرسپولیسی:دییییییییییییی...ممنون:)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
هم تو این سرویس یه فرد خوش سلیقه نیس؟؟آبی رنگی به این خوبی...استقلال به این قشنگییی...حالا تو دربی معلوم میشه..:دی...با تشکر(:
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
معلوم شد! خب حالا؟ / با تشکر!
F-jafari
F-jafari
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
پس آقای فروزان نیا چی؟؟؟؟؟؟؟؟مشکل شما اینه که نمی خواین نویسنده استقلالی پیدا کنید.ببینم وقتی باختیدهم میاین اینجوری کری بخونید..........
e_najm
e_najm
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
موافقم:))))))))))))))))))))))))))))))
m-ziya
m-ziya
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
آقا فروزان سرویس ورزشی نیستن :9
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٩/٠٢
٠
٠
پوسپولس برد تبریک میگم به همههههههههههه
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٩/٠٣
٠
٠
تبریک به همه فوتبالی های واقعی که طبیعتا پرسپولیسی هستند.