Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - روز سیاه فوتبال ایران www.jeem.ir
روز سیاه فوتبال ایران
پیرامون به زندان افتادن مایلی کهن

روز سیاه فوتبال ایران

نویسنده : علیرضا گرانپایه

وقتی نام محمد مایلی‌کهن را در گوگل جست و جو می‌کنید. صفحاتی پر از اظهار نظرهای حاشیه‌ای پیرامون مسائل مختلف مقابل روی‌تان باز می‌شود که هر یک می‌تواند به تنهایی موجب قلم فرسایی نویسندگان روزنامه و مجلات شود و دقایق زیادی از برنامه‌های تلویزیونی را به خود اختصاص دهد. «محمد مایلی کهن راهی زندان اوین شد!» این از آن تیتر‌های زرد مطبوعاتی است که کلی کلیک‌خور است و می‌تواند به راحتی آمار بازدید سایت‌تان را بالا ببرد. اول از همه خودم را کمی زرنگ‌تر از بقیه گرفتم و گول تیتر را نخوردم ولی انگار موضوع کمی جدی‌تر از یک تیتر زرد مطبوعاتی است. سایت‌ها پر شده بود از عکس‌های یک پیشکسوت فوتبال که دستبند در دست به دوربین‌ها لبخند می‌زند.

 

باشگاه فرهنگی بدون فرهنگ باشگاهی

از زمانی که خواندن و نوشتن یاد گرفتم و توانستم روزنامه‌های ورزشی را بخوانم و بعدها که سایت‌های خبری به عرصه وارد شدند، همیشه می‌دیدم یادداشت‌هایی را که به بحث توجه نکردن باشگاه‌های یدک کش نام فرهنگی به مسائل حاشیه‌ای انتقاد می‌کردند و از سمتی هم به یاد دارم که هر چه بیشتر می‌گذشت مسائل حاشیه‌ای و نمودهای بی‌فرهنگی در باشگاه‌ها بیشتر می‌شد. عده‌ای که بر تبل تحول در امور باشگاه‌داری می‌زدند، تنها با افتتاح دانشکده‌ای که امروز کسی از عاقبت آن باخبر نیست، به کارشان پایان دادند و بدهی‌های میلیاردی و ماشین‌های بی‌سند را از خود به یادگار گذاشتند. بعضی مدیران هم سرشان به نشان شوالیه گرفتن و تنظیم سند منگوله‌دار زمین فلان جای تیم‌شان گرم بود و نمی‌توانستند به این جور مسائل فکر کنند و در کنار این دوستان با تعداد کثیری از مدیرانی رو‌به‌رو هستیم که مقوله فرهنگ در باشگاه‌داری را به تقدیم هدایا به جانبازان بین دو نیمه و همچنین مراسم روپایی جهت سرگرمی هواداران قبل از شروع مسابقه خلاصه کرده‌اند.

 

این قصه سر دراز دارد!

از ابتدایی‌ترین نمودهای بیرونی فرهنگ یک باشگاه رفتار بازیکنان و سرمربی تیم به شمار می‌آید. برای بررسی این موضوع کار سختی لازم نیست، پشت رایانه بنشینید و شروع کنید به کمی جست و جو. اصلا روزنامه‌های همان روز را هم بخوانید کافیست. سرمربی یک تیم داور را که مرجع اصلی قانونی یک مسابقه است، به غش کردن و رشوه گرفتن از تیم مقابل متهم می‌کند. کاپیتان تیم ملی کشورمان پرافتخارترین سرمربی لیگ برتر را به پول گرفتن برای بازی دادن جوانان تیم متهم می‌کند، بازیکنی که تا دیروز عکس‌های دست بر گردنشان با سرمربی فضای مجازی را پر کرده بود. هر روز باید منتظر قهر کردن و کلاس گذاشتن بازیکنان در صفحات شخصی‌شان برای میلیون‌ها هوادار باشیم، بازیکنی که تا چند سال پیش آرزو عکس گرفتن با لباس باشگاه را داشت به یک باره به یک مدعی العموم تبدیل می‌شود و .... .

نه داور به محرومیت سنگین محکوم می‌شود و نه سرمربی به دلیل تهمت زدن به یک فرد در رسانه ملی تنبیه می‌شود. نه می‌فهمیم که سرمربی بالاخره پول گرفته است و نه این‌که کاپیتان تیم ملی بر چه اساس و مشاهداتی این تهمت را زده است. نه می‌فهمیم چرا بازیکن قهر کرده به یک باره بر سر تمرین تیم حاضر می‌شود و نه این‌که نقش کمیته انضباطی یک باشگاه چیست. تنها این را می‌فهمیم که صفحه امروز روزنامه‌مان هم پر شد و فردا باید منتظر یک موضوع دیگر باشیم.

 

شاهکار فوتبالی‌ها دایی و مایلی‌ کهن

رضا شاهرودی می‌گوید اگر مایلی کهن توی گوش دایی هم می‌زد نباید این تصمیم را می‌گرفت. جواد الله وردی اولین یاغی سرخابی‌ها از دادگاه می‌خواهد که به جای 4 ماه مایلی کهن را 4 سال به حبس محکوم کند و .... . ولی بین تمام این جنگ و دعواها من حرف درخشان را دوست دارم که می‌گوید این بدترین روز فوتبال ماست. 20 آبان بدترین روز فوتبال ماست چون غده سرطانی فوتبال بیرون زده است و حالا همه به جنب و جوش افتاده‌اند. آقای وزیر دستور داده است که برای آزادی مایلی کهنی که خودش اصرار به زدن دستبند توسط مامور آگاهی را داشته، هر کاری که می‌توانند بکنند. ولی آقای وزیر؛ دیر شده است. غده بی‌فرهنگی و بی‌اخلاقی بیرون زده است و نمی‌توانید با یک درمان سرپایی آن را مداوا کنید. روزی که به دستور جنابعالی رئیس هیئت مدیره یک باشگاه حرمت قهرمان ملی را نگه نداشت، باید به فکر می‌افتادید. آن روزهایی که مایلی کهن و دایی در حال رو کردن عکس‌ها و اطلاعات خصوصی یکدیگر در رسانه ملی بودند، باید فکری به حال این فوتبال بیماری می‌کردید که دنیای امروزش در یک کلمه خلاصه می‌شود؛ بی‌فرهنگی.

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٨/٢١
١
٢
حقشههههههههههههههههههههه
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٨/٢١
٠
٠
حق مایلی کهن یا یک پیشکسوت فوتبال؟؟؟؟؟
سید علی
سید علی
٩٣/٠٨/٢١
٠
٠
مگه این بابا دایی نبخشید؟؟!!ورزش 3 شونصد تا خبر در مورد همین بخشش گذاشته!!!!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٨/٢١
٠
٠
امروز یک نامه زد که بخشیده ولی حرف اصلی هنوز باقی مانده.بی فرهنگی فوتبال درمان دارد؟؟؟!!!
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/٢١
٠
٠
هردوشون مقصرن
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٨/٢١
٠
٠
بعله هر کدام به نحوی تقصیر کارن
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/٠٨/٢١
٢
١
یه مسئله سیاسی پشت این پرده نبوده؟ اخه چرا زندان اوین؟؟؟! بعدشم اون اقایی ک به مایلی کهن دست بند زده تیپش به سپاهی ها میخوره...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٨/٢١
١
١
نه مسئله خواستی نبوده.اون بنده خدا هم مامور دادگستری بوده ربطی به سپاه نداره که
یه کسی
یه کسی
٩٣/٠٨/٢٢
١
١
جاااااااااان ؟! تیپ اِش به سپاهیا میخوره ؟! چه ربطی داره اصن ؟! :|
mhv
mhv
٩٣/٠٨/٢١
٣
١٤
از این اتفاق خوشحالم! و واقعا دوست داشتم کل مدت زندان میموند و علی دایی نمی بخشیدش. تا کمی فوتبالی هامون یاد بگیرن که نباس همیجور زیپ دهن رو باز کرد و هر چی از دهنشون در میاد گفت. مایلی کهن با پوپولیستی بازی میخواد خودشو بزرگ نشون بده! مثل وقتی که هنوز حکم جلبش صادر نشده میره پلیس میگه من رو ببرین زندان، یا وقتی دارن میبرنش زندان درخواست میکنه که بهش دستبند بزنن! برای چی؟ برای مظلوم نمایی! برای گدایی محبت مردم!/ مثل گذشته که هر جا کم می آورد میزد زیر گریه ! و فرداش به امثال عادل ودایی حمله میکرد!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٨/٢٢
٠
٣
سلام.قبول دارم که مایلی کهن خیلی از جاها با مظلوم نمایی میخواد عواطف مردم رو تحریک کنه ولی باید قبول کنیم که خیلی اوقات مایلی کهن حرف هایی رو زده که کاملا درست بوده ولی چون از دهان اون گفته شده مورد هجمه قرار گرفته است.
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/٢٢
١
١
من هم دقیقا با شما موافقم. اوایل انتشارش کامنت گذاشتم ظاهرا تایید نشده. دقیقا با جناب وکیلی موافقم.
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٨/٢٣
٢
٨
زنده باد محمد حسین ..موافقم
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٨/٢٢
١
١
حقه مایلی کهن احترام هرکس تودست خودشه ..........
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٨/٢٢
٠
٠
بعله درسته
خاصـ استم
خاصـ استم
٩٣/٠٨/٢٢
٢
١
مامور دادگستری لباس خاص خودش رو داره چرا باید لباس نپوشه؟؟ و شما جناب یه کسی! اگه یکم با سپاه و جای پاشو ربطش ب مسائل سیاسی اشنا باشی منظور حرفمو میفهمی به هرحال یه دلیلی داشته ک با لباس نیرو انتظامی نرفته اون اقا! به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
™دکتر مَنتی (م) ـ
™دکتر مَنتی (م) ـ
٩٣/٠٨/٢٢
٠
٠
تیشرتی که زیرش پوشیده منو کشته :))
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٨/٢٣
٦
٠
به نظر من هم خوب میشد اگر اینجور مجازات ها تو فوتبال ما بیشتر میبود! حداقلش شاید الان وضعیت فوتبال مون از این وضعیت بهتر بود! همونطور که تو خیلی از کشورهای مطرح از نظر فوتبال این جریان بگیر و ببندها تو موضوع فوتبال هست.
™دکتر مَنتی (م) ـ
™دکتر مَنتی (م) ـ
٩٣/٠٨/٢٣
٦
٠
موافقم باهات، بعضی ها برخوردشون جوری هست که انگار فوتبال ماهیت مقدسی هست و آفتاب مهتاب به خودش نباید ببینه
mr_khas
mr_khas
٩٣/٠٨/٢٣
١٣
١٥
کـــــــــــاش بیشتر می بود ! 4 ماه کمه !! آقا این حرفا چیه !؟ هر وقت دلش میخواد آقا هر چی دوست داره میگه ! بهتر !!!!!!! بیشتر میبود مدتش بهتره :) تازه جالبه حالا که دایی بخشیدش باز گفته نه باید ازم عذر خواهی کنه تا بیرون بیام خخخخخخخخخخخخخخخ
™دکتر مَنتی (م) ـ
™دکتر مَنتی (م) ـ
٩٣/٠٨/٢٤
٠
٠
بخدا اگر این منفی ها کار من باشه!!!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/٠٨/٢٤
١٥
١٦
حقش بود. بارها تو برنامه نود میدیدم که با کلام زشتش چقدر شخصیت همه رو میبرد زیر سوال. این که بی فرهنگی تو فوتبال ما بیداد میکنه که اصن حرفی توش نیس. اما این آقا دیگه شورشو درآورده بود. فقط چون پیش کسوته میتونه هرکار دلش میخاد بکنه؟
s_sali
s_sali
٩٣/٠٨/٢٤
٢
٠
کاش حکم میدادن یه مدت بستری بشه...
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/٠٨/٢٤
١
٠
تقصیر خودش بود......نمیتونه جلو زبونشو نگه داره!آدم یک بار ببخشه دو بار، چرا به خانواده ی طرف توهین میکنه؟مگه خودش یکم شعور نداره؟چقدر حرف میزنهههههههههه هر روز تیتر یک چیزیه خسته شدیم! همه کاسه ها رو سر دایی نشکنین! من خودم به شخصه دایی رو نمیپسندم به عنوان مربی اما خب به عنوان یک استوره نمیتونم قبول کنم که انقدر دهن به دهن بشن.....باید بستری شه........تو دارلمجالین.البته نظرمه و گرنه هر کی یک نظری داره.
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٨/٢٤
١
٠
همه شون مسخره ان :\