مایلی کهن: در زندان کتاب خواهم نوشت!

مایلی کهن: در زندان کتاب خواهم نوشت!

نویسنده : وبگردی

محمد مایلی کهن مربی نام آشنای فوتبال ایران می‌گوید به حکم حبس 4 ماهه‌اش شکایتی ندارد و لحظه شماری می‌کند تا به زندان برود. او که از یک سال قبل با شکایت علی دایی مدام به دادگاه می‌رفت از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به حبسی 4 ماهه محکوم شده است. دادگاه مایلی کهن را به دلیل ایراد اتهام و توهین به علی دایی درباره قراردادش با پرسپولیس متهم کرده اما مایلی کهن همچنان اعتقاد دارد حرف‌هایی که زده همگی سخنان حق بوده‌اند و اگر مجازات این حرف‌ها زندان است ، ابایی از کشیدن حبس ندارد .

او در گفت و گو با خبرآنلاین در این باره می‌گوید: «قبل از تعطیلات عزاداری سالار شهیدان و وقتی که خبر تائید حکم 4 ماه زندانم اعلام شد به جاهای مختلفی رفتم. از دادسرای فرهنگ و رسانه تا واحد ابلاغیات. رفتم خودم را معرفی کردم تا به زندان بروم اما هر جا می‌روم می‌گویند حکم هنوز برای اجرا ابلاغ نشده است.»

مایلی کهن البته هنوز این شانس را دارد که برای شکستن حکم به دیوان عالی کشور شکایت کند اما اصرارش بر این است که حکم اجرا شود؛ «قسم خوردم که حبسم را بکشم. من اعتراضی ندارم. این تشخیص قاضی محترم است. وقتی به چیزی که گفته‌ام باور دارم پس حبسش را هم قبول دارم. این بار کوتاه نمی‌آیم. دوست دارم تا زودتر به زندان بروم. شاید این طوری برای 22 بهمن و روزهای جشن پیروزی انقلاب توانستم با رفتارم شامل عفو بشوم و برای عید در خانه‌ام باشم!»

شکایت‌های دایی از مایلی تا به امروز منجر به سه بار صدور حکم شده است. یک بار جریمه نقدی 350 هزار تومانی بود که از حقوق او کسر شد.بار دوم برای او سه ماه و ده روز زندان بریدند که با اعتراض باجناق مایلی کهن که وکیل است این حکم تبدیل به جریمه نقدی یک میلیون و سیصد هزارتومانی شد. این بار هم که برای مایلی کهن حکم 4 ماه زندان صادر شده است. او انسان خاصی است و تصمیمی را که می‌گیرد زیرپایش نمی‌گذارد. حالا هم مصمم است به اجرای این حکم؛ «خودش می‌داند که قسمش دادم به جان عزیزش که این بار کوتاه نمی آیم. از همه تشکر می‌کنم. آن طرف دعوا قسم خورده بود به جان عزیزی، من هم به جان کسی که برایش عزیز است قسم خورده‌ام که پای حرف‌هایم می‌مانم و عقب نمی‌کشم. حکمی صادرشده و من به این حکم پایبندم. می‌خواهم بروم زندان، برای زندانم برنامه‌ها دارم.»

او تصمیم دارد در زندان کارهای عام المنفعه کند. مایلی کهن در مرز 60 سالگی در جالی که به مرز بازنشستگی نزدیک می شود و می گوید زندگی اش رو به راه است ، آماده شده تجربه جدیدی در زندگی اش داشته باشد، روزهای زندان: «کلی کار دارم برای این 4 ماه . باید کلی برنامه ورزشی برای زندانیان اجرا کنم. من آنجا کلی کار می توانم بکنم و برای زندانی ها مفید باشم. چه ایرادی دارد مدتی هم کنار آن بنده های خدا باشم. »

این البته تمام برنامه های حاجی مایلی برای زندان نیست و حتی می خواهد از درون زندان کارهای عام المنفعه انجام بدهد. او می گوید: «از همان لحظه اول خاطراتم را می نویسم. این 4 ماه همه اش خاطره می شود ، خاطراتی خواندنی . خیلی ها دوست دارند بدانند این 40 روز برایم چطور می گذرد و من می خواهم لحظه به لحظه اش را برای شان بنویسم. این کتاب را می نویسم و منتشر می کنم . به نظرم پر فروش می شود همه عواید فروشش را به خانه سالمندان رشت یا محک می دهم. اصلا بعد از انتشارش خودشان این ککتاب ها را بفروشند. مثل خیلی از آنهایی نیستم که 3 میلیارد پول ناحق بگیرند و بعد وقتی یک تراول 50 هزار تومانی اش را صدقه می دهند این کار را جلوی صد دوربین بگیرند. همان طور که گفتم از همه بزرگوارانی که در این مدت لطف داشتند ممنونم اما می خواهم پای حکمی که صادر شده بایستم و اجرایش کنم. البته فعلا که هنوز خبری نشده اما هر زمانی که دستگاه قضایی اعلام کند وقتش است با کمال میل آماده‌ام»

علی دایی پیشتر هم یکبار از مایلی کهن شکایت کرده و برایش حکم جلب گرفته بود . بار قبل اما درنهایت با پادرمیانی اهالی فوتبال این پرونده بسته شد. این بار اما این دو مصمم هستند تا اتفاقی که شروع شده تا پایان پیش برود. دایی و مایلی کهن از پایان جام جهانی 2006 و از شبی که مایلی کهن از رفتار تمامیت خواهانه دایی در زمین بازی انتقاد کرد ، مدام در دادگاه بوده اند . یعنی بیش از 8 سال است که این دو در مراجع قضایی پرونده دارند و مسیر قانونی رسیدگی به این پرونده ها را سپری می کنند. البته در این مدت دو طرف بارها مصاحبه های تندی علیه یکدیگر داشته اند.

 

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/١٨
٠
٠
من معتقدم یک های و هوی وسیاه بازی جدیده. که بعد هزاران استفاده بکنه از ایام زندانش. من یک پرسپولیس وحشتناکم! اما واقعا در مورد ایشون شرمسارم.... .
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٨/١٨
٠
٠
جدی؟؟طفلــــــــــــــــــــــــــــــــــــک
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/١٩
٠
٠
طفلک؟
دلنیا
دلنیا
٩٣/٠٨/١٩
٠
٠
باجناب شمشیری موافقمممممممممممم
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/١٩
٠
٠
ممنونم از برای موافقت شما همانا!
پربازدیدتریـــن ها
نامه ام را به دستش برسانید

راستی خدا...

٩٧/٠٢/٣١
لبخندش... چشمانش...

عشق پشت چراغ قرمز

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

انقلاب سفید

٩٧/٠٢/٣٠
تمامی متن‌های زیر شایعه هستند و قطعا واقعی نیستند! (خیابانی_طور!)

شایعات الشایدات!

٩٧/٠٢/٢٦
شعری سروده خودم

شرمسار

٩٧/٠٣/٠٢
به نام...

آب در کوزه و ما تشنه لبان

٩٧/٠٢/٢٧
یاد تو را بسیار کنم

سه سخن رمضانه

٩٧/٠٢/٢٩
راهنمای دستیابی به فیلم های خوب

چطور فیلم خوب ببینیم؟

٩٧/٠٢/٢٧
شعری سروده خودم

خورشید هشتم

٩٧/٠٢/٣٠
خارج از شهر و خارج از مرز!

رانده شدن به حاشیه شهر

٩٧/٠٣/٠٢
خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم

غصه ای که قصه شده است

٩٧/٠٢/٢٦
گاهی دلتنگ می شوی

تنهایی آنقدرها هم بد نیست

٩٧/٠٢/٢٧
انشای یک دانش آموز دبستانی درباره ازدواج

غلط کردی!

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

خیال بودنت

٩٧/٠٢/٣٠
اقیانوس آرام

سال هاست…

٩٧/٠٢/٢٦
حکایت تلگرام و سروش

نامادری!

٩٧/٠٢/٣٠
این بیماری لاعلاج

یخچال گردی چیست؟

٩٧/٠٢/٣٠
شعری سروده خودم

امید آخر شد افسانه

٩٧/٠٣/٠١
لحظه ای را از دست ندهید

مسابقه بزرگ

٩٧/٠٢/٣١
شعری سروده خودم

بیا آقاجان

٩٧/٠٢/٣٠