برای یک عرب عزا می‌گیرید؟!

برای یک عرب عزا می‌گیرید؟!

نویسنده : مریم نیک‌پور

ما آریایی هستیم نه عرب؛ ما از اعراب متنفریم؛ نژاد برتر نژاد آریایی؛ وای بر شما سنگ عرب بر سینه می‌زنید؟؛ من آریایی‌ام نه عرب از عرب‌ها متنفرم؛ چرا برای یک عرب سیاه می‌پوشید و عزا داری می‌کنید؟

مطمئننا جملاتی از این دست به چشم شما هم خورده است، از فیس بوک و همین بلاگستان خودمان بگیریم تا شبکه‌های مجازی تلفن همراه که این روزها عجیب طرفدار پیدا کرده‌اند. در ادامه می‌خواهیم به تفکر این گروه‌ها بپردازیم و صحبت‌های‌شان را بررسی کنیم

 

ما آریایی هستیم یا نیستیم!؟

اگر یک روز صبح در خیابان یا مترو. کلاس درس یا حتی در یک مجمع بین المللی جلوی شما را بگیرند و بپرسند شما آریایی هستید حتما سینه را سپر می‌کنید و می‌گویید: بله جانم ما آریایی هستیم و دارای تمدنی چندین ساله و اگر آن شخص فوق خارجی هم باشد که دیگر فبها یک دنیا برایش کلاس می‌گذارید.

کاری که این‌روزها برخی‌ها در دنیای مجازی می‌کنند، متمرکز شده‌اند بر روی نژادمان. نژادی که اطلاعات تاریخی درست و درمانی هم از آن نداریم و اگر یک روز سرمان را از توی گوشی همراه یا شبکه‌های مجازی بیرون بکشیم و سری به کتاب تاریخ ایران دکتر زرین کوب بزنیم تازه دستمان می‌آید ایرانیان باستان اصلا آریایی نبوده و نژاد آن‌ها پارس است، آریایی‌ها قومی اشغالگرند که به ایران حمله می‌کنند و دست به کشتار می‌زنند.

 

آریایی هستم پس نژاد برترم!

صحبتی که افتاده است تک زبان همه جوان‌ها؛ پست می‌گذارند در دنیای مجازی و پیج می‌زنند و خودشان را مدافع حقوق پایمال شده آریایی می‌دانند. مکررا انزجار و نفرت خود را از اعراب اعلام می‌کنند و می‌خواهند به هر طریقی بگویند نژاد برتر هستند، این بین اگر از انسانیت بگذریم چند سوال مهم پیش می‌آید

1. آیا نژاد ملاک خوبی برای برتری است؟ کدام عقل و منطقی این را قبول می‌کند؟

2. این حرکات نژاد پرستانه چیزی شبیه تفکرات اسرائیل امروزی و یهود دیروزی نیست؟

3. آیا توهین و اعلام انزجار از نژاد دیگر سبب برتری نژاد خود می‌شود؟

 

اسلام زورکی آمده است، دین ما زرتشت است!

باز هم برویم سراغ همین تاریخ مظلوم که کسی تحویلش نمی‌گیرد و ببینیم که می‌گوید آیین ایرانیان باستان مهرگان بوده است و حتی خیلی از همین آتشکده‌های باقی مانده از زرتشتیان روی معابد مهرگان ساخته شده است. از همه این‌ها مهم‌تر نحوه ورود دین اسلام به ایران است، هیج عقل سالمی قبول نمی‌کند دینی با شمشیر بر مردمی تحمیل شود.

قبول که نمی‌شود منکر حمله اعراب به ایران شد اما در این بین توجه به این نکته خالی از لطف نیست که مسلمانان در زمان عمر خلیفه دوم به ایران حمله می‌کنند (یعنی چیزی حدود 17 سال بعد از مرگ پیامبر) و بعد از پیروزی بر یزگرد سوم از آن‌جایی که خیلفه برای انتخاب حاکم مدائن مستصل می‌شود و گزینه‌ای جز سلمان برایش وجود نداشته (زیرا کسی به اندازه سلمان به زبان و فرهنگ فارسی مسلط نبوده و از پس حکمرانی بر ایرانیان بر نمی‌آمده است) از سر ناچاری سلمان را بر این جایگاه می‌نشاند .

سلمانی که وجود پیامبر را چشیده است و یار روزهای تنهایی علی بوده است ایرانیان مدائن تحت تاثیر اخلاق نبوی سلمان، مسلمان می‌شوند. مسلمانانی که در زمان معاویه زیر بار لعن بر علی نمی‌روند و وقتی مختار به خون خواهی حسین بر می‌خیزد سپاهش را خالی از سرباز ایرانی نمی‌گذارند...

 

بر یک عرب گریه می‌کنید؟

زمزمه‌هایی که سر محرم آغاز می‌شود. کربلا یک دعوای خلافتی بوده است ما با این نژاد برتر آریایی‌مان چرا بر یک عرب گریه کنیم؟ 

راستش را بخواهید سر این قصه از گرفتن ارزش‌ها شروع می‌شود و نمی‌خواهم برای‌تان این قصه طولانی را شرح بدهم، فقط همین که باز هم از نژاد پرستی بگویم و شما را ارجاع بدهم به اول صحبت‌هایم که این یک تفکر فاشیستی است و هیچ انسانی نمی‌تواند در عین توجه به انسانیت، نژاد پرست باشد و اگر بیخیال انسانیت و این صحبت‌ها بشویم، می‌رسیم به همین جمله کوتاه ما بر عرب گریه نمی‌کنیم! هر سال محرم سیاه می‌پوشیم عزاداری می‌کنیم و بر مظلومیت اشک می‌ریزیم...

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-nik110
m-nik110
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
اگه همه مطلبهام اینقدر زود منتشر بشن روزی دویست تا مطلب مینویسم!با تشکر از اقای فروزان!:))))
PDrAM
PDrAM
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
سلام و درود و تشکر....مطلب مهم و به جایی بود....قلمتان مستدام...!!!
zohreh_sh
zohreh_sh
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
مطلب خوبی بود.سپاس
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
ممنونم.....مریم جان خیلی خوب بود
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
سلام:انشاء ا... که در پناه ائمه زنده و پاینده باشید.سپاسگزارم
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/٠٥
١
٠
دیدگاه شما فوق العاده زیبا و منطبق بر حقیقت بود. ما باید برای مظلومیت اشک بریزیم. این اصل است و باید باشد. احسن بر شما. لذت بردم.
همتا
همتا
٩٣/٠٨/٠٥
١
٠
:) موافقم!
amin20
amin20
٩٣/٠٨/٠٥
١
٠
با همه ی متنتون موافقم جز این جمله " ایرانیان باستان اصلا آریایی نبوده و نژاد آن‌ها پارس است، آریایی‌ها قومی اشغالگرند که به ایران حمله می‌کنند و دست به کشتار می‌زنند." اقوامی که قبل از آریایی ها در ایران بوده اند : 1- کاسی ها (که نام دریای کاسپین و کاشان و قزوین از این نام گرفته شده ) 2- کادوسی ها 3- مانایی ها 4- آمارد ها 5 - پتوری ها (که نام قدیم مازندران که تبرستان بوده از این است ) 6 - لولویی ها 7- گوتی ها (که بعدا به اروپا مهاجرت کرده نوع جدیدی از فرهنگ بوجود می آورند ) 8- عیلامی ها که متمدن ترین قوم بودند ! حالا این که بگوییم آریایی ها به زور اومن درست نیست چون آریایی ها بدون جنگ اومدن و مردم فرهنگ اونا رو پذیرفتن ! ولی در کل با متنتون موفاوم درسته !
m-nik110
m-nik110
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
تاریخ ایران دکتر زرین کوب میگه که اریایی ها با حمله و خونریزی وارد ایران شدند و قومی که قبل اونها بودند پارسها هستند و شهر سوخته را اریایی ها به اتش کشیدند
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
منم شنیدم آریایی ها به صورت گروه گروه و بدون جنگ وارد فلات های ایران شدند! خانوم ام نیکشما خودتون این رو خوندید از تو کتابی که گفتید یا از جای دیگه ای میگید؟
amin20
amin20
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
اصلا شهر سوخته بعد از آریایی ها و در زمان ماد ها به آتش کشیده شده !!!!
m-nik110
m-nik110
٩٣/٠٨/٠٧
٠
٠
نه این توی کتاب دکتر زرین کوب بود برای یک تحقیق تاریخ خوندمش حالا اگه شما صحبتتون اینه منبعتونو بگید یا اینکه فقط شنیده اس؟
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
تاریخ رو همیشه قوم غالب می نویسه....
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/٠٨/٠٦
١
٠
کل ایران صرفا به دلیل حکومت سلمان به یکی از شهرای ایران مسلمون شدن؟ با عقل جور درمیاد؟ اونم مردمی که خودشون دین و آیین داشتن؟ در اون زمان که نشر یک خبر سال ها طول میکشیده؟ یه جای کارش نمیلنگه الان؟؟؟؟
m-nik110
m-nik110
٩٣/٠٨/٠٧
١
٠
قسمت جالب ماجرا اینجاست که حتی تا زمان امام هادی هم کل ایران مسلمان نشدند و این روند سالها طول کشید و حتی وقتی سلمان به ایران حکومت میکنه یعنی به مداءن که مرکز و پایتخت ایران اون زمان بوده همه شهر مسلمان نمیشن و این روند مسلمان شدن خیلی طولانیه.. اما سرچشمه مسلمانی ایرانی ها و نوع نشر اسلام در ایران همین بوده و یک چیز دیگه آیا این با عقل جور در میاد مردمی به زور و با شمشیر یک دین بپذیرند و بعدها پاش وایستند در حالی که زمان معویه فقط سجستان ایران بود که زیر بار لعن بر امام علی نرفتند و حتی معاویه تا پای به آتش کشیدن شهرم پیش رفت /اما به نظر من نه اسلام بلکه هر دینی با زور قالب نمیشه مذهب و دین چیزی نیست که زورکی باشه!و بشه با زور مردمی را مسلمان کرد
shakhe_shemshad
shakhe_shemshad
٩٣/٠٨/٠٦
٠
٠
تاریخ رو همیشه قوم غالب می نویسه ...
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/٠٨/٠٦
١
١
ممنون عالی بود خیلی دوست داشتم جواب این جور ادما رو بدم البته اینا مگه قانع میشن:/ولی خوب این منطقی تره ممنون:)
PESTEH
PESTEH
٩٣/٠٨/٠٩
٠
٠
خیلی ممنون از مطلب منطقی تون :) کاش همه ی جامعه ی ما همین قدر منطقی بودن.این روز ها سایه ی نژاد پرستی خیلی احساس میشه:(
پربازدیدتریـــن ها
ولی اگر نباشند...

نمک های زندگی

٩٧/٠٣/٢٣
سند زدن چشم هایت به نام من

و چقدر این چشم‌ها با عینک خواستنی‌ترند

٩٧/٠٣/٢٧
تنها آیدا نیست

در آرزوی پسر بودن

٩٧/٠٣/٢٣
آشنایی با تیم های گروه مرگ (گروه B) جام جهانی

بِکِش زیرش!

٩٧/٠٣/٢٧
شعری سروده خودم

من زنم!

٩٧/٠٣/٢٤
شعری سروده خودم

دلتنگی

٩٧/٠٣/٢٨
شرمندگی اش ماند برای دیگران

شهريار يا شهرزاد؟

٩٧/٠٣/٢٢
غرق شده ام

به رویا

٩٧/٠٣/٢٣
صفای وجود تو را عشق است

دست گل و شیرینی

٩٧/٠٣/٢٨
کارم را بساز

جنگ

٩٧/٠٣/٢٤
درباره هزار و یک شب شهرزاد

با «شهرزاد» در تهران قدیم قدم زدیم

٩٧/٠٣/٢٣
صبرم کم است

من دلم بهشت مي خواهد

٩٧/٠٣/٢٢
داستانی آشنا

منی که من باشم! / قسمت دوم

٩٧/٠٣/٢٧
معرفی فیلم

اوکجا را حتما ببینید

٩٧/٠٣/٢٧
بوی تعفنش

کافی شاپ

٩٧/٠٣/٢٨
شعری سروده خودم

خداحافظ رمضان

٩٧/٠٣/٢٧
به خودتان رحم کنید

فقیر نباشیم

٩٧/٠٣/٢٨
بر اساس واقعیت

اتاق؛ برترین رمان خواندنی امسال

٩٧/٠٣/٢٩
کاش به خودمان بیاییم

از روزه تا فطر ذهنی

٩٧/٠٣/٢٩
عشق خطرناک ترین مخدر دنیاست

جادوی عشق

٩٧/٠٣/٢٩