اسمم فاطمه است ولی رفتارم فاطمی نیست...

اسمم فاطمه است ولی رفتارم فاطمی نیست...

نویسنده : فاطيما

اسمم فاطمه است. به قول بابایم، در هر خانه‌اي بايد يک فاطمه باشد. سر هر سفره‌اي اسم فاطمه كه  مي‌آید به آن سفره و اعضایش بركت مي‌بخشد.

اسمم فاطم است. آن اول بچگي‌هایم، پدرم نظامي ارتش در نيرو دريايي بود و ما در خونه‌هاي سازماني بوشهر زندگي مي‌كرديم.

اسمم فاطم است. من يک صبح پاييزي در خانه به دنيا آمدم. برای همين هميشه يک فرقي با بقيه داشتم. اين‌طوري كه مامانم تعريف مي‌كند: «تو با صداي قرآن، صوت عبدالباسط و سوره مريم به دنيا اومدي» هميشه هم از آن مامايي كه من را به دنيا آورد تعريف مي‌كند. من هم هميشه مي‌گویم: «آره مامان جون؛ مي‌دونم كي بود، خواهر صادق چوبك، كتاباشو خوندم تا حالا»

اسمم فاطمه است. در يك خانواده مذهبي بزرگ شدم، از وقتي به سن تكليف رسيدم، صبح‌ها با صداي تلاوت قرآن پدرم از خواب بیدار مي‌شدم. حتي يادم است آن اوايل اگر نمازم قضا مي‌شد، سر مامانم غر مي‌زدم كه چرا من را از خواب بلند نكرده.

اسمم فاطمه است. تا يک زماني همه بهم افتخار مي‌كردند. حتي مامان و بابایم به خودشان مي‌باليدند كه يک همچين دختري دارند.

اسمم فاطمه است. تا يک زماني بابایم هر وقت صدایم مي‌كرد، بعدش خدا را شكر مي‌كرد كه يک همچين اسمي برایم انتخاب كرده.

اسمم فاطمه است. ولي از يک جايي به بعد... دقيقا نمي‌دانم از كجا؟ دقيقا نمي‌دانم اثر چه حرف‌هايي باعث شد ديگر فاطمه نباشم. ديگه مثل قبل نبودم. هنوز هم موقع بيرون رفتن نگاه سنگين پدرم را حس مي‌كنم و صداي غم آلودش كه آه مي‌كشه و مي‌گه: «فاطمه؛ تو ديگه چرا؟!»

اسمم فاطمه است. ولي از يک جايي به بعد وقتي ديگر همه چيز ترك شد، وقتي ايمان من سست شد... خيلي سعي كردم برگردم، خيلي سعي كردم همان فاطمه‌اي باشم كه بقيه مي‌خواهند، خيلي سعي كردم همان فاطمه قبلي باشم، خيلي سعي كردم چادري شوم ولي نشد. احساس مي‌كردم كه فقط مامان و بابایم بودند كه من را آن‌طوري مي‌خواستند اما دوري از جمع رانمي‌توانستم تحمل كنم. جو فاميلي طوري نبود كه بشود من را قبول كرد. مامانم هنوز هم نصيحتم مي‌كند و مي‌گوید: «تو خوشنودي خدا و امام زمانتو ملاك قرار بده» اما برای من قابل قبول نبود. تنهايي در جمع را دوس نداشتم. خواستم مثل ديگران باشم اما دريغ از اين‌كه ديگر خودم نبودم، ديگه فاطمه نبودم.

حالا به جايي رسيدم كه از ته دل آرزو مي‌كنم كه بتوانم برگردم اما حس مي‌كنم نمي‌توانم. چادر گذاشتن برایم مثل قفس مي‌ماند. حتي بعضي شب‌ها رفتم حرم آقا و از ته دل زار زدم و به او قول دادم اما بعد باز هم زير قولم زدم!

يا فاطمه زهرا، تو را به خودت قسمت مي‌دهم، ايماني در دلم بیانداز كه هر وقت بيرون مي‌روم اراده‌ام براي محكم كردن چادر سرم قوي‌تر شود!

يا فاطمه زهرا، شما برایم دعا كنيد حالا كه اسمم شبيه شماست، رفتار و ظاهرم هم رنگ و بويي از شما بگيرد!

يا فاطمه زهرا، من اسمم را از شما گرفتم، حالا هم از شما مي‌خواهمش، برایم دعا كنید...

=================

پ.ن: برایم دعا كنيد تا بتوانم برگردم

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٨/٠٤
١
٢٦
همینطوری خوبه.
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
چجوري دقيقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٨/٠٤
٢
٣٣
بی حجاب
rafie.r
rafie.r
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
بله؟!!واویلا....
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
سلام: اتفاقا حجاب از بسیاری از مسائل جلوگیری میکند.آقای آتشروان توقع از شما بیشتر ازاین است عزیز.بخصوص که در ایام محرم هستیم.آیا شما واقعا میپسندید که همه (همه ها) بدون حجاب در انظار ظاهر بشوند.متشکرم
m_bidmajnoon
m_bidmajnoon
٩٣/٠٨/٠٤
١
٠
سلام. والا اسم منم محمده، و خانوادم هم مثل خانواده شما اعتقاد داشتن باید تو هر خونه ای یه محمد باشه تا به خانه برکت بده. من هم گاهی اوقات وقتی به رفتار هام فکر می کنم می بینم اونطور که شایسته یه بچه شیعه است رفتار نکردم. اما.... اما محرم که میشه انگار یه حس امیدی میگیرم که دوباره می تونم همونی باشم که باید باشم.
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٤
١
٠
خدا كنه اين حس و حال محرم هميشه و همه جا باهامون باشه
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/٠٨/٠٤
٢
٠
فاطمه جان خیلی قشنگ نوشته بودی...کمتر کسی پیدا میشود و بیاید هم چین حرف هایی را بزنه....ولی عزیزم چادر به زن شخصیت میده...امیدوارم که بتونی...همین اول محرمی با امام حسی عهد ببند
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
خيلي ممنون :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٨/٠٤
١
٠
با این حرف که یک شیء بتونه شخصیت بده به کسی موافق نیستم!! شخصیت از درون آدم میجوشه نه از بیرون! کمااینکه در گروهکهای تکفیری و انحرافی کاملا مشهوده که زنانشون چطور خون آشامند زیر پوششی که اومده تا آبروی اسلام رو ببره نه اینکه آبرو رو بخره! پس همه چی برمیگرده به خود آدم ... شما هم عزیزم مطمئن باش که نزد خداوند و ائمه ش ارج و قربی داری که خودت خبر نداری و این به قلبت برمیگرده ... دلت رو صاف کن! باقیشو بسپر به خدا ... و یادت باشه خداوند بنده های زیادی داره که همه شونو دوست داره و به همه شونم روزی میده و هواشونو داره و هرگز شبیه آدما قضاوتشون نمیکنه وگرنه الان روی کرده زمین نباید جز بچه ها که زلالن، بشری باقی می موند!
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٤
٢
٠
همين شيي كه شما ميگين از اول اسلام به خيلي از آدما شخصيت داده و اونا رو از انجام خيلي از كارا منع كرده...حالا اينكه بعضي از آدما يه استفاده ديگه اي ازش ميكنن بحثش جداس وگرنه تو هر گروه و فرقه اي آدم خوب و بد پيدا ميشه
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٨/٠٤
١
٠
اشتباه همینجاست! این آدمهان که به اشیا شخصیت میبخشن نه اشیا به آدمها!! این توهین به اراده و حرمت انسانیه که ما یک شیء رو باعث شخصیت و مبنای قضاوت انسانها بدونیم! این اراده آدم رو زیر سوال میبره! اراده آدم برای غلبه بر زشتیها رو میگم! و آیا یعنی اگه کسی چادر نداشت بی شخصیت محسوب میشه؟؟؟ یا کسی که چادر داشت الزاما آدم باشخصیت و درستیه؟؟ مسلما نه! این معیاربندی که خیلی کودکانه ست! بهتره که با چشم باز قضاوت کنیم نه از روی تعصب! این بی احترامی به فاطمه ست که چادرش رو برتر از خودش جلوه بدیم و بگیم که چادرش بهش شخصیت بخشیده! پس یعنی روزی که چادر از سرش کشیدن شخصیتشم باهاش از دست رفت؟؟نه! این حضرت فاطمه بوده که به چادر حرمت بخشیده! وگرنه در صدر اسلام که زنها حجابی به نام چادر نداشتن و مسلمان هم بودن و پیامبر ما بهشون نمی گفت شخصیت ندارن!! بعدها به عللی که الان جای توضیحش نیست آیه حجاب نازل شد. و اصلا منطقی هم نیست که کل تفکرات و ویژگیها و منش و انسانیت یک نفر رو با چنین معیارهایی سنجید و نمره داد!! آدمی بسیار فراتر از این حرفهاست! آدم حرمت داره!
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
من گفتم كسي كه چادر نداره بي شخصيته يا كسي كه چادر داره عملا فردي با شخصيت محسوب ميشه؟؟؟؟اتفاقا خيلي وقتا ديده شده وقتي كسي چادر ميپوشه از انجام خيلي كارا خودداري ميكنه مثلا اگه كسي به چادر سرش ايمان داشته باشه توي خيابون با صداي بلند نميخنده و تمركز بيشتري روي حركاتش داره....فك نميكنم يه موضوع به اين سادگي نياز به اين همه جبهه گيري داشته باشه...و هم چنين فكر نميكنم اين همه توضيحي كه شما راجع به اين مطلب به اين سادگي دادين اصلا ربطي بهش داشته باشه....چه خوب ميشد اگه همه با يه ديد ساده به اين نوشته نگاه كنن نه اينكه بخوان سرعا روش صفحه بذارن و اونو انكار كنن.... :|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/٠٨/٠٤
٣
١٥
شما معلوم نیست با خودتون چند چندین....شما که اینهمه از چادرو چادری بودن دفاع میکنین چرا نمیپوشین.؟برین محجبه بشین دیگه مطلب گذاشتن و راهنمای خواستن و دعای دیگران رو خواستن نداره...(اینارو باید کسی بگه که دوست نداره چادر و حجابو والا شما که میبینم دوست دارین و دفاع میکنین از چادر)
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٢
٠
آقاي آتشروان شما ميتونين دعا نكينين...به همين سادگي...شايد اگه از يه ديد ديگه به اين موضوع نگاه كنين اينقد عصباني نميشين...از ديد اينكه مثلا من قبلا يه فرد محجبه و چادري بودم اما با گذشت زمان و تاثير پذيري از بقيه چادرو گذاشتم كنار و الان با اينكه دوس دارم دوباره برگردم اما نميتونم با خودم كنار بيام و مثل قبل بودن برام سخت شده...ديگه نياز به اين همه حرف و حديث نيست....
فاطیما
فاطیما
٩٣/٠٨/٠٤
٠
٠
من آدرس میدم بیاین منو بزنین.....:-I
kamran_shamshiri
kamran_shamshiri
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
موفق باشید.
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
ممنون :)
rafie.r
rafie.r
٩٣/٠٨/٠٥
٣
١
دستتو بذار روی قران...و قسم بخور ک دیه کارای خلاف ملاف نکنی و ب خدا هم قول بده ک چادری بشی....یاعلی:)
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
كار خلاف؟؟؟من؟؟؟؟خخخخخخخخ مرسي ....يا علي :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
آفرین! تبریک میگم! تیتر مطلبتون کاملا درست بود! بسیار هم دقیق!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
سلام:چادر پوشیدن مثل خیلی چیزهائی که برای ایمنی بیشتر استفاده میشه گاهی اوقات لزوم بیشتری پیدا میکند مثال ساده آن کلاه کاسکت.آیا پوشیدن کلاه کاسکت امل بودن را میرساند یا برای پیشگیری از ضربه است؟کسی که حجاب را رعایت میکند از تحریک و جسارت یک عده جلوگیری میکند وبا این کار نشان میدهدواعلام میکند که از خیلی از مسائل مبرا و به دور است.البته این را هم بگویم که حجاب فقط چادر نیست.چادر حجاب برتر است.ممنون انشا ءا... که همۀ ما در راه درست بمانیم.
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
موافقم...ممنون :)
zakieh-t
zakieh-t
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
خیلی قشنگ بود . انشاالله که بتونی....همه مون بتونیم.....
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
مرسي زكيه جان :)
m-nik110
m-nik110
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
یک حئیثی هست گه خداوند به حضرت داود میگه یک حدئیث قدسی امام صادق هم برای شیعیانشون میگن خداوند میفرمایند اگر با اخلاص به من توکل کنید حتی اگه تمام اسمانها و زمین و هرچه در ان است بر علیه شما باشد من یاریتون میکنم...این حدیث خیلی جاها دلم اروم کرده توکل به خودش بکن مطمئن باش که بهترین خدای عالمه و اگه بخواهد توی سختی دست بگیره میگیره/راجب دوری از جمع گفتی وقتی چادری شدم تقریبا همه دوستام باهام قطع رابطه کردند و اقوام هم سر سنگین شدند و تا مدتها متلک و ..شون بود حتی یک سری از اقوام نزدیکم که برام عزیز بودند برای مدتی باهام قهر بودند اما خدا همه چیز درست کرد همه چیزو الان دوستهایی دارم که خیلی از اونها بهترند و همان جمعی که یکروزی جواب سلامم به زور میدادند به خاطر ظاهرم الان فربون صدقه ام میرن فقط با محبت و باز کردن درست مسئله و توکل به خودش مطمئن باش که پشت بنده اش خالی نمیگذاره...
فاطيما
فاطيما
٩٣/٠٨/٠٥
٠
٠
خيلي خيلي ممنونم :)
پربازدیدتریـــن ها