اندر حکایت ابوجارچی و هدفمندی یارانه در مالزی
جارچی اختصاصی سایت جیم

اندر حکایت ابوجارچی و هدفمندی یارانه در مالزی

نویسنده : سایت جیم

ایمان فروزان‌نیا-مریم غلامزاده

سلام و درود بر شما بروبچه‌های سایت جیم. از این که جارچی پیش روی شما با همکاری جارآقا و جارچی النساء نوشته شده است تعجب نکنید، درست است که گفتند دو پادشاه در یک اقلیم نمی‌گنجند ولی خب یک پادشاه طنز (که شخص شخیص بنده و عضو جارآقا باشم) و یک طنز نویس ساده (که همانا شخص شخیصه و عضو جارچی النساء باشد) در یک مطلب می‌گنجیم.

پ.ن: این قسمت را در لحظات آخر و به دور از چشم مریم غلامزاده به پست اضافه کردم :)

 

حکایت هفته: اندر حکایت ابوجارچی و هدفمندی یارانه در مالزی

روزي ابوجارچي ابن جیم خراسانی آن قبله مريدان فاني، آن جيم خراساني، آن پير هميشه در سفر، آن رفته به آنتاليا و قطر، از بس پول مي‌بداشتي قصد سفر به مالزي ‌بكرد و چون مالزي به عينه بديد، نقل است كه عمرا به ولايت خويش باز نگشتي و براي خويش اندر همان سراي مريدان به هم زدي و موعظه‌ها نمودي و از هيبت كرامات پيرنا و خفن نا مريدان مالزيايي نعره‌ها بزدي و گريبان‌ها چاك نمودي و روزگار اين‌گونه برفت.

روزي مريدي به مكتب خانه شد و ابوجارچي را بفرمود يا پير وزارت تجارت داخلی مالزی از صبح روز پنجشنبه بهای بنزین و گازوئیل را 20 سن (200 تومان) افزایش مي‌بداده و وزارت تجارت داخلی مالزی گفته است که افزایش بهای بنزین در راستای سیاست‌های دولت مرکزی برای هدفمند کردن یارانه‌ها و حصول اطمینان از قدرتمند بودن شرایط مالی کشور صورت بگرفته است.

پيرنا و خفن‌نا چون اين مقال بشنيد، نعره‌اي بزد و بيهوش بيفتاد و چون به هوشآمد تا 40 روز نخورد و نياشاميد و گپ نزد و چون به هوش آمد، ياران را بفرمود خواهيد شما را از آينده آگاه نمايم؟

مريدان جملگي ندا در دادند: Ya (بعله)!

پيرنا بفرمود شما را خاك بر سر شده و چون يارانه‌ها هدفمند گردد، قیمت بنزين بالا رود، مرغ و تخم مرغ نيز ناياب گردد، پسته از آجيل پر كشد و  فوتباليست‌ها از بهر شب عيد پيش عيال خجالت زده گردند، صفوف عابر بانك‌ها اندر بيستم ماه تنگ گردد و سبد كالا در سرما توزيع شود و ....

پیرنا سخن به پایان نبرده بود که هيچ مريد بر گرد خويش نيافت و پس باز سفر بست به مملکت خویش باز گشت و فهمید که آسمان در همه جا یک رنگ است.

 

مشاوره‌چی هفته: مجازات مرگ برای فوتبالیست بی‌غیرت

* آقای مشاوره‌چی سلام و درود بر شما. احتمالا خبر دارید که فینال مسابقه فوتبال اینچئون، بین کره جنوبی و شمالی برگزار شد و به برد کره جنوبی انجامید. ولی شاید خبر نداشته باشید که دولت هر دو کشور مجازات سختی برای بازیکنان‌شان در صورت شکست در نظر گرفتند. مسئولان کره شمالی به تیم‌شان پیام داده‌اند در صورت باخت باید به معدن بروند و کار کنند. مسئولین کره جنوبی هم گفتند اعضای تیم در صورت باخت باید بروند سربازی اجباری و در صورت برد از سربازی معاف می‌شوند.

به نظر شما چرا این کشورها از سیاست تنبیه به جای تشویق استفاده کرده‌اند؟!

مشاوره‌چی: قطعا این موضوع به خاطر ضعف مدیریتی آن‌هاست. اصلا همین تیم امید فوتبال خودمان، با کلی قربان صدقه رفتن، فرستادن‌شان اینچئون. در آن‌جا از تیم‌هایی که شکم بازیکنان‌شان مثل زن حامله بزرگ بود، چهارتا چهارتا گل خوردند، بعدش هم مثل شیر برگشتند ایران و کسی هم به‌شان نگفت بالای چشمت ابرو. تازه با پول‌هایی که از فوتبال این مملکت می‌گیرند می‌توانند برای خودشان معدن بخرند و کارت معافی سربازی جعلی هم جور کنند. حالا متوجه ضعف مدیریتی در کره و نکات قوت مدیران فوتبالی خودمان شدی؟ چون اگر نشدی هم دیگر نمی‌دانم چه چیزی تف بدهم!

 

آزمون هفته: ای وای از وایبر

* محمود واعظی (وزیر ارتباطات): ............ را کُند نکردیم و نیز درصدد نیستیم که چنین سرویس‌هایی که مورد استفاده مناسب مردم است را محدود کنیم.

الف. فشار آب شهری

ب. اینترنت بی مثال مملکت

ج. وایبر 

4. چاقو فیلترینگ 

* حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی (وزیر دادگستری): درباره شبکه‌های اجتماعی طبق ......... عمل می‌کنیم.

الف. نظر مخالفین دولت

ب. نظر شخصی خودمان

ج. قانون

د. دلخواه مردم

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
v-qavam
v-qavam
٩٣/٠٧/١٤
٠
٠
مريدان جملگي ندا در دادند: Ya (بعله)!///عالی بود و مستدام باد قلمتان ای پادشه پادشاهان طنز و ای همکار طنز نویس ساده خخخخخ قلم هر دویتان از طلا:)
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٧/١٤
٠
٠
زنده باشی :)
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٧/١٤
٠
٠
قسمت مشاوره چی خیلی باحال بود....خخخ...ممنون
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٧/١٤
٠
٠
نوش جان
saiideh70
saiideh70
٩٣/٠٧/١٥
٠
٠
با تشکر از جارآقا و جارچی النسا :))))
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٧/١٥
٠
٠
مرسی از شما. البته میدونم منظورتون بیشتر تشکر از جارآقا بود :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٧/١٥
٠
٠
:))) االله قوت :))) بسی فیض بردیم :)) واقعنم همینطوره... دست شما مرسی.
غ-مریم
غ-مریم
٩٣/٠٧/١٥
٠
٠
از آنجائیکه ما از آقای پادشاه چند سالی بزرگتریم و ذوق بچه را کور کردن هنر نمیباشد ....ای پادشاه، ای آلبالو ، ای شفتالو...
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٧/١٥
٠
٠
عهه. شما کجا اینجا کجا؟! مگه مسافرت نبودین؟!!! باور کنید این وکیلی منو اغفال کرد
پربازدیدتریـــن ها