درخت خربزه، الله اكبر / یادداشت طنز

درخت خربزه، الله اكبر / یادداشت طنز

نویسنده : وبگردی

متن زیر یادداشتی طنز است از سیدعلی میرفتاح در واکنش به اظهار نظر یک خانم در برنامه تلویزیونی زنده باد زندگی، که گفته بود از لحاظ پزشکی ثابت شده که از چشم‌های مرد اشعه‌ای تولید می‌شود که وقتی به صورت زن می‌خورد باعث پیری زود رس می‌شود.

او درباره این یادداشت که در صفحه شبکه اجتماعی خود منتشر کرده نوشت: اين هم متن كامل يادداشت امروزم (١٢مهر) در اعتماد. متاسفانه ميزان حذفيات مطلب به قدري بود كه قابل فهم نبود. لذا با جازه از ارباب جريده وزينه اعتماد، دست نخورده‌اش را اين‌جا باز نشر مي‌دهم

 

وقتي متوجه اين نكته علمي و مستند و تاييد شده توسط دانشمندان بي دين و ايمان غربي شدم كه از چشم مرد، علي الخصوص از چشم مردان هيز و پدر سوخته اشعه اي ساطع مي شود كه زنان را علي الخصوص زنان وجيهه گرفتار پيري زودرس مي كند، ياد اولين رييس جمهور ايران و ضمنا اولين رييس جمهور مخلوع ايران جناب دكتر بني صدر افتادم كه مي گفت از موي زنان اشعه اي ساطع مي شود كه پدر صاحب بچه مرد را در مي آورد. در بعضي ها كه مثل آيشوارياري خرمن گيسو دارند، اين اشعه به حدي است مرد را زمين گير مي كند و پدر صاحب بچه اش را در مي آورد. وقتي از طريق ويدئو و با هزار واسطه با ما چنين مي كند، ببين در خود هندوستان و در كوي برزن سرانديب با مردان لاغر و تكيده و گرسنه و چرب و تند و داغ هندو چه مي‌كند. درخت گردكان به اين بزرگي/ درخت خربزه الله اكبر. بي‌خود نيست هندي‌ها ناي كار كردن و عمران و آباداني ندارند و همه‌اش كنار خيابان لميده‌اند و نخود پخته سق مي‌زنند و آه مي‌كشند و افسوس مي‌خورند. همه‌اش مال همان اشعه‌هاي كذايي و خطرناك است. ضمن اين‌كه براي مرد لاغر هندي ديگر اشعه‌اي باقي نمي‌ماند كه در يك اقدام تلافي جويانه بخواهد به زنان هندي پيري زودرس بفرستند، وگرنه چه جنگ ليزري تمام عياري راه مي‌افتاد و چه بلبشويي مي‌شد در مملكت هندوستان. و از اين بابت واقعا ما ممنون و مديون مسئولان ذي ربط هستيم كه در يك اقدام پيشگيرانه جلوي اين اشعه بازي‌هاي عنيف و جلف را گرفته‌اند و ما را از خطرات علاج ناپذير پيري زودرس و زمينگيري زودرس‌تر، هر دو نجات داده‌اند و به جايش اشعه‌هاي خوب و مفيد جلوگيري از تهاجم فرهنگي نظام سلطه را هوا كرده‌اند كه دانشمندان جهان به اجماع معتقدند، خيلي هم خوب است و براي سلامتي و جلوگيري از پيري زودرس و قس عليهذا مفيد فايده است و با آدم -علي الخصوص مردها- كاري مي‌كند كه ديگر ناي اشعه فرستادن و اشعه گرفتن نداشته باشند و به جايش مشغول كار و تلاش و توسعه و عمران و آباداني شوند. فقط كاش بشود جلوي اين بدحجاب‌ها را و بعضي مردها را كه علي رغم تلاش‌هاي بي‌وقفه، تا حدودي هنوز هيزي‌شان باقي مانده و هي توي خيابان به جاي جلوي پايشان به شش جهت سر مي‌چرخانند و اشعه كذايي را مي‌فرستند، با جديت و حدت و شدت بگيرند و اشعه‌هاي‌شان را يا براي هميشه ببندند و يا بي‌خطر كنند. لابد علم الآن اينقدر پيشرفت كرده كه بستن مجاري اشعه شدني باشد و سرپايي و در يك جلسه، هم‌ بيايد.

اما مسئلةٌ؛ اين اشعه كه از چشم مرد مي‌آيد فقط روي اناث تاثير مي‌گذارد يا مردان را هم گرفتار مي‌كند؟ اگر مردان از اين خطر استثنا نيستند، زودتر يك فكري بكنيم كه در اين سن جواني ز جهان سير نشويم و صورت‌مان گر چه جوان است ولي پير نشويم. من كه متخصص نيستم اما فكر كنم مي‌شود يك جور عينك آفتابي ويژه درست كرد كه علاوه بر يووي گارد، جلوي اين اشعه را هم بگيرد. اگر نه، مي‌شود لباس مردها را هم طراحي ويژه كرد و جلوي نفوذ اشعه را سد كرد. مثلا چيزي مثل كيسه بزرگ مي‌شود بر سر كشيد و فور اِوِر جوان ماند. حالا اين جواني به چه درد مي‌خورد و كجا مي‌شود خرجش كرد امري است عليحده كه انشالله تلويزيون در برنامه‌هاي علمي و فرهنگي‌اش به آن مي‌پردازد.

همه اين‌ها كه گفتم صحيح و خيلي هم درست و مستند و علمي. فقط يك بحث همچنان غامض است و آن اين‌كه تصور شهري با اين همه اشعه خطرناك، قدري بفهمي، نفهمي هولناك است. غربي‌ها حالا حساب‌شان از ما جداست و از خطر نه تنها نمي‌ترسند بلكه به استقبال خطر مي‌روند و بالاتر از خطر هم مي‌روند و از كام شير هم كه شده، چيزي را كه مي‌خواهند در مي‌آورند و از پيري و كوري هم نمي‌ترسند. اما ما چرا بايد هر روز اين‌قدر خطر كنيم و براي شندرغاز عايدي به خيابان، اين آوردگاه ليزري برويم؟ اگر از خانه بيرون نياييم هم به اقتصاد كشور كمك كرده‌ايم و هم كشور را در حالت جوان نگه داشته‌ايم و هم ضريب امنيت اجتماعي را بالا برده‌ايم و هم جلوي ضرر را گرفته‌ايم و هم خيلي كارهاي ديگر. در اين زمينه من يك طرح دقيق و روشن و علمي دارم كه به زودي از همين طريق به مسئولان ذي ربط تقديم مي‌كنم.

برچسب ها
درباره نویسنده
نظرات کاربران
کد امنیتی
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٧/١٢
٠
٠
مرسی از این گل به خودی ها که توی تلویزیون زده میشه.
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٧/١٣
٠
٠
درمورد اون قسمت از برنامه من کلا صحبتی ندارم. بعضی وقتا میام به این فکر کنم که ما داریم به کجا میریم و خودمونو میرنیم به کدوم راه ولی میگم ولش کن فکر نکنم اعصابم کمتر خورد میشه.
HER_HER
HER_HER
٩٣/٠٧/١٣
٠
٠
من هم همینطور.
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/١٣
٠
٠
حالا كه اينطوره منم آره:دييييييييييييييييييي
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/٠٧/١٣
٠
٠
خخخخخخخخخخ خیلی باحال بود .... :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٧/١٣
٠
٠
خخخخخ يره بازوم خندونديما:)خخ
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٧/١٤
٠
٠
اصلا این رسانه های ما تک هستن :دی از بس یکی به نعل می کوبند یکی به میخ، آدم از آخر نمیدونه چکار باید بکنه! حالا این که فان بود ولی خب تو خیلی موارد همین آشه و همین کاسه!
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٧/١٤
٠
٠
خخخخ....باحال بود:)))))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/٠٧/١٥
٠
٠
:))))))))) خندیدیم :(((((((( اشکمونم ریختیم....:||||||||||| الانم اجالتا هنگیم.
پربازدیدتریـــن ها
گذار یک اعتراف بکنم

پیوند ما از جنس جنون بود

٩٧/٠١/٢٩
شعری سروده خودم

وقتی به جای خواب غزل می‌ربایدم

٩٧/٠٢/٠١
درباره پایتخت 5

سناریو عجیب

٩٧/٠٢/٠١
شعری سروده خودم

تیر خلاصی

٩٧/٠١/٢٨
زندگی مان را در اختیار دیگران قرار ندهیم

مرو فاش کن رازِ در خانه را

٩٧/٠٢/٠٣
دل نمانده برایم

برای شما که دلتنگ تان شدم

٩٧/٠٢/٠٢
سربازی یا دانشگاه غیرانتفاعی

دو سال جوانی

٩٧/٠٢/٠٣
تو خوب بمان

دل نشکنیم

٩٧/٠١/٢٨
یک جعبه واژه رنگی

شاید بشود گفت برگشت!

٩٧/٠١/٢٨
با کلمات بازی نکنید

کارگر را چه به زندگی؟

٩٧/٠١/٢٩
رسالت ما در این دنیا

به نبیره ای که شاید هرگز زاده نشود

٩٧/٠٢/٠٢
محصول پیکسار و دیزنی

تفسیر انیمیشن کوتاه loe

٩٧/٠١/٣٠
شعری سروده خودم

من دیوانه

٩٧/٠٢/٠٢
شعری سروده خودم

شاه رویایی

٩٧/٠٢/٠١
شاید که فهمیدمت

هر روز باش

٩٧/٠١/٣٠
برای فریاد بدبختی وقت زیاد است بی صدا خوشبخت باشید

یک ماه دیگر از عمر گذشت

٩٧/٠٢/٠٤
شعری سروده خودم

آشفته‌ی تو با غم و دلتنگی

٩٧/٠٢/٠٤
قسمت اول

کتاب های ممنوعه که پرفروش شدند

٩٧/٠٢/٠٤
دلم یک عاشقانه به سبک فیلم دل‌شکسته می‌خواهد

یک عاشقانه متفاوت

٩٧/٠٢/٠٥
بزرگ ترین آرزویم رانندگی بود

مه لقا بانو / قسمت آخر

٩٧/٠٢/٠٥