حجاب چیه؟ مهم دل آدمه...

حجاب چیه؟ مهم دل آدمه...

نویسنده : Eli-soltani

«دوست داشتن به دله، بی‌خیال ظاهر». بهش گفتم: «امام زمان عج رو دوست داری؟»
گفت: «آره! خیلی دوسش دارم». گفتم: «امام زمان حجاب رو دوست داره یا نه؟» گفت: «آره!»
گفتم: «پس چرا کاری که آقا دوست داره انجام نمیدی؟» گفت: «خب چیزه! ولی دوست داشتن امام زمان عج به ظاهر نیست، به دله.»
گفتم: «از این حرف که می‌گن به ظاهر نیست به دله، بدم میاد.» گفت: «چرا؟»
برایش یک مثال زدم و گفتم: «فرض کن یه نفر بهت خبر بده که شوهرت با یه دختر خانوم دوست شده و الان توی یه رستوران داره باهاش شام می‌خوره. تو هم سراسیمه میری و می‌بینی بله! آقا نشسته و داره به دختره دل میده و قلوه می‌گیره. عصبانی می‌شی و بهش می‌گی: ای نامرد! بهم خیانت کردی؟ بعد شوهرت بلند می‌شه و بهت می‌گه: عزیزم! من فقط تو رو دوست دارم. بعد تو بهش می‌گی: اگه منو دوست داری این دختره کیه؟ چرا باهاش دوست شدی؟ چرا آوردیش رستوران؟ اونم بر می‌گرده می‌گه: عزیزم ظاهر رو نبین! مهم دلمه! دوست داشتن به دله.»
دیدم حالتش عوض شده بهش گفتم: «تو این لحظه به شوهرت نمی‌گی: مرده شور دلت رو ببرن؟ تو نشستی با یه دختره دل میدی، قلوه می‌ستونی، بعد میگی من توی دلم تو رو دوست دارم؟ حرف شوهرت رو باور می‌کنی؟»
گفت: «معلومه که نه! دارم می‌بینم که خیانت می‌کنه، چطور باور کنم؟ معلومه که دروغ می‌گه.»
گفتم: «پس حجابت...» اشک در چشم‌هایش جمع شده بود روسری‌اش را کشید جلو؛ با صدای لرزان گفت: «من جونم رو فدای امام زمانم می‌کنم، حجاب که قابلش رو نداره از فردا دیدم با چادر اومده.»
گفتم: «با یه مانتو مناسب هم می‌شد حجاب رو رعایت کرد!» خندید و گفت: «می دونم ! ولی امام زمانم چادر رو بیشتر دوست داره»
می‌گفت: «احساس می‌کنم آقا داره بهم لبخند می‌زنه. اونایی که میگن چادر بده فردای قیامت باید به یک چادر خاکی جواب بدنا.»


برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
a_entesari
a_entesari
٩١/١٠/١٥
٢
١
من از انتخاب چادر همیشه به خودم می بالم چون انتخاب خود خود خودم بود به کسایی که مانتو دارن بی اخترامی نشه!هرکس عقیده ای داره .
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١٥
١
١
به خاطر انتخاب خوبت بهت تبریک میگم دوست خوبم ...
nasim_a
nasim_a
٩١/١١/٢٠
٠
٠
هزار آفرین
baranak.
baranak.
٩١/١١/٢٧
٠
٠
درست مثل من...لایک
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٠/١٥
١
٠
خیلی خوب بود دوست من
٩١/١٠/١٥
٣
٤
اصلا ربطی به هم نداشت.سعی نکن عقایدتو تحمیل کنی
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١٥
٤
٣
دوست ناشناس مفهوم این مطلب تحمیل عقیده نیست خدا قدرت انتخاب به بنده هاش داده هر کی راهشو خودش انتخاب میکنه ولی کاش مفهوم مطلبمو میفهمیدی ...
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٥
٢
٣
سعی بر تحمیل عقاید نداشت! فقط یک قیاس ساده بود! شما هم میتوانی برای عقایدت یک قیاس بیاری که رد کنه این قیاس را!البته اگه بتوانی!!
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٥
٣
٢
خِعلی حال کردم! واقعن عالییییییییی بوووووووود! امیدوارم همه درک کُنن مفهوم این متنو! آفرین بر Eli !
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٥
٣
١
فعلا که همه عالم و آدم جمع شدن چادر نشانه گرفتن! بعضی اوقات وقتی سر کلاس با چادر میرم همچین نگاهم میکنند که انگار آدم کشتم!بعد با خودم میگم همه این نگاه ها فدای یک نگاه با رضایت صاحب الزمان!می ارزد نه؟
٩١/١٠/١٦
٢
١
اره عزیزم می ارزه.
sahar.s
sahar.s
٩١/١٠/١٦
١
٠
حتمن می ارزد!
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٠/١٦
٢
٢
میدونی مشکل چیه؟ این که الان دیگه نمیتونی چادری با ایمان و از ......ترجیه بدی یا حتی مانتویی با ایمان و از غیر اون....هرکسی از چیزی که داره سوء استفاده میکنه و بعد به خودش اجازه میده اونو به دیگران تحویل کنه......عزیزم حجاب شاید با چادر بهتر باشه ولی اصل اینه محرمات رعایت بشه حالا چه با مقنعه چه چادر و چه موردای دیگه....
مجید
مجید
٩١/١٠/١٦
٥
٣
فقط بعضی اوقات؟؟؟؟هه هه
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١٦
٣
٠
لباس زیبای آسمانی را با غرور بر سر کن نه خجالت بکش نه غمگین باش چادرت ارزش است باور کن...
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٠
٠
منظورم از بعضی اوقات بعضی کلاسها بود!
baranak.
baranak.
٩١/١١/٢٧
٠
٠
دابل لایک
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٦
٢
٤
این وسط نادیده گرفته شدن خیلی ها که چادری اند اما اینقدر راحت دل مردم رو با رفتاراشون می شکنن. آدم از آدمای چادری یه توقع دیگه ای داره. توقع داره خانوم تر باشن. مهربون تر باشن. فروتن تر باشن... اگه یه آدم معمولی بدرفتاری کنه به دل نمی گیری... یه چادری بدرفتاری کنه دلت می شکنه... دوستان چادری من به مراتب صدمات جبران ناپذیر تری به من زدن چون توقع دیگه ای ازشون داشتم. پس از همه ی اونایی که درک دارن می خوام اگه چادر ی هستید در شان این پوشش باشید وگرنه به خدا آسیبی که می زنید به اصل این قضیه بیشتره.
٩١/١٠/١٦
٠
١
پوشش چه ربطی به اخلاق داره...ها همینو به من بگو
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٦
١
٣
آهان حواسم نبود چادر ارتباط مستقیم داره با حرف مردم و اینکه بگن به به چه دختر خوب و نجیبی! من یه سال چادر پوشیدم اما از بس که درگیر درست کردن شخصیتم و هرچیزی که در من بود شدم که فهمیدم نه! من نمی تونم چنین پوششی داشته باشم از حد من بالاتره... از آدم های ظاهرپرست چنین حرف هایی بعدی نیست " چادر چه ربطی داره به اخلاق!"
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
٧
٦
اصلن بحث بحث چادر و غیر چادر نیس ای قوم ظاهر پرست بحث انسانیت ک حالا هیجا پیدا نمیشه میدونم بعد پیام من یه عالمه ضد من میان اینجا نظر میدن ک اشتباه میکنی و... اما واقعیت اینه ک رفتیم تو خواب خرگوشی
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١٦
٥
٤
مفهوم اصلی مطلب منم صرفا فقط چادر نبود آقای به ظاهر باطن پرست!!!
٩١/١٠/١٦
٢
٣
چی میگی تو رو هوا حرف میزنیاااااااا
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٦
٣
٥
خانوم سلطانی اینکه توهین مستقیم کنی به یک شخص واقعاً نشون می ده خیلی در "گیر" ظاهری... امیدوارم در رفتارت تغییر حاصل بشه... در " دلت" نه پوششت و چادرت و ...
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١٦
٤
١
« دلیل یک خانم برای بی حجابی چیه؟‏ » من برای رعایت حجاب خودم هزاران دلیل دارم؛ جلب رضایت خدا؛ آرامش روانی؛ انقراض بی بند و باری؛ آرامش فردی و اجتماعی؛ تقویت تمرکز؛ تحکیم بنیان خانواده؛ کاهش خیانت و نا امنی؛ شکر نعمت زیبایی؛ و تقویت شأن و منزلت زن، تنها برخی از دلایل منه برای تقید به حجاب اسلامی. اما به راستی یه بی حجاب چه دلیل و منطق قابل قبولی می تونه داشته باشه برای اصرار بر بی حجابی؟!یه دنیا ممنون میشم از کسی که بتونه این سؤالمو جواب بده..
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٦
١
٤
عزیز دل بحث سر چادر یا غیر چادر نیست... بحث سر اینه که خیلی ها فکر می کنن همه چیز فقط ظاهره و فکر می کنن اگه چادر بپوشن همه چیز حله، حکایت این آدما حکایت خاله پیرزناییه که فکر می کنن اگه برن روزه و مسجد و حرک بهشتی می شن. مشکل دیگه ای که در کلام شما موج می زنه اینه که فکر می کنن کسی چادر سرش کنه خیلی چیزای دیگه که ظاهری هم هست مهم نیست. چادری هایی رو می شناسم که وقت خرید با هزار ناز و عشوه تخفیف می گیرن اما مانتویی ها یی هم هستن که اینقدر سنگینن که حاضر نیستن سر یه ذره بالا و پایین شدن قیمت خریدشون شخصیتشون رو از دست بدن. مشکل بعدی شما اینه که فکر می کنی مشکل خیانت با حجاب حل می شه اما باید بگم عزیز من مشکل چشم چرونی آقایون یا خیانت اون ها با چادر حل نمی شه... تو خیلی از شهرستانایی که هنوز که هنوزه همه سفت و سخت چادر می پوشن مسئله چند زنه بودن وجود داره. به قول آرشام ایرانی خیلی ها رفتن تو خواب خرگوشی... خیلی هام رفتن پشت چادر خودشونو قائم کردن و دم از لبخند امام زمان می زنن. خشنودی امام زمان تو خیلی چیزها هست که من بی خبر تر از اونم که ادعا کنم می دونم اما حداقلش می دونم تو چسبیدن به ظاهر و فراموش کردن باطن نیست. باطنی که شما اونقدر روش کار نکردی که به یه آدم واسه اینکه باهات مخالفه توهین می کنی.
m-nik110
m-nik110
٩١/١٠/١٦
٣
٠
من یک سوال دارم اگر واقعا باطن و اعتقادی در کار نباشد چادری یا حجابی هم در پی خواهد داشت ؟ شما که دم از باطن میزنی و میگی ظاهر مهم نیست و میخواههند خودشون را پشت چادر قایم کنند مطمئن باش توی جامعه امروزی ما اینقدر چادر پوشیدن سخت هست که اگه اعتقادی پشتش نباشه بعد یک مدت کنار میره
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
١
٤
: siduri.sabit لایک
baranak.
baranak.
٩١/١١/٢٧
٠
٠
اگه حجابو دوست نداری ...میتونی نظر بذاری... اما حق مسخره کردن یکی دیگه رو نداری..........
mahshid
mahshid
٩١/١٠/١٦
١
٢
قیاس خوبی نبود ولی ....هرکی یه عقیده ای داره
siduri.sabit
siduri.sabit
٩١/١٠/١٦
٢
٤
در ضمن این مثال یه مشکل خیلی اساسی داره. مثال بهتر این بود که می گفت ببینی شوهرت با یه خانوم داره صحبت می کنه اما در دل می گه من که دلم با خانوممه. اینجا شاید همسر اون آقا ناراحت بشه اما می دونه که دل شوهرش با اونه . و به نظر من مهم اینه که دلت با کسی باشه وگرنه چیزی که زیاده آدمایی که در ظاهر اینقدر باهات خوبن که فکر می کنی عاشقتن اما پشت سرت چه چیزها که نمی گن و تو دلشون چه چیزهایی که نمی گذره. من هم می گم به دله و به نظرم این داستان خیلی خیلی تخیلی هست که کسی ایمان داشته باشه که دلش با امام زمانه و ظاهرش نامطلوب باشه بعد یه دفعه 180 درجه تغییر کنه و بشه فرشته ی چادری. راستی چرا فرشته های توی ذهن ماها یا زیبا هستند یا چادری؟ برای اینکه ما فقط و فقط عقلمون توی چشممونه و بس
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٠/١٦
٤
١
بی حجاب یا بدحجاب،همچون شاخه های بیرون از حصار باغ است که طمع هر رهگذر را به سوی خود جلب می کند. هر شاخه که از باغ برون ارد سر درمیوه ی ان طمع کند راهگذر گل عفاف دربوستان حجاب می روید وعطر پاکی،وجود زنان محجبه را قیمتی می کند.
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٠/١٦
٢
٤
: siduri.sabit موافقم دوست من بالاخره توی جیم یه همفکر پیدا شد مرسی دوست من
اسمانه
اسمانه
٩١/١٠/١٦
٢
٠
ممنون جالب بود اصل اینکه که مطلب رو رسوندی
m-nas
m-nas
٩١/١٠/٢٢
٢
٠
نگاه ب نامحرم تیری از تیرهای شیطانه............وقتی بد حجاب باشی باعث میشی ی عده تیر بخورند و قلب امام زمان بشکنه...........اگه شادی امام زمان برات مهمه با حجاب باش تا دله امامت نشکنه. یعنی اینکه بگی دلت پاک باشه ی حرف غیر عقلانیه پس دلت پاک باشه شراب بخور دلت پاک باشه روز عاشورا برقص اینا همش با هم تضاد داره کسی ک این حرف رو بزنه یا منظور داره یا واقعا نمیفهمه................امید وارم این حرف بعضی ها از روی نادونی باشه.....
nasim_a
nasim_a
٩١/١١/٢٠
١
٠
واقعا مطلب قشنگی بود. چرا تا بحث حجاب میشه بعضی ها میگن ظاهر اینجور،باطن اونجور... الان هدف اصلی نویسنده صرفا پوشش اسلامی بوده حالا چه با چادر چه بدون چادر مهم اینکه حجاب در چارچوب دین و مورد رضایت خدا و ائمه باشه.منم معتقدم حجاب برتر چادره. آره خیلی از چادریها برای شخصیت خودشون حرمت قائل نیستند ولی این نکته داستان نیست.نکته نفس حجابه و بهترین الگوی ما مسلونها حضرت فاطمه(ص) هستند.
رها
رها
٩١/١١/٢٨
٠
٠
سلام حالا که خیلی داغ کردین یه چیزی بگم بخندین...رفتیم با داداشم دانشگاه واسه ثبت نام (از اون آخر حجابام)برگشتیم خونه داداشه واسه خواهرام تعریف میکنه از حجابم البته پشت سرم که رها امروز فقط بینیش دیده میشد با نصف چشاش اینقدر خندیدیم که نگو ولی واقعا یه مدل آدمایی بودن که بد نگا نگا می کردن من حسابی ترسیدم هی روم تنگ تر می شد.
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠١/٢٥
٠
٠
نه در این حد!!!!!!!!!!
HHH
HHH
٩٢/٠٩/٢٦
٠
٠
خیلی تاثیر گذار بود.مرسی