Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - دایی سیاسی آمد؛ سیاسی رفت! www.jeem.ir
دایی سیاسی آمد؛ سیاسی رفت!
فوتبالی که آلوده به سیاست شد، می‌میرد...

دایی سیاسی آمد؛ سیاسی رفت!

نویسنده : علیرضا گرانپایه

دیشب اهالی فوتبال منتظر شروع برنامه نود بودند تا شاهد یک برنامه جنجالی پیرامون اتفاقات هفته گذشته باشگاه پرسپولیس باشند. علیرضا رحیمی مدیر عامل سابق باشگاه مهمان ویژه برنامه بود، همچنین سیاسی رئیس هیئت مدیره، علی دایی و مایلی کهن بر روی خط تلفن آمدند تا علت برکناری دایی و رحیمی و آشوب باشگاه پرسپولیس بررسی شود. برنامه‌ای که هر چند فوتبالی است ولی دیشب پرشده بود از از اسم‌های چهره‌های سیاسی کشور. از گودرزی وزیر ورزش تا نماینده مردم استان فارس در مجلس و احمدی‌نژاد! 

 

|| علیرضا رحیمی (مدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس)

عادل فردوسی به او شانس حضور در استودیو برنامه نود را داده بود تا بتواند بیشتر از خودش دفاع کند. رحیمی بارها صراحتا اعلام کرد که شخص وزیر ورزش به دلایل شخصی خواستار اخراج علی دایی بوده است. دلیل ناراحتی دکتر گودرزی هم برمی‌گردد به جلسه دایی، پروین و وزیر ورزش قبل از شروع فصل که به دلیل پخش فایل صوتی مکالمات آن جلسه، دایی در مصاحبه‌ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کرد که در دفتر وزیر ورزش شنود وجود دارد. اما رحیمی آن قدرها که ما فکر می‌کنیم هم بی‌گناه نیست. بعد از به روی خط آمدن سیاسی مشخص شد که او باید به دایی خبر برکناری‌اش را اعلام می‌کرده تا چهارشنبه سرتمرین نرود و معرکه درفشی‌فر پیش نیاید. به هرحال با توجه به ادعا رحیمی که شخص وزیر خواستار برکناری دایی شده امروز وزارت ورزش اعلام کرده است از طریق مراجع قضایی این ادعا را پیگیری خواهند کرد.

 

|| سیاسی (رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس)

با قاطعیت اعلام می‌کرد که هیئت مدیره با استقلال تمام دایی را برکنار کرده است ولی نمی‌دانم چرا حرف‌هایش خیلی باور پذیر نبود. از علی دایی عذرخواهی کرد ولی با اثبات این که رحیمی ابتدا برنامه به دروغ اعلام کرده است که برای گشایش کارش به امامزاده صالح نرفته تا حدودی توپ را به زمین رحیمی انداخت. البته سوالات زیادی هنوز در مورد سیاسی در ذهن باقی مانده که به این راحتی‌ها او را تبرئه نمی‌کند. چرا سیاسی برای حفظ خلعتبری و حسینی کمک مالی نکرده است؟ چرا سیاسی تاکید بر اخراج دایی داشته و به استعفا او راضی نبوده؟ قضیه یک میلیاردی که به علیرضا رحیمی پیشنهاد گرفتنش را داده چه بوده است؟

 

|| علی دایی (سرمربی سابق پرسپولیس)

وقتی پشت خط آمد، خیلی ناراحت نبود و شاید خودش هم قبول داشت که با این نتایج باید از کار برکنار می‌شد. نکته قابل توجه در کارنامه مربی‌گری دایی رفت و آمدهای سیاسی و غیر ورزشی است که همیشه دامن‌گیر او شده است. شب قبل از انتخاب سرمربی تیم ملی کفاشیان به او پیامک می‌زند که علی آبادی (رئیس سازمان تربیت بدنی وقت) با او کار دارد و صبح او به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شود. نوروز سال بعد پس از باخت مقابل عربستان در تهران احمدی‌نژاد او را برکنار می‌کند و حالا پس از 5 سال دوباره توسط وزیر ورزش وقت از پرسپولیس کنار گذاشته می‌شود! شاید ادعا دیشب دایی مبنی بر این‌که همکاری نکردن با احمدی نژاد در ستاد انتخاباتی دلیل برکناری‌اش از تیم ملی بوده برایش گران تمام شود. فعلا چیزی که مشخص است دایی با کارنامه ضعیفی که امسال از خودش به جا گذاشت شایسته برکناری بود ولی نه به این شکل.

 

|| مایلی کهن (پیشکسوت پرسپولیس)

پایش از آن جا به موضوع باز شد که مشخص شد سیاسی با مایلی کهن برای برکناری دایی مشورت کرده است. ابتدای صحبت‌هایش دوبار فردوسی‌پور را کیروشی‌پور نامید تا حسابی عادل را به جوش بیاورد. انتها صحبت‌هایش هم بغض کرد و گفت که فردوسی‌پور فاتحه فوتبال را خوانده است. خیلی از حرف‌های مایلی کهن درست است ولی لحن گفتنش پذیرش و تاثیرگذاری آن را کم کرده است. کاش مایلی کهن که به نظر دلسوزانه حرف می‌زند،باید کمی زندانه‌تر رفتار می‌کرد تا بیشتر دوستش داشته باشیم.

 

|| احمدی نژاد، گودرزی، علی آبادی و دیگران (جمعی از سیاست مداران ورزش کار)

بی شک آوردن نام این همه سیاست مدار در یک برنامه فوتبالی یک موضوع قابل بحث است که نیاز به یادداشتی جداگانه جهت بررسی این موضوع است ولی چیزی که مشخص است هر کجا پای سیاست مدارهایی که با انگیزه شخصی، شهرت، پول یا هرچیز دیگر در میدان ورزش پیدا شد، دیگر نباید انتظار موفقیت در ورزش را داشت. سیاسی‌هایی که نه نصب‌هایشان از روی تفکر است و نه عزل‌هایشان از روی تعصب!

 

 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/٢٥
٣
٠
سلام: من برنامه را کامل دیدم.حق باشگاه برکناری دائی بوداما شکل کار خوب نبود.دربارۀ مایلی کهن هم واقعا بدصحبت کردشخصیت هرکس در نوع صحبت واحترام هرکس هم دست خودش است.با فحاشی به دیگران وآخرش هم گریه کردن که کسی محبوب نمیشودو احترام و وجاهت هم پیدا نمیکند.ایشان مثل علی دائی باهمه درگیر است.متشکرم
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
لایک
h.naderi
h.naderi
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
موافقم
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/٠٦/٢٦
٣
٠
منم 90 رو تا آخر دیدم حق با دایی بود نه رحیمی و سیاسی . احمدی نژاد بیچاره این وسط اسمش آورده شد هییییییی.
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/٢٥
١
٠
برنامه رو تا نصفه دیدم.....به نظر من کلا این سیاسی خیلی مشکوک و مبهم حرف می زد و قضیه این یه میلیارد رو نگفت چرا و این که چه معنی داره کل هیئت مدیره پرسپولیس آدمی پولداری ان که سرشون از ورزش در نمیاد.....ممنون از گزارش خوبتون
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
سلام.لطف دارید,عرض کنم به هرحال هر باشگاهی به پشتوانه مالی احتیاج داره ولی نه اینجور پشتوانه هایی که معلوم نیست با اجازه چه کسی یکباره باشگاه را به هم ریختن.
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/٢٥
٠
٠
سلام,خواهش میکنم,بنده عرض کردم به نظرم مایلی کهن خیلی از حرف هایش درست است ولی نحوه گفتنش مشکل دارد
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٦
١
٠
من پرسپوليسيم و سكوووت.......
Esteghlali
Esteghlali
٩٣/٠٦/٢٦
٠
١
خوب استقلالي باشيد هميشه سرتون بالا باشه:)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
سلام.سکوت به چه معنی حالا؟
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
به معني طعم تلخ بي ثباتي به معني طعم تلخ بي موالاتي و بي مسعووليتي آقايان مسعول پرسپوليس.
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
خانوم/آقاي استقلالي من همچين زيادم طرفدار فوتبال نيستم همون ي ذره هم كه هستم پرسپوليسي هستم!:))))))))))))))))
Niva
Niva
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
منم آخر برنامه رو دیدم... مایلی کهن که خیلی بد صحبت کرد.. واقعا نمیدونم یعنی فردوسی پور همچین آدمی هست؟؟؟؟ ولی حق علی دایی نبود که اینجوری کنار گذاشته شه.. ممنون
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/٢٦
٠
٠
سلام.در مورد فردوسی پور که خدا میدونه ولی موافقم که دایی حقش نبود
ali_sh
ali_sh
٩٣/٠٦/٢٧
٠
٠
مهدوي كيا و علي كريمي هم حقشون نبود كريم باقري هم حقش نبود! پرسپوليسه ديگه همش همين بوده و هست تحقير كسايي كه يه روزي افتخار و اميد ايران بودند!