Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - یک دنیا نوستالژی با شهر موش‌ها 2 www.jeem.ir
یک دنیا نوستالژی با شهر موش‌ها 2
شهر موش‌ها 2 بالاخره اکران شد تا خاطرات خوب کودکان دهه 60 دوباره زنده شود

یک دنیا نوستالژی با شهر موش‌ها 2

نویسنده : علیرضا گرانپایه

درباره کارگردان:

مرضیه برومند  متولد 17 خرداد  1330 است. او مدرک کارشناسی هنرهای نمایش را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرفته و خیلی زود با مجموعه تلویزیونی شهر موش‌ها در سال 1359 خودش را در دنیای سینمای کودک ایران مطرح کرد. برومند که از یک خانواده کاملا هنری به سینما راه یافته، پس از پخش مجموعه شهر موش‌ها و ساخت پروژه سینمایی آن، به سراغ یک پروژه کودک دیگر رفت تا در سال 1373 «الو الو من جوجو ام» را روانه گیشه‌های سینما کند. از فیلم‌های دیگر برومند می‌توان به مجموعه تلویزیونی «کتاب فروشی  هد هد» و  «آب پریا» اشاره کرد که توانست مخاطب خوبی را با خودش همراه کند.  

 

 

درباره فیلم: 

آن قدر مجموعه 110 قسمتی مدرسه موش‌ها مورد توجه کودکان دهه شصتی قرار گرفت که برومند تصمیم گرفت پس از پخش 3 ساله، سراغ پروژه سینمایی شهر موش‌ها برود. عده‌ای سال 1364 که با اکران شهر موش‌ها و کشاندن بیش از 7 میلیون مخاطب به سینما همراه بود را انقلابی در سینما کودک ما می‌دانند. شهر موش‌ها با بلیط 15ریالی 11 میلیون تومان فروخت تا مهر تاییدی باشد بر علاقه مخاطبان به شهر موش‌ها و موشوندهای (بر وزن شهروند) آن‌که دنیای‌شان آن‌قدر زیبا بود و ظرفیت داستان برای مطرح کردن داشت که برومند را مجبور به ساخت دومین قسمت از مجموعه شهر موش‌ها کرد. دی ماه 1391 برومند به همراه تیم 2500 نفری خود، پیش تولید فیلم را آغاز کرد. پس از مراحل طولانی پیش تولید از ساخت صحنه و فضای شهر تا ساخت 100 عروسک  و انتخاب صداپیشه‌گان آن‌ها، فیلم برداری کار آغاز شد. کپل، دم دراز، عینکی، سرمایی و ... که هر کدام حس نوستالژی خاصی برای کودکان دهه 60 دارند، قرار است 30 سالی بزرگتر شوند و دنیا جدیدی را تجربه کنند. کپل برای خودش دم و دستگاهی به هم زده و به خاطر رستورانش زندگی مرفهی را دارد. نارنجی با تیکه کلام «اییییش انقد بدم میاد» نمونه بارز یک زن امروزیست که از آدم و عالم گله دارد و حتی یادش نرفته است که باید دماغش را عمل کند و گونه هایش را پرتز. برومند تمام سعی خودش را کرده است که شهرموش‌های 2 هم بتواند مخاطب دهه شصتی خودش را که امروز پدر و مادر شده‌اند راضی کند و هم کودکانی که پس از مدت‌ها دلشان را صابون زده‌اند که به تماشای یک فیلم خوب کودک بنشینند تا لذتی که پدر و مادرهای‌شان با دیدن سری اول شهر موش‌ها بردند را تجربه کنند.  

 

 

در سینما: 

جواب این سوال که چرا فروش دو روز اول اکران شهر موش‌ها رکورد زد و توانست در سینماهای تهران نزدیک به 210 میلیون تومان بفروشد کار سختی نیست. شهر موش ها 2 از معدود فیلم‌هایی است که رنج سنی مخاطبان‌شان از خردسال تا بزرگسال را شامل می‌شود. محیط سینما پر از خاطره بازی و حس نوستالژی است که پدر و مادرها با دیدن هر یک از شخصیت‌های فیلم ایجاد می‌کنند. از این‌که چرا سرمایی هنوز عطسه می‌کند تا دل سوزی برای دم باریکی که امروز آشپز کپل است. به هر حال صندلی‌های سینما پر از آدم بزرگ‌هایی است که انگار حسابی دلشان برای بهترین کارتون دوران کودکی‌شان تنگ شده است.

 

چرا باید شهر موش‌ها2 را دید؟

چه دلیلی بهتر از این‌که فیلم نسخه دوم همان شهر موش‌هایی است که یا از دیدن آن در بچگی لذت بردیم یا همیشه حسرت دیدنش را خورده‌ایم. یک فیلم عروسکی کودک در سطح بهترین کارهای عروسک در دنیا که تهیه کنندگان آن بیش از 7 میلیارد تومان برای ساخت آن هزینه کرده‌اند. ریتم فیلم نامه کودکانه طراحی شده تا با مشکل اکثر فیلم‌های کودک رو به رو نشود و فیلم با یک ریتم تند جلو برود. طراحی صحنه فوق العاده محسن شاه ابراهیمی که از کوچک‌ترین جزئیات هم در طراحی غافل نشده (به عنوان مثال محیط آزمایشگاه مدرسه و آشپزخانه رستوران) و 100 عروسکی که مرضیه محبوب طراحی کرده از نقاط مثبت دیگر فیلم است. هم چنین برومند سعی کرده با اضافه کردن تیکه‌های طنز امروزی در کنار محیط موزیکال فیلم، جذابیت را به دو قشر مخاطبش ارائه دهد.

 

چرا نباید شهر موش‌ها 2 را دید؟

یکی از حساسیت‌ها در دنیا کودک همان الگو سازی است که گاه باید واقعیت‌های موجود در جامعه را نادیده گرفت تا بتوان دنیا ایده آل را برای کودکان نشان داد. دنیایی که برومند در شهر موش‌ها نشان داده، قطعا دنیا ایده آل برای ارائه به کودکان ما نیست تا بتوانند با الگو گرفتن از موشوندهای مورد علاقشان آن‌ها را به عنوان الگو خود قرار دهند. شهر جدید موش‌ها پر از المان‌های زندگی غربیست، از کنار هم نشستن دختر و پسر در مدرسه بگیرید تا گردنبند طلا و کلاس‌های موسیقی که موش‌ها در آن شرکت می‌کنند.

 

می‌خوام برم سینما:

یک هفته‌ای می‌شود که سالن یک سینما هویزه، در سانس‌های زیر میزبان خیل عظیم دوستداران شهر موش‌ها 2 است.

10 ، 12:30 ، 15:30 ، 17:30 ، 20 ، 21 ، 22:30 

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٦/١٣
٠
٠
وای چقد این فیلم رو من دوست داشتم...اون روز هم فهمیدم دوش اومده...بچه ها هم رفتن...ولی من بخاطر کارام نتونستم برم...حیف شد...
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
سلام.انشاا... توی اولین فرصت برید ببینید
نگارا
نگارا
٩٣/٠٦/١٣
٠
٠
آآره خیلی بد آموزی داشت خدایی :)))
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
آره واقعا ولی خنده نداره که:)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/٠٦/١٣
٠
٠
با اینکه دهه 70یم ولی واقعا کارتون شهر موش ها رو خیلی دوس دارم...خصوصا شخصیت گوش درازشو..:دی...مطمئنن این سری دوم هم خیلی خوبه حتی بهتر از قبلی..ممنون..:)
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
خواهش میکنم،آره بهتره از قبلیش
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
خیلی دوست دارم برم ببینم....قابل توجه دوستان بیرجندی سینما بهمن شهر موش ها نشون میده. ....ممنون از گزارش خوبتون
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
خخخخخ فرزان یه اتوبوسی چیزی راه بنداز پاشیم بیایم دسته جمعی!خخخ
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
خواهش میکنم
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/١٥
٠
٠
بیاین دختر خاص عزیز قدمتون روی چشم:))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
من از مدرسه موشها کلا خوشم نمیومد!! ببخشید!
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
خواهش میکنم،به هر حال هر کسی یک سلیقه داره
neyosha
neyosha
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
هوم :)) تشكرات از گزارش خوبتون(:
علیرضا گران پایه
علیرضا گران پایه
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
ممنون
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
سلام: یادش بخیرباچه شوق وذوقی تماشا میکردیم هنوزهم همان شهر موشها را به کاتونهای سراسرخشونت خارجی ترجیح میدم.ممنون
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
چقدر برومند پیر رفته!
banu_n
banu_n
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
ايشاا... قسمت شه بريم تماشا ^_^ مرسي
varasteh
varasteh
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
فیلمش واقعا قشنگ و خنده داره و ی موقعیت مناسب برای ی دورهمی خانوادگی با بچه ها...
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٦/١٤
١
٠
خیلی خوب بود، فقط چقد شبیه این انمیشن های اونور آبی توش موزیک داشت :دی اکثرا هم بر پایه رپ بود بنظرم! من موندم اینا رو بچه ها واقعا متوجه میشدن :|||
علیرضا
علیرضا
٩٣/٠٦/١٤
٠
٠
یک چیز دیگه هم که خیلی مارو گریفت پیشرفت تکنولوژی اینا بود! فقط یک چاپگر 3 بعدی کم داشتن :خخخخخ
Niva
Niva
٩٣/٠٦/١٥
٠
٠
ممنون از شما.. الان ما چی کار کنیم ؟؟؟ مینو رو ببریم یا نبریم؟؟؟ ای بابا ، ما باید از دست انیمیشن های اونور آبی هم بکشیم از دست اینور آبی ها هم بکشیم!!! چرااااااااااا ؟؟؟