Notice: Memcache::pconnect(): Server localhost (tcp 11211) failed with: Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::pconnect(): Can't connect to localhost:11211, Connection refused (111) in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 42 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 72 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 75 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 95 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/1.php on line 98 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 33 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 36 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 49 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 52 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 65 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/footer.php on line 68 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 36 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/comment.php on line 39 Warning: Memcache::get(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 45 Warning: Memcache::set(): No servers added to memcache connection in /home/jeem/domains/jeem.ir/public_html/php/most_seen.php on line 48 جیم - اندیشه‌های پنهان www.jeem.ir
اندیشه‌های پنهان
این کتاب برای سوالات اعتقادی شما جواب‌های روشنی دارد

اندیشه‌های پنهان

نویسنده : ایمان فروزان نیا

چطور می‌شود با عقل و منطق به وجود خدا پی برد؟! چرا می‌گویند خدا دارای همه صفات خوب است و صفات بد را ندارد؟ بدون دلیل که نمی‌شود حرف زد. چرا باید دین داشت؟! حالا اصلا از بین این همه دین چرا اسلام را باید قبول کرد؟ یک نفر بگوید آخر من چرا در این دنیا هستم؟!

قطعا این سوالات برای شما هم پیش آمده است و به عنوان یک بچه مسلمان که باید درباره اصول دینش تحقیق کند باید جواب این سوالات را داشته باشید!

حالا اگر تا الان برای یافتن این پاسخ‌ها جست‌وجو نکردید یا دنبالش رفته‌اید ولی با منابعی روبه‌رو شدید که حتی یک خط‌شان را هم نمی‌فهمیدید یا به هر دلیلی برای هر کدام از این سوالات جوابی ندارید، تا پایان مطلب همراه ما باشید.

کتاب «اندیشه‌های پنهان» را علاءالدین اسکندری به رشته تحریر درآورده است. روی جلد کتاب و دقیقا زیر تیتر، در توضیح کتابش نوشته، «رویکرد سیستمی به حیات معنوی». البته این کتاب همان‌طور که در مقدمه‌اش نوشته شده، چکیده‌ای است از مباحثی که در کتاب‌های آیت‌ا... علی صفایی حائری مطرح شده است. کتاب‌های استاد حائری برای خیلی از بروبچه‌های اهل مطالعه آشناست ولی ادبیات آن کمی سنگین است. 

اندیشه‌های پنهان به ساده‌ترین زبان ممکن مباحث فلسفی را بیان می‌کند که دانستن آن برای هر انسان اهل تفکری لازم است و در ادامه به روشن سازی شبهات و سوالاتی می‌پردازد که حذف اکثر جوانان و نوجوانان را درگیر خود کرده است.

این کتاب برای من شروع یک فصل جدید در روش تفکر و تعقل پیرامون موضوعات فلسفی و دینی بود. بگذارید بخشی از این کتاب را برای شما نقل قول کنم که به آماده‌سازی خواننده برای اثبات خدا مربوط است...

** آدم‌هایی بوده‌اند که سال‌های سال با این سوال‌ها و اشکال‌ها همدم بوده‌اند و به تعبیر خودشان نه به کفر که به جنون هم رسیده‌اند. سوال‌هایی از وجود خدا و از خلقت او و از فلسفه این خلقت، آن‌چنان آن‌ها را در هم پیچیده‌ است که چاره‌ای جز تسلیم نداشته‌اند. و مهم‌تر این‌که در این حالت، قدرت جذب مطالب را هم از دست داده‌اند و ممکن هم نبوده است که مطالب و استدلال‌ها را بر آن‌ها تحمیل کرد، که هیچ چیز جذب نمی‌کردند و نمی‌فهمیدند. 

باید پیش از جواب دادن به این سوال‌ها بیاموزیم با سوال‌ها چگونه برخورد کنیم و کدان سوال شروع کنیم و چگونه جلو بیاییم...

برچسب ها
نظرات کاربران
کد امنیتی
Farzane_vatani
Farzane_vatani
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
چقدر خوب....اگه شد تهیه می کنم....ممنون از معرفی تون
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
بسیار عالی
admin
admin
٩٣/٠٦/١١
١
٠
این بهترین کتابی هست که به فشرده ترین شیوه و با بهترین بیان؛ نظام اعتقادی اسلام رو بیان می کنه؛ این کتاب رو نباید خوند؛ باید حفظ کرد!
banu_n
banu_n
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
خيلي هم عالي .ممنون
hach_zanboori
hach_zanboori
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
من فکر نمی کردم علاء الدین واقعا اسم باشه!
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
سلام: بسیار متشکرم از شما.حتمالازم است.
سحر نیکوعقیده
سحر نیکوعقیده
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
دنبال همچین کتابی بودم.حتما حتما میخونمش. ممنون
Vania
Vania
٩٣/٠٦/١١
٠
٠
ممنون..کاش انتشارت و محل هایی که میشه تهیه کرد رو هم می نوشتید
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٦/١٢
٠
٠
نسخه ای که من دارم مال انتشارات لیلة القدر هستش
i.forouzan
i.forouzan
٩٣/٠٦/١٢
٠
٠
در اکثر کتاب فروشی های معتبر پیدا میشه
maede
maede
٩٣/٠٦/١٢
٠
٠
ممنون بایت معرفیش.حتمن میخونمش.
mohammad_a
mohammad_a
٩٣/٠٦/١٢
٠
٠
سلام، با سپاس از اطلاع رسانی شما....حتما خواهیم خواند :)
fafa.tk
fafa.tk
٩٣/٠٦/١٢
٠
٠
ممنون :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/٠٦/١٢
٠
٠
ممنون از اطلاع رسانیتون